[Pisces - TD, Cancro - WCDMA]
 #148212  od Kid
 před 9 lety
Zdravím,

zjistil jsem, že když dám do sms smajlíka tak mi to zkrátí její velikost asi o půlku (přesně to nevim o kolik). Tak se chci zeptat jestli je to systémem nebo třeba pomůže jiná klávesnice, která bude mít jinej druh smajlíků?
 #148354  od Bullitt
 před 9 lety
Xiaomi neumí odstraňovat diakritiku,proto i smajlíci berou víc než jeden znak. Pro některé modely existuje upravena mms,hledej na fóru sms bez diakritiky.

| Xiaomi|Redmi 1s|armani|MIUI V6 + Pure Performances X|
Kid se to líbí
 #148436  od Kid
 před 9 lety
jo to vim že to neumí diakritiku, proto píšu bez ní, ale smajlík by žádnou diakritiku mít neměl, ale zkusim tam mrknout ikdyž jsem tam zmíňku o tomhle neviděl.
 #148438  od Ex:Jhon Doe
 před 9 lety
My tomu tady sice říkáme odstranění diakritiky, ale jedná se o osekání znaků Unicode, a tam už všechny ty podivnosti spadají. Buď si přepiš mms.apk nebo využij jinou sms aplikaci, nebo brutálním řešením může být instalace jiné ROM, např. CM toto umí v základu...
Kid se to líbí
 #148509  od Kid
 před 9 lety
ok díky za info, ROM jinou instalovat nechci MIUI mám sice chvilku ale vyhovuje mi. Spíš zkusim tu mms apk. podle toho návodu.
Každopádně eště jednou díky
 #148612  od Matt83
 před 9 lety
Být tebou, vyzkoušel bych aplikaci Textra. Umí před odesláním odstranit diakritiku a je v material designu. Sám ji používám a mohu jen doporučit. A nebudeš muset po každé aktualizaci systému hledat upravený mms.apk.

z Mi3W 64GB
Kid se to líbí
 #148707  od Kid
 před 9 lety
ok díky za radu kouknu na to a případně vyzkoušim

tak jsem zkusil tu Textru a stejně to ty zprávy zkracuje takže buď nepoužívat smajlíky a nebo ta změna mms.apk
 #148911  od playman22
 před 9 lety
mám taký pocit, že ty chceš používať emoji v sms.. čo tak písať klasické : ) .. : ( .. : \ .. a pod? nieje smajlík ako smajlík..
 #149047  od Kid
 před 9 lety
to sice můžu ale ti kreslení vypadaj líp tak bych radči používal je.
 #149082  od Ex:Jhon Doe
 před 9 lety
Zkus aplikaci Messaging, je to Sms aplikace z nějakého dřívějšího Androidu. Umí osekat diakritiku a smajlíků narveš do jedné zprávy relativně dost, i když i tady k nějakému osekání dochází. Ikonou je zelená, trochu hranatá bublinka. Obrázek
 #149088  od apoman
 před 9 lety
tobě se to sice líbit může, ale záleží na tom, jakou SMS aplikaci má nainstalovanou tvůj protějšek ;)
 #149141  od Posix
 před 9 lety
Spíš na klávesnici..

->Mobil<-

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru jsou celkem 2 uživatelé :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 hosté (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat