[Kúpa Xiaomi zariadení]
 #231418  od pinkpiggy
 před 8 lety
Ahoj klukove a holkove, rad bych koupil Xiaomi mi4c, mi4s popr. mi4, nejlepe v cerne barve. Kompletni prislusenstvi je vyhodou, neni vsak nutne. Cim bude telefon novejsi, tim lepe. Cim bude nizsi cena, tim take lepe :D :) Jsem z Prahy a pozaduji osobni predani (v ramci mezi jsem schopen dojet zhruba po stredoceskem kraji).
 #258347  od husky68
 před 7 lety
Ahoj, mám Xiaomi Mi4S 64GB zlatý, 100% stav, bez oděrek a škrábanců. A jsem z Prahy. Jsem ochotný ho prodat za 7500 Kč. Máš zájem?

edit: telefon je kupovaný v CZC v červenci 2016, fakturu samozřejmě přidám
 #258606  od pinkpiggy
 před 7 lety
Prevazne koukam spis po mi4c a navic nejlepe v cerne, zlata je pro me "nejhorsi" pripad :D ale i tak bych nemel zajem, ta cena se mi zda moc vysoka (mp nabizi pouzite jeste o 500 levneji a vykup maji maximalne nastaveny na 4000kc). Takze cenu bych si predstavoval u mi4s nekde okolo 5500-6000kc maximalne.
 #258654  od Majkl88
 před 7 lety
Pinkpiggy proč tu máš dva stejné inzeráty? Chtěl bych tě vidět kupovat ojeté auto. Prodávající auto chci 100 000Kč pinkpiggy v AAA auto by ho vaše auto vykoupili max za 40 000Kč, takže vám dám max 45k

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #258693  od pinkpiggy
 před 7 lety
Majkl88 - protoze tu nejde prispevek smazat a nez jsem se tu vyznal a pochopil, ze uprava prispevku je pod tou prapodivnou ikonkou (normalne byva ciste tl. upravit), tak tenhle prispevek zmizel v nedohlednu a tak jsem zalozil novy, ktery jasne definuje zajem o mi4c, tenhle je obecnejsi, ze bych vzal i mi4s, resp mi4 kdyz by se objevil. A ne, budes-li prodavat auto, a v AAA ti nabidnou 40, budou prodavat za 120, tak fer-fer cena pro obe strany je 80tisic. Jaka je pro me vyhoda kupovat zbozi pres internet, cekat a shanet neco, pak se s nekym domlouvat, kdyz si ho za stejnou cenu, potazmo i za lepsi mohu koupit v MP se zarukou, servisem, atd.? Alespon tak se vzdy ceny urcovali, ale chapu, ze v dnesni dobe to tak nefunguje a funguje to stylem - koupim nove zarizeni v nemecku za 20 a v CR prodam za 30, protoze to je iphone. Bohuzel u toho iphonu to tak funguje, ale lide si mysli, ze to tak bude fungovat u vseho..... Bohuzel. Aut jsem uz par koupil, telefonu taky. Tohle jsou moje podminky, chce-li nekdo prodat draz? Prosim, ja mu nebranim. Ja si za ty prachy radeji poridim neco jineho, resp, kdyz budu potrebovat telefon extra nutne, tak za ty penize pujdu radeji do te MP. Tu nutnost tedka nemam, proto shanim za tyhle penize. A uprimne, myslim si ze nabizim fer koupi pro obe strany. Vyhodneji pro prodejce nez kdyz by prodaval do vykupu a vyhodneji pro me, nez bych koupil v bazaru. Rika se tomu win-win. A zasadne jsem proti win-lose prodejum stejne jako proti lose-win.
 #258709  od Majkl88
 před 7 lety
Cenu si snad určuje prodávající :-) na kupujícím je to zda je ochoten akceptovat cenu. Argumenty, že v Mp jej vykoupí za stejnou respektive nižší nejsou na místě. Pokud se budu chtít rychle zbavit tel do Mp zaběhnu a smířim se s tím, že prodělám. Když jako prodávající nespěchám na prodej přeci nepůjdu pod cenu musel bych být hloupej. A máš tu v těch inzerátech nabídnuté i telefony v záruce. Pokud chceš tel za tebou nabízenou cenu nákup v Číně. Já mám svoji mi4c(32gb) od dubna 16 za nějakých 6300 a představa, že mi za půl roku nabídneš skoro něco přes 50% je vcelku úsměvná. Hodně štěstí tedy

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #258720  od pinkpiggy
 před 7 lety
Dobre, cenu urcuje prodavaji prodava-li. Cenu si urcuje kupujici, kupuje-li. Co je na tom k nepochopeni. Ty jako prodejce, pokud chces prodat rychle, tak budes idiot, pujdes-li do MP a prodelas vic nez je nutne. Takze, pokud budes potrebovat prodat telefon a pujdes do MP aby si telefon prodal placnu za 2 tisice misto toho ho prodal pod tou "tvoji" cenou za 2500kc, pak jsi idiot, nezlob se na me. Zaroven stejne tak, kupujici je idiot, koupi-li stroj za 4tisice, muze-li ho koupit za 3tisice. Vazne bych chtel pochopit logiku nekterych lidi... Promin, ale vazne jo. Protoze budto to nevidis z te druhe strany kupujiciho a nebo tvemu mysleni vazne nerozumim.
Druha logika s tim, ze si koupil telefon 16.dubna za nejakych 6300 je take irelevantni. Jsi toho nazoru, ze ty telefony si drzi svoji cenu po celou dobu prodeju? Kdyz tedy nekdo koupil iphone 6s za 20tisic 20.dubna, tak ti prijde normalni ho prodavat za 18, ikdyz novy stoji placnu 16? Co to za logika.
Bohuzel se musis smirit s tim, ze je to spotrebni zbozi, ktere klesa na cene (a bohuzel se ti muze zdat i neumerne). Ale, koupis-li auto, tak pokud to neni nejaka limitovana edice, tak ti kazdy povi, ze jakmile s tim autem vyjedes, ztrati na hodnote. Ruku na srdce, to auto ztrati na hodnote uz tim, ze si ho jen koupil aniz by si s nim vyjel. Neni to zadne aktivum, ktere by ti stoupalo na hodnote. Telefon je spotrebni zbozi, technika jde neskutecnym zpusobem dopredu a to ze mas pul roku stary telefon je (mozna bohuzel) ale fakt, ze uz je jednak zastaraly a druhak pouzity a musis pocitat s tim, ze ta cena pujde dolu. A ano, mozna i o 50%. Nevim odkud si telefon kupoval, nevim jakou variantu (barevnou) si kupoval a je mi to uprimne i jedno. Ale kupoval-li si za 6300kc, budu-li pocitat s nejcastejsi variantou a to bila, pak ten telefon ted stoji 5700 a to z ceske republiky. Z ciny se da sehnat za nejakych 4500kc. Tudiz uz jen timhle jsi tratny necele 2tisice. Vezmu-li v potaz pouziti, stari pristroje, pak je to dalsich MINIMALNE 1000kc. A pic, jsme na 3500kc. Celkove jsi tratny ty na svem stroji bezmala 3tisice. Tudiz ano, takrka 50%. To je smutny co? Nebo si myslis, ze tvuj telefon hodnotu neztraci? Chces to vypocitat jinak? Ok, pojdme to prepocitat "splatkove". Stal-li telefon 6000kc, mas ho na splatky na 2 roky, pak je to 250kc/mesicne. Jak mozna nevis, tyhle splatky jsou vypocitavane na zaklade vysledku nulove hodnoty. Tudiz se pocita s tim, ze za ty 2 roky ten pristroj bude mit (prezenu-li) nulovou hodnotu pro cloveka, ktery ti uver, pujcku ci cokoliv poskytuje. Od dubna je to 6mesicu. 6x250kc = 1500kc. A jejda, opet vysla ta stejna hodnota. To je divne co? Proc myslis, ze ty bazary maji takhle nastavene ceny? Protoze tak funguje ekonomika, ztratova hodnota, atd atd. Budeme o tom debatovat jeste dal?
Neboj, nevnucuju ti, aby si svuj pristroj prodaval a uz vubec ti nevnucuju, aby si ho prodaval za hodnotu, kterou ja chci. Nechces-li ho prodat za danou castku, nemam s tim problem, nenapadam te, neobvinuju te, nerikam ti "ty jsi hlupak". Ale smir se s tim, ze za 6tisic ten telefon uz neprodas. Smir se s tim, ze ho neprodas ani za 5tisic a smir se s tim, ze ho neprodas ani za 4500kc. Kupujici si v castce okolo 4tisic kc muze vybirat. Tudiz pravdepodobnost, ze za takovou castku ten telefon prodas je podstatne mensi. Jak se rozhodnes je na tobe. Dal se o tom s tebou nehodlam debatovat. Pochopis-li to, dobre pro tebe. Nepochopis-li to, nema cenu se ti to dal snazit vysvetlovat, protoze si dal budes mlet svou, ze vlastne pristroje maji stejnou zustatkovou hodnotu jako porizeni noveho pristroje.
 #258738  od Majkl88
 před 7 lety
S mnoha věcma co jsi napsal naprosto souhlasím. Chápu, že chceš nakoupí co nejlevněji. Mp verzi 32gb nabízí zánovní za 5390 Kč použitou za 4900 Kč, 16gb zánovní za 4390 Kč, použitou 3790 Kč. Tebou spočítaných 4500 Kč by byla dobrá cena. Nemůžeš argumentovat, že bazar vykupuje za podstatně méně. Nejsi bazar.

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #258762  od pinkpiggy
 před 7 lety
Povez mi tedy, jake "pravo" (nevim jak to jinak nazvat) ma bazar v podobe koupit telefon placnu za 2tisice a prodat za 4tisice a fyzicka osoba nabizi malo kdyz chce koupit za 3tisice? Promin, ale stale mi tohle prijde naprosto, ale naprosto fer pro obe strany. Znova opakuji, win-win pro obe strany. Prodavajici proda draz nez do bazaru, kupujici koupi levneji nez v bazaru. Takhle se alespon vzdy trh "choval" (alespon od dob co pamatuji, coz je minimalne 20let zpatky, kdy jsem se napriklad o telefony zacal zajimat a zacal jsem s nimi tehda "obchodovat"). Takhle se vzdy chovaly vsechny trhy. Uz v dobe stredoveku. Rockefeller na podobne "bazi" vydelal vetsinu ze sveho bohatstvi (nabizet levneji nez konkurence), diky cemuz prodaval. A na tomto pristupu je, jak uz jsem asi 15x zminil, vyhra pro obe strany. Zrovna treba MP (a MP zminuju z toho duvodu, ze z bazaru nabizi nejvic, pofiderni bazary a zastavarny nekde na rohu v metru nenabidnou ani trictvrtinu z toho, co MP) mi4c 32gb variantu vykupuje MAXIMALNE za 3300kc (coz je idealni pripad, kdyz mas vsechno prislusenstvi, navody, krabicku a hlavne bez viditelnych znamek pouzivani, jakmile je nekde prah, okamzite jdou s cenou o 200-500kc dolu, v pripade skrabancu az o 1500kc). Tudiz, dejme tomu, ze jim prineses zarizeni, ktere bude vypadat jako nove (ze zkusenosti vim, ze takovych zarizeni je opravdu minimum), vykoupi jej za 3300kc. Prodavaji za 4900kc. Rozdil cen je 1600kc. Idealni cena (v pripade top kusu) je tedy 4100kc. V pripade, ze je telefon sem tam poskrabany, tuknuty, atp. Pak si strhnout 1500kc a vykup je 1800kc! Prodej bude okolo 4000kc. Rozdil cen je pak 2200kc. V pripade sem tam poskrabaneho kusu, evidentne nejakou dobu pouziteho je tedy nejakych 2900kc. Tenhle pristup mi prijde naprosto ale naprosto fer. Ale fer mi neprijde prodavat evidentne pouzivany telefon za cenu o 1000kc mene nez zcela novy telefon. To je pro me proste prahsprosta demence prodavajicich, kteri si mysli, ze jim zarizeni neztraci na hodnote nebo ztraci minimalni castkou jako jsou napriklad telefony od applu.
 #258794  od Majkl88
 před 7 lety
Tak bazar telefon vykoupí za účelem zisku - k dalšímu prodeji. Kdežto ty nejspíše plánuješ telefon používat. Pokud nerozjídíš vlastní podnikání. Mně tvoje nabídka fér nepřijde řekněme za půl roku starý tel. Ano ztrácí na hodnotě to se shodnem.
Nejsem jediný kdo neakceptuje tvoji cenu. Nejspíš si pojedeme pořád každý tu svou :-)

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #258854  od pinkpiggy
 před 7 lety
@majkl88, takze kdyz s tim nekdo obchoduje, tak je to v poradku a kdyz to nekdo chce pouzivat tak je to svinarna? :D jo, promin, pokud to beres takhle, tak si kazdy tu svou pojedeme :D ano, nesouhlasi se mnou 10 uzivatelu, kteri prodavaji zarizeni ;) mrkni se tedka treba na bazos, mam tam inzerat ze koupim jeste huawei p9. Jsou tam dalsi 3lide, kteri tam maji poptakovy inzerat. Vsichni tam mame castku 7500-9000kc. 90% lidi s huawei p9 ten stroj prodavaji za 10-12tisic ;) v MP ho maji za 9.5tkc... Myslis ze ho ti za tech 12tisic prodali? Ze ho prodali ti za tech 10tisic? Ne :) Tudiz, odpovim ti tvou vetou. Me neprijde fer, ze ten telefon chce nekdo prodat draz nez v MP, kde s tim podnikaji. Udelejte si zivnostnak a pak na tom vydelavejte ;) promin, ale tohle nedava vazne absolutne zadna logika. Ta "fer" cena, neberes to trosku teda dvojim metrem? ;) Z jedne strany (pro kupujiciho) je to nefer a je to vlastne hajzl, ale z druhe (pro prodavajiciho) je to naprosto fer to prodavat jeste draz? Ja nikomu nebranim to prodavat draz :) ja mu maximalne popreju hodne stesti :P Ja rikam jedine a to to, ze nejsem kreten, abych kupoval bazarovy telefon draz nez novy nebo draz nez ho muzu koupit jinde ;) Kdyz si budes "muset" vybrat ty, 5tisic v MP nebo 7 tisic nejakemu uzivateli ;) predpokladam, ze tvoji logikou koupis od toho uzivatele ;) protoze prece je to NAPROSTO fer cena. Pokud ano, pak ti zavidim tvuj financne bezstarostny zivot :) ja ty 2 tisice radeji dam na stranu na novou kuchynskou linku, na hydraulickou rucku nebo na cokoliv jineho ;)

@nob
dik, ale beru to v pohode, rad si pokecam, pohadam se a tohle me docela bavi :D :P ale neberu to tak uplne dle pravidel, beru to jako ze je to forum tak si pojdme pokecat, jaka jsem svine, ze chci telefon koupit o 500-1000kc levneji nez ho koupim kdekoliv z jakehokoliv bazaru :P koneckoncu je to pro me freebump a mozne pobaveni ostatnich :P
 #258869  od Majkl88
 před 7 lety
Úplně jsi mě nepochopil. Když prodám do bazaru musím počítat s tím, že mě ojebou. Inzeráty na bazošu jsem viděl. Věřím že časem pořídíš tel za tebou nabízenou částku. Např za vykoupanej telefon by 3500 Kč byla super cena. Tím chci říct, že jsou mezi námi i takové svině co se neštítí takový telefon prodat.

Nob já vím...

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #258870  od prokji
 před 7 lety
Pinkpiggi, moc nás nebavíš, pokud něco chceš, respektuj nabídku prodavajiciho, nebo si vyber jinou. Smlouvání, či vynucování ceny nepatří do evropského kulturního okruhu, s tím jdi na Balkán

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #258890  od pinkpiggy
 před 7 lety
Prokji? Od ceho je pak sekce KOUPIM? Tudiz v sekci KOUPIM mam akceptovat nabidky NE-prodavajicich? Nebo mi chces rict, ze kdyz mam inzerat v sekci KOUPIM, nekdo mi sem nabidne telefon "abc" za 129371298371928371892kvadrilionu, ze jej musim koupit? No tak to jsi idiot, promin. Cenu si tu nikdo nevynucuje, jasne pisu, za jakych podminek jsem ochoten telefon koupit, nechce-li za tu cenu osoba telefon prodat, jdeme kazdy svoji cestou a prodavajici proda jinde, ja koupim jinde. Smlouvani patri mezi naprosto beznou cast "volneho" obchodu nepodlehajicimu placeni dani, atd. Od Majkla jsem to bral jako naprosto normalni "diskusi" o tom, proc ma kdo cenu takovou a makovou. Tvuj prispevek je vsak ukazkou naprosteho pipik* a chtice vyjadrit sve naprosto stupidni postoje.
To, ze tu budeme mit diskusi, proc ma nekdo cenu takovou a makovou neberu jako offtopic, ale tvuj prispevek ukazal, proc asi ty pravidla tady jsou, jelikoz vzdy ma potrebu se vyjadrit nejake neidentifikovatelne stvoreni chtejici byt zajimave svym prispevkem. Tudiz prosim radeji mody, aby tuhle diskusi uz utnuli.

V pripade, ze nekdo bude mit zajem prodat nejaky telefon, prosim SZ. Diky.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat