[Nezaradené témy]
 #94627  od papaya007
 před 9 lety
Ahoj všem.
V následujících pár řádcích bych vám rád představil telefon, kterým jsem se rozhodl nahradit do té doby používaný Mi3W. Jedná se o Huawei Honor 6, o kterém spousta z vás již četla a který není úplně neznámý. Co se týče specifikací tak uvedu jen to nejdůležitější:
-5“ display FHD, 445 PPI
- procesor HUAWEI Hisilicon Kirin 920 octa core, grafika ARM Mali T628MP4
- zadní kamera 13.0MP f:2.0, přední kamera 5.0MP f:2.4
- 3GB RAM, 16GB ROM
- Android 4.4.2 s nadstavbou EmotionUI 2.3
-baterie 3000mAh
Podpora sítí: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz,
3G: WCDMA B1(2100MHz)/B8(900MHz),
4G: FDD-LTE: B1(2100MHz)/B3(1800MHz); TDD-LTE: B41(2496-2690MHz)

Telefon se dělá ve třech verzích, přičemž první pod označením:
4G H60-L01 TDD-LTE je určena pro čínský trh (nepodporuje českou 4G ani 3G WCDMA) a je určen pouze na jednu SIM kartu
4G H60-L02 FDD-LTE je určena pro evropský trh s podporou 4G (2100/1800) a 3G (900/2100) a je to dual SIM, kdy SIM1 je určena pro 3G/4G a druhá je pouze 2G
Obě tyto verze nepodporují NFC a paměť ROM je „pouze“ 16GB.
Asi se někdo v Huawei chytil za hlavu, a nebo to byl jen marketing. tah, ale Huawei se rozhodlo doplnit tyto verze ještě o verzi
4G H60-L12 FDD-LTE kdy tato je, co se týče sítí, stejná jako H60-L02, ale navíc má podporu NFC a paměť ROM je 32 GB.
Já jsem volil verzi H60-L02 (černá barva), jednak proto, že NFC jsem na Mi3W nikdy nepoužil (měl jsem jí 7 měsíců), podporou microSD karet pro mě nebyla rozhodující ROM 16GB/32GB a hlavně v době pořizování (začátek září) byl rozdíl mezi H60-L02 a H60-L12 více než 80 dolarů.

Telefon jsem pořizoval na stránce huaweimobileshop.com, za který jsem zaplatil včetně DHL, náhradního bumperu a fólie celkem 408 dolarů (Černá Mi4 na ibg v před objednávce za 450 dolarů bez pošty, folie a bumperu). Jak je u DHL zvykem, dorazil telefon do 3 pracovních dnů. Telefon je dodáván v modré krabičce (celkem hnusná barva, alespoň pro mě), jejímž obsahem je 2A nabíječka s EU redukcí a microUSB kabelem (z 8% na 100% se nabije za necelé 2 hod.), 2x ochranná folie na displej, 1x ochranná fólie na záda telefonu a jeden bumper. (takže jsem ten jeden bumper a fólii objednával zbytečně navíc) Sluchátka nejsou součástí balení, takže používám pistony od Xiaomi.

Po tom, co jsem „zmatlal“ dvě fólie na displej, jsem byl rád za tu třetí, co jsem objednal. Takže po nalepení folií a usazení do bumperu jsem telefon spustil. Náběhová rychlost srovnatelná s Mi3W, potom ta klasická procedura s instalací aplikací a nastavování systému.

Co je celkem nevýhoda, a třeba proti MiUI dost výrazná, je podpora komunity. Na xda je sice stránka o tom jak na odemčení bootloaderu, root a update ale nikde nic víc není. Možná někde něco čínsky, ale komu by se do toho chtělo. Něco málo, ale spíš to samé jako na xda, je i na androidforum.cz.

Protože jsem se toho nebál , tak jsem se pustil do odemčení bootloaderu a rootu (zlatá MiUI a jedno tlačítko na rootnutí) telefonu, byl to pro mě očistec, ale je to za mnou. Po zjištění, že na rootu nejde update, následoval unroot a update z verze B117 na B118SP02 a znovu root. Potom obnova app přes TB a telefon jsem používal ke své spokojenosti.

Telefon jede na androidu 4.4.2 s nadstavbou EmotionUI 2.3 (prý by snad měl být v dohledné době update na EmotionUI 3.0, který funguje v Ascend Mate 7 a i pro Honor 6 je už v nějaké beta verzi, tak či onak, uvidíme). Každopádně nadstavba Emotion vychází, nebo se nechala inspirovat, nebo jakkoliv chcete z MiUI a to ne jenom vzhledem. Samozřejmostí je „plná“ česká lokalizace.

Pocitově jede osmijádro stejně hladce jako snapdragon na Mi3W. Co se týče luncheru, více méně stejný jako na MiUI, řazení app do složek na plochu, přechody obrazovek, widgety… pro mě výhoda, neboť mám vzhledově (prostředím) stejný tel. Jako Mi3W. Další možnost zobrazení plochy je tzv. „jednoduchá obrazovka“ „ve stylu WP“.

Zkoušel jsem hrát DT2 a neměl jsem pocit že by grafika za Adrenem330 nějak pokulhávala, natož nějak výrazně.
Po přechodu z Mi3W pro mě byla priorita mít telefon s 3GB RAM, neb na Mi3W byly ty 2 GB málo. Zatím se mi nestalo, že bych šel s pamětí pod 1GB. Na druhou stranu je fakt, že u Mi3W, resp. MiUI si sice systém uvolnil RAM, ale za cenu že mi zavřel jiné aplikace běžící na pozadí.

Po stažení roletky je stejně jako MiUI rozdělena na dvě části a to oznámení /panel rychlých přepínačů, kde si můžete libovolně poskládat přepínače v pořadí v jakém, vám vyhovují. Navíc po stažení roletky do rychlých přepínačů můžete pod přepínači rozkliknout šipkou další řádek s dalšími pěti přepínači (bohužel mi to nejde printsreenem zachytit). Jinak telefon má softwarová tlačítka, která lze jednoduše malou šipkou vlevo na liště schovat. (Dlouho jsem si zvykal na tlačítko zpět na druhé straně). Zamčená obrazovka se odemyká dle nastavení témat, tzn. Já mám nastaveno jako na MiUI to „kolečko“ pro odemknutí tažení dolů, foto tažení nahoru, doleva kontakty, doprava sms. Stažení roletky funguje i u zamčené obrazovky a dále máte možnost vysunout u zamčené obrazovky dolní lištu, kde se nachází app svítilna, kalendář, kalkulačka, zrcadlo. Tuto spodní lištu nelze editovat, nebo jsem na to alespoň zatím nepřišel.

Nyní k samotnému telefonu a budu srovnávat s Mi3W, kterou jsem měl před tím.
Display:
zde jednoznačně vede Honor, protože tam kde Mi3W jela na půl jasu, jede honor na minimum a v noci musím i při min. jasu používat app screen filter. Na slunci je čitelnost velmi dobrá, podání bílé je řekl bych také na lepší úrovni než u Mi3W. Kdo chce, může si v nastavení dát displej více do modra/žluta (teplota barev).

Zvuk:
Jednoznačně honor 6 s podporou DTS, repráček hraje čistě, nechrčí, ale na můj vkus by mohl hrát ještě hlasitěji. (Třeba to v budoucnu vyřeší podpora ViPER4android FX)

Baterie:
Výhoda Honoru je, že když není v zátěži, tak ty čtyři jádra na 1,3GHz prostě berou méně a je to znát.
Navíc Honor má ve výbavě pod položkou „Úspora energie“ přepínání režimů (což u MiUI padlo, pokud si dobře pamatuji): Výkonný (lze spustit s lišty) / Inteligentní / Ultra (lze spustit z lišty), přičemž režim Ultra umožňuje pouze volání a sms a přepne obrazovku do režimu „podobných WP“ kombinace barev pouze černá/bílá (teda alespoň mi to tak přijde, ty WP ). Dále má možnost uživatel zakázat vybraným app běžet po vypnutí obrazovky.

Další položkou v nastavení je ROG technology (republic of games), která po aktivaci a rebootu“přepne“ displej do režimu 720p namísto 1080p. Teda upravuje hardware pro 720p při hraní her, asi aby to zbytečně nejelo na 1080, nevím, tak jsem si to vyložil já.

Další app které systém obsahuje :
Správce povolení: přidělení přístupových práv každé konkrétní app
Režim nerušit: asi netřeba komentovat
Správce spuštění: které app mají automaticky běžet po spuštění
Správce oznámení: které app mají přístup k zasílání zpráv push
Huawei Cloud+: obdoba MiCloud

Plovoucí tlačítko: po aktivaci lze umístit kdekoliv na ploše, po rozkliknutí rychlý přístup k volání, sms, kalkulačka, kalendář, nebo zobrazí tlačítka jako na dolní liště, pokud máte lištu zrovna schovanou. Tlačítka nelze editovat, nebo jsem na to alespoň zatím nepřišel.

Ovládání pohybem: klasika, převrácením ztlumit, zvednutí k uchu atd.

Režim rukavic: na rozdíl od Mi3W to funguje, zkoušel jsem to žádné GT apod.

Záloha: úplně jako v MiUI, záloha celého tel včetně app a nastavení plus možnost zálohu zaheslovat

Správce Telefonu: stejný jako v MiUI s funkcemi:
Urychlovač telefonu
Čisti úložiště
Flitr obtěžování
úspora energie
Virový vyhledávač
Správce oprávnění
Správce oznámení
Správce spuštění
Síťové aplikace- možnost nastavení jednotlivých app pro přístup k WiFi nebo k mobilním datům

App motivy: samozřejmě nemůže být tak obsáhlá a podrobná, jako motivy u MiUI, kde MiUI jednoznačně vede. Ale je zde možnost z výběru asi 100 témat. Zatím nelze měnit font, a stavovou lištu, sms, dialer. V podstatě lze změnit zamykací obrazovku, resp. systém odemčení, ikony na ploše a ikonky v nastavení systému

App fotoaparát: s clonou f: 2,0 nefotí špatně, vlastně fotí docela dobře. Nevýhoda oproti Mi3W je nemožnost focení do RAW a hlavně nemožnost ovládat délku závěrky, takže goodbye noční fotky s ještě „přijatelným ISO“, tady doufám, že to do budoucna vyřeší možností závěrku ovládat ručně. Ale máte tu možnost focení s fcí „all focus“ – vyfotí a poté je možnost přeostření objektu (něco jako snapdragon), možnost „sledování objektu“ – zase něco jako u snapdragonu, funguje to jak u focení tak nahrávání videa. Nastavení manuálně ISO od 100-800 (tuším, že Mi3W měla ISO až 3200), ale na automatiku dokáže dát i ISO 50. Při zamčené obrazovce se dvojitým stisknutím volume down udělá snímek z kamery.

App Smart controller, neboli dálkové ovládání infra portem, chceme-li IrDA. Apka je v angličtině ale funguje na 100% a to I na staré CRT TV Sony. Jednoduché ovládání, stažení databáze z netu.

GPS: tady asi rozdíl není, oba telefony fixují stejně rychle přibližně stejný počet satelitů

Příjem mobilního signálu: Subjektivně mám pocit, že tam kde Mi3W byla bez signálu, jede Honor na jednu čárku.

WiFi: Subjektivně chytají signál stejně

Konektivita: app HiSuite to jistí, lze zálohovat kontakty, sms, foto, video atd atd.+ možnost aktualizace systému, nebo v liště telefonu přepnout ze HiSuite na USB falsh disk a mít ho jako.. flash disk.

Suma sumárum: Co se týče nadstaveb systémů, tak EmotionUI 2.3 a MiUI jsou si tak podobné až jsou vlastně skoro stejné, zejména co se možnosti nastavení systému týká a tím myslím přístupová práva aplikací ať už k poloze, kontaktům či WiFi nebo mobilním datům, což bylo od počátků MiUI její hlavní výhoda oproti jiným systémům/nadstavbám. Přiznám se, že od doby co nemám SGN2, nevím, jak jsou na tom ostatní systémy, zda tvůrci do svých systémů tyto možnosti nastavení také zařadili či ne, ale pro mě bylo vždycky důležitější mít možnost nastavit si každou app a její přístupová práva zvlášť, nežli mít nějaké fíčury typu Slim Pie apod. Je pravda, že EmotionUI má něco málo navíc, což samozřejmě není rozhodující, ale faktem je, že je příjemné to něco málo navíc mít a vědět, že to funguje. Na druhou stranu nikdy nebude mít podporu jako MiUI, hlavně co se implementovaných novinek a témat týká, protože tady prostě MiUI vede na celé čáře. Co se týká týdenních aktualizací u MiUI…no je otázkou zda jsou až takovou výhodou. Jak již bylo řečeno, každý uživatel je vlastně tak trochu beta testerem.

Ono v propagačních videích a materiálech vždycky všechno vypadá úžasně, mám na mysli Mi3W, ale pak zjistíte, že třeba fce gloves mode nefunguje a když jo, tak zas máte gt. Když to nejvíc potřebujete, tak vás druhá strana neslyší a když vás slyší, tak vám zase nerozumí. Vím že namítnete, že downgrade systému problém vyřeší, ale na co pak se dělá upgrade, když ho nelze použít. Upgrade není od toho ho nahodit a pak celý den vše testovat, zda to funguje, nebo to někdo zase po...l Protože pokud telefon nesplňuje jednu ze svých základních fcí, tedy volání, pak je to jen hezkáa drahá hračka k ničemu. Ve specifikacích jsme všichni četli o focení do RAW. No popravdě, oficiálně jsme se toho nedočkali dodnes, neoficiálně ano, ale téměř po roce. A to nemluvím o videu, kde je naprosto nepoužitelný zvuk, jako ze sudu (myslím že Mi4 na tom není o moc lépe). Nyní po představení Mi4 a jejich zázračných funkcí jsem realista a dokážu si představit, jak všechny ty fičury fungují, resp. kdy budou fungovat, jestli vůbec, tak jak mají. Mikey raději ani zmiňovat nebudu, protože jinou fci nežli ochrana proti prachu a nečistotám do jacku prostě nemá. Ono snažit se za „každou cenu“ přijít s něčím novým, není taky úplně krok správným směrem.

U Honoru 6 je otázka, jak dlouho ho bude Huawei podporovat, protože custom rom nejsou a je otázka, zda někdy budou. Na druhou stranu na co update, když vše funguje jak má. Malá výhoda v podobnosti s Emotionu a MiUI přeci jen je, nepotřebuji mít na Honoru MiUI, protože mi zatím nenabídne nic víc, nežli mám teď, snad jen s výjimkou témat.

Telefon Honor 6 nikomu nenutím, jen jsem o něm chtěl krátce poreferovat, protože u nás o něm nikde nic moc není.
Kecy typu "huhlavej horor", jak jsem na našich fórech někde četl, určitě není pravda. Značka Huawei mi sice nikdy nic neříkala a byl jsem zapřísáhlý Samsungář ale kdyby mi někdo před lety řekl, že budu mít Huawei, asi bych se mu vysmál. Musíme si ale přiznat, že tato značka má co nabídnout (vlastní procesory a nejenom to) a její telefony rozhodně stojí za to vyzkoušet, i když to není žádný benchmarkový král. Nemá a nejspíš nebude mít podporu jako Samsung, Sony, HTC atd, ale kolik % z běžných uživatelů jde cestou custom rom, protože jen tady je to o komunitě a podpoře z její strany.

Telefon jsem vybíral z: OPPO Find 7a, Vivo X shot, Huawei Honor 6, ZTE Nubia Z7, ale nakonec zvítězila kombinace 5" displeje + 3000mAh baterie + osmijádro

Jako hlavní nevýhody se můžou zdát:
-(ne)podpora komunity
-pro někoho malá paměť ROM 16GB (ale dělá se i s 32GB H60-L12), na druhou stranu má podporu microSD
-u modeluH60-L01 (poze čínský trh) a H60-L02 chybějící NFC
-procesor Kirin 920 vlastní výroby a sním spojená možná (ne)kompatabilnost ?
-v porovnání s adreno 330 lehce slabší herní výkon
-omezená šířka pásem pro podporu 4G u nás

Nějaký fotky z prostředí jsem hodil na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
stanley210, midolek, nob a 3 ostatní se to líbí
 #94643  od stanley210
 před 9 lety
Díky,přesně na tohle jsem čekal,až někdo porovná H6 s Mi3w a myslím,že jsi to popsal výstižně.Už nejakej ten pátek po H6 pokukuju,ale stále jsem čekal,jestli to má smysl měnit a podle toho co píšeš pro mě rozhodně má.
Jen mi ještě řekni,jak je na tom s výdrží baterie a pocitově v ruce,v porovnání s Mi3w.
DÍKY

... z Mi3w
 #94655  od stanley210
 před 9 lety
Takže nejlepší volba v tuto chvíli je H60-L12,chápu to správně?Jen na těch jejich stránkách nevidím cenu :)

... z Mi3w
 #94663  od papaya007
 před 9 lety
Ano, pokud ti nevadi, ze za H60-L12 das o nejakych 50-60 dolacu navic, tak mas do plusu 32 GB a NFC. A ano z nejakeho duvodu neni na tech strankach cena. Je ale spousta jinych shopu, kde se da sehnat. Vydrz baterie nedokazu objektivne posoudit, protoze kazdy vecer jde telefon na nabijecku. Pocitove je mozna na tom o chlup lepe, ale zadne boom v podobe "Mi3W vydrzi 1 den a Honor 2 dny" se nekona. Do ruky je pocitove lepsi, alespon pro me, zvlast tim, za za ten kulaty roh se mi malickem pridrzuje lepe, ale to muze byt u kazdeho indivindy.
Co se tyka nahravani hovoru, tato moznost samozrejme je a funguje, jen se musi zapnout manualne, teda nenahrava jako MiUI automaticky.Obrázek
 #94664  od Mireczech85
 před 9 lety
Díky, důležitá informace. Tím pro mě zůstává favoritem cokoliv s oficiálním MIUI. Nahrávání hovorů je pro mě životně důležité kvůli práci.
 #94671  od midolek
 před 9 lety
Vždyť auto nahrávání hovorů se da řešit doinstalovanim patricne app.
Kolega má v práci Honor 6 dualsim a ja si jej objednal tez (jako náhradu za MI2s). Porovnávali jsme Moje MI2s, Honor 6 a MI4. Honor v nicem neztrácí ba naopak pro mě důležitý přínos v podpoře dual simu a paměťových karet (za lepší cenu)

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk 4
papaya007 se to líbí
 #94677  od papaya007
 před 9 lety
Ano to nahravani chapu. Ted jsem vyzkousel app ACR. Funguje naprosto perfektne. I kdyz osobne mam radeji pokud system tuto moznost umoznuje.
 #94684  od Mireczech85
 před 9 lety
Mě nikdy nefungovalo nahrávání spolehlivě s doinstalovanou aplikací (hovoru chyběl třeba začátek a nebo nebylo dobře slyšet protistranu). Jen když bylo nativní, tak jsem se na něj mohl spolehnout. Fakt je, že mám taky celkem šunku telefon (Huawei G300 s alternativní ROM BAIDU, která má v sobě nativní nahrávání). V minulosti mi fungovala celkem obstojně aplikace Call Recorder od Svalexu, jenže ten telefon zrovna neoplývá výkonem, takže ho každá taková aplikace celkem zpomalovala.
 #94835  od josef_73
 před 9 lety
papaya007 píše:Ahoj všem.
V následujících pár řádcích bych vám rád představil telefon, kterým jsem se rozhodl nahradit do té doby používaný Mi3W. Jedná se o Huawei Honor 6, o kterém spousta z vás již četla a který není úplně neznámý. Co se týče specifikací tak uvedu jen to nejdůležitější:
-5“ display FHD, 445 PPI
- procesor HUAWEI Hisilicon Kirin 920 octa core, grafika ARM Mali T628MP4
- zadní kamera 13.0MP f:2.0, přední kamera 5.0MP f:2.4
- 3GB RAM, 16GB ROM
- Android 4.4.2 s nadstavbou EmotionUI 2.3
-baterie 3000mAh
Podpora sítí: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz,
3G: WCDMA B1(2100MHz)/B8(900MHz),
4G: FDD-LTE: B1(2100MHz)/B3(1800MHz); TDD-LTE: B41(2496-2690MHz)

Telefon se dělá ve třech verzích, přičemž první pod označením:
4G H60-L01 TDD-LTE je určena pro čínský trh (nepodporuje českou 4G ani 3G WCDMA) a je určen pouze na jednu SIM kartu
4G H60-L02 FDD-LTE je určena pro evropský trh s podporou 4G (2100/1800) a 3G (900/2100) a je to dual SIM, kdy SIM1 je určena pro 3G/4G a druhá je pouze 2G
Obě tyto verze nepodporují NFC a paměť ROM je „pouze“ 16GB.
Asi se někdo v Huawei chytil za hlavu, a nebo to byl jen marketing. tah, ale Huawei se rozhodlo doplnit tyto verze ještě o verzi
4G H60-L12 FDD-LTE kdy tato je, co se týče sítí, stejná jako H60-L02, ale navíc má podporu NFC a paměť ROM je 32 GB.
Já jsem volil verzi H60-L02 (černá barva), jednak proto, že NFC jsem na Mi3W nikdy nepoužil (měl jsem jí 7 měsíců), podporou microSD karet pro mě nebyla rozhodující ROM 16GB/32GB a hlavně v době pořizování (začátek září) byl rozdíl mezi H60-L02 a H60-L12 více než 80 dolarů.

Telefon jsem pořizoval na stránce huaweimobileshop.com, za který jsem zaplatil včetně DHL, náhradního bumperu a fólie celkem 408 dolarů (Černá Mi4 na ibg v před objednávce za 450 dolarů bez pošty, folie a bumperu). Jak je u DHL zvykem, dorazil telefon do 3 pracovních dnů. Telefon je dodáván v modré krabičce (celkem hnusná barva, alespoň pro mě), jejímž obsahem je 2A nabíječka s EU redukcí a microUSB kabelem (z 8% na 100% se nabije za necelé 2 hod.), 2x ochranná folie na displej, 1x ochranná fólie na záda telefonu a jeden bumper. (takže jsem ten jeden bumper a fólii objednával zbytečně navíc) Sluchátka nejsou součástí balení, takže používám pistony od Xiaomi.

Po tom, co jsem „zmatlal“ dvě fólie na displej, jsem byl rád za tu třetí, co jsem objednal. Takže po nalepení folií a usazení do bumperu jsem telefon spustil. Náběhová rychlost srovnatelná s Mi3W, potom ta klasická procedura s instalací aplikací a nastavování systému.

Co je celkem nevýhoda, a třeba proti MiUI dost výrazná, je podpora komunity. Na xda je sice stránka o tom jak na odemčení bootloaderu, root a update ale nikde nic víc není. Možná někde něco čínsky, ale komu by se do toho chtělo. Něco málo, ale spíš to samé jako na xda, je i na androidforum.cz.

Protože jsem se toho nebál , tak jsem se pustil do odemčení bootloaderu a rootu (zlatá MiUI a jedno tlačítko na rootnutí) telefonu, byl to pro mě očistec, ale je to za mnou. Po zjištění, že na rootu nejde update, následoval unroot a update z verze B117 na B118SP02 a znovu root. Potom obnova app přes TB a telefon jsem používal ke své spokojenosti.

Telefon jede na androidu 4.4.2 s nadstavbou EmotionUI 2.3 (prý by snad měl být v dohledné době update na EmotionUI 3.0, který funguje v Ascend Mate 7 a i pro Honor 6 je už v nějaké beta verzi, tak či onak, uvidíme). Každopádně nadstavba Emotion vychází, nebo se nechala inspirovat, nebo jakkoliv chcete z MiUI a to ne jenom vzhledem. Samozřejmostí je „plná“ česká lokalizace.

Pocitově jede osmijádro stejně hladce jako snapdragon na Mi3W. Co se týče luncheru, více méně stejný jako na MiUI, řazení app do složek na plochu, přechody obrazovek, widgety… pro mě výhoda, neboť mám vzhledově (prostředím) stejný tel. Jako Mi3W. Další možnost zobrazení plochy je tzv. „jednoduchá obrazovka“ „ve stylu WP“.

Zkoušel jsem hrát DT2 a neměl jsem pocit že by grafika za Adrenem330 nějak pokulhávala, natož nějak výrazně.
Po přechodu z Mi3W pro mě byla priorita mít telefon s 3GB RAM, neb na Mi3W byly ty 2 GB málo. Zatím se mi nestalo, že bych šel s pamětí pod 1GB. Na druhou stranu je fakt, že u Mi3W, resp. MiUI si sice systém uvolnil RAM, ale za cenu že mi zavřel jiné aplikace běžící na pozadí.

Po stažení roletky je stejně jako MiUI rozdělena na dvě části a to oznámení /panel rychlých přepínačů, kde si můžete libovolně poskládat přepínače v pořadí v jakém, vám vyhovují. Navíc po stažení roletky do rychlých přepínačů můžete pod přepínači rozkliknout šipkou další řádek s dalšími pěti přepínači (bohužel mi to nejde printsreenem zachytit). Jinak telefon má softwarová tlačítka, která lze jednoduše malou šipkou vlevo na liště schovat. (Dlouho jsem si zvykal na tlačítko zpět na druhé straně). Zamčená obrazovka se odemyká dle nastavení témat, tzn. Já mám nastaveno jako na MiUI to „kolečko“ pro odemknutí tažení dolů, foto tažení nahoru, doleva kontakty, doprava sms. Stažení roletky funguje i u zamčené obrazovky a dále máte možnost vysunout u zamčené obrazovky dolní lištu, kde se nachází app svítilna, kalendář, kalkulačka, zrcadlo. Tuto spodní lištu nelze editovat, nebo jsem na to alespoň zatím nepřišel.

Nyní k samotnému telefonu a budu srovnávat s Mi3W, kterou jsem měl před tím.
Display:
zde jednoznačně vede Honor, protože tam kde Mi3W jela na půl jasu, jede honor na minimum a v noci musím i při min. jasu používat app screen filter. Na slunci je čitelnost velmi dobrá, podání bílé je řekl bych také na lepší úrovni než u Mi3W. Kdo chce, může si v nastavení dát displej více do modra/žluta (teplota barev).

Zvuk:
Jednoznačně honor 6 s podporou DTS, repráček hraje čistě, nechrčí, ale na můj vkus by mohl hrát ještě hlasitěji. (Třeba to v budoucnu vyřeší podpora ViPER4android FX)

Baterie:
Výhoda Honoru je, že když není v zátěži, tak ty čtyři jádra na 1,3GHz prostě berou méně a je to znát.
Navíc Honor má ve výbavě pod položkou „Úspora energie“ přepínání režimů (což u MiUI padlo, pokud si dobře pamatuji): Výkonný (lze spustit s lišty) / Inteligentní / Ultra (lze spustit z lišty), přičemž režim Ultra umožňuje pouze volání a sms a přepne obrazovku do režimu „podobných WP“ kombinace barev pouze černá/bílá (teda alespoň mi to tak přijde, ty WP ). Dále má možnost uživatel zakázat vybraným app běžet po vypnutí obrazovky.

Další položkou v nastavení je ROG technology (republic of games), která po aktivaci a rebootu“přepne“ displej do režimu 720p namísto 1080p. Teda upravuje hardware pro 720p při hraní her, asi aby to zbytečně nejelo na 1080, nevím, tak jsem si to vyložil já.

Další app které systém obsahuje :
Správce povolení: přidělení přístupových práv každé konkrétní app
Režim nerušit: asi netřeba komentovat
Správce spuštění: které app mají automaticky běžet po spuštění
Správce oznámení: které app mají přístup k zasílání zpráv push
Huawei Cloud+: obdoba MiCloud

Plovoucí tlačítko: po aktivaci lze umístit kdekoliv na ploše, po rozkliknutí rychlý přístup k volání, sms, kalkulačka, kalendář, nebo zobrazí tlačítka jako na dolní liště, pokud máte lištu zrovna schovanou. Tlačítka nelze editovat, nebo jsem na to alespoň zatím nepřišel.

Ovládání pohybem: klasika, převrácením ztlumit, zvednutí k uchu atd.

Režim rukavic: na rozdíl od Mi3W to funguje, zkoušel jsem to žádné GT apod.

Záloha: úplně jako v MiUI, záloha celého tel včetně app a nastavení plus možnost zálohu zaheslovat

Správce Telefonu: stejný jako v MiUI s funkcemi:
Urychlovač telefonu
Čisti úložiště
Flitr obtěžování
úspora energie
Virový vyhledávač
Správce oprávnění
Správce oznámení
Správce spuštění
Síťové aplikace- možnost nastavení jednotlivých app pro přístup k WiFi nebo k mobilním datům

App motivy: samozřejmě nemůže být tak obsáhlá a podrobná, jako motivy u MiUI, kde MiUI jednoznačně vede. Ale je zde možnost z výběru asi 100 témat. Zatím nelze měnit font, a stavovou lištu, sms, dialer. V podstatě lze změnit zamykací obrazovku, resp. systém odemčení, ikony na ploše a ikonky v nastavení systému

App fotoaparát: s clonou f: 2,0 nefotí špatně, vlastně fotí docela dobře. Nevýhoda oproti Mi3W je nemožnost focení do RAW a hlavně nemožnost ovládat délku závěrky, takže goodbye noční fotky s ještě „přijatelným ISO“, tady doufám, že to do budoucna vyřeší možností závěrku ovládat ručně. Ale máte tu možnost focení s fcí „all focus“ – vyfotí a poté je možnost přeostření objektu (něco jako snapdragon), možnost „sledování objektu“ – zase něco jako u snapdragonu, funguje to jak u focení tak nahrávání videa. Nastavení manuálně ISO od 100-800 (tuším, že Mi3W měla ISO až 3200), ale na automatiku dokáže dát i ISO 50. Při zamčené obrazovce se dvojitým stisknutím volume down udělá snímek z kamery.

App Smart controller, neboli dálkové ovládání infra portem, chceme-li IrDA. Apka je v angličtině ale funguje na 100% a to I na staré CRT TV Sony. Jednoduché ovládání, stažení databáze z netu.

GPS: tady asi rozdíl není, oba telefony fixují stejně rychle přibližně stejný počet satelitů

Příjem mobilního signálu: Subjektivně mám pocit, že tam kde Mi3W byla bez signálu, jede Honor na jednu čárku.

WiFi: Subjektivně chytají signál stejně

Konektivita: app HiSuite to jistí, lze zálohovat kontakty, sms, foto, video atd atd.+ možnost aktualizace systému, nebo v liště telefonu přepnout ze HiSuite na USB falsh disk a mít ho jako.. flash disk.

Suma sumárum: Co se týče nadstaveb systémů, tak EmotionUI 2.3 a MiUI jsou si tak podobné až jsou vlastně skoro stejné, zejména co se možnosti nastavení systému týká a tím myslím přístupová práva aplikací ať už k poloze, kontaktům či WiFi nebo mobilním datům, což bylo od počátků MiUI její hlavní výhoda oproti jiným systémům/nadstavbám. Přiznám se, že od doby co nemám SGN2, nevím, jak jsou na tom ostatní systémy, zda tvůrci do svých systémů tyto možnosti nastavení také zařadili či ne, ale pro mě bylo vždycky důležitější mít možnost nastavit si každou app a její přístupová práva zvlášť, nežli mít nějaké fíčury typu Slim Pie apod. Je pravda, že EmotionUI má něco málo navíc, což samozřejmě není rozhodující, ale faktem je, že je příjemné to něco málo navíc mít a vědět, že to funguje. Na druhou stranu nikdy nebude mít podporu jako MiUI, hlavně co se implementovaných novinek a témat týká, protože tady prostě MiUI vede na celé čáře. Co se týká týdenních aktualizací u MiUI…no je otázkou zda jsou až takovou výhodou. Jak již bylo řečeno, každý uživatel je vlastně tak trochu beta testerem.

Ono v propagačních videích a materiálech vždycky všechno vypadá úžasně, mám na mysli Mi3W, ale pak zjistíte, že třeba fce gloves mode nefunguje a když jo, tak zas máte gt. Když to nejvíc potřebujete, tak vás druhá strana neslyší a když vás slyší, tak vám zase nerozumí. Vím že namítnete, že downgrade systému problém vyřeší, ale na co pak se dělá upgrade, když ho nelze použít. Upgrade není od toho ho nahodit a pak celý den vše testovat, zda to funguje, nebo to někdo zase po...l Protože pokud telefon nesplňuje jednu ze svých základních fcí, tedy volání, pak je to jen hezkáa drahá hračka k ničemu. Ve specifikacích jsme všichni četli o focení do RAW. No popravdě, oficiálně jsme se toho nedočkali dodnes, neoficiálně ano, ale téměř po roce. A to nemluvím o videu, kde je naprosto nepoužitelný zvuk, jako ze sudu (myslím že Mi4 na tom není o moc lépe). Nyní po představení Mi4 a jejich zázračných funkcí jsem realista a dokážu si představit, jak všechny ty fičury fungují, resp. kdy budou fungovat, jestli vůbec, tak jak mají. Mikey raději ani zmiňovat nebudu, protože jinou fci nežli ochrana proti prachu a nečistotám do jacku prostě nemá. Ono snažit se za „každou cenu“ přijít s něčím novým, není taky úplně krok správným směrem.

U Honoru 6 je otázka, jak dlouho ho bude Huawei podporovat, protože custom rom nejsou a je otázka, zda někdy budou. Na druhou stranu na co update, když vše funguje jak má. Malá výhoda v podobnosti s Emotionu a MiUI přeci jen je, nepotřebuji mít na Honoru MiUI, protože mi zatím nenabídne nic víc, nežli mám teď, snad jen s výjimkou témat.

Telefon Honor 6 nikomu nenutím, jen jsem o něm chtěl krátce poreferovat, protože u nás o něm nikde nic moc není.
Kecy typu "huhlavej horor", jak jsem na našich fórech někde četl, určitě není pravda. Značka Huawei mi sice nikdy nic neříkala a byl jsem zapřísáhlý Samsungář ale kdyby mi někdo před lety řekl, že budu mít Huawei, asi bych se mu vysmál. Musíme si ale přiznat, že tato značka má co nabídnout (vlastní procesory a nejenom to) a její telefony rozhodně stojí za to vyzkoušet, i když to není žádný benchmarkový král. Nemá a nejspíš nebude mít podporu jako Samsung, Sony, HTC atd, ale kolik % z běžných uživatelů jde cestou custom rom, protože jen tady je to o komunitě a podpoře z její strany.

Telefon jsem vybíral z: OPPO Find 7a, Vivo X shot, Huawei Honor 6, ZTE Nubia Z7, ale nakonec zvítězila kombinace 5" displeje + 3000mAh baterie + osmijádro

Jako hlavní nevýhody se můžou zdát:
-(ne)podpora komunity
-pro někoho malá paměť ROM 16GB (ale dělá se i s 32GB H60-L12), na druhou stranu má podporu microSD
-u modeluH60-L01 (poze čínský trh) a H60-L02 chybějící NFC
-procesor Kirin 920 vlastní výroby a sním spojená možná (ne)kompatabilnost ?
-v porovnání s adreno 330 lehce slabší herní výkon
-omezená šířka pásem pro podporu 4G u nás

Nějaký fotky z prostředí jsem hodil na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
A jak funguje dual sim, stejně jako na xiaomi founech?
 #94874  od bigwolf
 před 9 lety
@papaya007: Diky za peknou recenzi. Huawei na me take nikdy moc neoslovil. Ale vypada to, ze se vse meni.

@josef_73: Myslis, ze je opravdu nutne citovat cely prvni prispevek?? :(
 #95036  od ax1qwer
 před 9 lety
Skvela recenze, diky za ni. Je pravda, ze se Emotion IU MIUI dost podoba, ovsem Huawei je schopen tu ROM narozdil od Xiaomi dotahnout do konce :)
midolek se to líbí
 #96485  od Comby
 před 9 lety
papaya007 píše: 4G H60-L01 TDD-LTE je určena pro čínský trh (nepodporuje českou 4G ani 3G WCDMA) a je určen pouze na jednu SIM kartu
4G H60-L02 FDD-LTE je určena pro evropský trh s podporou 4G (2100/1800) a 3G (900/2100) a je to dual SIM, kdy SIM1 je určena pro 3G/4G a druhá je pouze 2G
Keď tak pozerám špecifikácie tak aj H60-L01 aj H60-L02 majú obe 3G (900/2100). Takže aj H60-L01 by mala ísť v ČR, nie?

Edit:

Takže údajne sú až 4 modely:
1. H60-L01: 16GB, 2G (čínske 3G aj LTE)
2. H60-L02: 16 GB, 2G, európske 3G aj LTE, dualsim
3. H60-L11: 32GB, NFC, 2G (čínske 3G aj LTE)
4. H60-L12: 32GB, NFC, 2G, európske 3G aj LTE, dualsim

L01, ani L11 u nás nepôjdu. Pri kúpe treba dávať pozor. Napr. IBG má v ponuke 16 GB WCDMA bez LTE za cca 180 eur, ale podľa všetkého taký model neexistuje. 16 GB WCDMA model existuje len súčasne s LTE, za ktorý IBG pýta cca 280 eur.
 #97262  od papaya007
 před 9 lety
Jeste upresnim, ze ledka na oznameni zmesk. udalosti umi jenom barvy: zelena, oranzova, cervena.
 #97344  od Karlosek-K1
 před 9 lety
Tento telefon jsem vlastnil a mohu maximálně doporučit, je to telefon bez větších slabin. Miui zatím byla pouze na Čínskou verzi
Naposledy upravil(a) Karlosek-K1 dne 25 Zář 2014, 13:24, celkem upraveno 1 x.
 #97345  od midolek
 před 9 lety
to karlosek: jaké drobné mušky jsi na něm našel? Pokud byl v pohodě proč šel z domu ? ;)
 #97372  od bolek
 před 9 lety
josef_73 píše: A jak funguje dual sim, stejně jako na xiaomi founech?
dual SIM funguje bez problému a hlavně, na rozdíl od Xiaomi je to Aktivní dualsim - tedy když na jedné SIM voláš, na druhé jsi normálně dostupný, když ti někdo volá, je signalizován druhý příchozí hovor a můžeš plynule mezi hovory přepínat...
josef_73 se to líbí
 #97389  od Karlosek-K1
 před 9 lety
dual sim je full active. Jinak drobná muška byla asi jediná...miui zatím není :-D Ale EMIU od Huawei je taky fajn. Telefon se nabíjel 3h,ale házím to na noc do docku,takže taky maličkost...jsem blázen do telefonů, pořád to střídám a nechtěl jsem na tom prodělat,tak jsem ho prodal brzy,ale mohu prohlásit, že to byl nej telefon,co jsem měl, přecházel jsem z Xiaomi mi2
 #97397  od josef_73
 před 9 lety
Koukám se semPre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť přes mobil a nějak nevidím cenu.
 #97402  od Karlosek-K1
 před 9 lety
cena tam není vidět u žádného modelu :-)

ale kdyžtak je na etotalk za 439Dolarů


v průměru byla tato verze o 100Dolarů dražší než ta základní 16Gb bez nfc
Naposledy upravil(a) Karlosek-K1 dne 25 Zář 2014, 16:18, celkem upraveno 1 x.
 #97403  od josef_73
 před 9 lety
Obchod porušuje naši licenci... To je k******y otravná hláška.
 #97406  od midolek
 před 9 lety
huawei*mobile*shop již neprodává. Na jejich stránkách uvádí, že se dá koupit pomp*mall*.*com (smazat hvězdičky )

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat