[armani]
 #232107  od switch007
 před 8 lety
Po dlouhé době jsem vyzkoušel novou verzi (čistá instalace po přechodu z 12.1). Bohužel GPS nepoužitelné s přesností desítky metrů a doskakováním polohy. Po doinstalaci NEON kernelu přestala fungovat Wi-Fi. Takže bohužel jdu zpátky na zálohovaný 12.1. :-(
Naposledy upravil(a) switch007 dne 19 Čer 2016, 11:13, celkem upraveno 1 x.
 #232902  od bigbi
 před 8 lety
Má tu ještě někdo problémy jako já?
  • Když je mobil na nabíječce, tak se velmi zahřívá.
    Občas problém s rožnutím obrazovky.
    Dlouho trvá než se rozsvítí obrazovka když někdo zavolá.
    Občas dlouhé zaseknutí systému a aplikace přestanou odpovídat. (když se chvilku nechá na pokoji, ustane to)
Mám sice mokee rom(postavenou na 6.0), ale zajímalo by mě, zda neznáte řešení.
 #233001  od Martinuch
 před 8 lety
bigbi píše:Má tu ještě někdo problémy jako já?
  • Když je mobil na nabíječce, tak se velmi zahřívá.
    Občas problém s rožnutím obrazovky.
    Dlouho trvá než se rozsvítí obrazovka když někdo zavolá.
    Občas dlouhé zaseknutí systému a aplikace přestanou odpovídat. (když se chvilku nechá na pokoji, ustane to)
Mám sice mokee rom(postavenou na 6.0), ale zajímalo by mě, zda neznáte řešení.
Zahřívání může být způsobeno kernelem, nebo špatným nastavením kernelu. Máš základní kernel ? Já používám nejnovější Phantom Kernel a je to pecka, ale jsem na LL, tak nevím jak MM.

Na lepší rozsvěcení displaye si vypni možnost Nastavení->Zobrazení a Světla->Zabránit nechtěnému probuzení. Mám sice mokee rom LL, ale tohle by mělo být stejné.

To občasné zaseknutí systému je bohužel dáno HW a SW optimalizací... máme pouze 1 GB RAM a je to znát...
 #233155  od LiberteCzech
 před 8 lety
Také používám poslední Phantom kernel a je dobrý. Samozřejmě se to musí správně nastavit, každého volba jak...
I poslední neon a God's byly v pořádku.

Stále si lidé stěžují na sekání hudby nebo horší GPS, ale jinak bezproblému.

Jinak jak píše Martinuch vypnout tuto funkci. Nějak by mělo jít vypnout i senzor, ale nezkoušel jsem.

Což se týče RAM, kernely vlastně všechny 3 pro 6.0 mají nějakou optimalizaci ZRAM, kdy jí přednostně komprimují, nenásilně do RAM, není špatné jí nějakou přidělit.
Phantom a God's kernel mají funkci KSM, která snižuje inteligentně využití (zbytečné) paměti, doporučuji zapnout.. Nejlépe v kernel adiutoru...

poznámka: V příští verzi má mít KSM i neon kernel ;)
 #233482  od Jirka.zBrna
 před 8 lety
poznámka: V příští verzi má mít KSM i neon kernel

Už vyšla beta verze a tam už opravdu je a funguje [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Neon-Kernel-v7-B1.zip
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424940349
LiberteCzech se to líbí
 #234387  od Todzi
 před 8 lety
Chtel jsem se jen zeptat, jiz jsem takovy problém měl v CM12, pri odchozim hovoru vytocim kontakt, prilozim si telefon k uchu
a uplne se zeslabi jas telefonu. Co s uvedenym problemem? Delaji me to dve posledni verze, nezalezi na kernelu. Diky
 #234439  od Jirka.zBrna
 před 7 lety
Nemáš náhodou aktivované ovládání jasu(posuvník) v horní liště? Taky se mi to párkrát stalo a zjistil jsem,že při hovoru jsem svým velkým odstátým uchem nechtěně pošoupnul ten posuvník na minimum [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
 #234440  od LiberteCzech
 před 7 lety
Jestli máš nastaven automatický jas, tak tím že to dáš blízko uchu, pravděpodobně trochu zastíníš a senzor tak vyhodnotí, že by se mohl jas snížit, po chvilce by to na světlu mělo zase jas přidat...
Ale ten posuvník to může být také ;)
 #234550  od Todzi
 před 7 lety
[quote="LiberteCzech"]Jestli máš nastaven automatický jas, tak tím že to dáš blízko uchu, pravděpodobně trochu zastíníš a senzor tak vyhodnotí, že by se mohl jas snížit, po chvilce by to na světlu mělo zase jas přidat...
Ale ten posuvník to může být také
[/quote

Vyypnul jsem na liste posuvnik jasu a stale stejne. Pokazde se jas zeslabi na minimum, i kdyz v liste neni. Ten automaticky jas me taky napadl, ale jiz se zpet na puvodni uroven nevrati. Delaji me to jen posledni dve verze systemu. To jsem delal dva tydny zpet cistou instalaci a uz me to blblo pred tim. Ma nekdo jeste nejakou radu? Dik
 #236436  od Down_23
 před 7 lety
Je možné, že by mi kernel zlepšil plynulost CM13, popř. jaký? Protože se mi telefon občas docela nehorázně seká, např. snapchat nabíhá hoodně pomalu a když už naběhne a je použivatelný, tak prý že přestal fungovat..
 #236451  od LiberteCzech
 před 7 lety
Tak plynulost závisí na mnoha faktorech, cpu (frekvence a nastavení guvernéra), RAM pokud se bude otevírat do RAM nebo swapovat na disk...
Modifikované kernely jen přidávají funkce a možnosti nastavení a závisí jak si je nastavíš.

Používám phantom, u neonu sem měl problémy s nastavením teploty. God's není aktuální...
 #244940  od Miro1978
 před 7 lety
Mám CM 13, ROM verzia z apríla 2016.
V prípade aktualizácie na najnovšiu verziu mám postupovať rovnako ako pri prvotnej inštalácií?
Ďakujem.
1) provést kompletní zálohu dat nebo je přesunout do externího úložiště (microSD karta)
2) V TWRP zvolit wipe všeho kromě OTG-USB a externího úložiště (microSD karta)
3) Instalace nejnovějšího firmware
4) Instalace ROM
5) Instalace nejnovějších gapps
 #245059  od LiberteCzech
 před 7 lety
Miro1978 píše:Mám CM 13, ROM verzia z apríla 2016.
V prípade aktualizácie na najnovšiu verziu mám postupovať rovnako ako pri prvotnej inštalácií?
Ďakujem.
1) provést kompletní zálohu dat nebo je přesunout do externího úložiště (microSD karta)
2) V TWRP zvolit wipe všeho kromě OTG-USB a externího úložiště (microSD karta)
3) Instalace nejnovějšího firmware
4) Instalace ROM
5) Instalace nejnovějších gapps
To je návod na instalaci.
Tou zálohou nic nezkazíš, ale pokud chceš jen aktualizovat, tak nemusíš mazat celé vnitřní úložiště, stačí wipe cache a wipe dalvik.
Hlavně si stáhni nejnovější firmware.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat