[latte]
 #230234  od Viliam
 před 8 lety
Ahojte,

chcel som nainštalovať CZ ROM na môj MI PAD2, išiel som podľa návodu: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Prešiel som všetko, nahral som aj čínsku rom, potom aj najnovšiu cz rom, takisto som nahral aj TWRP recovery. Mám však problém sa do tohto recovery dostať. Skúšal som niekoľko krát držať kombináciu Power a Volume up - vždy sa mi tablet len reštartuje.

Takisto som hľadal na iných fórach - našiel som napríklad túto stránku: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Tu som našiel, že by to mohlo ísť aj príkazom - adb reboot recovery - problém je, že sa mi tablet reštartuje do miui recovery a nie twrp recovery. Takisto som skúsil nahrať aj iné TWRP recovery z tejto linky: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Opäť po reštarte do recovery mi nabehne original miui recovery.

Skúšal som ísť ešte raz od začiatku - keď zadám fastboot oem unlock - tak na počítači sa objaví len:
...
OKAY [ 0.010s]
finished. total time: 0.010s

na tablete sa už nič nedeje a nemôžem opäť potvrdiť odomknutie bootloadera - no možno je to aj preto, lebo by mal byť odomknutý... potom mi však vôbec nie je jasné, prečo sa neviem dostať do TWRP recovery. Jediné, čo mi teraz z tohto vychádza je, že bootloader nie je odomknutý. Pri štarte však dostávam chybovú hlášku.

Poradíte niekto?
 #230236  od mirotaso
 před 8 lety
... no ja to tvoje zariadenie nepoznam, ale podla thoho co tu citam, si tam ziadne TWRP neflashol... teda aspon nie uspesne... v tabulke na 1.strane akt verzie maz odkaz na TWRP a pod tabulkou fastboot toolkit, urcite to funguje, inac by o tam nebolo...
 #230246  od Viliam
 před 8 lety
tak dnes som vzdávam- najskôr som bootloader uzamkol, potom som to všetko ešte raz zopakoval od začiatku - všetko prebehlo ako malo, no opäť sa do toho twrp recovery neviem dostať, po zadaní príkazu - adb reboot recovery sa naštartuje opäť MI-Recovery 2.0.1

pre mirotaso - mám mi pad 2, preto píšem do tejto sekcie :)
 #230803  od Satrej
 před 7 lety
Ahoj,
Prosimte Jak ses dostal do twrp ?
Ja jSem ve fazi: cinska ROM , ve fastbot udelam flash twrp uspesne a pak restartuji poMoci tlacitek Dle navodu. Nikdy mi to ale do twrp nenajede.....vzdy se spusti miui.
Dik za radu
 #230806  od Viliam
 před 7 lety
bol som na tom rovnako.
skús keď budeš mať pripojený tablet k počítaču zadať príkazy:

adb devices - mal by sa ti zobraziť pripojený tablet
abd reboot recovery - mal by sa ti tablet reštartovať do twrp recovery - ak sa reštartne do MI Recovery, tak sa ti tam twrp nepodarilo nahrať a treba skúsiť celý postup zopakovať ešte raz.

Keď sa mi už raz twrp spustilo, tak potom ho ide už naštartovať aj cez Volume UP a Power.
 #230867  od Satrej
 před 7 lety
Tak nic,
adb devices
adb reboot recovery

Ty přikazy davas ve fastbootu ihned po nahrati image TWRP ? Mne nejde ani adb devices - List of devices attached

Pokud je zadam pri zapnutem tabletu tak funguji ale restartne se to do MI-recovery. Ve fastbootu to nejede
 #230886  od Viliam
 před 7 lety
keď sa ti reštartne do mi recovery, tak tam nemám nahratú twrp recovery.
musíš ho vyskúšať nahrať ešte raz
ked si vo fastboot tam musíš zadať fastboot devices a nie adb devices
adb devices funguje len keď beží android
 #230909  od Satrej
 před 7 lety
fastbooot devices mi jde normálně, nahraje se twrp ale nenajede. Už nevím. Přecházel jsem z Win 10 a nahrál poslední čínskou Rom přes Dnx režim. Česká prostě nejde flashnout ani nandat twrp. Z jaké čínské Rom si to instaloval ?

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #231093  od Satrej
 před 7 lety
Takže nakonec jsme nahrál TWRP přímo z prostředí Android:

1. udělal jsem ROOT tabletu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť zkusil jsem to na verzi Developer ROM 6.4.21 Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
2. potom jsem nainstaloval TWRP pomocí aplikace RASHR Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť přímo ze spuštěného tabletu:

- Nainstaluj aplikaci Rashr do tabletu
- Stáhni si TWRP pro MIPAD 2 a ulož do tabletu.
- Spusť Rashr, a volbou Recovery from Storage nainstaluj TWRP a následně potvrď restart do recovery.
- Nainstaluj CZ/SK ROM.
 #231147  od Satrej
 před 7 lety
To bude verzi ROM. V poslední ROM to nejde rootnout. Taky se mi to odpojuje
Já to rootnul na verzi MIUI7.3 6.3.17 OFFICIAL CZ SK
Další jsem nezkoušel.....

EDIT: posledni ROM kde se mi podaril ROOT je MIUI7.4 6.5.5 OFFICIAL CZ

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat