[hydrogen, PRO=helium]
 #233215  od Valkyan
 před 7 lety
Ahoj,
zaseknul jsem se na instalaci TWRP ... to se nainstaluje, ale telefon už nenaběhne :(

Do TWRP se dostanu, ale chce heslo - zaheslovaná interní paměť (od výroby zjevně).
Když jsem dal factory reset, tak stejný výsledek ... telefon zůstane viset na logu MI a nic se neděje.

Nějaké nápady? Jediné co jsem našel na anglickém fóru, tak že můžu zkusit flash přes Mi Flash Tool ...
 #233223  od Valkyan
 před 7 lety
Update:
po 5 restartu do TWRP to nechtělo heslo -> wipnul jsem komplet celý telefon, připojil jako externí disk k PC, nahrál ROM, nainstaloval a po 10 minutách telefon vstal z mrtvých a už nastavuju MIUI 8 :)
 #242430  od svezij
 před 7 lety
Ahoj, prosím tě, jak jsi nainstaloval TWRP a jak se tam pak dostaneš? Mám Mi Max PRO, konečně dnes vyšla TWRP, tak jsem stáhl fastboot toolkit, rozbalil twrp.img a dal do adresáře se soubory fastboot toolkit. Restartoval jsem do fastboot, připojil telefon k PC a spustil "instalacia_twrp_windows.bat". Řeklo to, ať stisknu klávesu, tak jsem to udělal, proběhlo to, napsalo se mi "Hotovo", ať opět stisknu klávesu, že se restartuje do TWRP a nic se nestalo. Tak jsem odpojil mobil, restartoval do recovery (přes "Volume up" a "Power button") a je tam stále ta původní Xiaomi.

Edit 12:05
Otevřel jsem si ten .bat soubor, abych mohl krokovat, co se děje a zasekne se mi to hned při prvním příkazu:
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
fastboot flash recovery twrp.img
Vrátí: FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)

Znamená to, že musím odemknout bootloader? Jak na to? Z odkazu, který je na fóru jsem se dostal na formulář, který jsem vyplnil a měl jsem čekat na SMS, kterou jsem nedostal :o

Dík

Edit 12:34
Tak ještě jeden edit. Pokouším se to udělat podle tohoto návodu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Nicméně program Mi Unlock chce opravdu, abych si nejdříve nechal zaslat ověřovací SMS, která má dojít do 10 dní, takže teď čekat. Opět jsem tedy musel sem Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, kliknul jsem na "Unlock Now", vyplnil data a svoje číslo a zkoušejte "Resend" znovu a znovu, teprve tak na popáté jsem dostal SMS, vložil jsem ji tam a řekli, že do deseti dní dostanu další zprávu. Asi se to navíc objeví na mém Xiaomi účtu, tak uvidíme. Případně dám vědět, jak jsem pokročil.
 #242485  od Sonic1SVK
 před 7 lety
Mas zamknuty bootloader. Takze bez jeho odomknutia tam TWRP nedas.
 #242488  od svezij
 před 7 lety
Jj, takže je to tak, jak jsem tušil a psal v editu mého příspěvku. Vyčkám tedy těch 10 dní a uvidíme :-). Zatím díky.
 #254433  od mimax
 před 7 lety
Instalacia TWRP na zamknuty bootloader MI max pro. Funguje to. Aj na mi max 3/32 len rám treba vymenit recovery. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #254435  od mimax
 před 7 lety
1. Install MiPCSuite drivers
2. Download and install MiFash beta.
3. Download and unpack TWRP for miflash 64-128gb.
4. Download ROM for your device, you need a recovery version.
5. Run MiFlash with admin rights.
6. Turn off the phone, plug the cable to PC and halfway to the phone.
7. At the same time press Volume + and Volume - and plug in the cable.
8. Refresh MiFlash phone should show up. (If it didn't then make sure you did it right and you got the right drivers)
9. Navigate to your unpacked TWRP and flash it.
10. Now, boot your phone with volume up and power button. It's a bit slow. If it's stuck on miui logo, just release button and wait.
11. TWRP can ask for password, press cancel and allow modifications by moving slider.
12. Format data
13. Enable MTP and put modified zip in your phone.
14. Go to mounts and unmount system **
15. Flash your rom.
16. Reboot the phone
17. Enjoy New MIUI 8 EU Multi ROM
 #258239  od Krepi
 před 7 lety
Tak Maxík 128GB doma, dali tam Global ROM, zkoušel jsem tam dát zde:

xiaomi.eu_multi_MIMAXPro_6.9.29_v8-6.0.zip

Ale psalo to, že to nejde, tak jsem zkusil unlock, co mi poslali a při 50% to napíše: Could not verify device.
Kde je problém?
 #258635  od wewas
 před 7 lety
Jakou verzi _MiFlasch mám použít pro nahrání twrp? Případně kde stahovat?
Edit:
Takze se mi telefon nepodarilo odemknout.
Sms dosla, v MiUnlock apce to pise, ze je rozdilny ucet v telefonu a jiny ucet v apce.
Nahrana je stejbl rom 7.5.3.0.

Co je tedy spatne?
Mam nahrat dev rom? To jsem cetl, ze maji dev rom odemcene bootloadery. Pak tedy nebude treba odemykat??
Nebo nahrat dev rom a pak odemknout??
 #258977  od svezij
 před 7 lety
Ahojte, nejsem v tom žádný guru, ale zkusím napsat postup, který fungoval mně. Prvně jsem ověřil, že sedí účet v telefonu a mám přístupný účet na Xiaomi Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť - bylo tam, myslím, potřeba dodat nějaké údaje. Kdybych se nemohl přihlásit, požádal bych o obnovu hesla přes Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, a kdyby to nešlo, tak bych vytvořil nový účet přes Xiaomi na webu, odebral ten v telefonu a přihlásil se pod novým v telefonu. Každopádně nejdřív ověřit, že v telefonu mám stejný, co mi funguje na webu. Poté jsem požádal o unlock bootloaderu na stránkách Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Po obdržení sms s potvrzením odemčeného bootloaderu jsem postupoval podle návodu na miui Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť (nutné přihlášení k účtu). Kupodivu vše prošlo hladce.

Poté jsem postupoval podle návodu, který je uvedený na stránce se stažením stable ROM, tedy Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť pod nadpisem "Návod na inštaláciu:". Zde je přímo odkaz na stažení fastboot toolkitu - ten byl ok. Dál jsem použil TWRP verzi uvedenou výše v tomto vlákně Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Použil jsem soubor flash_all_except_storage.bat (v advanced nastavení je nutné vymazat text nvflash_all.bat v řádku NvBoot Script). Po úspěšné instalaci jsem se v pohodě dostal do nově nainstalovaného TWRP, ale byl tu ještě jeden problém. Celou dobu mi TWRP psalo, že interní paměť je 0MB velká, po kliknutí na SD CARD se telefon restartoval do TWRP a TWRP si nepamatovalo žádná nastavení. Pak jsem při prozkoumávání TWRP omylem posunul posuvník na smazání všech dat pomocí TWRP - tzn. uvést telefon do továrního nastavení, což mě nejprve pěkně nas..., ale pak jsem zjistil, že díky tomu začlo vše fungovat tak, jak mělo. Od té doby si TWRP pamatuje nastavení (jazyk rozhraní, časové pásmo atd.), nachází všechny paměti a jde v pohodě instalovat ROMky.

Btw před tím jsem to zkoušel pomocí různých návodů a nic nefungovalo - bylo to ale špatnou verzí TWRP. Každopádně nikde nepřeskakujte žádný bod uvedených postupů. Kéž bych pomohl a vám to takhle také šlo.
danek84 se to líbí
 #264522  od palo0902
 před 7 lety
Ahoj, dosiel mi Mi Max 3-32 a postupoval som podla tohto (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) tak ze nakoniec telefom viem dat len do Fastboot mode. Vsetke body som urobil pri 13 som trosku zmetkoval (precitaj bod 14 :o)ale nakoniec som dal aj SU ale telefon sa nerestartol a ide iba spominane fastboot mode. Ked stalcim power tak nic az po nejakych 10 sec mi telefon urobi zzzzzzzzzzzzzz a blikne logo mi to je vsetko.

Asi tu som urobil chybu ze som daval vasu ROMku (xiaomi.eu_multi_MIMAX_6.11.10_v8-6.0) a nie tu co sa tam pise.
Naposledy upravil(a) palo0902 dne 21 Lis 2016, 18:07, celkem upraveno 4 x.
 #264548  od Sonic1SVK
 před 7 lety
Batéria sa nevybila? Ono root upravuje Kernel na Mm takže preto máš bootloop. Znova a poriadne

Odoslané z Apollo Lite pomocou Tapatalku
 #264696  od palo0902
 před 7 lety
Ani to netukne ked pripojim nabijacku nic.

1. Ozivit mrtvy Mi Max
2. Instalacia TWRP (nemusi byt bootloader odomknuty) a instalacia SuperSU plus tunajsia ROMka.

1. Tak sa mi to nakoniec podarilo vdaka tomuto videu (
) a tejto stranke (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) a chalanovi co to spomenul vo fore. Krok 8. som drzal vsetke 3 tlacidla aj Vol - aj Vol + aj Power lebo inac to nechcelo zobrat.

Ako nainstalujem TWRP do Mi Maxa 3-32GB, bootloader mam odomknuty dosla smska a nerad by som nieco dobabral. Lebo v tom baliku (TWRP_hydrogen.zip) je iba (twrp.img) co s tym dalej ?

Tak to TWRP som tam aj dal ale potom mi nejde startnut telefon. Isiel som podla tohto navodu (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť)

2. Tak sa mi to nakoniec aj toto podarilo presne podla tohoto (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) ROMka tato: (xiaomi.eu_multi_MIMAX_6.8.4_v8-6.0) ale SuperSU som daval stadeto (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) nakoniec som nahodil aj vasu ROM (xiaomi.eu_multi_MIMAX_6.11.10_v8-6.0) a vsetko slape ako ma. SuperSU davat az nakoniec restartne to telefon zo 3 razy a potom nabehne.

3. Mozno to niekomu pomoze [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat