[aries]
 #23394  od jank
 před 10 lety
Poslední dobou si bez wifi v google play ani neškrtnu. Když se snažím nainstalovat jakoukoli aplikaci nad cca 1MB, ať už zaškrtnu "Stahovat pouze prostřednictvím Wifi" nebo ne, download skončí na "čekání na síť Wifi". To, že jsem na 3g a mám hromadu dat v tarifu, je mi k ničemu. Je to chyba Google Play, MIUI nebo dělám něco špatně já?

Zkoušel jsem vymazat data aplikace Play i Zprávce stahování, nepomohlo.

Tapatalk @ MI 2SC
 #23399  od ingbrzy
 před 10 lety
stahovanie - menu - nastavenia - limit stahovaneho suboru...


ak by si skusil aspon hladat, usetris si nervy...
zira.honza se to líbí
 #23406  od jank
 před 10 lety
Díky! Ale tohle bylo teda dobře ukrytý...

Tapatalk @ MI 2SC
Naposledy upravil(a) jank dne 15 Úno 2014, 11:23, celkem upraveno 1 x.
 #40535  od fismarket
 před 10 lety
Zdravím.
Myslím, že tahle "funkčnost" (a myslím to dost ironicky) je fakticky dost matoucí. Tel. jsem zakoupil s tím, že jej budu používat a G-play prostě neběžel.
Dohledat kdekoliv, že celý ten (vlastně jednoduchý) problém byl v omezení dat na stahování je téměř nadlidský úkol...
A to nejsem lama ...
Tímhle si (a teď nevím zda je to Androidem nebo Miui) dost celý telefon škodí.

Už jsem se téměř chystal tel vrátit do 14ti dnů nebo upgradovat na vyšší verzi.
Když jsem tento "problém" vyřešil, tak jsem si musel sprostě ulevit :-)

Pokud mohu doporučit, proveďte edukaci v rámci webu (příp. u partnerských serverů).

Díky a přeji úspěch celému vašemu projektu.

Hezký den,
Tomas
 #40542  od buzzo
 před 10 lety
Mně ten problém před pár měsíci trval s pomocí internetu vyřešit asi pět minut, tak nevím...
 #40551  od ingbrzy
 před 10 lety
je to asi 100x na fore, a vo FAQ...

ale zvysil som predvoleny limit na 50MB...
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Hroch se to líbí
 #40668  od fismarket
 před 10 lety
Ahoj a díky za vaši práci, bez ní by telefon byl jen změtí rozsypaného čaje :-) ale přeci jen si stojím za svým :-)
Že je to ve FAQ a 5minut hledání, je možná vaše pravda, ale i tak je tohle střípek ze skládačky maličkostí, které brání v rozšíření tohoto jinak skvělého přístroje.
Je mi jasné, že mě budete cupovat na kusy :-) ale to že je telefon skvělý a že má malinké pokrytí trhu je ještě jasnější. Proč je celkem jasné.
Pokud to nebude absolutně user-friendly a na startu používání nastaveno k "mohu ihned používat", tak si to nevybuduje povědomí typu "kup a máš super tel."

Můžete namítat, ale i tak bude toto platit :-)

Omlouvám se, celý text nebyl k tématu problému :-) Za pár dní to smažu, můj text nikomu nepomůže, jen je marketingovo-obchodním faktem :-)

T.
 #40748  od oldman83
 před 10 lety
no ja teda nevim, jak ostatnim, ale me u velkych aplikaci nabidne obchod moznost, jestli stahnout jen pres wi-fi nebo pres data...

fismarket: zase takovy srac to asi nebude, kdyz jsou xiaomi v cine nejprodavanejsi... i nez tamtung a nahryzly jablko ;-)
 #73252  od Simpi
 před 9 lety
více méně souhlasím s fismarketem. když už v play zaškrtnu že chci aplikaci stáhnout i bez prostřednictví wifi, tak pak nečekám, že je to zakázaný zase jinde. proč to povolovat na více místech...
ještě by to mohlo být nastaveno ještě někde, aby to nebylo tak jednoduchý. proč jenom na dvou místech, když to může být třeba na 4...
 #73288  od davfiala
 před 9 lety
Protože to není fce G-Play. Jestli to do ní dokážeš integrovat, tak pomůžeš spoustě lidí.

Jen tak mimochodem, tahle funkce je určená pro MiMarket, protože v Číně nejsou služby Google povolené. Tím, že se doinstalují gapps, tak takto koliduje. Je to daň za to, že máš telefon, který není určen pro náš trh. Což není vina MIUI a ani místního teamu. I když souhlasím s tím, že by to mohlo být implicitně vypnuto než zapnuto.
 #75589  od milned009
 před 9 lety
Mam taky problem se stahovanim aplikaci z G-Play. Nejede mi to ani pres wifi ani bez wifi. Netusim, co s tim mam delat. I ten limit, ktery zminujete vys, jsem dal na 1 GB.
Nevim, jestli to s tim souvisi, ale neni divne, ze kdyz chci aktualizovat miui, tak me to pise, ze mam aktualni verzi, i kdyz mam 4.1.17? aktualni je prece 4.7.25, nebo ne?
 #75623  od slofman
 před 9 lety
Tak mne v noci tiez prestalo fungovat instalovanie z Google play verzia zostavy 4.8.20 ...zo siete, wifi skusim o chvilku...
uploadfromtaptalk1406694856490.jpg
uploadfromtaptalk1406694856490.jpg (46.25 KiB) Zobrazeno 9454 x
Přílohy
uploadfromtaptalk1406694872204.jpg
uploadfromtaptalk1406694872204.jpg (63.49 KiB) Zobrazeno 9454 x
 #75709  od davfiala
 před 9 lety
milned009 píše:Mam taky problem se stahovanim aplikaci z G-Play. Nejede mi to ani pres wifi ani bez wifi. Netusim, co s tim mam delat. I ten limit, ktery zminujete vys, jsem dal na 1 GB.
Nevim, jestli to s tim souvisi, ale neni divne, ze kdyz chci aktualizovat miui, tak me to pise, ze mam aktualni verzi, i kdyz mam 4.1.17? aktualni je prece 4.7.25, nebo ne?
Na takhle starý verze už není poskytováno OTA. Aktualizuj ručně.
 #75757  od milned009
 před 9 lety
milned009 píše:Mam taky problem se stahovanim aplikaci z G-Play. Nejede mi to ani pres wifi ani bez wifi. Netusim, co s tim mam delat. I ten limit, ktery zminujete vys, jsem dal na 1 GB.
Nevim, jestli to s tim souvisi, ale neni divne, ze kdyz chci aktualizovat miui, tak me to pise, ze mam aktualni verzi, i kdyz mam 4.1.17? aktualni je prece 4.7.25, nebo ne?
Tak uz jsem na to prisel. Mel jsem zatrzeno "Xunlei stahovani" v nastaveni stahovani. Po zruseni teto moznosti jiz vse bezi jak ma :)
 #105357  od duran
 před 9 lety
Zdravím. Ale mám ten samý problém... vlastním xiaomi mi2s, android 4.1.1, MIUI 4.6.13

Poslední dobou si bez wifi v google play ani neškrtnu. Když se snažím nainstalovat jakoukoli aplikaci nad cca 1MB, ať už zaškrtnu "Stahovat pouze prostřednictvím Wifi" nebo ne, download skončí na "čekání na síť Wifi".

Nevím kde mám co v telefonu hledat. Mohli byste to tu napsat polopatě krok za krokem?Hledal jsem ve FAQ i ve foru a nic čemu bych porozuměl.
 #105362  od davfiala
 před 9 lety
Z FAQ:

Keď chcem stiahnúť väcšiu aplikáciu, tak mi to telefón nedovolí a čaká na Wi-Fi aj keď mám zaškrknuté stiahnúť aj bez Wi-Fi
Sťahovanie - menu - nastavenia - limit sťahovaného súboru
 #105472  od vrána
 před 9 lety
A kdo říkal, že to je v nastavení?
"Stahování " hledej pod ikonkou na některé z obrazovek, pak ťukni na ozubené kolečko vpravo nahoře a nastav si limit.

Odesláno z Xiaomi MI2S (32GB) via Tapatalk
 #105793  od duran
 před 9 lety
Díky všem moc za nápovědu. Vůbec mě nenapadlo, že by to byla ikona skryta ve složce na ploše. Už to jede.
 #106335  od korduscz
 před 9 lety
Zdravím, taky se mi na telefonu vyskytlo něco, s čím si nevím rady.
Od doby, co jsem aktualizoval na v6 se mi někdy začnou stahovat obrázky se jmény jako "pozadi.jpg" a "pic01.jpg" - pokud se mi je někdy podaří otevřít, tak obsahují třeba logo Rajčete (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) a podobne nesmysly. Nemám tušení, proč se stahují, jestli jde o nějakou reklamu, kterou si tahá nějaká aplikace a o co vůbec jde. Navíc vždy po stažení zase záhadně zmizí. Aplikace mám jen oficiální z Google play a všechny systémové věci nahrané kvůli updatu na v6 jsou z odkazů na téhle stránce. Ale to rozhodně není to nejhorší.
I když ty obrázky mají třeba 50 kB, stejně mi zatuhnou stahování, píšou, že se čeká na wifi, protože jsou moc velké a neustále se snaží stahovat, čímž mi matou telefon, ten se přehřívá a hlavně je schopný 100 procent baterky vytlouct za tři hodiny! A netuším, co s tím. Dělalo mi to zatím na třech verzích v6 (nahodil jsem si ji tam teprve nedávno) :(

Někdo, kdo by mi dokázal poradit, případně nějaká možnost, jak zjistit, proč se to stahuje?
Díky! :)

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat