[Všeobecný pokec o všetkom]
 #174468  od lukbe
 před 8 lety
Je tu někdo kdo si hraje s malinou? Uvažuji že bych si ji koupil, přeci jen za 35$ na Ali je to celkem fajn hračka.

Koukal jsem že je možné tam mít raspberian a i kodi, což je super možnost.

Plus já si rád hraju s arduinem tak bych si chtěl vyzkoušet i něco na raspberry...

Kdo ji máte napište sem na co ji používáte :-) popř kde jste malinu koupili... Děkuju

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
 #174582  od bigwolf
 před 8 lety
Malinu 2 mam doma. Pouzivam ji jako multimedialni prehravac prave s Kodim (presneji OpenELEC).
Mam zkusenosti (dobre) uz s puvodni RPi 1 a RPi 2 toho zase zvladne vice a pritom je to porad ta mala deska... Nic moc to nezere, muze to bezet 24/7 a byt porad pripraveno k pouziti. Vyhoda je integrovany CEC protokol v HDMI, takze se da ovladat pres ovladac na televizi (televize ale musi CEC standard podporovat, kazdy vyrobce to nazyva jinak, Philips napr. EasyLink).

Kupovana v cesku zde -> Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Za tu cenu a rychlost dodani se nema cenu obtezovat si to nechat poslat z Ciny (IMO). Doporucuji koupit krabicku (case) od Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

Vhodny je take nejaky slusny 2A zdroj (nejlepe ten doporucovany z eshopu vyse), ktery tu Malinu utahne. Mam doma nejakou shit 2,1A nabijecku od iTec a s ni dochazi ke kolisani napeti ( v mem pripade vyreseno 12V (84W) zdrojem - pouzivam ho mimo jine i na napajeni LED pasku - a konvertorem na 5V s koncovkou micro USB - kupovano z Alika). Sic malina bezi, ale jako varovne znameni Malina zobrazuje duhovy ctverecek pokazde, kdyz dojde k poklesu napeti pod urcitou mez (myslim, ze to je pravy horni roh).

Jinak se take da pomerne jednodusse pretaktovat a tim zvednout vykon. V Kodi je to docela poznat.

Co se tyce zkusenosti s Kodi, tak s nim jsem velice spokojen, dela to co chcu a delat to dobre. :) RPi 2 prehraje snad vse, teda krome high-bitrate blu-ray videi, s temi ma problem. Ale takove ty bezne blu-ray 1080p ripy s velikosti okolo 10GB si poradi bez zavahani. 8)
lukbe, Setit se to líbí
 #174585  od lukbe
 před 8 lety
Super díky moc za info, tak není co řešit a jdu do ní...

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
 #174589  od bigwolf
 před 8 lety
Jeste dodam, ze knihovnu mam na NASu a taham to dratem po ethernetu. Jede to bez problemu. WIFI jsem nezkousel, ale snad by to taky melo fungovat. Samo je potreba nejaky USB dongle.

A jeste jedna vec. Malina je obcas vybirava na SD karty, takze je dobre pohledat, zda dany model je ozkouseny a funkcni, Vhodne je take pouzivat rychlejsi karty class 10 ci rychlejsi, je to poznat na plynulosti systemu a rychlosti nacitani.
 #174604  od lukbe
 před 8 lety
Jakou kartu tam máš ty?

Je možné k tomu připojit externí disk a z něj pouštět filmy? A třebas přes Ethernet kabel tam kopírovat filmy z pc?

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
 #174673  od kraftwerk007
 před 8 lety
Pro Malinu jsou doporučené karty Kingston.
Připojit můžeš klidně i externí disk a přehrávat filmy.
Malina podporuje Sambu,a přístup v domácí síti bez potřeby DLNA je bezproblémový.
lukbe se to líbí
 #180816  od bigwolf
 před 8 lety
Chvilku sem tu nebyl. Ale je to tak, jak pise kraftwerk007.
Kingstony jsou vetsinou bezproblemove.
Externi disk lze bez problemu pripojit. Ikdyz je pravda, ze se slabsim zdrojem mi to nechtelo 2,5" externi disk rozjet. Takze zase sme u toho zdroje... :)
OpenElec podporuje SAMBU, NFS a DLNA take. Vse je pomerne jednoduche nastavit a zprovoznit. Prinejhorsim je na netu plno navodu.
Jako multimedialni prehravac je to proste bomba.
 #180860  od lukbe
 před 8 lety
Tak já hned co jsem přinesl domu Rpi tak jsem nahodil openelec 5.95.5 a pak se regnul na mojetv.net a díky tomu mám ted 89 televizních stanic za krásných 300 kč na půl roku :D ... plus teda add-on na stahování z webshare a je to naprostej luxus :)
 #180880  od Victor
 před 8 lety
Pořídil jsem si k Malině infraport (přímo čip, ne do USB). Kdyby tu byl někdo zdatnější, kdo by mi s ním pomohl, velmi bych to ocenil. Problém je v tom, že Malina vidí přes infraport jen DO, který mám k TV, což nemůžu potřebovat. Jiný vůbec nečte. Vím, že to jde nastavit, ale našel jsem o tom jen anglické video a nejsem z toho moc moudrý.
 #180891  od lukbe
 před 8 lety
Jaký typ infraportu? Není to jen taková ta dioda?

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
 #180919  od Victor
 před 8 lety
Ano, "taková ta dioda". :D
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #180923  od lukbe
 před 8 lety
Mrknu nato, doma se mi taky válí tak to zkusím..

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
 #191391  od kralcak
 před 8 lety
lukbe píše:Tak já hned co jsem přinesl domu Rpi tak jsem nahodil openelec 5.95.5 a pak se regnul na mojetv.net a díky tomu mám ted 89 televizních stanic za krásných 300 kč na půl roku :D ... plus teda add-on na stahování z webshare a je to naprostej luxus :)
Ako sa mozem zaregistrovat na to mojetv.net ? skusam uz tyzden a stale mi nejde link na registraciu na ich stranke.
 #191393  od lukbe
 před 8 lety
Pokud vím tak registrace jsou prozatím pozastaveny. je zapotřebí to zkouše a pokud možno i s jinou IP než s Cz/Sk.
 #191935  od jiri.mrazek
 před 8 lety
Bral jsem konkrétně toto: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Nechtěl jsem brát někde tohle někde tamto, tak jsem to vzal komplet, používám s OpenELEC a 100% spokojenost 720p/1080p po síti z NASu naprotosto bezproblémů + pluginy pro sosáč a befun a filmy už skoro nestahuju :D těch 720p mi většinou stačí.

Instalace byla jednoduchá, eshop rovnou připraví microSD kartu s instalátorem, stačí připojit k internetu a kliknout co za distribuci člověk chce a během pár minut je vše nakonfigurované a 100% funkční.

Mám TV Philips a CEC funguje bez problémů takže taky ovládám ovladačem od TV jinak mám na Mi4 aplikaci KORE - ofiko dálkové ovládání pro KODI a funguje luxusně :)
 #191936  od jiri.mrazek
 před 8 lety
Bral jsem konkrétně toto: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Nechtěl jsem brát někde tohle někde tamto, tak jsem to vzal komplet, používám s OpenELEC a 100% spokojenost 720p/1080p po síti z NASu naprotosto bezproblémů + pluginy pro sosáč a befun a filmy už skoro nestahuju :D těch 720p mi většinou stačí.

Instalace byla jednoduchá, eshop rovnou připraví microSD kartu s instalátorem, stačí připojit k internetu a kliknout co za distribuci člověk chce a během pár minut je vše nakonfigurované a 100% funkční.

Mám TV Philips a CEC funguje bez problémů takže taky ovládám ovladačem od TV jinak mám na Mi4 aplikaci KORE - ofiko dálkové ovládání pro KODI a funguje luxusně :)
 #221159  od marecek01
 před 8 lety
Taky jsem si k vánocům udělal radost a pořídil tuto parádní krabičku.
Nechal jsem tam raspbian a doinstaloval kodi. (desktop na tv se hodi)
Jen bych zmínil při přetaktování se bude hodit chladič.
Každopádně sd karta se nechá nahradit fleskou nebo diskem, zatím jsem neměl potřebu.
Mě to můj 2,5disk nerozjede ani s origo zdrojem.
Celkem pokukuju po PINE64 2GB RAM, pak bych si hral s raspberrypi 2 a udělal server.
[SMILING FACE WITH SMILING EYES]
 #227077  od djha53k
 před 8 lety
Ja kupoval RPi2 na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť , v sade SD kartou

Krabicku (Transparent Clear Case Enclosure Box + Cooling Fan for Raspberry Pi 2 Model SCW) - za cca 130 kc a nabijecku (2A EU US Plug AC Wall Charger Travel Car Micro USB Cable Adapter) - cca za 22 kc. Kabel jsem doma nejakej nasel. HDMI kabel z CZC.cz

Plus k tomu mam klavesnici (Rii mini X1 2.4G Wireless Keyboard with Mouse Touchpad for PC Notebook BLACK), taky z eBaye - za cca 350 kc

Beham na RPi2 OSMC, zatim spokojenost, i kdyz ted se trosku desim nove verze, protoze se bude prechaze na novej vzhled.
Po 1 GBitu 6cat kabelu jsem pripojil NAS a jedeeeem... ;)
 #253358  od emik emino emisko em
 před 7 lety
ja mam uz svoju tretiu malinu.. 2x RP2. jednu som predal do restauracie kde som im instaloval SW na sledovanie IP kamier na terase.. osobne pouzivam a bezi mi nonstop snad uz cez 2roky ako server pre.... nedavno som upgradol na RP3..

Odoslané z Redmi Pro pomocou Tapatalku

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat