[1GB RAM=HM2014811, 2GB RAM=HM2014813]
 #192278  od butcherson
 před 8 lety
Zdravím,

nemáte prosím někdo tip, kde nechat opravit prasklé sklo u Redmi 2, nejlépe v Brně? Na výměnu sám si netroufnu..

Děkuji za radu!
 #192303  od butcherson
 před 8 lety
Díky, je otázka, jestli má cenu to opravovat v servisu (cena hadam kolem 1500). Spis nekdo, kdo by se tim tady na foru bavil..Cena noveho kusu na dx.com je kolem 2500 Kč.
 #192390  od Menisek
 před 8 lety
Za 10$ na aliexpress seženes a výměnu určitě zmaknes, jenom mrkni na nějaké video na YouTube, co je potřeba rozdelat. Tak to dělám já a zatím se vždy podařilo. Je to mnohem levnější než v servisu. Když budeš chtít poslu odkaz.

Odesláno z mého 2014811 pomocí Tapatalk
 #192523  od Menisek
 před 8 lety
Pokud displej svítí a není zřejmá prasklina, tak stačí vyměnit pouze dotykovou vrstvu (digitizer). Mrknete na YouTube určitě to už někdo měnil.

Odesláno z mého 2014811 pomocí Tapatalk
 #192985  od butcherson
 před 8 lety
Tak displej sice sviti a funguje, ale ty tři tlačítka na spodní straně telefonu nereagují (home, menu a zpět).

To asi bude na výměnu komplet ne jen skla, že?
 #193344  od Menisek
 před 8 lety
Zdravím,
koukám že dilema stále pokračuje, proto bych rád přispěl. Předem bych chtěl říci, že zde popsaná metodika vychází pouze ze získaných zkušeností. Pokud nechcete, nemusíte se tím řídit. Můžete si sklo nechat vyměnit. Já se domnívám, že to není nic těžkého, ale někdo může být opačného názoru. Proto mi zde prosím nepište negativní komentáře. Děkuji ;)

Předpokládám že Redmi 2 bude mít ovládání spodních dotykových tlačítek (home, ...) připojené k dotykové vrstvě, jako je tomu u Redmi 1S. Proto Vám asi nechodí :( bude vám stačit pouze dotyková vrstva Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

1. Rozeberte telefon podle videa, aby nedošlo při výměně ke zbytečnému poškození jakékoliv periférie. Pozor na záměnu velikosti šroubků, který vám při zpátečním zašroubovaní může krásně něco poničit! Ve videu krásně popisuje z čeho se skládá celé zařízení.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

2. Oddělte dotykovou vrstvu (digitizer) od telefonu podle videa. Je určené pro Redmi 1S, ale s Redmi 2 jsou si velice podobní. V tomto případě je lepší dát si na čas. Čím pomaleji a pečlivěji budete zajíždět pod dotykovou vrstvu, tím větší bude šance, že nezničíte displej telefonu. Upozorňuji, že samotný displej křupne raz-dva! Proto buďte velice opatrní. Pokud možno neopírejte jakoukoliv hranu nástroje o displej.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

3. Pro přilepení nové dotykové vrstvy je třeba použít oboustrannou lepící pásku. Já osobně používám lepící pásku s 3 mm šíří, tu můžete koupit zde Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Před přilepením dobře očistěte displej! Nejlépe v bezprašném prostředí. Já používám švédskou utěrku, ta je výborná. Pozor, na správné zasunutí konektoru!

Pak už stačí dát vše do kupy a je hotovo. Hodně štěstí :)
 #231587  od soka
 před 8 lety
Zdravím,
na mojom Redmi 2 Pro mám prasknutý displej, funkčnosť tlačidiel aj displeja je úplná, na displeji sa nachádza len "pavučina". Je potrebná kompletná výmena displeja, alebo ako bolo vyššie spomenuté len digitizera (neviem či správne píšem)???

Jadro problému: na ali aj iných stránkach som pri hľadaní displeja narazil na jeden problém: medzi reproduktorom (pre hovory) a prednou kamerou je ešte nejaký ďalší "otvor", ktorý ja na mobile nemám.
Tento "otvor" som našiel aj na niektorých ofi fotkách, no pri recenziách už na fotkách zobrazený nie je.

Moja otázka teda znie: je nutné objednať celý displej? a teda bude ten displej s "otvorom" navyše pasovať?
Ďakujem veľmi pekne.
 #231669  od Ronej
 před 7 lety
lukbe píše:V brně je přímo MiPoint ;)

web zde: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
no nemám zrovna moc dobrý názor na tuto firmu, poslal jsem jim už 2x reklamační list s vadou displeje což mi poslali číňani, abych se obrátil se záruční opravou na ně a tato firma která používá na svých stránkách heslo: Naší největší radostí je spokojený zákazník... vůbec nereaguje. Ty tečky zřejmě podtrhují ironii této věty. >:D >:D >:D

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat