[aries]
 #177451  od muser61
 před 8 lety
Nebudem čakať ďalšie dni lebo už ma bolia oči z toho jasu.
Moje postrehy:
1. WiFi, Bluetooth, OTG (myš a USB), FTP je funkčné. GPS sa sprava tak isto ako na MIUI v6, niekedy najde za 20 sekund niekedy ihned a ma tendenciu k obcasnemu vypadavaniu.
2. Fotí to asi tak isto ako na MIUI v6, tam zmeny nie sú, ani v kvalite zvuku u videa.
IMG_20150831_143429_HDR.jpg
IMG_20150831_143429_HDR.jpg (3.09 MiB) Zobrazeno 1646 x
IMG_20150831_143437.jpg
IMG_20150831_143437.jpg (3.47 MiB) Zobrazeno 1646 x
3. Minimalny jas je priliš silny.
Rozdiel medzi minimalnym jasom u MIUI 7 a MIUI 6 SE
Untitled.png
Untitled.png (912.92 KiB) Zobrazeno 1646 x
4. Hovory zacinaju az po sekunde od zdvihnutia.
5. Po zamknuti mobil jednoducho prebudite tlacitkom Back (asi 2 sekundy aktivne, myslim si ze to ma nieco spolocne s OHO modom)
6. Mobil sa prehrieva, po 30 minutach youtubu bol uz horuci.
7. Bateria vydrzi presne tak isto ako na vsetkych tych Lollipovskych verziach pre Mi2S. (3 hodiny 40 minut rozsvieteneho displeja, vsetko vypnute a ziadny autostart -> slabota)
8. Restartovnie mobilu trva dva krat dlhsie.
9. Strasne mi chyba maly font.

Takze rychlo naspet na 5.3.27 KitKat.. Zabudnut na MIUI 7 a vobec to uz dalej neriesiť.
 #177476  od skorky
 před 8 lety
Tak Já zkouším od pátku V7,ale ještě 5.8.20,souhlasím s muserem61 v bodě 1,foťák asi stejný jako na V6,ten Jas taky souhlas,u hovorů jsem zatím prodlevu neměl,ale spíše jsem ji asi nepostřehl,ale hovory proběhly v pořádku(zatím)a toho jsem se trochu bál :) Přehřívání jsem ještě teda nepocítil,to je OK,baterka pres víkend si myslím v pohodě
Screenshot_2015-08-30-21-34-26.png
Screenshot_2015-08-30-21-34-26.png (55.31 KiB) Zobrazeno 1624 x
ale uvidím jak si povede přes týden.Takže Já zatím zůstávám a budu ještě zkoušet a uvidím,jinak taky hurá zpět na V6 KK
 #177480  od SFimu
 před 8 lety
Kampak se ukládají lokální zálohy? Nějak to nemůžu najít. Složka Backups je prázdná, přitom jsem právě provedl zálohu...
 #177482  od Posix
 před 8 lety
Myslím že do složky MIUI

Tapatalk & Redmi 2 (5.8.27)
 #177483  od VMach3
 před 8 lety
MIUI/backup
 #177491  od SFimu
 před 8 lety
No jo, je to tam, díkes [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
 #177504  od Endli
 před 8 lety
muser61 píše:Nebudem čakať ďalšie dni lebo už ma bolia oči z toho jasu.
Moje postrehy:
1. WiFi, Bluetooth, OTG (myš a USB), FTP je funkčné. GPS sa sprava tak isto ako na MIUI v6, niekedy najde za 20 sekund niekedy ihned a ma tendenciu k obcasnemu vypadavaniu.
2. Fotí to asi tak isto ako na MIUI v6, tam zmeny nie sú, ani v kvalite zvuku u videa.
IMG_20150831_143429_HDR.jpg
IMG_20150831_143437.jpg
3. Minimalny jas je priliš silny.
Rozdiel medzi minimalnym jasom u MIUI 7 a MIUI 6 SE
Untitled.png
4. Hovory zacinaju az po sekunde od zdvihnutia.
5. Po zamknuti mobil jednoducho prebudite tlacitkom Back (asi 2 sekundy aktivne, myslim si ze to ma nieco spolocne s OHO modom)
6. Mobil sa prehrieva, po 30 minutach youtubu bol uz horuci.
7. Bateria vydrzi presne tak isto ako na vsetkych tych Lollipovskych verziach pre Mi2S. (3 hodiny 40 minut rozsvieteneho displeja, vsetko vypnute a ziadny autostart -> slabota)
8. Restartovnie mobilu trva dva krat dlhsie.
9. Strasne mi chyba maly font.

Takze rychlo naspet na 5.3.27 KitKat.. Zabudnut na MIUI 7 a vobec to uz dalej neriesiť.
... ne, že bych chtěl rýpat, ale hned při vydání V7 se uvádělo, že je to "jen" přejmenovaný týdenní update V6 a v changelogu jsou změny popsané, takže zázraky jako foťák alá V5, zvuk hned po zvednutí hovoru atd. ta "sedmička" v názvu nezachrání. ;) Já osobně jsem to s V6 zabalil už v květnu (a nahodil zpět V5), ale ikdyž i teď po čtvrt roce vidím nedostatky oproti V5, tak myslím, že je to celkem funkční. Každopádně jsem rád, že mám uložené důležité soubory v PC pro případ, že bych se někdy chtěl vrátit k V5 a tím pádem budu mít zase prakticky 100% funkční Mi2S a nikdo už mi ho nevezme. :))
Ale je fakt, že každý uživatel potřebuje svoji kombinaci funkcí a podpory, takže rozpory ohledně V7 jsou jasné. ;)
gonzo se to líbí
 #177524  od luksaboss
 před 8 lety
Podle mě je velkým plusem rychlost ... tady prostě V5 nemá šanci. Například delší restart, i delší zavedení aktualizace mi jako přítěž nepřijde. To člověk nedělá denně že ano ;)
To probouzení po zamčení se u 5.8.27 změnilo protože na 5.8.20 se mobol probudil i klepnutím na displej. zde jen na tlačítka což není zas tak hrozné.
Baterku mám stejnou jak na v5 tady prostě já se svým používánim se nedostanu na vyšší hodnoty.
Když to tak shrnu tak všechno se dá přežít, je to povedená práce ale ten kernel by už mohli vyladit - fotoaparát je vážně totálně na ho*vno. hlavně že se nabídka rozšiřuje o kdejaký Mi4i, c, f, t, j a já nevim co ale jednou vyladit kernel by je zabilo rejžožrouty....
 #177541  od jjaann.mat
 před 8 lety
tak stažení Fastboot package se mi nedaří. Ani doma ani v práci. Vždy začne, jde to děsně pomalu a potom se to přeruší.
 #177695  od luksaboss
 před 8 lety
Jen pro odlehčení .... všimli jste si že v poslednim Changelogu (5.9.1) je na obrázcích Mia Khalifa ? [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
 #177697  od torox
 před 8 lety
Problém s GPS.V aplikacích mapy.cz i google maps mi po spuštění fixne polohu cca 500 metrů stranou a pak už se nehne.Přitom u navigací (navigon,waze nebo androidts gps test) všechno funguje.Neví někdo co s tím?
Už sem všechno promazal,nainstaloval znova a pořád nic >:(
 #177702  od j.jusko
 před 8 lety
Chcem sa spytat ak som na v7 presiel z verzie 5.3.27 cez updater ak sa chcem vratit spat mozem cez recovery ? Nemam zlucene particie.Alebo musim cez miflash s tym upravenym suborom flash all.?

Odoslané z MI 2S pomocou Tapatalku
 #177705  od muser61
 před 8 lety
Ked nemas zlucene particie tak ziadny modifikovany flash_all nepotrebujes.
Downgrade ale s factory resetom. Ale mne sa zda, ze mi to vtedy neislo a musel som pouzit Miflash na MIUI v6 SE.
j.jusko se to líbí
 #177729  od j.jusko
 před 8 lety
Este si necham tyzden dva v7 a uvidim ako sa to vyvinie je ozaj rychlejsia

Odoslané z MI 2S pomocou Tapatalku
 #177854  od milanjanko1
 před 8 lety
torox píše:Problém s GPS.V aplikacích mapy.cz i google maps mi po spuštění fixne polohu cca 500 metrů stranou a pak už se nehne.Přitom u navigací (navigon,waze nebo androidts gps test) všechno funguje.Neví někdo co s tím?
Už sem všechno promazal,nainstaloval znova a pořád nic >:(
Zkus u aplikace Služby Google Play ve správě práv vypnout a zapnout Poloha a restartovat telefon. Mě se po tom vždy chytne rychleji a přesněji. A taky se třeba chytně hned C:geo, jinak se mě C:geo tváři, že po něm nechci polohu GPS. A ještě chci upozornit, že používám pouze GPS ze zařízení, tedy ne AGPS.
Zdenal2, Milan357 se to líbí
 #178168  od Magovec
 před 8 lety
slon335 píše:U mně vše Ok. Problém žádný, akorát mi déle vydrží baterie. ;-)
Hodně zajímavé, že někdo si tu výdrž pochvaluje a někdo na ní nadává. Já jsem bohužel ta druhá skupina, kdy přechod z V6 mi dává tak o 20% méně výdrže. A to při přechodu V5 na V6 mi také sebralo tak 20%...takže od originální doby výdrže jsme cca na 50-60% :-

Pokud to shrnu, tak já vnímám jen několik zásadních problémů:
- malá výdrž
- dlouhá prodleva při zvednutí hovoru (avizuje se vteřina, osobní zkušenost je tak 3-4 vteřiny než opravdu funguje hovor obousměrně, protože do vteřiny slyším druhou stranu ale můj mikrofon zafunguje až opravdu tak po 4s)
- probouzení displeje ihned po zamknutí přiblížením (například v kapse, nebo rukou)
- nefunkční widgety po restartu

vše ostatní považuji za kosmetiku a zvyk. Jinak subjektivně nepozoruji vlastně žádnou změnu od V6. I rychlost je víceméně stejná (rozuměj dobrá, protože již V6 byla svižná).
Naposledy upravil(a) Magovec dne 03 Zář 2015, 13:35, celkem upraveno 1 x.
 #178175  od j.jusko
 před 8 lety
Skusal uz niekto posledny update?
A este sa chcem spytat ci s aktualnou rom je opat mozne pouzit custom recovery?

Odoslané z MI 2S pomocou Tapatalku
 #178318  od j.jusko
 před 8 lety
Je možné na pouzit nejaky xposed na tejto rom?

Odoslané z MI 2S pomocou Tapatalku
 #178349  od luksaboss
 před 8 lety
j.jusko píše:
A este sa chcem spytat ci s aktualnou rom je opat mozne pouzit custom recovery?
Je možné na pouzit nejaky xposed na tejto rom?
Myslím že ingbrzy psal že nejde použít žádné custom recovery že Xiaomi změnilo instalacni script
Co se týče xposed tak na V6 byla kombinace která fungovala a dával jsem do do vlákna SEM:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #178362  od j.jusko
 před 8 lety
Ked si to postoval bola v6 na kk alebo lolipop?

Odoslané z X98 Air 3G(C6J6) pomocou Tapatalku
 #178406  od luksaboss
 před 8 lety
Podle datumu už byl L. No každopádně já bych do toho nešel. BurgerZ vařil nějakou verzi MIUIpro ale mám dojem že z toho zas nic nebude... Na V5 jsem xposed docela využíval ale taky pak od verze 4.9.12 jsem měl útrum protože xiaomi změnilo zdrojáky.
 #178539  od Milan357
 před 8 lety
milanjanko1 píše:
torox píše:Problém s GPS.V aplikacích mapy.cz i google maps mi po spuštění fixne polohu cca 500 metrů stranou a pak už se nehne.Přitom u navigací (navigon,waze nebo androidts gps test) všechno funguje.Neví někdo co s tím?
Už sem všechno promazal,nainstaloval znova a pořád nic >:(
Zkus u aplikace Služby Google Play ve správě práv vypnout a zapnout Poloha a restartovat telefon. Mě se po tom vždy chytne rychleji a přesněji. A taky se třeba chytně hned C:geo, jinak se mě C:geo tváři, že po něm nechci polohu GPS. A ještě chci upozornit, že používám pouze GPS ze zařízení, tedy ne AGPS.
Děkuji za radu. Zkusil jsem tvůj postup a nestíhal se divit. Před tím mapy. cz ukazovaly polohu úplně jinde v řádech několika stovek metrů a fix jim pěkně trval (nahoře svítilo neustále Hledám polohu) , po restartu je fix okamžitý a poloha správná, zkoušel jsem i za jízdy v autě a také v pohodě. Stejně to je i u Google map. Mám ještě MIUI 5.7.26, ale snad to půjde i na 7.

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
 #178678  od janciky
 před 8 lety
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Co sa mna tyka, je to s bateriou viac ako tristne. Som az zufaly, ked vam bateria nevydrzi ani cely den, nevraviac o tom, ze sa s nim ani moc nebavim. Rovnako aj gps vyhlada polohu o 2-3 km inde. Nejake rady okolo mojich problemov s telefonom?
 #178688  od torox
 před 8 lety
Milan357 píše:
milanjanko1 píše:
torox píše:Problém s GPS.V aplikacích mapy.cz i google maps mi po spuštění fixne polohu cca 500 metrů stranou a pak už se nehne.Přitom u navigací (navigon,waze nebo androidts gps test) všechno funguje.Neví někdo co s tím?
Už sem všechno promazal,nainstaloval znova a pořád nic >:(
Zkus u aplikace Služby Google Play ve správě práv vypnout a zapnout Poloha a restartovat telefon. Mě se po tom vždy chytne rychleji a přesněji. A taky se třeba chytně hned C:geo, jinak se mě C:geo tváři, že po něm nechci polohu GPS. A ještě chci upozornit, že používám pouze GPS ze zařízení, tedy ne AGPS.
Děkuji za radu. Zkusil jsem tvůj postup a nestíhal se divit. Před tím mapy. cz ukazovaly polohu úplně jinde v řádech několika stovek metrů a fix jim pěkně trval (nahoře svítilo neustále Hledám polohu) , po restartu je fix okamžitý a poloha správná, zkoušel jsem i za jízdy v autě a také v pohodě. Stejně to je i u Google map. Mám ještě MIUI 5.7.26, ale snad to půjde i na 7.

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
Díky moc, otestováno a vše funguje ;)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat