[Všeobecný pokec o všetkom]
 #126811  od Bobek
 před 9 lety
Ahoj,
zajímá mě, co Vás zklamalo, co Vám nešlo nebo jaký byl důvod toho, že jste skončili (nebo si ani nekoupili) nějaký model této značky.

Pište konkrétní případy ke konkrétním modelům. :)
 #126815  od landov
 před 9 lety
Nemoznost pouzivania firemných emailov (z dovodu nepodporovania sifrovania telefonu v MIUI 6) mi znemoznuje pouzivat moj novy Redmi 2, takze lezi v skrini a pouzivam Hongmi s MIUI 5. Pokial tuto elementarnu funkciu, ktoru maju akekolvek telefony za par €, MIUI velmi skoro neimplementuje, tak budem nuteny, aj ked nerad, rozlucit sa s Xiaomi. Inac som spokojny.
 #126874  od midolek
 před 9 lety
co mě na Xiaomi zklamalo/ává jsou týdenní aktualizace. Neřešil jsem je do té doby než jsem do rodiny koupil další MI2sky. Jelikož majitelé nejsou návštěvníky tohoto fora a jsou obyčejnými uživateli je problém jim vysvětlovat a řešit, že po updatu (pro ně myšleno odstraní chyb, zlepšení ) zase něco nefunguje (bydli ke všemu na druhým konci republiky takže se něco napravuje těžce). Vyplývá mi z toho že Xiaomi je více vhodný pro technoidy, kteří rádi pořád řeší něco kolem telefonů, než pro prachobyčejného uživatele.
Co mě dále mrzí věčný sliby od Xiaomi, ať už jde o harware jako když byla představena MI4 byla ohlášená i v brzké době i černá varianta na kterou jsem čekal a přišla na trh až 1/2 roku. Co se týče software tak byla ohlášena ROM pro MI2s založená na L do konce ledna, ale už neřekli že jen pro betatestery..oficial bude zase někdy.
Nějak Xiaomi všechno trvá, pořád se něco testuje a už mě to věčný "někdy" omrzelo
Už neplatí, že když si koupíte Xiaomi = kus železa/ výborná cena., konkurence nespí a snaží se prosadit.
Skrze toto všechno po dvou letech opoštím se slzou v oku Xiaomi a jdu jinam zkusit jiný "chleba". Je dost možný, že k Xiaomi brzo vrátím (v co taky tajně doufám)
 #126947  od prokji
 před 9 lety
Trochu tomu nerozumím - copak je takový problém vybrat vhodnou verzi /ať V5 , nebo V6/ a zakázat /zmrazit/ aktualizace ? Naopak se mi na Xiaomi /systému MIUI/ líbí právě ta možnost volby.....K pravidelné každotýdenní aktualizaci tě přece nic nenutí....
strom, Romando se to líbí
 #126948  od strom
 před 9 lety
Asi tak. Pokud někdo koupí Xiaomi "netechnikovi", vůbec by mu neměl říkat o aktualizacích systému, atd. Prostě to brát jako telefon od jiného výrobce bez updatů, vybrat verzi ROM a je to. Bratrovi jsem koupil Redmi Note a minulý týden mu ho předal. Začalo to tím, že si zablokoval SIM kartu [SMILING FACE WITH SMILING EYES] O týdenních aktualizacích jsem mu vůbec neřekl. Je to tak lepší.
youngster, tommy se to líbí
 #126949  od dkalina
 před 9 lety
Po pravdě, kromě MiPadu jsou pro mě současný přístroje Xiaomi celkem nezajímavý. Ale MIUI je určitě špička. Mám téměř každodení porovnání s Nubia rom, Mokee, Samsung paskvilem, iOS a teď i s Flyme. Bohužel podpora V6 na jiné přístroje je v nedohlednu, tak se dá říct, že poslední dobou trochu tápu v temnotách :D.
 #126952  od midolek
 před 9 lety
Já mámě ani ségře o aktualizacích taky neříkal, ale na telefonu se jim sama objeví hláška o nové aktualizaci tak to dotyčné odkliknou a je "vymalováno". Ségra několikrát shodila aktualizaci z lišty, ale pak ji stejně povolila, že ji to pořád otravuje. Běžný netechnický uživatel "a že jich je" neví nic o mrznutí aplik a pod.
Chápu a chválím Xiaomi za to že pouští ROMku mezi lidi k odladění (na V5 to bylo týden co týden), pěkně a rychle se tak vychytá hodně bugu roz celkově zdokonalí. Mají ale pouštět stable verzi mezi lidi přes OTA např jednou za (střelím) za dva měsíce a kdo chce ať si nainstaluje týdenní verzi nejistých kvalit dobrovolně.
Toť k ROM
U samotné MI4 mě irituje propastný rozdíl v ceně verzí 16/64 GB, Topmodel s dostupnými cca 12 GB ROm bez možnosti rozšíření je dnes opravdu málo. U Mi2s je z 32GB psanych k uzivani pro me 25,38 GB a systemove uloziste pro appky apod. 3,7GB. Nejde mi na rozum sysleni na vnitrni pameti...o kolik vic stoji 64GB cip, o 2,5,10$. Je mi jasný, že se najde mnoho uživatelů co budou tvrdit, že jim 12 GB (dostupných bohatě stačí),ale mě ne. Nechci se příliš omezovat a přemýšlet jestli si můžu nějaká videa, fotky nechat v telefonu když chici nainstalovat jinou navigaci, hru a pod. Chci si tel užívat a ne se omezovat. Proti argument nosit sebou OTG redukci a flasku neberu, to by pak mohl chybět foťák, reprák, mikron, GPS a tvrdit, že náhrada v kompaktu, externím repro, přenosné navigaci
 #126953  od nob
 před 9 lety
Zkus se kouknout na fóru, nebo zeptat ingbrzy... Já mám na své Mi2 aktualizace zakázané, někde bylo potřeba v systému upravit drobně jeden řádek. Bohužel už si nepamatuji co přesně.
 #126957  od matyzjex01
 před 9 lety
Tátovi jsem koupil Xiaomi Mi2S po přechodu z Nokie E52, kde byl zvyklý na nějaké to Nokia pc synchronizační centrum. Našel si někde MiPhone Manager, ale ten měl komplet v čínštině, samozřejmě se to dá v pohodě spravit, ale pro běžného uživatele (co má spoustu jiných věcí na práci a nemá na tohle čas) je to problém... Samozřejmě je Čína hlavní trh, ale alespoň angličtinu by to mělo mít podle mě od začátku... Po půl roce se vrátil k Nokii s důvodem "Chci aby to fungovalo, abych se s tím nemusel zabývat, klidně s méně funkcemi, ale ať to funguje dobře a ne jen na půl."

~Kalkulačka~
midolek se to líbí
 #126967  od prokji
 před 9 lety
Milí kolegové , nemohu si pomoci , ale nejste v komunitě žádnými nováčky , takže problematiku znáte. Tím spíš mě zaráží,že jste trochu nepopřemýšleli , než jste své blízké Xiaomi strojky obšťastnili . Investoval jsem do své drahé polovice cca 120,- za TitaniumBackup , zmrazil jsem aktualizace+ aktivace Xiaomi účtu a v případě potřeby s ní novou verzi prodiskutuju, odzkouším na své Mi3 a případně aktualizuju , zmrazím a je to...Není problém-oba jsme spokojeni /já se ve svým founu vrtám každej tejden a žena si užívá svého stabilního Mi2s32/ :) :) :)
A pro midolek - proč ti nevyhovuje Mi3/64Gb,cena je velmi příjemná a LTE u Mi4 stejně sotva využiješ/to už spíš NFC u Mi3/?
Pro Matyzjex01 - proč jsi otce nenaučil googla /synchro,cloud.print/ - vždyť je to přece pro android nejpřirozenější prostředí??
Naposledy upravil(a) prokji dne 22 Led 2015, 15:04, celkem upraveno 2 x.
 #126969  od prokji
 před 9 lety
Bullitt píše:Mrazit můžeš i zadarmo třeba s AppquarantineObrázek
Jistě , nástrojů je více /třeba i greenify/, TB je ale přece jen komplexnější ....
 #126971  od matyzjex01
 před 9 lety
Google má ale ten pokud vím není offline ne? A přes kabel je synchronizace a správa dát rychlejší.
 #126974  od cyaxia
 před 9 lety
nob píše:Zkus se kouknout na fóru, nebo zeptat ingbrzy... Já mám na své Mi2 aktualizace zakázané, někde bylo potřeba v systému upravit drobně jeden řádek. Bohužel už si nepamatuji co přesně.
To byl poslední řádek v build.prop. Tím se zamezilo kontrole updatu. Ale než hňápat v build.prop, raději mrazit.

Tapatalk (ve verzi před zprasením UI)
Naposledy upravil(a) cyaxia dne 23 Led 2015, 15:41, celkem upraveno 1 x.
 #126994  od acco
 před 9 lety
matyzjex01 píše:Google má ale ten pokud vím není offline ne? A přes kabel je synchronizace a správa dát rychlejší.
Nejlepsi na android mi prijde My phone explorer, funguje pres wifi, kabel, bluetooth :)
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
matyzjex01 se to líbí
 #128367  od Honzys1983
 před 9 lety
S Xiaomi nadobro nekoncim, ale je dost veci na kterych by mohli zapracovat. Zda se mi, ze tvori dost failu za sebou. Predstavi s velkou pompou Redmi 2 a vzapeti po nadavkach predstavi upgradovanou verzi. Docela chudaci co si to uz koupili. Ted jsem zaregistroval dalsi epic fail tentokrat v Indii. Po pul roce tam konecne bylo uvedeno MI 4. Ale draz nez konkurence a jen v bile verzi 16GB bez LTE. Komentare na Mi India jsou ted jeden nekoncici hate. Vzhledem k dulezitosti indickeho trhu to fakt nechapu. Hugo nekde vykladal, ze jeden z duvodu nizkych cen je fakt, ze telefony prodavaji dlouho. Ale umele prodluzovat prodeje pozdnim uvadenim produktu na trh se jim dlouhodobe nevyplati.
 #128370  od landov
 před 9 lety
Sice idem este na Hongmi, pretoze Redmi 2 - teda MIUI 6 nepodporuje sifrovanie telefonu (mozem zabudnut na pristup k firemnym mailom, tym padom zbytocny telefon pre mna). Ale uz som si predobjednal Lenovo P70, tak uvidíme...
 #129811  od landov
 před 9 lety
Tak,zajtra príde lenovo p70 tak som zvedavý,ako si po roku s Xiaomi zvyknem na iné. Bohužiaľ xiaomi (miui) nemá záujem o firemnu klientelu ,takže musím hľadať v iných vodách...

Odoslane z Hongmi pomocou Tapatalk
 #129999  od Bobek
 před 9 lety
Zajímavé názory a důvody. Mě teda překvapuje, že i po několikerém představení jejich telefony podporují LTE, bohužel nefunkční v ČR (nebavím se o Praze nebo Brně).

V poslední době co update, to totální sračka a jen přidělává zbytečné starosti. Update dělám každý pátek jenom proto, abych se utvrdil v tom, že tato společnost už není to, co 3 roky zpět, když jsem u ní začínal. V neposlední řadě je to i zasekávání telefonu (mluvím o svém Mi3). Úplně nesmyslně.

Už je toho zbytečně moc. U Note PRO to byly třeba žluté felky na displeji, u Mi3 je tohle. Mi4 mě v ničem dál neposune a čekat na nějaký telefon půl roku vážně nechci. Všichni máme v živé paměti, když tady pár lidí poslalo prachy do číny někdy v září a telefon začal pořádně chodit až v lednu.

V neposlední řadě nákupy Xiaomi kazí kurz $, za který ale rozhodně nemůžou.

Toto jsou důvody, proč Xiaomi už ne a zase zkusím něco jiného (Lumia 930, Nexus 5). Časem se uvidí, Xiaomi překvapí a vrátím se zpět.

Btw pro mě bylo nejlepšíím modelem Mi2.
 #130176  od Kalty
 před 9 lety
Bobek píše:Btw pro mě bylo nejlepšíím modelem Mi2.
Tak se k němu vrať ;)
Jinak kdo ti brání si najít verzi, která ti vyhovuje a využívat jen jí? Však to přeci nemusíš každý týden updatovat.
Já jsem měl do včerejška Mi2. Od včera Mi3 a jsem fakt spokojen.

Nevidím vše přes růžové brýle ale pořád mi to vyjde jako nejlepší značka při výkon/cena a MIUI je pro mne další bonus.
 #130746  od Ex:Jhon Doe
 před 9 lety
Mám mi2s, ale bez Miui. Občas se na skok vrátím k 4.7.4, ale obvykle se hned vracím jinam; Miui už pro mě nemá žádnou přidanou hodnotu, naopak tratí proti CM.

Vývoj nebo spíš směřování Xiaomi se mi vůbec nelíbí, myslím, že dokonale zprasili kdysi perfektní systém. Nulová invence a debilní kopírování Applu v každém prdu vede Xiaomi k systému, ze kterého musí jásat každá fanynka Hello Kitty: barvy a efekty. Fascinuje mě, kolik lidí na "šestce" zůstává, i když jim chybí funkce "pětky" (viz stesky a dotazy v mnoha vláknech).

S Xiaomi rozhodně nekončím, s telefonem jsem velmi spokojený, ale té firmě ani jejímu směřování nevěřím (nelíbí se mi porušování licencí, nelíbí se mi odesílání sms bez vědomí uživatele). Co se mi líbí, je množství lidí, kteří věnují volný čas tomu, aby vytvořili nebo nějak přispěli tomu, aby se na těch telefonech daly používat i jiné systémy. A na to určitě budu hledět, až budu vybírat nový tel.
 #130754  od dkalina
 před 9 lety
Nesdilim tvou nelibost k MIUI, ale napsal jsi to hezky ;)
Necitim z toho takovej ten mistni trend:
MIUI je samej bug, nefunguje tam ta a ta prkotina jdu na CM nebo Mokee. A pak od toho stejnyho cloveka ctu: CM je super, sice nejde wifi a to a to, ale je to pecka.
Nebudu delat betatestera. A jde delat betatestera jinam ;)

MX4 32gb
VMach3, ingbrzy, nachti a 1 ostatní se to líbí
 #130757  od Ex:Jhon Doe
 před 9 lety
Považuji Miui 5 za skvělý systém, ostatně dlouho jsem Android nechtěl, až Miui mě přesvědčil. Jenže mi vadí netransparentnost systému. Sms i hudební přehrávač přes wifi neustále lezou do internetu a nelze jim to zakázat! (Možná je to v "šestce" opravené?) Xiaomi framework jsem zakázal mezi prvními aplikace, poté co jsem zjistil, že se systém snaží odesílat zahraniční sms, aniž by dal uživateli na výběr, jestli to vůbec chce. Postupně jsem vyházel téměř vše od Xiaomi z telefonu a zjistil, že výdrž je lepší.

Osobně by mi stačilo, aby Xiaomi vydalo bezpečnostní fixy a pak bych klidně používal dál Miui5 na prastarém Androidu. Ale museli by ještě umožnit aplikovat pravidla firewallu i na systémové aplikace, a pak mi velmi schází možnost definovat si vibrace, a to hlavně u příchozích sms. Byl jsem zvyklý mít zvuky vypnuté a používat jen vibrace, jenže takhle nepostřehnu nic, takže zvuky musím mít zapnuté.

Z toho mi vychází, že by stačilo velmi málo.
Naposledy upravil(a) Ex:Jhon Doe dne 07 Úno 2015, 23:37, celkem upraveno 1 x.
nob se to líbí

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat