[Nákup Xiaomi]
 #118677  od ingbrzy
 před 9 lety
Ibuygou odosiela z EU skladu uz aj do CR/SR.. :)
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
lukbe, Victor, dkalina a 1 ostatní se to líbí
 #118679  od albru123
 před 9 lety
lostsoul81 píše:Co píšeš je nesmysl. Už z logiky věci. Nemůžeš přece na celní deklaraci napsat např. MP4 player value 25 dollar, a pak napsat zvlášť přepravní společnosti pojistit na cenu 399 dollarů. Je to blbost.....
A co mi v tom brání? Když posíláš poštou cennou zásilku tak taky nechtějí fakturu, jenom cenu na kterou to chceš pojistit. Cena na faktuře zajímá celníky a cena k pojištění zase jenom DHL.
 #118680  od davfiala
 před 9 lety
Pojistit si to můžeš na kolik chceš. DHL ti vyplatí 25USD dle celní deklarace. Stejně tak Česká pošta, pojistit si to můžeš na milion, vyplatí ti pouze reálnou cenu obsahu dle tabulek.
 #118681  od albru123
 před 9 lety
Tak proč tam potom chcou udat tu cenu, aby měli číslo na papíru? českou poštu raději nepoužívám a s DHL a FedExem jsem to nikdy nemusel řešit, takže se mi zdá divné, že chcou cenu na kterou to chceš pojistit dát zvlášť a pak ti vyplatí stejně svou cenu. Ne že bych tomu nevěřil, jenom to nějak nedává smysl.

Má s tím někdo reálně zkušenost? Zajímalo by mě jak to je ...
 #118684  od davfiala
 před 9 lety
Protože zadáváš horní limit plnění v případě škodné události. Ten se zadává vždy, nemusí být ani v plné výši hodnoty zásilky. Nehledě na to, že je to standardní postup, celní deklarací jim v podstatě řekneš, jakou má pro tebe reálnou hodnotu a kolik tudíž mají plnit.
 #118817  od vocapmen
 před 9 lety
ingbrzy píše:Ibuygou odosiela z EU skladu uz aj do CR/SR.. :)
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Ještě o kolik bude drazší poštovné... U telefonu asi o 20, ale pokud by se za doplňky mělo platit třeba 10$, tak už by to tak výhodné nebylo.
 #119027  od El Josinho
 před 9 lety
Ahoj,

mohu požádat jak postupovat při této situaci ?

"Thanks for shopping on ibuygou.
We have received your order ,unfortunately, the paypal delivery address is not same as your register account.
We here just send your order to paypal address " ***, UK". Would you mind that ?
According to our copmpany's rules, we only ship to Paypal delivery address, please kindly understand, if you don't want us ship to your paypal address, it's better that we refund you firstly then you change your paypal address to that address you prefer then make the order again, what do you think?
Waiting for your reply."

Paypal účet se mi váže k účtu v UK a nelze tak změnit adresu paypal účtu na českou, kterou jsem udával při objednávce.

Děkuji za každou radu
 #119036  od ingbrzy
 před 9 lety
Na paypale mozes mat viac adries... Pridaj si tu cesku... Nechaj aby ti platbu vratili a potom pri platbe vyberies tu cesku adresu...
El Josinho se to líbí
 #119060  od El Josinho
 před 9 lety
To jsem pochopitelně zkoušel, ovšem z možností nabízených v kolonce "country" mi stále vyskakují pouze země UK, nikoli globálně.

O peníze jsem požádal zpět, ze strany ibuygou zatím bez odezvy.

Mohu požádat o radu ?
Naposledy upravil(a) El Josinho dne 21 Pro 2014, 12:16, celkem upraveno 1 x.
 #119287  od nob
 před 9 lety
Při dodání z EU se DPH neplatí. Cena z EU skladu co jsem se díval cca odpovídá ceně při dodání z Číny plus pojištění proti platbě DPH.
 #119290  od peknyden
 před 9 lety
Odeslani z EU neznamena automaticky, ze nebude prijemce platit DPH. Zalezi na tom, zda zbozi bylo pri vstupu do EU procleno nebo ne a nachazi se pouze v mezicelnim skladu. Aby nebyli nekteri neprijemne prekvapeni.
 #119293  od albru123
 před 9 lety
Vzhledem k tomu, že ba iBuygou píšou že za to zboží už neplatíš DPH. Je pravděpodobnější že si někde pronajali vlastní sklad než že to je v mezicelním (jaký by to pak taky mělo smysl, když by sis zaplatil 2x dražší poštovné a pak ještě DPH).
 #119295  od peknyden
 před 9 lety
To netusim, jaky by to melo smysl. Jaky ma pak smysl pri vytvareni objednavky i pri vyberu odeslani z EU skladu moznost celniho pripojisteni? Byl bych v tomhle trochu opatrny, dokud to nebude vyzkouseny. Tinydeal taky odesila z Nizozemi a stejne DPH platis.
 #119297  od albru123
 před 9 lety
To pojištění bude spíš chyba v systému, asi nad tím ještě nikdo neuvažoval. Btw iBuygou taky posílá přes NL, ale to neznamená že to šlo odtud jestli jsem to správně pochopil.
 #119302  od Milik
 před 9 lety
Ahoj všem,

čtu tady o možnosti objednat z boží z EU skladu, ale na ibuygou tu možnost nikde nevidím. Kde ji najdu a co mi doporučíte?
Dále bych se zeptal na zkušenosti s Extended 1 year warranty. Vyplatí se? Mám to chápat jako rozšíření o jeden rok-tzn na dva nebo jsou to pouze rozšířené možnosti co lze reklamovat (během 1 roční záruky).
Díky za odpověď.
 #119329  od nob
 před 9 lety
peknyden píše:Odeslani z EU neznamena automaticky, ze nebude prijemce platit DPH. Zalezi na tom, zda zbozi bylo pri vstupu do EU procleno nebo ne a nachazi se pouze v mezicelnim skladu. Aby nebyli nekteri neprijemne prekvapeni.
Ano, jasně... ale snad tedy Ibuygou neudělá stejnou chybu jako Meizu ve spolupráci s DHL ;-), kdy sice proclili, daň zaplatili, ale jaksi se o tom někde ztratila informace. První zákazníci se trošku divili, když museli doplácet... (pak to tedy dostali zpět)
 #119484  od albru123
 před 9 lety
Vojta Zamecnik píše:
ingbrzy píše:Ibuygou odosiela z EU skladu uz aj do CR/SR.. :)
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Ted jsem se na to dival, takze kdyz neco koupim z EU skladu, tak to je 100% bez DPH? V obednavce je EU DIRECT(Tax Free).
Zkus se podívat cca 5 příspěvků před ten tvůj.
 #119494  od peknyden
 před 9 lety
Ze spanelskeho EU skladu se ma zbozi prepravovat leteckou spolecnosti Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Zna ji nekdo? Nejak mi neni jasne, kdo bude zasilku po priletu do CR dorucovat. Lana tvrdila, ze spolecnost MRW, ale ta v CR nema zastoupeni nebo jsem nic nenasel, kdyz jsem to zkousel zjistovat.
 #119618  od TomV
 před 9 lety
Zdravím,

Objednával som slúchadla Pistony 18.11 z ibuygou, 19.11 mi objednavku vybavili a dodnes (23.12) ich stále nemám. Myslite ešte, že je nejaká šanca aby došli po sviatkoch? Pýtam sa preto lebo viem, že niekto objednával po mne 24.11 a 11.12 už mu došli.
Ďakujem.

edit: dal som to poslať free shippingom s insurance.
  • 1
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 198
  • 224

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru jsou celkem 2 uživatelé :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 hosté (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat