[1GB RAM=HM2014811, 2GB RAM=HM2014813]
 #344970  od Duddits
 před 1 rokem
Tak jsme se dočkali dokonce Orea. Zatím beta, od včerejška testuju a všechno mi funguje :-B Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #344998  od Milan68
 před 1 rokem
Fungují vám i mobilní data? na fóru se psalo, že to některým nejde. Rád bych na Oreo taky přešel, ale mobilní data využívám a hodila by se mi potvrzená informace.
 #345004  od Duddits
 před 1 rokem
Mobilní data nefungovala v prvním buildu. Ve druhém(29.12.) je to již opraveno. Údajně nefunguje hotspot, ale ten nepoužívám.
 #346274  od auli
 před 1 rokem
Čau lidi,

tak já také potvrzuji. Jedu na Oreu s mým Redmi 2 2GB už třetí den a zatím vše ok, jen se mi zdá že to trošku více žere baterku než poslední LOS 14.1 . Máte někdo stejný problém? :neutral_face:
 #346276  od Milan68
 před 1 rokem
Zatím zůstávám na LOS 14.1 - stabilní, funkční - proč to měnit - potřebuji funkční pracovní telefon, ale jak se vychytají mouchy jako například občas nefunkční budík (co jsem četl na fóru) tak jsem rád, že bude možnost postoupit do dalšího "levelu" :)
 #346324  od Duddits
 před 1 rokem
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 1 rokem
Čau lidi,

tak já také potvrzuji. Jedu na Oreu s mým Redmi 2 2GB už třetí den a zatím vše ok, jen se mi zdá že to trošku více žere baterku než poslední LOS 14.1 . Máte někdo stejný problém? :neutral_face:
Ano, spotřeba je větší. Trochu mi pomohlo vypnout automatický jas.
 #346475  od RedBaron
 před 1 rokem
Flešnul jsem to tam a na úvodní obrazovce to nereaguje na doteky, dá se jen vytáhnout baterka, nastartovat TWRP a vrátit funkční zálohu.
 #348627  od Milan68
 před 1 rokem
asi bych to na 1 GB nezkoušel - to je tak jen na verzi A 4.4. Přece jen už se u nových telefonů pod 2 GB RAM nejde a bude to i podle mne minimální požadavek pro A 8 Oreo
 #358540  od Duddits
 před 11 měsíci
Dnes jsem otestoval včera aktualizovanou AOKP Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Asi už kromě Audio FX funguje všechno, ale pořád to hodně laguje :confused: Jsem zpátky na LOS 14.1.
 #362498  od Duddits
 před 10 měsíci
První použitelná Oreo ROM Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť Od včera testuji. Rychlá, nelaguje(doporučuji nastavit animace na 0,5), spotřeba baterie v pohodě. Jediný bug jsou nefunkční sluchátka, slibují opravit v dalším buildu.
 #376774  od filip.fousek
 před 7 měsíci
Od 3/7 se objevily Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť na oficiálním webu LineageOS. Zkoušel jste někdo? Jak je to se stabilitou a odstraněním chyb z předchozích verzí (14.1)?
 #378472  od auli
 před 7 měsíci
Ahoj všichni. Novou ROM LOS15.1 ze 17.7.2018 jsem na svím Redmi 2 2GB zkusil předevčírem a zatím naprostá spokojenost. Uvidím ještě jak vydrží baterka ale vše zatím šlape tak jak má.
 #378524  od filip.fousek
 před 7 měsíci
Po několika horkých chvilkách, kdy jsem měl dojem, že se budu muset vrátit na původní LOS14.1, se mi podařilo LOS15.1 na telefonu rozchodit. Zatím se zdá (kromě jednoho pádu aplikace "Nastavení LineageOS"), že vše funguje.
Níže tedy seznam překonaných překážek:
  • chyba 7 při pokusu o instalaci pomocí staršího TWRP
  • po instalaci IMG s novým TWRP a povelem k restartu do recovery zůstal telefon viset na logu MI; restart telefonu (vytažením baterky a zapnutím pomocí VolUp+VolDwn+POW) to ale vyřešil
  • po spuštění nové verze recovery (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) již instalace LOS15.1 prošla
  • chyba 70 při pokusu o zavedení GApps Nano
  • po stažení Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť instalace tohoto menšího balíčku prošla
Nechápu úplně, proč se mi nepodařilo nainstalovat Nano GApps, když velikost balíčku pro LOS15.1 byla menší než předchozí úspěšně instalované balíčky pro LOS14.1. Chyba 70 byla totiž popsána jako nedostatek místa v systémovém oddílu. Zřejmě místo zabral vlastní LOS nebo co. Podařilo se snad někomu Nano GApps nebo jiný větší balíček nainstalovat?

Jinak na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť je v diskusích kolem LOS15.1 možné vyčíst, že se řešilo pár nefunkčností, a snad by měly být odstraněny:
  • posunutí obrazu o 10px
  • problémy se systémovou aplikací "Telefon" při volání s neznámými čísly
  • nejsou k dispozici poskytovatelé počasí - je možné doinstalovat Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
  • pomalé nabíjení
S posunutím obrazu jsem měl potíže na svém telefonu u novějších verzí LOS14.1 a nyní je to v pořádku. S apk "Telefon" jsem měl dříve také nějaké problémy (zhasnutí LCD při volání, ztišení mikrofonu při volání po několika dnech provozu). Co se týká pomalého nabíjení, nyní nabíjím z USB proudem 0.44A. Doma později ještě zkusím 2A nabíječku - co ta tam pustí.
Pokud se časem nějaké potíže vyskytnou, dám vědět, zatím se mi to zdá být OK.
 #388666  od filip.fousek
 před 5 měsíci
Tak po měsíci testování můžu říct, že celkem vše funguje dobře. Tedy žádnou závažnou nefunkčnost jsem na LOS15.1 nezaznamenal, kromě nestabilní GPS. Zrovna to mě ale docela štve, zvlášť když v LOS14.1 mi fungovala. Mám HM2014811 a na ..813 dle Dudditse GPS pracuje v pořádku. Tak by mě zajímalo v čem je potíž. Dal jsem Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, třeba se někdo ozve...
No a ještě je škoda, že nejde nainstalovat větší Gapps než Pico bez toho aby se Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
 #407964  od panRajce
 před 1 měsícem
Ahoj lidi ....
jen sem dám svůj současný ... hodně čerstvý .... postřeh pro Xiaomi redmi 2 2G (2014813) s instalací LineageOS 15.1
Zvažoval jsem nějakou novější ROM (resp Android) pro svůj telefon. Chtěl jsem alespoň verzi A6. Zaujal mne zde zmíněný LineageOS, ale ne a ne se dohrabat verze 14.1 (oficiální downloady již nefungují a odkazují na v 15.1). Tak jsem to prubnul. Stáhl si "poslední" oficiální build lineage-15.1-20181230-nightly-wt88047-signed a jal se zálohovat. Jako na potvoru, při záloze dat v TWPR mi po rebootu vůbec nehodlal nastartovat telefon s ještě starým MIUI 8.1 :rage: Byl jsem totál vytočenej a nevěděl co s tím. Tak jsem se pustil do toho co jsem vlastně měl v úmyslu. Podle návodu přímo ze stránek LineageOS pro Xiaomi Redmi 2 WT88047 jsem tedy nahodil nejnovější TWRP (twrp-3.2.3-0-wt88047) a LOS 15.1, na radu Filipa jsem zkusil Piko Open GApps (protože stejně jako jemu mi Nano nechtělo projít s chybou ERROR 70).
LOS 15.1 pak naběhl úplně "bez problémů" ..... tedy právě ne úplně, po čase mi to začalo hlásit neustále chybu Google Play Store (GPSt) a ukončení aplikace, takže jsem se ani nemohl na GPSt přihlásit.
Zkusil jsem několik dalších pokusů a čistou instalaci a pak na XDA fóru našel trochu jiný návod, s doporučení instalace nejnovější SILVESTROVSKÉ lineage-15.1-20181231-nightly-wt88047-signed a teké MindTheGapps. Dal jsem tomu poslední šanci před opětovným "pádem" na MIUI 8.1. A WOALA ... všechno běží jako na drátkách :innocent: Po startu po počátečních peripetiích se mi nabídla obnova aplikací ze zálohy na Google Cloud, což samozřejmě zabralo notnou dávku času (52 aplikací :anguished: včetně těch od MIUI). Zatím tedy vše běží jak má a budu nadále testovat.
 #410585  od panRajce
 před 1 měsícem
Zdravím po čase .... zatím jsem s LOS 15.1 spokojený, ač jsem si tam dal raději Nova Louncher :) Ale mám trochu další dotaz. LOS 15.1 vychází stále nová a nová verze. V současnosti vidím lineage-15.1-20190112-nightly-wt88047-signed .... ale nevím jak to nainstalovat, aniž bych musel zase všechno smáznout ????
Někde jsem narazil, že by přes TWRP mělo jít jenom "smáznout" system a nainstalovat nový, takže po restartu by to naběhlo s novější verzí LOS. Ale nechci se do toho pouštět , pokud to nemám potvrzené od někoho zkušenějšího.
 #410645  od filip.fousek
 před 1 měsícem
Pro "panRajce":
Pokud ti oznámení o aktualizaci chodí do notifikačního centra, stačí to z něj "roztapnout", tam je pak volba "stáhnout", po stažení se pak změní na "nainstalovat", po nainstalování jsi vyzván k restartu, při něm se systém spustí do TWRP, provede aktualizaci, znovu restart, a pak už je v telefonu nová verze. Data v telefonu zůstávají beze změny, mění se jen verze LOS. A myslím, že Nova Launcher by na průběh vliv mít nemusel. Podobně se to dá ručně spustit z "Nastavení/Systém/Informace o telefonu/Aktualizace LineageOS".
Nové verze teď ale chodí prakticky denně, takže bych to s frekvencí aktualizace nepřeháněl. Pokud vše funguje - proč aktualizovat a koledovat si o brick.
 #410795  od panRajce
 před 1 měsícem
Ano, notifikace mi chodí a už jsem si dal jednu verzi i stáhnout, ale že by se status změnil na Instalovat jsem si nevšiml. Musím být příště pozornější.
Aktualizaci bych rád zkusil, jelikož mám verzi z 2018-12-31..... Čekání na Silvestrovský ohňostroj bylo zaplněno flashováním. A přijde mi že se pomalu nabíjí a taky se občas zasekne některá aplikace, která na Miui 8 běhala v poho.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat