[mocha]
 #96306  od markys
 před 9 lety
Neví někdo jak přesunout nebo instalovat aplikace na SD kartu u Mipadu?dik
 #103416  od Danile
 před 9 lety
Co by čerstvý majitel Mi Padu s ním nemám moc zkušeností, ale u mých telefonů s Androidem už leta používám AppMgr , který mi označí přesunutelné aplikace a pak je umožní uložit na kartu.
 #103538  od Ohm711
 před 9 lety
Několik lidí včetně mě se tu na to ptalo, ale odpověď nedorazila. Nechce se mi věřit, že by tento problém trápil jen tak málo lidí. Nebo si snad většina lidí kupuje takto výkonný tablet jen na čtení knížek? Nějakých 13GB pro aplikace včetně veškerých dat je strašně málo. Stačí pár her a paměť je pryč.

Já jsem problém vyřešil instalací Xposed frameworku a modulu XInternalSD
 #103573  od Victor
 před 9 lety
Za sebe všude doporučuju Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Zatím jsem ho rozběhal na všech androidech, co se mi dostaly do ruky. Kromě toho, že má plno doplňkových funkcí, umí přenášet aplikaci "celou". Kromě aplikace samotné lze na SD kartu odkázat i dalvik-cache, knihovny a interní data. Aplikace vyžaduje root.
 #104851  od Penax
 před 9 lety
Tak tenhle problém jsem začal řešit i já. Naivně jsem si myslel, že po nainstalování 32 Gb karty přesunu jednoduše vybrané aplikace , tak jak je u Androidu zvykem třeba pomocí Link2SD pohodlně na kartu, tak to jsem se škaredě zmýlil. V každém "druhém" telefonu to funguje, ale tady není ani při instalaci nabídka - výběr kam se má aplikace instalovat.
Po vyzkoušení všech možných aplikácí, které mi většinou psali, že není potřeba přenášet soubory na kartu, že paměť je sdílená, což se jaksi neprojevilo, jsem uvažoval o resetování do továrního nastavení. Nevím, možná se při prvotním spuštění SD karta přimapuje k stavajícím 16 GB. S resetem chci raději ještě počkat. Třeba se zde najde někdo, kdo tuhle problematiku vyřeší a napíše nějaký srozumitelný návod.
 #104860  od Penax
 před 9 lety
Victor napsal:
Za sebe všude doporučuju Link2SD....
Teď cituji co mi píše MiPad.
"Link2SD není vaším zařízením podporováno. Protože vaše zařízení má primární externí uložiště, které je vytvořeno z interní paměti. Můžete odkázat aplikaci, aby přesunula své soubory na naší SD kartu."
Manuálně jsem zkusil v Total Commanderu přesunout obb data od FIFA 15 na SD kartu a nic.
Samozřejmě se začal obb soubor stahovat znovu do interní paměti. Není jak navést aplikaci na jiné uložení datového souboru.
 #104893  od Victor
 před 9 lety
Jestli tomu správně rozumím, SD karta se v MiPadu identifikuje jako interní paměť mobilu. To bude trošku problém. S tím Link2SD nepočítal. Takže když na kartě vytvoříš druhý oddíl ext2, tak ho aplikace nenajde?
 #104917  od Penax
 před 9 lety
V nastavení je SD karta vidět. Ale podle mě na ni MiPad zapisuje videa, fotky z fotoaparatu. Interni uložiště nejde nikterak rozšířit nasměrováním, sloučením s SD kartou. Ani zde neni systemvá utilitka se kterou by šla karta naformátovat FAT32 natož na ext2. Všude na forech vidím jen ukázky jak postupovat při instalaci SD na mobil (např.
), ale zde je to zcela jinak. Podle mě jde SD karta opravdu používat jen na data, plus si MiPAd sem tam na ni něco zapíše z her (zrcadlí se tam některé obb adresáře, ale bez dat) . Nalinstalovat, přesouvat, spouštět aplikace z ní asi nejde. Už je divné, že se Pad nezeptá kam chci app nainstalovat. Leda, že bych ještě zkusil v PC naformatovat SD na tu ext2 a zaexperimentoval.
 #105011  od Victor
 před 9 lety
Udělej to tak, jak to má správně být. SD kartu rozděl v PC na 2 primární oddíly. FAT32 a třeba 2 GB na ext2. Po vložení takto upravené karty a prvním spuštění Link2SD by měla aplikace druhý oddíl najít a vytvořit skript pro připojení. Pokud po restartu bude druhý oddíl připojen, měly by jít aplikace ODKAZOVAT na tento oddíl (levé dolní tlačítko Vytvořit odkaz).
Herod88cz, halogen se to líbí
 #105187  od Penax
 před 9 lety
Ok, tak jsem vytvořil dva primárni partition Fat32 - 28GB a ext2 - 1,2 GB
V Total Commanderu nyni vidím:
Karta SD 2,9 / 12,4 G /storage/emulated/0
Karta SD (2) 1,2/1,3 G /data/sdext2
Karta SD (3) 28,0/28,0 G /storage/sdcard1

Ano při spuštění Link2SD našel ext2 partition a chtěl reset. Ale to je vše při pokusu přesunout píše opět, že je pamět sdílená a není třeba přesouvat. Ano u aplikace lze udělat aby se odkazovala, ale nevím co sní mám pak udělat. U aplikace je napsáno "Odkázáno - > SD karta" Obsazení paměti zůstavá stejné - žádný efekt.
Při tvrdém překopírování ji samozřejme Pad nenajde.
 #105207  od Victor
 před 9 lety
Přesouvat na SD kartu pomocí App2SD nejde. To už Link2SD avizoval. A když odkážeš všechno, co se dá a v menu té aplikace klikneš na Info o úložisti, ani tam není vidět žádná změna?
 #105241  od Penax
 před 9 lety
Přesouval jsem Total Commanderem. V Link2SD jsem skoro všechno co šlo "přesunout" odkázat. Vytvořily se odkazy, ubylo místa na ext2 partitionu, ale neodpovídá to velikosti app - dat a interni paměť zůstává stejná.
Tak mě napadá, že vůbec nechápu na co to vytváření odkazů vůbec je. Jen se ty aplikace zrcadlí na ext2, ale data zůstávají na svém místě kam se nainstalovali. Přestává mě to bavit. Nikde nejde najít nějakej návod přímo pro MiPad. Všichni to srovnávají z mobilem kde běží Android. Já vím, že ty aplikace fungují. Vždyť to používám na ZTE Blade, kde je vnitřní paměť zoufale malá a nebýt Link2SD, tak tam mám maximálně CleverBlocks.
Je zajímavé, že těch 16G v době Half Life 2 , Portal atd. všem ostatním dostačuje. Asi jsem divnej ::)
 #105250  od Victor
 před 9 lety
Total Commanderem nic nepřesouvej. Nebude to fungovat. Vytvoř ty odkazy přes Link2SD. Aplikace se přesunou na ext2 a v původním umístění data/app zůstanou po nich jen odkazy (zástupci). Možná to telefon jen špatně počítá, ale zkontroluj si to i přes TC, že tam ty aplikace už fyzicky nejsou.
 #105264  od Penax
 před 9 lety
OKej, máš pravdu. Zůstávají tam jenom linky od těch aplikací. Dobrá to se bavíme v Megách. Proto se ta pamět znatelně nehýbe, ale jde udělat něco s obb daty? Ty jsou ukládány při instalaci do adresáře Android/obb a to už některé jsou Giga soubory. Při vytvoření odkazu pracuje Link2SD pouze s app soubory. Ještě by to chtělo nějakej editor kde by se ve vlastním app programu přepsala cesta na data. Zítra se do toho pustím [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
 #105410  od teecko
 před 9 lety
skusali ste niekto toto:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
???
ja nemam este kupenu sd kartu, tak to nemozem vyskusat,
 #105722  od Penax
 před 9 lety
Hotovo !!! Po hodinách googlování a zkoušení různých aplikací jsem nad MiPad-dem vyhrál.
SD kartu (32G) jsem rozdělil pomocí Partition Manageru na dva primární oddíly Fat32 - 19G a ext2 - 10G
Nainstaloval Link2SD s touto aplikací jdou vytvořit odkazy aplikací. App se přesune na SD kartu - první partition ext2 a v primární paměti zůstane po ní jen link - odkaz. Při full verzi Link2SD , jdou odkazovat app na SD kartu přímo při instalaci.
Největší problém co s obb a data soubory, které mívají i přes 1G vyřeší aplikace FolderMount. Ta dovede přesunout jak obb, tak data na SD kartu - druhý partition Fat32.
UFFFFF :P
joyko25 se to líbí
 #106527  od Kynio
 před 9 lety
Tak vyzkoušeno a například u her N.O.V.A. 3, Real racing 3 se mi nedaří hru spustit. Stále píše, že data nejsou kompletní...
 #106549  od Ohm711
 před 9 lety
Sice jsem to již několikrát psal, ale pro instalaci aplikací kartu opravdu funguje Xposed framework a modul XInternalSD.
Používám to asi měsíc a funguje to velmi dobře. Mám 16GB mipad a aplikace mi zabírají přes 30GB.
 #106583  od Penax
 před 9 lety
To Kynio:
V FolderMount je potřeba přesunout - přesměrovat obb, tak data (pokud hra obsahuje) a hlavně musí být v FolderMountu u hry ikona připináku zelená.
Jinak si začne hra stahovat soubory opět ze serveru nebo je nenajde.
P.S.
Xposed framework jsem zkoušel hned jako první pokus. Nedařilo se mi to však rozchodit.
 #106619  od Kynio
 před 9 lety
Tak jsem udělal komplet wipe MiPadu. Nainstaloval Xposed + KitKat SD Card Full Access + XInternalSD, nastavil v XInternalSD cestu na "/storage/sdcard1" a po restartu už všechny hry stahují OBB data na kartu. Takže vyřešeno :)
Ještě pořádně nevím, jaký význam má na SDkartě oddíl Ext2. Asi žádný..ještě vyzkouším
 #106625  od Penax
 před 9 lety
Podle mě je Android nějaká odnož Linuxu a ten používá ext2. Proto Link2SD instaluje app (programy) na ext2 partition.
Partition Fat32 slouží jen pro data. V PC Total Commanderu je jasně vidět na SD kartě jen Fat32 partition. Takže fotky, hudba, aplikace pro istalování hrnu na něho přes FTP.
 #106627  od Kynio
 před 9 lety
Tak nějak jsem vydedukoval, že aplikace se stejně instalují do paměti telefonu, ale data aplikace už jdou na SD kartu. Ext2 oddíl na SD kartě se nehnul po nainstalování asi 6 her. Pouze mizí paměť v telefonu a to jen o pár MB a naopak Fat32 na SDkartě mizí před očima. Takže vše je jak má být.
Pouze pokud bych použil nějakou app pro přesun aplikací na SD kartu (například zmíněnou App2SD) tak mi těch pár MB z interní paměti přesune na Ext2, kterou mám na SD kartě. To ale zatím netřeba, protože 12GB interní paměti je pro app dostatečných.
Fuj to teda bylo experimentování :)

Hlavní problém prostě byl ten, že žádná hra neviděla obb data na kartě. Vždy je chtěla v interní paměti. Například Leos Fortune je příkladem. Teď Leos Fortune vidí data uložená na SD, takže vyřešeno..
 #106628  od joyko25
 před 9 lety
Kynio píše:Tak nějak jsem vydedukoval, že aplikace se stejně instalují do paměti telefonu, ale data aplikace už jdou na SD kartu. Ext2 oddíl na SD kartě se nehnul po nainstalování asi 6 her. Pouze mizí paměť v telefonu a to jen o pár MB a naopak Fat32 na SDkartě mizí před očima. Takže vše je jak má být.
Pouze pokud bych použil nějakou app pro přesun aplikací na SD kartu (například zmíněnou App2SD) tak mi těch pár MB z interní paměti přesune na Ext2, kterou mám na SD kartě. To ale zatím netřeba, protože 12GB interní paměti je pro app dostatečných.
Fuj to teda bylo experimentování :)

Hlavní problém prostě byl ten, že žádná hra neviděla obb data na kartě. Vždy je chtěla v interní paměti. Například Leos Fortune je příkladem. Teď Leos Fortune vidí data uložená na SD, takže vyřešeno..
Mohol by si tu na forum napisat tutorial, komplet postup pre ostatnych. ;-)
 #106634  od Kynio
 před 9 lety
Následující postup je ověřen na MiPad 4.10.24 s ROOT a SDkartou 32GB (1. oddíl ext2 - 3Gb a 2. oddíl FAT32 - zbytek kapacity karty) - oba oddíly musí být aktivní! K tomu doporučuji výbornou free aplikaci Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
1. Stáhnout Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
2. Nainstalovat všechny 3 app, spustit Xposed installer a povolit Framework a restart!!
3. Spustit XinternalSD a v položce "Path to external SD card" změňte cestu na "/storage/sdcard1"
4. Spustit Xposed installer, v modulech povolit oba doinstalované moduly a restartovat tablet!!

Teď už by vše mělo být hotovo. Například v Total Commanderu vidíte první položku pouze "Karta SD".
joyko25, matyzjex01, R3SISTANC3 se to líbí
 #106645  od Victor
 před 9 lety
Co se týká toho oddílu ext2, tak je tam proto, aby byly zachovány přístupová práva k souborům, což FAT32 nepodporuje.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat