[Nezaradené témy]
 #51052  od ingbrzy
 před 10 lety
Objavili sa ďalšie FAKE (napodobeniny) Xiaomi Powerbank..

Originál sa dá overiť aj tu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť (CAPTCHA je súčet čísel)

Rozdiely na obrázkoch nižšie:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rozdiely
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Pri používaní FAKE produktov, telefónov alebo powerbanky môže dôjsť až k ohrozeniu zdravia a vášho majetku!

Zdroj Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Preto nakupujte buď u Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť alebo u nášho partnera Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť ktorý má overené originál Xiaomi produkty...
Mark Twain, KoumiCZ, sNicky se to líbí
 #51054  od josef_73
 před 10 lety
Hm divné, pokud má fake růžové aku tak na fotkách vyhořel originál, protože ten má šedé.

Sent from TT RR
 #51208  od strom
 před 10 lety
To jako fakt někomu stojí za to dělat fake vyrobku za 25$, aby z toho měl pro sebe kolik $ navíc? 5? Přijde mi to jako blbost nebo přílišná podpora ibuygou, které mám sice rád a nechal jsem tam 2000 $, ale nic se nemá přehánět...
Jinak pokud si vzpomínám, tak u Samsungu S3 hořely baterie taky. A baterie Samsungu jsou v originální power bance Xiaomi. Nic není dokonalé...
 #51257  od josef_73
 před 10 lety
Souhlas, přesně to samé mě napadlo taky a věřím, že to tak bude.

Sent from TT RR
 #52350  od mikrom
 před 10 lety
tak mi dnes dorazila powerbanka :/

achjo
 #52353  od peknyden
 před 10 lety
Za 630 kc? Nejak predrazena, cena je bezne kolem 23USD 460 kc. Navic ted jsem to psal, Mironet ma 10400mAh Xiaomi za 590,- kc.
 #52362  od dkalina
 před 10 lety
mikrom píše:tak mi dnes dorazila powerbanka :/

achjo
Jak tě napadlo se podívat dovnitř? Už při zběžném prohlídnutí jsi tušil fake?
 #52365  od mikrom
 před 10 lety
dkalina: no nebyt tohodle topicu tak by me to nenapadlo resit, kdo by to fejkoval zejo. tech powerbank je po netu sest pulek, tak na to proste nenapisu xiaomi a hura do sveta. ale kdyz to prislo tak mi prislo ze to trochu nesedi, a velky USB konektor je trochu zmacklej atd..

jinak psal jsem prodejci, ze jako co toto a ze mu dam prinejmensim negativni fydbek a zatim mi prisla automaticka odpoved out of office :/
 #52533  od dkalina
 před 10 lety
Podle toho tistaku je to dalsi typ udajne fake powerbanky. Nemate nekdo powerbanku z Ibuygou z posledni doby? Rad bych se do ni podival. Nechcese mi veri, ze by bylo nekolik vyrobcu fake powerbanky. Prikladam jeste foto kabliku. Jinak byla kupovana na Pandawill ;-) .Obrázek
Obrázek
 #52543  od strom
 před 10 lety
Zde je kromě obrázků i detailnější popis rozdílů.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Doprčic už taky... >:D
http://www.s*p*e*m*a*l*l*.com/forum/topic/1109-how-to-tell-xiaomi-power-bank-real-and-fake/

Powerbanku jsem si na pandawill koupil taky, ale ještě jsem jí nerozebíral. Ale už podle těch znaků na povrchu (logo, usb porty..) vypadá stejně jak ty od mikroma a od dkaliny. Nevím, zda se dá 100% určit, že máme fake. Už jsem psal Číňanům, ale teď s nimi nic nevyřeším. Pokud zjistíme problém, otevírám příští týden dispute na paypalu.

Zajímalo by mne, jak je na tom Mironet. Tipuju, že úplně stejně, jak Pandawill. Přecijen aby českej shop prodával za 590, když náhradní baterku do mobilu pak prodávaj za 1000 Kč? No nevim nevim...
 #52555  od dkalina
 před 10 lety
Těžko asi zjistím, jestli jde o fake, nebo jestli Xiaomi powerbanky bere od více dodavatelů (jak mají ve zviku, viz. zadní kryty na Hongmi, taky byly z několika různých forem i u originálu). Chtěl jsem pro porovnání objednat zaručenej originál z Ibuygou, ale při tom poštovným na to kašlu. Xiaomimobile.cz ji má za 750,-, ale neprodaj mi ji, protože je ta cena pouze pro stávající zákazníky, co tam koupili telefon. No a jinde zaručenej originál nemaj. Zajímalo by mě, co prodávají v Mironetu. Podle velikosti toho loga MI by to mělo jít poznat bez vniknutí do útrob.
 #52558  od dkalina
 před 10 lety
@strom : podle toho článku co linkuješ:
- podle obalu mám jasně fake
- tištěný spoj mám jiný než original i fake
- ale nejvíc mi vadí, a to by si asi v xiaomi nedovolili, napojení akumulátorů těma slabejma drátkama. Jak píšou v tom článku, musej se při vybíjení 2A hodně hřát.

EDIT:
 #52559  od strom
 před 10 lety
No já nevim, jestli bys v porovnání s originálem poznal, zda to, co máme doma, je fake nebo jiný originál. Všechny ty powerbanky by měly obsahovat čip od Texas instruments. Až bude čas, zkusím vygooglit, jestli bude někde nafoceno, jak to vypadá.
Jinak souhlas. Z Pandawill jsem si powerbanku objednal, pošta zdarma, žádný problém. 37$ poštovné od Fedexu od ibuygou je nepoužitelné. Nevím, proč to jedni Číňani umějí, jiní ne. :(
Naposledy upravil(a) strom dne 25 Dub 2014, 13:26, celkem upraveno 2 x.
 #52560  od dkalina
 před 10 lety
@strom : neboj se poznas to bez rozebrani. Logo MI je znatelne vetsi a potisk z boku (10400) je i jinak vycentrovany. Staci se zadivat na ty obrazky original x fake.
 #52561  od strom
 před 10 lety
dkalina:
Hm, to není povzbudivá zpráva. Pořád sice nevíme, zda jde skutečně o fake, ale bohužel se zdá, že asi ano.
Že tišťák a nápisy mohou vypadat jinak, to si myslím, že je u Xiaomi dost možné. Ty tenký drátky, to už je horší... Ten čip by ale měli mít všechny powerbanky stejný. Snad. No je to jedno, příští týden budu asi s pandawill debatovat o vrácení peněz.
Naposledy upravil(a) strom dne 25 Dub 2014, 13:30, celkem upraveno 1 x.
 #52562  od peknyden
 před 10 lety
Mluvil jsem s vedoucim Mironetu pro Brno a rikal, ze to berou od stejneho dodavatele jako telefony a ty byly vzdy original. Kdyby nahodou neco, zak samozrejme jde vratit.
 #52563  od strom
 před 10 lety
peknyden píše:Mluvil jsem s vedoucim Mironetu pro Brno a rikal, ze to berou od stejneho dodavatele jako telefony a ty byly vzdy original. Kdyby nahodou neco, zak samozrejme jde vratit.
Tak já nepochybuju, že Pandawill má telefony Xiaomi také originál. Powerbanka je ale taková podružná položka a prostě to mohli buď zkusit nebo to udělali nevědomky v dobré víře.
Mě u Mironetu fascinuje ta cena. U všeho dalšího mají mnohem větší marži. U té powerbanky ani není napsáno, že se jedná o akci. Ale samozřejmě nechci nějak spekulovat, jen to prostě vypadá divně.
 #52566  od strom
 před 10 lety
Jinak ještě k tomu, že i originály Hongmi vypadaly jinak... Všechny napodobeniny telefonů jsou MTK zařízení. Hongmi je lowend, telefon s MediaTekem. Já si dovedu představit, že trochu důvtipnější Číňan, než jsou ti ostatní plagiátoři, vyrobí telefon se stejnými parametry jako Hongmi (za těch 85$), prodá ho na Ali za 150$ a v podstatě se sveze jen na obrovské popularitě Xiaomi. Ale to zase jen spekuluju :) U Hongmi je skutečně asi víc pravděpodobné, že si ho nechali vyrábět všude možně...
Naposledy upravil(a) strom dne 25 Dub 2014, 13:47, celkem upraveno 1 x.
 #52568  od vaksi
 před 10 lety
Ahoj, mam doma 1 z pandawill a 1 priamo z xiaomi webu. Skusim checknut a pripadne urobit foto loga.

Odoslané z MI 3W pomocou Tapatalku
 #52638  od Xfantasy
 před 10 lety
Právě jsem objednal z banggood.com tak jsem zvědav co přijde....

Odesláno z mého MI 3W
 #52643  od VeTeV
 před 10 lety
tohle je z Mironetu
Přílohy
male2.jpg
male2.jpg (22.94 KiB) Zobrazeno 12471 x
male.jpg
male.jpg (173.77 KiB) Zobrazeno 12471 x
male1.jpg
male1.jpg (20.42 KiB) Zobrazeno 12471 x
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat