[aries]
 #192929  od Jatsa
 před 8 lety
Na xiaomi.eu je toto téma: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Původně jsem stáhl nejnovější verzi Flyme OS optimalizovanou pro nový parition layout (sloučené systémové particie), ale tato ROM je založená na 5.0.2, má limitovanou nabídku jazyků, obsahuje citelné bugy (nefunkční nahrávání videa) a pozůstatky MIUI, čili rozhodně nedoporučuji.

Pro flashnutí regulérní verze Flyme OS (5.1.1) je zapotřebí vrátit se na původní partition layout (flashnul jsem fastboot ROM 5.11.5) a poté přes TWRP či CWM flashnout jak ROM, tak ihned poté i patch upravující úložiště. Já sám vždy flashnu příslušné recovery přes Flashify, restartuji a instaluji, nic dalšího potřeba není. Soubory které jsem použil přikládám níže, image ROM defaultně obsahuje SuperSU a Gapps si nainstalujete přímo přes app store v systému.

TWRP 2.8.7.0 - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Flyme OS 4.5.4.1R - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Patch pro 4.5.4.1R - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Zatím nejlepší alternativní ROM, kterou jsem na Mi2s vyzkoušel, neboť:

- eliminuje problémy s rychlostí wi-fi, kterými je postižena MIUI V7 (stahování 8-10 MB/s vs. 1-2.5 MB/s na GP)
- eliminuje problémy s výpadky a fixem GPS a mrzkým A-GPS
- nativní fotoaplikace nežehlí detaily tolik jako MIUI V6/V7 díky mírnějšímu odšumování
- je založena na 5.1.1 (Ivanovo CM 12.1 5.1.1?) a průběžně aktualizována
- prostředí je svižné, čisté, estetické a svérázné navzdory zcela zřejmé inspiraci
- lze stahovat a poslouchat hudbu z čínského obchodu
- různé drobné vychytávky jako je konvertor integrovaný v kalkulačce, malování, apod. obohacují zkušenost oproti MIUI
- rychlejší start a rychlejší instalace aplikací (subjektivně)
- atd.

Pár drobností, které mi vadí:

- nativní fotoaparát, ani doinstalovaná Google Camera nedisponují funkcí HDR
- integrované Dolby Audio evidentně nefunguje
- počasí a pár dalších aplikací je optimalizováno pouze pro čínský trh
- překlad je neúplný, některá menu zůstávají v angličtině
- atd.

Plánuji testovat minimálně týden, abych si utvořil celistvější představu.


Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jatsa dne 29 Lis 2015, 12:12, celkem upraveno 2 x.
 #192934  od muser61
 před 8 lety
Mna by zaujmalo, kolko je volnej RAM po restarte telefonu a hlavne screeny z vydrze baterie.
 #192977  od Jatsa
 před 8 lety
muser61 píše:Mna by zaujmalo, kolko je volnej RAM po restarte telefonu a hlavne screeny z vydrze baterie.
Připojil jsem pár screenů, tak se podívej. Baterii ještě otestuju. Systém je svižný ve srovnání s V5 či V6 4.4, vesměs odpovídá rychlosti V7. Líbí se mi i notifikace a možnost ovládat aplikace přímo z roletky (např. stáhnout A-GPS data, což, mám takový pocit, u MIUI nejde nebo volat konkrétní osobě je-li spuštěný Skype).
 #193206  od Radous
 před 8 lety
To vypadá zajímavě taky počkám jak na tom bude baterka, líbí :)

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
 #193223  od j.jusko
 před 8 lety
Ja mam zopar otazok.
Je pri prijati hovoru oneskorenie?
Pripadne niekedy bol problem na cm ze po prijati hovoru nebolo pocut.
Aka je kvalita zvuku pri natacani videa?
Je romka rootnuta?
Je mozne rozchodit xposed moduly?
A neskor a vydrz batérie?

Edit:
Teraz som si vsimol ze pises ze obsahuje supersu takze otazka o root je bezpredmetna.
Odoslané z MI 2S pomocou Tapatalku
 #193232  od Jatsa
 před 8 lety
j.jusko píše:Ja mam zopar otazok.
Je pri prijati hovoru oneskorenie?
Pripadne niekedy bol problem na cm ze po prijati hovoru nebolo pocut.
Aka je kvalita zvuku pri natacani videa?
Je romka rootnuta?
Je mozne rozchodit xposed moduly?
A neskor a vydrz batérie?

Edit:
Teraz som si vsimol ze pises ze obsahuje supersu takze otazka o root je bezpredmetna.
Odoslané z MI 2S pomocou Tapatalku
Bohužel, tento telefon nepoužívám k volání, tudíž nemohu posoudit ty "primární" aspekty. Rom v sobě má integrované Dolby Audio, ale to z nějakého důvodu není aktivní, pokoušel jsem se dokonce flashnout další zvukové modifikace, ale nic z toho se mi nepodařilo zprovoznit, že by to bylo dáno verzí Androidu? Zvuk při nahrávání je horší, ne tak jako na 4.4, ale přesto mi přijde, že v nahrávce zůstává zbytkový šum. Maximální hlasitost je velmi nízká, a to i při poslechu hudby. Flyme tools (xposed) by snad dle postřehů v nějaké diskuzi na miui foru fungovat mělo, ale sám jsem ještě nezkoušel.

Tu baterii postnu zítra.
 #230665  od annti
 před 8 lety
Čaute som zvedavý či sa tu nájde niekto, kto vyskúša nové Flyme 5 pre Mi 2S, nakoľko vyzerá to dosť dobre :)

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #230677  od Jatsa
 před 8 lety
annti píše:Čaute som zvedavý či sa tu nájde niekto, kto vyskúša nové Flyme 5 pre Mi 2S, nakoľko vyzerá to dosť dobre :)

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Ja to jiz zkousel, to rozhrani se mi libi, hlavne nektere nativni aplikace (galerie, hudba, apod.), ale je to mrzce lokalizovany paskvil, kde zlobi fotoaparat, nemluve o zatizenosti nevyuzitelnym bloatwarem a dalsich chybach ovlivnujicich celkovou uzivatelskou zkusenost.
annti se to líbí

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru jsou celkem 3 uživatelé :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 3 hosté (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat