[mocha]
 #167553  od KoumiCZ
 před 8 lety
Zdravím, poradíte nějakou alternativu k Mi Padu do 6000 Kč? Už mě nebaví to, jak Xiaomi na Mi Pad a všeobecně na MIUI se*e!
 #167601  od 24.mara
 před 8 lety
Nexus 7 II nevypadá špatně
už ho ale moc v obchodech nemají, mají spíš 3g verzi
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
ale nevím jak na tom bude s výdrží
 #167608  od KoumiCZ
 před 8 lety
Z něj jsem právě přešel na Mi Pad, protože neustále vykazoval nějaké chyby a už jsem s ním ztrácel nervy.

Teď dost přemýšlím o Apple iPad mini 2 Retina.
 #167654  od 24.mara
 před 8 lety
Ten prej neni spatnej, krome maly vydrze, ale kdyby ho kupoval v obchode, tak za 8500,-
A nevim jestli se mu chce kupovat z bazaru, protoze nikdy nevis jak s tim zachazel ten pred tebou
 #167664  od KoumiCZ
 před 8 lety
Do bazarových kousků se mi opravdu moc nechce. Shield asi špatný nebude, ale cena je trochu jinde.
 #167731  od KoumiCZ
 před 8 lety
Rozhodnuto, iPad objednán :)
 #167787  od KoumiCZ
 před 8 lety
Děkuji ;)
 #168952  od Dominik Holeček
 před 8 lety
Ahoj, k tomu iPadu Mini 2, já ho vlastním již přes rok a naopak jsem přemýšlel o jeho výměně za Xiaomi Mi Pad. Ono totiž není vše tak skvělé, jak říká Apple. :( A to i když pominu známou ,,nevýhodu" oproti konkurenci - špatný barevný gamut (čehož jsem si nikdy bez přímého srovnání s iPadem Air nebo dalšími tablety nevšiml).

Teď už ale k samotným postřehům: Ano, výdrž na baterii, svižnost systému nebo samozřejmě i zpracování je u iPadů skutečně skvělé, ale co už tak známé není je to, že jsou displeje iPadů u 10 z 10 kusů nažloutlé. A to dokonce dvojím způsobem. Když totiž srovnám displej iPadu Mini 2 s mým smartphonem LG G2, tak je zde propastný rozdíl v bílé barvě. Na iPadu je totiž mnohem žlutější - opět je to ale věc, kterou uvidíte pouze při srovnání s jiným přístrojem a není proto (alespoň pro mě) tak důležitá.

Naproti tomu, co už je mnohem podstatnější, je to, že u iPadů Mini 2 (a nejen těch) je spodní levá část obrazovky o dost žlutější než zbytek displeje. To už je bohužel vidět i bez jakéhokoliv srovnání s jiným přístrojem a mě to naprosto irituje. Je to totiž celkem dost rušivý element kupříkladu i při brouzdání na webu, a to zejména v noci (s jasem na minimu). Přesně proto momentálně hledám nějakou náhradu za svůj iPad, a jak to vypadá, stane se jím Xiaomi Mi Pad... [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
 #169154  od KoumiCZ
 před 8 lety
Rozmysli si to dobře. Nechceš si raději něco připlatit za nVidia Shield nebo Nexus 9?
 #169197  od Dominik Holeček
 před 8 lety
Ahoj, díky za nabídku. ;) S penězi problém nemám (Když už si budu kupovat nový tablet, tak na několik let - čili klidně více investuji). Nexus 9 je ale zbytečně velký a Nvidia Shield zase nic nevydrží. Takže kromě Mi Padu uvažuji už pouze o Xperia Z3 Tablet Compact. Ten má ale poměrně zastaralý Snapdragon 801 a jemnost displeje ,,pouhých" 283 ppi, takže si nejsem jistý, zda-li ten rozdíl oproti Retině na iPadu neuvidím. (Přeci jen se říká, že člověk ze vzdálenosti jaké držíme mobil/malý tablet přestane vidět jednotlivé pixely až u hodnoty 300 ppi a výše...) Poměr stran je u něho navíc 16:10, což není pro surfování na webu, na což tablet primárně využívám, tak dobré jako poměr 4:3...

Přesně proto by byl pro mě Xiaomi Mi Pad téměř ve všech ohledech ideální... Ještě ale musím hodně zvážit před jeho objednáním, a je tak klidně možné, že kompletně změním svůj současný názor... :D

PS: Pokud máš nějaký další tip na podobně vybavený tablet s 8" obrazovkou a rozlišením minimálně 1 920 × 1 200, dej vědět... ;)

BTW co ty a iPad, vyhovuje ti? Respektive neříkej mi, že když si třeba na Seznamu, tak nevidíš, že je displej v dolní levé části žlutější??? (Zrovna na Seznamu je to dobře vidět díky červenému textu - ta špinavá bílá totiž mezi písmeny a řádky celkem vynikne...)
 #169378  od KoumiCZ
 před 8 lety
Zkusím se na to zasoustředit a až budu doma, tak ti dám vědět ;)
 #169479  od strom
 před 8 lety
2 Dominik Holeček :
Kvalita displeje je podobně náhodná veličina jako např. kvalita objektivu fotoaparátu. Že ty máš nažloutlý kus displeje u tohoto iPadu, neznamená, že to má každý. Stejně jako někdo má neostrou třetinu fotky od okraje a jiný ne. Na výkyvy kvality zrovna těchto komponent i v rámci jednoho dodavatele je třeba si zvyknout.
 #169537  od KoumiCZ
 před 8 lety
Já jsem to nezpozoroval, zkusím to vyfotit a postnout to sem ;)
 #170903  od KoumiCZ
 před 8 lety
Tak jsem iPad vrátil. Ten iOS je hrůza! Nic nedovolí a je velké umění tam dostat jakýkoliv soubor. iOS v této fázi už nikdy!
 #170939  od Dominik Holeček
 před 8 lety
Jo to máš pravdu, je to také jeden z důvodů, proč se chci iPadu zbavit. Na druhou stranu pokud rád hraješ na tabletu/mobilu hry, jsou zařízení od Applu tím nejlepším - vše běží naprosto plynule, což se bohužel ani u top Android zařízení nedá říci... Je to ovšem zcela logické vzhledem k počtu Androidích zařízení s miliony typy CPU a GPU a tedy velmi obtížné optimalizaci aplikací...

Mimochodem momentálně dost uvažuji o Xperia Z3 Tablet Compact, který sice nemá takový výkon jako Mi Pad (Snapdragon 801) ale za to má rovné 3GB RAM, údajně prakticky shodnou výdrž s iPadem Mini 2 (tedy 8 - 10 hodin SoT při surfování na webu a jasu průměrně pod 50%... ;) ), je zatraceně lehký, vypadá luxusně a má skvělou podporu a bleskurychlou ROMku. (Momentálně dostává update na Andorid 5.1.1) Jediné čeho se bojím je ten blbý poměr stran 16:10 a nižší jemnost 283 ppi... Jinak cena také není nijak nízká a pohybuje se okolo 9 000 Kč... :)
 #171169  od ONDRAAA
 před 8 lety
Dominik Holeček píše:Jo to máš pravdu, je to také jeden z důvodů, proč se chci iPadu zbavit. Na druhou stranu pokud rád hraješ na tabletu/mobilu hry, jsou zařízení od Applu tím nejlepším - vše běží naprosto plynule, což se bohužel ani u top Android zařízení nedá říci... Je to ovšem zcela logické vzhledem k počtu Androidích zařízení s miliony typy CPU a GPU a tedy velmi obtížné optimalizaci aplikací...

Mimochodem momentálně dost uvažuji o Xperia Z3 Tablet Compact, který sice nemá takový výkon jako Mi Pad (Snapdragon 801) ale za to má rovné 3GB RAM, údajně prakticky shodnou výdrž s iPadem Mini 2 (tedy 8 - 10 hodin SoT při surfování na webu a jasu průměrně pod 50%... ;) ), je zatraceně lehký, vypadá luxusně a má skvělou podporu a bleskurychlou ROMku. (Momentálně dostává update na Andorid 5.1.1) Jediné čeho se bojím je ten blbý poměr stran 16:10 a nižší jemnost 283 ppi... Jinak cena také není nijak nízká a pohybuje se okolo 9 000 Kč... :)
Já bych ti doporučil ještě chvilku počkat, jestli se Xiaomi pochlapí a 16. srpna nezveřejní MIUI 7 na Androidu 5.1.1, co bude skvělé i na Mi Padu.
Pro lidi typu: to tak... -> jistá možnost tu jeObrázek

Odesláno z mého MI PAD pomocí Tapatalk
 #171183  od Dominik Holeček
 před 8 lety
Díky ale už nemám o Mi Pad zájem, zjistil jsem totiž nové informace o pro mě velmi podstatném neduhu v podobě blikajícího displeje, viz. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Poslední komentáře totiž potvrdily, že tento problém přetrvává i na jiné ROM, a je tedy s největší pravděpodobností hardwarového charakteru. A já doopravdy nechci následující měsíce trávit vyměnováním Mi Padu za nové a nové kusy... Při mém štěstí bych totiž určitě natrefil na samé vadné kusy, blikání se navíc může projevit až po několika měsících, takže bych si nikdy nebyl jistý, že nemám defektní kus... ;)
 #172100  od cottage55
 před 8 lety
Shodou náhod aktuálně přemyšlím o nějakém tabletu 7,9-8 palců, co by měl 2k a mipad i ipad 2 mini byly žhavou volbou. Jak ovšem píšete, na mipadu mě štve zanedbané miui a špatná podpora aplikaci a na applu zase jeho uzavřenost (ačkoliv design je za jedna).

Aktuálně mi padl do oka tento kousek od asusu, ačkoliv zatím neni skladem, brzy by se měl začít prodávat.

32gb verze 2gb ram - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
64gb verze 4gb ram - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Android ve verzi 5.x i provedení se mi zdá moc pěkné a asus se mi jeví jako kvalitní značka. Zvláště ta verze s 32gb a 2gb ram se mi zdá tak akorát, 4gb ram se mi zdá jako zbytečnost. Mimochodem ačkoliv píšou 8 palců, tak rozlišení má jako apple či mipad tedy 7.9 (4:3). Co na to říkáte?

PS: ještě více se mi líbí nokia n1 tablet, ale toho se asi u nás nikdy nedočkáme :-D

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat