[armani]
 #62459  od juandon
 před 10 lety
Sonic já mám totalcomander mě to píše karta sd storage sdcard0 to je pamětovka a storage sdcard1 to je vstavaná pamět mám 15.0.1
 #62462  od Sonic1SVK
 před 10 lety
Zaujimave. A ide ti ukladat hry ci ine aplikacie na kartu? Lebo ak nie tak to TC ukazuje blbo.
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata", "/data");
Z updater*scriptu toto polopate znamena ze vam namountuje userdata ako /data v vstavanej pamati EMMC
@juandon Ale ty mas REDMI obcajne 1 a to uz prehodene. To neries ;D
Naposledy upravil(a) Sonic1SVK dne 04 Čer 2014, 21:21, celkem upraveno 1 x.
 #62464  od juandon
 před 10 lety
v es exploeru mi ukazuje to samé sdcard0 pamětovka a sdcard1 vnitřní a hry nehrám tak nevim ale třeba navigaci mám na pamětovce. Ještě jeden poznatek když mám nastaveno ve fotaku pamět. karta uložení fota tak to ukládá na vnitřní když nastavim vnitřní tak ukládá na pamětovku.
Naposledy upravil(a) juandon dne 04 Čer 2014, 21:29, celkem upraveno 1 x.
 #62468  od snoop69
 před 10 lety
stáhnul jsem si terminal do mobilu
[*]u0_a93@armani:/ $su
WARNING: generic atexit() called from legacy shared libraryroot@armani:/ #mount
mount
rootfs / rootfs ro,relatime 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,nosuid,relatime,size=439336k,nr_inodes=109834,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
none /acct cgroup rw,relatime,cpuacct 0 0
tmpfs /mnt/secure tmpfs rw,relatime,size=439336k,nr_inodes=109834,mode=700 0 0
tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,relatime,size=439336k,nr_inodes=109834,mode=755,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,relatime,size=439336k,nr_inodes=109834,mode=755,gid=1000 0 0
none /dev/cpuctl cgroup rw,relatime,cpu 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system /system ext4 ro,relatime,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata /data ext4 rw,nosuid,nodev,relatime,discard,noauto_da_alloc,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/cache /cache ext4 rw,nosuid,nodev,relatime,discard,noauto_da_alloc,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/persist /persist ext4 rw,nosuid,nodev,relatime,discard,noauto_da_alloc,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modem /firmware vfat ro,relatime,uid=1000,gid=1000,fmask=0337,dmask=0227,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=lower,errors=remount-ro 0 0
/dev/fuse /mnt/shell/emulated fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0
/dev/fuse /storage/emulated/legacy fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0
/dev/block/dm-0 /mnt/asec/com.syntellia.fleksy.keyboard-1 ext4 ro,dirsync,nosuid,nodev,noatime 0 0
/dev/block/vold/179:65 /storage/sdcard1 vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0202,dmask=0202,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
root@armani:/ #
 #62469  od harweyko
 před 10 lety
Hmm, mne total ukazuje storage/emulated/0 pre internu a storage/sdcard1 pre SD kartu...
Obrázek

Odoslané z HM 1SW pomocou Tapatalku
 #62471  od Sonic1SVK
 před 10 lety
Je mozne ze je to prehodene preto lebo niektory z vas to flashovali asi bez SD karty.
@harweyko Isiel si rovno Stable 24 ci z 23? Ak ti idu ukladat DAta na kartu a hry idu nainstalovat tak to neries. Je mozne ze v 24tke to opravili. A ti co isli bez Wipe maju smolu :)
@snoop69 Podla toho vypisu z Terminalu je to spravne co som pisal.
Ti co maju TC skuste napr. ES File. Tazko sa z toho vysomarit ked jedna polovica ma tak a druha opacne
 #62473  od harweyko
 před 10 lety
Instaloval som hned 24 a full wipe a to bez zalozenej SD karty, stale je ale primarne interna pamat.

Odoslané z HM 1SW pomocou Tapatalku
 #62475  od Sonic1SVK
 před 10 lety
OK. Potom to otestujte a dajte mi vediet. Je mozne ze na prvy pokus to nebude. Teoreticky jedna z dvoch verzii by mala ist. Porovnaval som vold.fstab z REDMI stareho , XDA a vas. Keby nieco PM s detailnym popisom, pripadne screenshot. Nepiste mi tam blbosti ako to mam naisntalovat mam tam 30 stran PM
 #62494  od bolek
 před 10 lety
mozna se pletu, ale pripada mi, ze juandon ma stare Hongmi, a ne 1S - a proto to ma jinak nez vsichni ostatni...?
 #62497  od snoop69
 před 10 lety
Zálohoval jsem si původní vold.fstab a z system/etc ho vymazal a nakopíroval první verzi vold.fstab , v TC změnil atributy a restartoval. Chci zkusit i druhou verzi vold.fstab , ale ta první mi už nejde v system/etc smazat. Co dělám špatně , že původní soubor šel smazat a ten nový ne ?

edit: podařilo se mi soubor smazat v ES File Explorer. Pokud by jeden ze souborů fungoval tak např. při focení se bude ukládat vše na kartu ? Ani u jednoho souboru se mi to nepovedlo
 #62661  od limec
 před 10 lety
lubosalbi píše:tak snad funkčí postup na změnu uložiště
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
zatím jsem to nemohl testnout, čekám až mě příjde telefon ...
konecne ma smysl koupit karticku
 #62692  od lubosalbi
 před 10 lety
limec píše:
lubosalbi píše:tak snad funkčí postup na změnu uložiště
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
zatím jsem to nemohl testnout, čekám až mě příjde telefon ...
konecne ma smysl koupit karticku
tak vyzkoušeno a funkční :-)
 #62761  od LubiCzech
 před 10 lety
Tak jsem to chvíli nesledoval a nějak jsem se v tom ztratil ....
Co je potřeba abych pomohl při testování vold.fstab ? Rád se zapojím a pomohu při řešení problémů.
Prosím o vysvětlení , díky
 #62779  od LubiCzech
 před 10 lety
Takže je přehozené uložiště a data od her se ukládají na kartu ? Děje se to automaticky nebo se to musí nějak přesouvat ?
A teď kdo mi to napíše česky a jako pro blbce, Husákovi děti se anglicky neučili ;D
 #62782  od harweyko
 před 10 lety
sranda je ze interne ulozisko mi uplne zmizlo (v total commanderi) a system registruje uz iba SD kartu...
 #62783  od lubosalbi
 před 10 lety
Nemám čas se zabejvat překladem, ale ulehčim to aspoň trochu.
Zde je odkaz na potřebné soubory na uložto, rar soubor stáhnout a rozbalit
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Postup instalace se dá zvládnout podle obrázků nebo pomůže google překladač.
Telefon musí bý rootlý!
 #62784  od lubosalbi
 před 10 lety
harweyko píše:sranda je ze interne ulozisko mi uplne zmizlo (v total commanderi) a system registruje uz iba SD kartu...
nezmizí, je pojmenovaný "kořenová složka souborového systému"
 #62813  od LubiCzech
 před 10 lety
Tak to funguje,ale snad se dočkáme že prohození uložiště bude obsaženo v příští romce ... Stejně jako to je u "starého" Hongmi
 #62817  od snoop69
 před 10 lety
Nedaří se mi zkopírovat celou složku com.android.browser
 #63074  od celerek
 před 10 lety
Funguje - otestováno na foťáku.

Díky za soubory na ulozto...
 #65443  od bambusatko
 před 10 lety
Tak jsem si dnes prohodil interní úložiště za SD kartu podle zdejšího návodu.Funguje to,ale mám jeden problém. V ES file exploreru se za boha nemůžu dostat na SD kartu...ukazuje mi složky Sd card 0 a SD card 1, ale v obou vidím jen obsah původního interního úložiště...když telefon vypnu a připojím kartu k PC,tak se na ní ukládají nové fotky i data ostatních aplikací.Takže prohození úložiště funguje, jen se na obsah SD karty nedostanu z telefonu...máte někdo podobný problém,případně nějakej tip jak zviditelnit SD kartu pro telefon?

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk
 #65446  od celerek
 před 10 lety
bambusatko píše:Tak jsem si dnes prohodil interní úložiště za SD kartu podle zdejšího návodu.Funguje to,ale mám jeden problém. V ES file exploreru se za boha nemůžu dostat na SD kartu...ukazuje mi složky Sd card 0 a SD card 1, ale v obou vidím jen obsah původního interního úložiště...když telefon vypnu a připojím kartu k PC,tak se na ní ukládají nové fotky i data ostatních aplikací.Takže prohození úložiště funguje, jen se na obsah SD karty nedostanu z telefonu...máte někdo podobný problém,případně nějakej tip jak zviditelnit SD kartu pro telefon?

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk
Tak já prov´blém nemám, vidím to normálně.

Jediné mě napadá, jestli tě neplete to, že se vlastně původní data zkopírovala na kartu - musíš to najít v tom. Zkoušel jsem to na foťáku a ukládá mi to přímo na kartu, přes ES explorer to tam normálně vidím...
 #65447  od celerek
 před 10 lety
celerek píše:
bambusatko píše:Tak jsem si dnes prohodil interní úložiště za SD kartu podle zdejšího návodu.Funguje to,ale mám jeden problém. V ES file exploreru se za boha nemůžu dostat na SD kartu...ukazuje mi složky Sd card 0 a SD card 1, ale v obou vidím jen obsah původního interního úložiště...když telefon vypnu a připojím kartu k PC,tak se na ní ukládají nové fotky i data ostatních aplikací.Takže prohození úložiště funguje, jen se na obsah SD karty nedostanu z telefonu...máte někdo podobný problém,případně nějakej tip jak zviditelnit SD kartu pro telefon?

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk
Tak já problém nemám, vidím to normálně.

Jediné mě napadá, jestli tě neplete to, že se vlastně původní data zkopírovala na kartu - musíš to najít v tom schované. Zkoušel jsem to na foťáku a ukládá mi to přímo na kartu, přes ES explorer to tam normálně vidím...
 #65475  od Lufty09
 před 10 lety
Mam stejnej problém s ES jako popisujes, ale nedelam si s tim moc hlavu, a (zatím) pouzivam systemovej spravce souborů, kde neni problém.

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat