[Xiaoyi sportcam]
 #141125  od leakydog
 před 9 lety
zajímavé porovnání s SJCAM 5000+

[youtube]
[/youtube]

tady je teda na rozmazanost obrazu u xiaomi vidět zatím úplně nejvíc

jinak je tam vidět i ten propad FPS, když na videu někdo někoho fotí s bleskem. Ve chvíli kdy se objeví jasné světlo, tak obraz přestane být plynulý
 #141230  od dudilek
 před 9 lety
No, žeby opäť ďalší typický xiaomi produkt "bude"?

Puzdro bude, batéria bude, všetko bude :).
A "piatkové" xiaomi aktualizácie v štýle prepad fps odstránime, ale niečo iné zase pokazíme :).
dkalina, matyzjex01, CZJoker se to líbí
 #141237  od Sterver
 před 9 lety
Tak ako, ja sa do toho nevyznám, ale myslím si, že prepady FPS sú spôsobené tým, že pri rýchlej optimalizácii expozície proste nestíha snímať video. Preto sa to deje pri svetelných rozdieloch. Ak je moje tvrdenie správne, tak pri menších rozlíšeniach by to robiť nemalo. Proste čip nestíha, ale myslím, že by sa to dalo čiastočne optimalizovať softvérom.
(tento môj výplod neberte ako fakt :D )
V tom porovnávacom videu je vidieť, že FPS dropy má aj SJCAM...

Aj tak sa mi zdá, že farby ma Yi najlepšie aj v porovnaní s SJCAM aj GoPro...
 #141291  od leakydog
 před 9 lety
nejlepší barvy má v týdle kategorii SJ5000 (bez pluska). na XFS jsem to stornoval, protože to stejně vypadalo, že to nepošlou ani tento týden a dám si ještě chvíli na rozmyšlenou, jestli nevzít radši SJ5000, která stojí asi 4k, což není takovej rozdíl, ale chci si nastudovat jestli nemá nějaký nešvary. na youtube všichni řeší jen SJ5000+
 #141299  od Sterver
 před 9 lety
Na tej SJ mi chýba vyššie FPS... To je jedna z hlavných vecí, na ktorú som zameraný :) . Preto dúfam, že Yi s tým nebude mať problém a bude vedieť spraviť kvalitné video v 240 FPS.
 #141307  od leakydog
 před 9 lety
kvalitní a s 240 těžko :-) se 120 FPS možná. jinak jako ta neplusková verze má jen 30 FPS no, ale jinak dělá videa mnohem hezčí a dá se sehnat na aukru nová za 3,6k se vším přislušenstvím, kdežto od xiaomi koupíš kamerku za 2,4k oholenou na kost
 #141329  od mano
 před 9 lety
sice oholenu na kost ale zohnal som na ebayji prislusenstvo ktore ma zatial stalo 15eur, cize palica, prisavka a drziak na hlavu
 #141337  od leakydog
 před 9 lety
dokud nebude pouzdro, tak je to stejně furt příslušenství trošku naprd a na aliexpress je už spousta překupníků nabízející předobjednávku toho pouzdra za cca 28 dolarů, což je při dnešním kurzu asi 700kč... to máš tedy 2400kč kamera + 400 kč držáky + 700 kč pouzdro a celý to kouzlo kvality za nízkou cenu je pryč
 #141338  od jURis_
 před 9 lety
V případě kvality na úrovni GoPro 4, v některých případech GoPro3 BE si myslím že ta tu cenu pořád paráda. Píše se tu o FPS dropech a spol, co já jsem viděl regulérní videa a fotky, tak jsem na nic takového nenarazil.. Pravděpodobně tento týden mi kamera dorazí, tak pak mohu poreferovat.
 #141340  od leakydog
 před 9 lety
100% nesahá na úroveň gopro3 natož 4. problémy s FPS dropy jsou vidět úplně nejlépe zde


edit: teď jsem si díky tomu videu uvědomil, že ten propad FPS nezpůsobuje focení bleskem ve scéně... ten zesvětlený snímek ve videu je nějaký prapodivný bug. pozorně sledujte jak prochází těma garážema... jenom u xiaomi se objeví problesknutí v obrazu. tak todle už fakt smrdí
 #141341  od jURis_
 před 9 lety
To je věc názoru, tisíc videí, tisíc názorů...:)


Tady je podobné video a až ke konci pomalejší expozice, tak žádný problém a rozhodně není tak trhané. Ono taky záleží jakou kartu tam dovnitř strčí, když je to tak trhané.

EDIT: další za tmy
ale říkám, tisíc videí, tisíc názorů :) já si to pak vyzkouším na svém kousku. Spíše bych to viděl na fake sd kartu, která nestihá. Jsou tam použity velice kvalitní čipy a trhavost videa fps dropy budou pravděpodobně příčinou někde jinde. Dělalo by to totiž u denních videí..
 #141343  od dkalina
 před 9 lety
Kameru mi dnes prej XFS odeslali. Mel jsem uz nutkani zrusit objednavku. Kvalitou si nejsem vubec jisty, ale co takyncekat zantyhle penize. Taktez srovnavani s Gopro mi prijde trochu najivni. Xiaomi, ci kdo to vyrabi, s toho vytahli papirove skvele parametry, ale skutecnost bude asi jina. Absence displeje z toho dela jednoucelove zarizeni, tezko pouzitelne na bezne foceni nebo nataceni. Na obrazcich vypada jako plastova hracka pro deti. Vodotesnost bez pouzdra nebude urcite 40m a ani tem 4m bych neveril, kdo vi jestli to prezije par minut na desti. Vydrz baterie je i bez displeje dost mizerna. Pouzdro nebyli schopni vydat soucasne s kamerou, coz svedci o tom, ze to spichli hoodne narychlo. Ale tenhle pristup je uz u Xiaomi dost proflaknutej.
Skoro bych to ani nenazval action nebo sport kamerou, ale selfie kamerou pro prasteny cinany, ktera je schopna zvladnout amatersky action a sport.
Pokud bych mel pro tento typ kamery aktivni a caste vyuziti, koupim GoPro a ne tohle siditko ;)

Sent from my Meizu
dudilek se to líbí
 #141349  od jURis_
 před 9 lety
Já se dovolím ti oponovat. Zaprvé, Xiaomi nemá oficiálné zastoupení těchto druhů elektroniky v CZ, proto nemůžeš říkat, že je špatné, že to vydali bez pouzdra. Když vycházely telefony tak taky nikdy nebylo příslušenství hned. Ono dnes je taky marketing ve hře a kdyby to byl shit, nemá to už tisíce lidí po světě a troufnu si říct většina je spokojená, ale to řeknu až ji budu držet v ruce sám. Dále, kamera je plně použitelná samostatně, pouzdro napomáhá více akčnímu použití. Dále, 40m vodotěsnost samotného přístroje bez pouzdra není nikde uváděna, takže píšeš mylné informace. Je zásadně uváděno s pouzdrem vodotěsné do 40m. Absence LCD nemusí být neduha, je to jen zvyku. Někdo má telefon pořád při ruce, když máš kameru na hlavě nebo na těle, nepotřebuješ sledovat displej..... Říct, že ano, poklepu si na čelo. Nastavím a točím. Baterie, má kapacitu mezi kamerami SJ a Gopro. Výdrž jsem z praktických zkušeností četl, že chodí zhruba na 30-40% nabitá baterie z výroby, a vydrží v pohodě 1,5-2hodiny na fullhd 60fps. S tím, že jim to ukazovalo 0% v appce a kamera točila dalších 30minut.. Vše je jen o tom kdo co popravdě napíše. Nehájím zde Xioami kameru, ale nikdo jí tu nemá doma v ruce a každý jen střílí od pasu co je na hovno a co ne.. Stačí se podívat ne en.miui.com fórum a tam dost lidí nepíše takové textíky co je na prd a co ne ..
 #141355  od jURis_
 před 9 lety
Bluetooth je pravděpodobně pro dálkové "trigger" ovladače. Případně pro jiné zařízení, ale zatím o tom moc informací není a ani jsem neviděl, že by to někdo zkoušel. Vím, že ale oficiálně je bluetooth uváděn např. pro dálk. ovládání.
 #141363  od jURis_
 před 9 lety
No, tak Swich007CZE poreferuj tvoje reálné zkušenosti s kamerou. Máš už ji nějakou dobu, tak vyvrať nebo potvrď výše fámovsky uváděné neduhy této kamery. Sám jsem zvědavý, já už ji mám někde na cestě ke mě Českou poštou.. :)
 #141365  od dkalina
 před 9 lety
@jURis_
Kupoval jsi na XFS? Co tam pisou o vodotesnosti a o pouzdre?
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
JInde v recenzi pisou 4m (hledat to uz nebudu). Ale zákazník si musí pokaždé domyslet to neexistující pouzdro ;)
 #141367  od JIRDA
 před 9 lety
Bere to SDHC i SDXC karty? Nevím jaký je v nich rozdíl. Nikde to není upřesněno.
 #141368  od leakydog
 před 9 lety
jj čím víc matrošů matrošů tím lépe. jedno se nedá vyvrátit ani za pomocí ukázek videí od místních zde z fóra. videa ani na nejvyšší nastavenou kvalitu a ideální světlo vypadají rozmázle a vybledle. Barvy by se ale možná ještě podaří upravit.

já myslím, že SDHC mají maximum 32 GB
 #141376  od jURis_
 před 9 lety
To dkalina: Ne, z aliexpressu od osvědčeného prodejce. Za týden kamera v ČR. XFS - špatné informace.
To leakydog: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť nepřijde mi rozmazané ani jedno video a barvy taky perfektní.
 #141387  od leakydog
 před 9 lety
juris: nechci se hádat, ale "perfektní" barvy je fakt silný slovo. Na všech videích z xiaomi je všechno dožluta. S tím rozmazáním jsem se asi nevyjádřil nejlíp, protože mi jde detaily, který se v obraze ztrácí. Nejlíp je to vidět na drobnějších nápisech na budovách a na větvích.
 #141390  od matyzjex01
 před 9 lety
dkalina píše:@jURis_
Kupoval jsi na XFS? Co tam pisou o vodotesnosti a o pouzdre?
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
JInde v recenzi pisou 4m (hledat to uz nebudu). Ale zákazník si musí pokaždé domyslet to neexistující pouzdro ;)
Všechno by mělo být správně v úvodním příspěvku, tak se pro ověření informací kdyžtak koukejte tam. Obrázek
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 90

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat