[ferrari]
 #178585  od Sonic1SVK
 před 8 lety
Stable verzie sú staršie, takže preto Fr nie je nutný. Na 99 percent to pôjde bez problémov aj bez neho
 #178930  od IvanPO
 před 8 lety
zda sa ze si nepochopil
pri downgrade je FR nutnost
pri prechode zo stable na tyzdenne verzie na 99% FR robit netreba, kedze tyzdenne verzie su upgrade

kazdopadne je dobre urobit si kompletnu zalohu v TWRP /TWRP je nutny pri prechode na tyzdenne verzie/ a v pripade problemov sa lahko vratit spet na povodnu stable ROM
 #178980  od Posix
 před 8 lety
Přechod že starší na novější by měl být problémový, avšak downgrade bude provázet spousta FC aplikací.. Tak je to podle mně

Tapatalk & Redmi 2 (5.7.9)
 #179174  od sodekcz
 před 8 lety
On je to v praxi trošku komplikovanější [SMILING FACE WITH SMILING EYES] :

protože při přechodu ze stable na týdenní je FR v podstatě doporučen

a při downgrade se mu často nevyhneš [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
majkyke se to líbí
 #179251  od IvanPO
 před 8 lety
sodekcz píše:On je to v praxi trošku komplikovanější [SMILING FACE WITH SMILING EYES] :

protože při přechodu ze stable na týdenní je FR v podstatě doporučen
...ja myslim ze si to uz zase pleties ;) ak podla Sonica na 99% nie je potrebny, asi to nebude odporucanie
Sonic1SVK píše:Stable verzie sú staršie, takže preto Fr nie je nutný. Na 99 percent to pôjde bez problémov aj bez neho
Odporuca sa pri prechode na stable z tyzdennych, opacne nie.
Mozno na tvoje odporucanie vsak ano, no nie na odporucanie tych co tu ROM prekladaju do CZ/SK.
 #179262  od Sonic1SVK
 před 8 lety
@sodekcz skus si to precitat znova. Stable je starsia ako DEV verzia. Na co reset? Opacne to ma zmysel kedze DEV je novsia ako Stable
@IvanPO Napisal som azda nieco ine? ;) To 1% som tam nechal naschval, lebo niektory program moze sposobovat problem.
 #179304  od IvanPO
 před 8 lety
Sonic
ja ti neprotirecim, pouzivam tvoje slova ako argument.
aj veta:
IvanPO píše: Mozno na tvoje odporucanie vsak ano, no nie na odporucanie tych co tu ROM prekladaju do CZ/SK.
bola urcena pre sodekcz, ktory ako sa zda si mysli nieco ine.

Hlavne si myslim ze toto vlakno je urcene pre vsetkych, ktory chcu prejst zo stable na DEV. Preto tu ma byt jasne napisane, ze si nemusia hned zmazat telefon/svoje apky a nastavenia/ len preto, ze si to niekto poplietol, a tu to napisal. Ako napr. "sodekcz".
Ak by sa to stalo mne, ze by som si spravil FR a nemusel, asi by som mu nebol vdacny za tu pracu naviac...
Naposledy upravil(a) IvanPO dne 09 Zář 2015, 08:46, celkem upraveno 1 x.
Maros.mayky se to líbí
 #179309  od sodekcz
 před 8 lety
Sonic1SVK píše:@sodekcz skus si to precitat znova. Stable je starsia ako DEV verzia. Na co reset? Opacne to ma zmysel kedze DEV je novsia ako Stable
V praxi se ukázalo, že všeobecně přechod zpět na starší verzi často způsobuje pády aplikací. Záleží, o kolik verzí se vracíš. Někdy to projde, někdy to neprojde. Proto může být potřeba udělat FR.

No a při přechodu (prvním přechodu na CZ/SK verzi) ze stable na DEV je FR reset doporučen přímo tady v popisu jak aktualizovat zakoupený telefon :

"Ak instalujete nasu ROM prvykrat a predtym ste telefon neresetovali do tovarnych nastaveni, je nutne to urobit po nahrani nasej ROM nasledovne:
bud v MiRecovery, kde sa dostanete podrzanim volume up + power pri vypnutom telefone, alebo priamo v Nastavenia - Zalohovanie a obnova dat - Obnovenie predvolenych dat - Resetovat telefon..."


Já to nikomu nenutím :) (už se vám tady do problematiky FR nebudu montovat, utloukli jste mě vašimi argumenty, beru to ....)
 #180159  od johny24
 před 8 lety
Som novy v xiaomi phonoch. Mam nahodenu staru tyzdennu verziu 5.7.31 vtedy som to robil cez aktualizaciu a zo zip uloziska nahral. Ked dam aj skontrolovat aktualizacie, tak mi vypise, ze nie je ziadna nova dostupna verzia. Chcel by som najnovsiu stable verziu 5.9.10/11 no vtedy sa mi len restartne mobil. Dakujem za radu.
 #180165  od sodekcz
 před 8 lety
Zkus aktualizaci přes MiRecovery (soubor s aktualizací přejmenuj na update.zip a ulož do rootu telefonu). Když budeš v Mirecovery, udělej před aktualizací Wipe Cache.

edit : Mi4i nemám, sorry za mystifikaci s MiRecovery. Očekával jsem cestu podobnou s Mi3. Jak je vidět, marně .....
Naposledy upravil(a) sodekcz dne 14 Zář 2015, 20:02, celkem upraveno 1 x.
 #180172  od johny24
 před 8 lety
Pozmene to mam na update. Ked dam cez aktualizaciu restartovat do recovery, tak sa to len restartne a nabehne znova system. Aj pri restarte ked drzim dolne tlacitko hlasitosti a vypinac tak len sa narychlo zobrazi fastboot a potom znova nabehne system.
 #180185  od IvanPO
 před 8 lety
chyba bude asi v citani navodu ako instalovat, je v prvom prispevku:

Inštalácia týždenných verzií pre Xiaomi Mi4i (ferrari) je možná len cez TWRP Recovery, nie MiRecovery..
Inštalácia TWRP pre Mi4i:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
alebo
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

cez aktualizaciu to nepojde, iba cez TWRP ;)
 #180716  od 4dam
 před 8 lety
Omlouvám se, jestli to už bylo řečený, ale chci se ujistit, jestli mi po instalaci každé týdenní aktualizace přes TWRP zůstanou data v telefonu? I když předpokládám, že ano, mám před updatem zálohovat standardně v MIUI, nebo v TWRP? (Za předpokladu, že chci kompletní zálohu včetně hudby, fotek a stažených souborů.) Mám soubor se zálohou stáhnout do PC, nebo ho stačí nechat v úložišti? Díky zá odpovědi.
 #180859  od IvanPO
 před 8 lety
- data a vsetko ostatne zostane, za predpokladu ze neurobis FR /nemal by byt potrebny/
- zaloha v MIUI je celkom dobra, ale nieje predsa problem si urobit obe, aj v TWRP a presunut do PC - predsa len ta zaloha z TWRP je hodne objemna
- v pripade ze budes mat problemy a budes robit FR, obnovis zalohou z MIUI, osobne som si podobny stav uz vyskusal, slo to OK
- v pripade ze budu tie chyby take, cez ktore sa nebudes vediet preniest, a budes sa chciet vratit - mozes obnovit z TWRP - budes mat stav do bodky rovnaky ako pred upgrade

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat