[Nákup Xiaomi]
 #157124  od megabot
 před 9 lety
Chci se zeptat jestli někdo neobjednával Meizu M1 Note? Nějak se nemužu dohledat jestli to bude verze komplet v CZ , nebo ta ve které se ještě nechází nějaké defaultní čínské např. předpověď počasí komplet v čínštině? Díky
 #157130  od megabot
 před 9 lety
no sledoval sem například recenzi na youtube od mobilenet ,a tam říkali že se setkáte s čínštinou,ale v komentářích lidi psali že mají komplet CZ,že možná nějaká angličtina hluboko v nějakém nastavení. No tak i tak sem objednal,platba proběhla tak uvidíme,po koupi naskočil není skladem
 #157137  od jenicekk
 před 9 lety
Na mobilmetu měli čínský balast který jde velmi snadno odinstalovat. Žádná jiná rom neexistuje. Počasí budeš muset nahradit svou aplikaci protože neobsahuje naše lokace.

Odesláno z Minote 64GB
megabot se to líbí
 #157152  od VMach3
 před 9 lety
@megabot Z XFS budeš mít telefon pro čínský trh, pro něj platí co jsi viděl ve videu na mobilenet. Ale jak zmínil jenicekk, lze odinstalovat. Telefony z české distribuce obsahují mezinárodní rom, ta čínský balast neobsahuje a má předinstalované Google služby.
 #157159  od jenicekk
 před 9 lety
Ale to je tak vše ne? Počasí z Flyme taky nemá český lokace a nějaká Čína v hudbě a videu je taky ne?

Odesláno z Minote 64GB
 #157174  od nob
 před 9 lety
No a laicky, pro běžného uživatele ... nebylo by lepší to dodávat s mezinárodní ROM?... Takhle to v recenzi dost schytal, a těžko takto někoho přesvědčí ke koupi. Je to opravdu takový problém?

Zkuste se na to dívat, proboha, z hlediska běžného kupujícího. Tj. ne oni jsou blbí, ví co kupují...
 #157176  od jenicekk
 před 9 lety
Ten Ondřej tu recenzi taky solidně posral já měl ten telefon doma a za 4900 je to totalni pecka, to že je on neschopa je vec druha. Nicmene je to problém spíše xfs že dodává telefon s čínským balastem. Který ovšem trvá asi 30 sekund odstranit.

Odesláno z Minote 64GB
 #157179  od VMach3
 před 9 lety
Mezinárodní rom nemá počasí a hudba nemá přístup k online databázi, taktéž obsahuje klávesnice Touchpal X místo čínské. Mezinárodní rom je prostě oprostěna od čínských služeb. Taky její aktualizace vycházení podstatně pomaleji proti čínské.
@nob Mezinárodní rom údajně nelze instalovat na telefony určené pro čínský trh. Někde uvádí že to lze ale rom je dost nestabilní. Osobně jsem nezkoušel.
Ke spokojenosti na MX4 používám čínskou vývojářskou rom očištěnou od balastu.
Bohužel videopohled na mobilenet pro M1 Note opravdu nevyznívá dobře.
nob, jenicekk se to líbí
 #158651  od jege
 před 9 lety
JanHavlicek píše:
jege píše:Stejně mi to XFS pořád vrtá v hlavě ...Pokud mají sklad v Praze...
Kdyby tady platili DPH a clo, tak mají ceny stejné, jako všichni ostatní obchodníci v ČR. To prostě není tak, že všichni v ČR jsou zloději a oni jsou nějaká charita, která si na telefonu vezme 1% marži. To je prostě tak, že 21% z ceny telefonu za 5000 Kč je strašně moc
Takže neplatí clo a DPH, nezdaňují prodeje a tudíž mohou nabízet mnohem levnější ceny než poctiví obchodníci? Se divím, že to celníci a finanční správa ještě nezatrhli a myslím, že to nebude mít dlouhého trvání. Zajímalo by mě, kdo pak bude zajišťovat záruku, kterou tak velkoryse a levně nabízejí i na 2. rok ...
 #159277  od Ondráš
 před 9 lety
Dobrá zpráva pro všechny, co si brousí zuby na Redmi 2 2GB, dnes na XFS zlevněno na 4489Kč. Tak jsem to rozhodování ohledně mobilu konečně rozlousknul a objednal. :)
Posix, miro5 se to líbí
 #159289  od JanHavlicek
 před 9 lety
jege píše:Takže neplatí clo a DPH, nezdaňují prodeje a tudíž mohou nabízet mnohem levnější ceny než poctiví obchodníci? Se divím, že to celníci a finanční správa ještě nezatrhli a myslím, že to nebude mít dlouhého trvání. Zajímalo by mě, kdo pak bude zajišťovat záruku, kterou tak velkoryse a levně nabízejí i na 2. rok ...
Celníci a finanční správa je na čínské firmy poněkud krátká. A pokud by jim něco čirou náhodou zatrhli, není problém druhý den začít prodávat přes jinou čínskou firmu
 #159425  od jege
 před 9 lety
Pochybuji, že ten český sklad obsluhují Číňané. Ty telefony musí chodit na nějakou českou adresu a musí je někdo zasílat zákazníkům. Možná to není tolik pro FU, jako pro finanční policii. Dříve nebo později se o ně začnou zajímat a firma se vypaří. Co pak bude se zárukou u již prodaných telefonů?
 #159437  od pallinko
 před 9 lety
A ostatne firmy sa nemôžu vypariť? Čo tu riešite za blbosti. Ja som Xiaomiforsale vyuzil a odporucam ho aj dalej. Vyborne ceny a rychle dodanie. A vobec ma netrapi ci zaplatili alebo nezaplatili DPH. Je tu kopa firiem ktore oficialne posobia v CZ a SK a stat nema s nich nic lebo sidla maju v Luxembursku a kade tade v danovych rajoch a nikto to neriesi. Ale riesi sa tu obchod ktory preda par telefonov.
paradise11, Ziegelfeld se to líbí
 #159537  od miro5
 před 9 lety
Ondráš píše:Dobrá zpráva pro všechny, co si brousí zuby na Redmi 2 2GB, dnes na XFS zlevněno na 4489Kč. Tak jsem to rozhodování ohledně mobilu konečně rozlousknul a objednal. :)
Zdravím, pochopil jsem správně že když provedu objednávku na dobírku tak zaplatím skutečně těch 4489,- plus dopravu která je vyšší asi o 20,-Kč než když zaplatím převodem z účtu a vše pak závisí na bance jaký přepočet provede? Obecně asi banka použije svůj kurz, který vyjde většinou za víc peněz plus nějaký poplatek jak mají ve zvyku(podle dané banky) - v tom případě by bylo nejlepší kupovat u nich vždy na dobírku s jistotou +20,-Kč než +kdovíkolik - je to tak správně? Stejnak proč neuvádí dopravné v podmínkách, ale až při objednávce?
 #159591  od jege
 před 9 lety
pallinko píše:A ostatne firmy sa nemôžu vypariť? Čo tu riešite za blbosti. Ja som Xiaomiforsale vyuzil a odporucam ho aj dalej. Vyborne ceny a rychle dodanie. A vobec ma netrapi ci zaplatili alebo nezaplatili DPH. Je tu kopa firiem ktore oficialne posobia v CZ a SK a stat nema s nich nic lebo sidla maju v Luxembursku a kade tade v danovych rajoch a nikto to neriesi. Ale riesi sa tu obchod ktory preda par telefonov.
Ne, jiné firmy se jenom tak vypařit nemohou, třeba takový živnostník ručí celým svým majetkem a reklamace musí vyřizovat i poté, co ukončí podnikatelskou činnost. A i když má firma sídlo v Lucemburku, z obchodů uskutečněných v ČR odvádí DPH v ČR. Takhle bych chtěl také podnikat, neplatit daně, nenést žádnou odpovědnost a ještě být chválen, jak jsem levný. Buďto je to česká firma a chci zboží s českou fakturou, kterou si mohu dát do nákladů nebo je to zahraniční firma a zboží si mohu normálně proclít a rovněž dát do nákladů. Pokud je ovšem clo a DPH již zaplaceno, nechápu, proč bych jej měl platit znovu, ovšem jestliže není, pak nechápu, jak to mohou prodávat neproclené a bez zaplacení DPH. Jak k tomu přijdou ostatní firmy, které clo a DPH normálně platí, že jím konkuruje někdo, kdo to všechno drze ignoruje? Mám sto chutí dát oficiální dotaz na FU a celní úřad, jak je něco takového možné!
 #159599  od fblack
 před 9 lety
Úplně nechápu o co tady bojuješ, nikdo Tě přece nenutí kupovat v tomto obchodě. Pokud je to jak píšeš, tak Ti co kupovali u XFS na to stejně doplatí a tečka. Starej se o sebe a buď tedy rád, že jsi nenaletěl. Podpoř stát a kup xiaomi u prodejců, kteří podle Tebe hrají fér. A to nejsem zástupce tohoto obchodu a nic jsem tam nekoupil.
 #159673  od jege
 před 9 lety
Nikdo mě nenutí, ale štve mě, jak je tady chválí a propagují, a přitom to vypadá, že je za tím klasická vyčůranost a daňový podvod. Neustále se uvádí, jak jsou levní, spolehliví a pod. a přitom to vypadá na stejnou boudu jako u Vietnamců na tržnici - neproclené a nezdaněné zboží, u kterého prodejce za nic neručí.
 #159712  od Yakuzad
 před 9 lety
Muzete sem hodit nekdo ten odkaz na mobilenet na tu recenzi, nevim jaky balast mate na mysli. Ja koupil z XFS Redmi 2 a byla tam uz cestina, a zadnej balast, akorat boot menu ( hlasitost+zapinani) je jine. Furt tady nekdo kyda spinu na XFS , nechapu to. Jak telefon pro cinu , vzdyt ty co se prodavaj v czech obchodech jsou taky pro cinskej trh ne, hlavni je WCDMA ,LTE atd. ne? Uz v tom mam bordel . Vcem presne se tedy liší z XFS a treba od Zelenyho Martana( tri tablety tydne ......).


Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #159718  od VMach3
 před 9 lety
Nešlo o telefon značky Xiaomi které se z XFS dodávají s již předinstalovanou CZ/SK rom. Ale o Meizu, ty jsou prodávány v tomto obchodě v čínské verzi, a tedy s čínskou rom. Meizu ovšem pro ne čínský trh dělá mezinárodní verzi, kde již není čínský balast, tak jako v případě CZ/SK rom pro Xiaomi. Včera k tomu vyšel dodatečný článek. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #159763  od jenicekk
 před 9 lety
A to je problém nahodit verzi s označením i? Nebo to snad na tyto telefony nejde?
 #159764  od VMach3
 před 9 lety
Jak jsem psal výše, prý to nejde, nezkoušel jsem.
 #159818  od pablo285
 před 9 lety
Odkial vsetci mate info o tom, ze XFS neplati dane a clo? Vie to niekto z tych, co sa nad tym rozculuju, niecim podlozit?
 #159984  od jege
 před 9 lety
Že by z toho, že nikdo neobdržel normální českou fakturu, ale vždy je jenom nějaký invoice stažitelný z jejích stránek? O fungovaní externích celních skladů moc nemám povědomí, ale vím s naprostou jistotou, že ze zboží maloobchodně prodávaného v tuzemsku se musí zaplatit clo a DPH. V tom případě by ale s normálním vyfakturováním telefonu neměl být problém. Tohle spíše připomíná pseudosoukromý dovoz a následný prodej na Aukru, Bazoši a pod., ale ve velkém stylu. Že by nějaká skulina v zákonech nebo jejích sofistikované obcházení?

Ale třeba tomu někdo rozumí líp a vysvětlí nám to tady. MIUI.CZ je tady propaguje, mají tady vlastní vlákno, jsou v sekci hlavních partnerů na 1. místě, a vypadá to, že jsou s nimi v blízkém kontaktu, tak se mi nechce věřit, že by takhle oficiálně podporovali šmelináře a podvodníky.
 #159985  od ingbrzy
 před 9 lety
Podporujeme aj ibuygou.com a akosi ho nikto neriesi... Aj ked ma tiez sklady v EU ako x4s... :-)

~Tapatalk~
Poky14G, jenicekk, MikeRecchi a 1 ostatní se to líbí
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 53

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat