[Rôzne vychytávky MIUI]
 #3455  od Arny
 před 11 lety
Tento níže popsaný postup jsem původně použil pro Samsung ROM 4.1.2, ale v pohodě lze aplikovat i na MIUI v5. Vypadá to myslím dobře...
Možná jsem na to někde návod v MIUI foru viděl, ale tenkrát jsem tomu nevěnoval pozornost. Ted už jsem ho nenašel. Tak snad nikoho nepobouřím, že Vám návod předkládám možná znovu. Třeba se bude někomu hodit...

Takhle to teď u mě vypadá:

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

A později s Nova Launcherem :

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť


Zatím marně jsem pátral po možnosti mít ve spodní části displeje softwarová tlačítka - přesně jakou jsou skoro ve všech 4.2.2 Custom ROMkách ( CyanogenMod ).
Když mám telefon na stole jen opřený o stojánek/na stojánku, je pohodlnější se jen dotknout Home tlačítka na displeji než tlakem mačkat to mechanické...

Našel a odzkoušel jsem velice jednoduchý postup který spočívá v úpravě souboru "build.prop":

1) Nutností je mít ROOT
2) Soubor "build.prop" jsem našel ve složce "System". Přes ES File Explorer kde mám povoleného "Root průzkumníka" a "Připojený souborový systém" jsem otevřel soubor "build.prop" a úplně na konec jsem připsal "qemu.hw.mainkeys=0".
3) Restart

Po této úpravě zůstávají ale stále aktivní 2 původní SW senzorová tlačítka na telefonu. Pokud je chcete vypnout, jděte třeba v ES File Exploreru do System/usr/keylayout a tam otevřete "Generic.kl".
Najděte v něm řádek
"key 139 menu"
a dejte před něj křžek - bude to vypadat takto :
“#key 139 menu”

To samé udělejte s "“key 158 back”.

Tou výše zmíněnou akcí se Vám tedy deaktivuje levé i pravé senzorové tlačítko...

Pokud si chcete změnit pořadí tlačítek, jděte do Menu/Tlačítka/Úprava pozic tlačítek na displeji.
Naposledy upravil(a) Arny dne 20 Kvě 2013, 00:28, celkem upraveno 1 x.
 #4122  od Spydy
 před 11 lety
Mám to tedy chápat tak, že jde telefon odemknout bez použití bočního tlačítka? Tuto funkci bych potřeboval, abych mohl na telefon použít odolné pouzdro, které má pevné boky a nejde zmáčknout boční tlačítko.
Přílohy
obal.jpeg
jurajlatkovsky se to líbí
 #4137  od Arny
 před 11 lety
Ja bocni tlacitko na odemykani nepouzivam nikdy - vzdy jen HW tlacitkem Home a soupnu symbolem zamku.
Ted nevim jak by vyse uvedeny postup mohl v Tobe vyvolavat myslenku o odemykani telefonu... ?
 #4140  od Spydy
 před 11 lety
Tam přece píše, že když má telefon na stole ve stojánku, nechce mačkat boční tlačítko pro odemčení.
Mluvíme tady o Mi2 ? Navíc tlačítko Home je SW a boční HW + hlasitost.
Takže lze Mi2s odemknout bez použití bočního HW tlačítka?
 #4146  od Arny
 před 11 lety
Pisu:
"Když mám telefon na stole jen opřený o stojánek/na stojánku, je pohodlnější se jen dotknout Home tlačítka na displeji než tlakem mačkat to mechanické..."
O ODEMYKANI ani sluvko... ;)
V podpisu mam SGS3.
Telefon mam nastaveny tak, ze v mem aktivnim stojanku je pri pripojenem kabelu telefon stale zapnuty a tak ho probouzet nepotrebuji. HOME tlacitko je u SGS3 mechanicke a tak kdyz si hrabnu na telefon ve stojanku, tek ted s temi SW tlacitky je to pohoda a nepretlacuju se s HW tlacitkem HOME...
 #4523  od NaxCz
 před 11 lety
[quote="Spydy"]
Mám to tedy chápat tak, že jde telefon odemknout bez použití bočního tlačítka? Tuto funkci bych potřeboval, abych mohl na telefon použít odolné pouzdro, které má pevné boky a nejde zmáčknout boční tlačítko.
[/quote] Ahoj,


kde jsi dané pouzdro koupil? Měl bych o něj zájem...po tom co jsem svůj telefon rozbil...:-/
 #49377  od Ante
 před 10 lety
EDIT 9.4. - rok 2014 ;)

Jen dalsi postreh (byl jsem "Arny" - prvni prispevek- , ted jsem "Ante" ;) :

Mam ted Samsunga MEGA 6,3 na Androidu 4.2.2 a upravou BUILD.PROP se nejenze SW tlacitka nevyvolaji, ale system se seka a vyskakuje, ze se "Zastavilo systemove UI"... :(
 #53937  od Ante
 před 10 lety
Aha-to ze se ptas "a nebo" jsem prehledl, protoze tam nebyl odkaz.
Ja mam v telefonu ulozenu aplikaci "Bubbledigitalweatherclock.apk". To je vse co vim...

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat