[Nezaradené témy]
 #71700  od mirio
 před 9 lety
Ahoj,

nechal jsem se navnadit recenzí na xda-developers (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) a tablet Cube Talk 9x jsem okamžitě koupil. Byla to chyba... :-)

Cube svým zákazníkům na svých oficiálních stránkách (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) totiž nestydatě lže.

Rozlišení displeje není 2048 x 1536, ale 1969 x 1536. // edit - rozdíl dělá zřejmě dotyková vrstva
DPi displeje není 326, ale 264.
Baterie nemá 10 000 mAh, ale 9 600 mAh.
CPU není taktováno 2.0 GHz, ale na 1.7 GHz,
A hlavně - ANTUTU benchmark neudělá 41 000 ale okolo 28 000 (můžu nahrát foto nebo video)...
DUMP z CPU-Z: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Výsledky Geekbench3 zde: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

K tomu všemu nejsem schopen vložit microSD kartu - pokaždé, když ji do slotu vložím a chci "zackvaknout" okamžitě vyskočí ven (i když zařízení ji hned vidí a snaží se kartou mountovat). // edit - vyřešeno hrubou silou

Celkově zařízení není špatné, je kvalitně provedené, vše ostatní obsahuje tak, jak uvádí výrobce, čeština není problém a v ceně 5 000 Kč je to pořád dobrá koupě, ale protože nesnáším, když si firma dělá ze zákazníků šoufky, důrazně nedoporučuji podvodného výrobce Cube podporovat koupí jakéhokoli jejich výrobku.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo chcete vidět fotky či video, pište, rád předvedu. :-) Chci touto cestou informovat všechny, kteří chtěli tablet koupit, aby přinejmenším dopředu věděli, že to není tak růžové, jak se na první pohled zdálo... :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) mirio dne 28 Čer 2014, 17:28, celkem upraveno 7 x.
dejdis, m-i- se to líbí
 #71705  od armink
 před 9 lety
Tak to jsi mě vůbec nepotěšil. Není možné že jsi narazil na vyloženě špatný kus nebo si myslíš že to tak bude všechno? Budeš to zkoušet nějak řešit s prodejcem? Reklamace? Počkám až něco napíšou i ostatní a uvidím. Každopádně, hodně jsi mě tím rozhodil.
 #71708  od mirio
 před 9 lety
armink píše:Tak to jsi mě vůbec nepotěšil. Není možné že jsi narazil na vyloženě špatný kus nebo si myslíš že to tak bude všechno? Budeš to zkoušet nějak řešit s prodejcem? Reklamace? Počkám až něco napíšou i ostatní a uvidím. Každopádně, hodně jsi mě tím rozhodil.
Myslím, že nejsem jediný Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť :-)

Prodejci jsem napsal a uvidíme...
 #71709  od dejdis
 před 9 lety
Tak to tedy koukám... Především benchmark mě překvapil, protože je několik nezávislých videí na YouTube které ukazují výsledky přes 40 tis bodů.
Máš na palubě KitKat? Nebo nahrán poslední fw?
 #71714  od mirio
 před 9 lety
sumerian píše:Chceš říct že na xda lžou? To se mi nějak nezdá...

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
Na xda apriori určitě nelžou, ale tohle podvod je. Napsal jsem to i do toho vlákna. Navíc také viz link - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #71717  od mirio
 před 9 lety
dejdis píše:Tak to tedy koukám... Především benchmark mě překvapil, protože je několik nezávislých videí na YouTube které ukazují výsledky přes 40 tis bodů.
Máš na palubě KitKat? Nebo nahrán poslední fw?
Myslíš toto -
- video? Link je z "recenze" na xda. Prostě klasické cheatování v ANTUTU...

Ještě posílám dump z CPU-Z, aby bylo vidět, že nekecám. :-) Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #71718  od dejdis
 před 9 lety
@mirio Četl jsem uvedené odkazy. Je patrné, že Cube skutečně lže. Jsem zklamaný. Díky, že jsi nám tuto informaci i svou zkušenost předal! :)
 #71719  od mirio
 před 9 lety
lukbe píše:A kde a kdy jsi to kupoval??

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
AliExpress, minulý týden. Dnes mám poprvé čas, tak si s tím hraju.
 #71725  od mirio
 před 9 lety
dejdis píše:@mirio Četl jsem uvedené odkazy. Je patrné, že Cube skutečně lže. Jsem zklamaný. Díky, že jsi nám tuto informaci i svou zkušenost předal! :)
Jj, není zač... :-)
 #71745  od clovicek0
 před 9 lety
Já mám s Cube dobrou zkušenost. Vlastním Cube U20GT a jsem sním spokojený a konfigurace je přesně tak jak výrobce uváděl. Teď jsem si pořídil Asus Transformer T100TA ale to jede na oknech 8.1 a tlačí je Atomové 4 jadro.
 #71772  od mirio
 před 9 lety
Honzys1983 píše:A je to skutecne Cube 9x?? Neni to treba zdrarila kopie?
Není to jak ověřit, ale dle mého je to originál. Prostě je to podvodný benchmarking.
 #71775  od mirio
 před 9 lety
ancek900rr píše:Nejak se mi to nezda.. Na youtube je spousta testu a antutu vzdy dava okolo 41k bodu...
Podívej se na dump z CPU-Z - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť - vše nasvědčuje tomu, že mám originál. ANTUTU mám v poslední verzi. Ty testy na youtube jsou cheatované a nemyslím si to pouze já, viz odkazy. Zítra klidně nahraju video.
 #71801  od strom
 před 9 lety
No, těžko říct, v čem je problém. Já si koupil Cube U39GT na pandawill. Tablet mám převážně na čtení, hry nehraju. Až po příhodě s fake powerbankami z pandawill mne napadlo na tablet nainstalovat cpu-z. No a taky jsem byl překvapen. Takt procesoru 1,6GHz namísto 1,8GHz, s technologií 40 nm namísto 28 nm, rozlišení displeje je také o něco nižší. Velikost RAM to také udavalo nižší. No raději jsem to přestal zkoumat a tablet k relativní spokojenosti používám. Tablet se též tváří jako originál, ale po zkušenosti s fake powerbankami člověk nikdy neví. Já si z toho vzal ponaučení, že na pandawill nic nakupovat nebudu. Jestli šidí Cube nebo pandawill, to nedokážu posoudit.
 #71842  od bigwolf
 před 9 lety
Veril bych, ze Cube muze a bude manipulovat s vysledkem AnTuTu. Na AnTuTu skore imo vubec nezalezi, jde o to, jak se tablet chova v praxi. Ale nejak se mi nezda, ze by uvadeli tolik mylnych/lzivych specifikaci o tabletu. Vzdyt, to co uvadi mirio v prvni prispevku je defacto uplne jiny vyrobek, nez ktery si clovek v dobre vire kupuje!
Pokud je to ale vse chyba na strane Cube, tak je to smutne. Ovsem zname Cinu, kopiema se to jen hemzi...
Chvili jsem o Cube Talk 9x uvazoval, ale toto me uplne odradilo. Radsi si pockam, az spadne cena MiPadu. :)
 #71846  od mirio
 před 9 lety
strom píše:No, těžko říct, v čem je problém. Já si koupil Cube U39GT na pandawill. Tablet mám převážně na čtení, hry nehraju. Až po příhodě s fake powerbankami z pandawill mne napadlo na tablet nainstalovat cpu-z. No a taky jsem byl překvapen. Takt procesoru 1,6GHz namísto 1,8GHz, s technologií 40 nm namísto 28 nm, rozlišení displeje je také o něco nižší. Velikost RAM to také udavalo nižší. No raději jsem to přestal zkoumat a tablet k relativní spokojenosti používám. Tablet se též tváří jako originál, ale po zkušenosti s fake powerbankami člověk nikdy neví. Já si z toho vzal ponaučení, že na pandawill nic nakupovat nebudu. Jestli šidí Cube nebo pandawill, to nedokážu posoudit.
Tahle tvá zkušenost to vlastně potvrzuje taky. Jak jsem říkal, výrobek je to vlastně i tak dobrý, ale rozhodně není TAK dobrý, jak jej Cube prezentuje.
 #71847  od mirio
 před 9 lety
bigwolf píše:Veril bych, ze Cube muze a bude manipulovat s vysledkem AnTuTu. Na AnTuTu skore imo vubec nezalezi, jde o to, jak se tablet chova v praxi. Ale nejak se mi nezda, ze by uvadeli tolik mylnych/lzivych specifikaci o tabletu. Vzdyt, to co uvadi mirio v prvni prispevku je defacto uplne jiny vyrobek, nez ktery si clovek v dobre vire kupuje!
Pokud je to ale vse chyba na strane Cube, tak je to smutne. Ovsem zname Cinu, kopiema se to jen hemzi...
Chvili jsem o Cube Talk 9x uvazoval, ale toto me uplne odradilo. Radsi si pockam, az spadne cena MiPadu. :)
Jistě, benchmark by mně za normálních okolností ani tak moc nezajímal, co mi vadí je to, že Cube prodává tablet na základě podvrhnutých výsledků a s HW, který neodpovídá realitě. Jsem si téměř jistý, že mám originál. Důležitá je ta tvá předposlední věta - člověk si kupuje na základě recenzí / údajů od výrobce a pokud výrobce lže, je to prostě podvodné jednání a to se mi nelíbí. Tablet totiž sám o sobě vůbec, ale vůbec špatný není (vyloženě mi vadí jen ten problém s microSD kartou)...
 #71849  od dejdis
 před 9 lety
bigwolf píše:Veril bych, ze Cube muze a bude manipulovat s vysledkem AnTuTu. Na AnTuTu skore imo vubec nezalezi, jde o to, jak se tablet chova v praxi. Ale nejak se mi nezda, ze by uvadeli tolik mylnych/lzivych specifikaci o tabletu. Vzdyt, to co uvadi mirio v prvni prispevku je defacto uplne jiny vyrobek, nez ktery si clovek v dobre vire kupuje!
Pokud je to ale vse chyba na strane Cube, tak je to smutne. Ovsem zname Cinu, kopiema se to jen hemzi...
Chvili jsem o Cube Talk 9x uvazoval, ale toto me uplne odradilo. Radsi si pockam, az spadne cena MiPadu. :)
Nevadí vám absence GPS u MiPad? Řekl bych docela zásadní věc u takto mobilního zařízení, kde se využití map doslova nabízí.
 #71851  od bigwolf
 před 9 lety
Ne, GPSku u tabletu neresim. Na navigovani pouzivam mobil. Moc si nedokazu predstavit, ze bych to mel nekde umisteny v aute. Na prednim skle by to zabralo hrozne moc mista a jinde take a pak uz by to nebylo tolik na ocich. Pri chuzi si to take moc nedokazu predstavit a pripada mi opet lepsi telefon, ktery pohotove vytahnu a bezproblemove udrzim v jedne ruce.
SIMka mi take u tabletu nevadi. Bud pouziju Wifi doma ci nejaky hotspot na cestach a nebo tethering z telefonu (at uz Wifi ci pres bluetooth).

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat