Beryko.cz
[Všeobecný pokec o všetkom]
 #340452  od mv61
 před týdnem
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, do jaké míry řešíte bezpečnost vaší verze OS, protože minulý týden mně někdo hacknul počítač a před očima si převedl bitcoiny z mojí online peněženky za docela tučnou sumu na svůj decentralizovaný účet.
Neříkám, že s tím má vaše verze Androidu něco společného a v žádném případě tu nechci tento problém řešit, ale pro jistotu se ptám do jaké míry řešíte bezpečnost, protože jsem přistupoval k bitcoinové peněžence rovněž z vaší verze Androidu a SMSky pro přihlášení do peněženky mi taktéž chodily na stejný mobil. Opakuji (pro blbce), že tu nechci řešit hacking mého počítače, pouze se ptám na bezpečnost MIUI OS, která je modifikována československou komunitou.
Mimo jiné bych se chtěl zmínit také o tom, že vaše verze Androidu stále obsahuje čínské Appky (Mi Cloud, Mi Ovladač, Mi Video, Mi účet atd.), přestože uvádíte, že bude od nich osvobozena. Je nutné upozornit, že třeba MiCloud automaticky provádí zálohu CELÉHO mobilu někam na čínský server a další čínské Appky sbírají o vás spoustu informací. Je nutné najet do nastavení a těmto funkcím MANUÁLNĚ deaktivovat přístupová práva. A když vydáte novou verzi OS, je nutné nastavení opět zkontrolovat, neboť některé funkce se u těchto čínských Appek "rády" aktivují znovu.
Jinak si velmi vážím vaší práce a moc děkuji za to že ji děláte.

Předem díky
Naposledy upravil(a) mv61 dne 02 Pro 2017, 22:18, celkem upraveno 5 x.
 #340464  od soban
 před týdnem
Nezlob se ale když ti někdo heknul PC co to má společného s telefonem?????

Prostě musel jsi si asi nainstalovat nějakou aplikaci co ti přeposíla SMS, možná nějaká útočná stránka v prohlížeči.

Další věc jak se útočník dozvěděl že musí heknout i telefon číslo..........

Jinak bezpečnost je podle mě stejná jako u originální rom od výrobce....

A jinak já jsem žádné čínské aplikace ve zdejší rom nenašel, kromě zálohování na cloud a i tam jsou SMS po zálohování nějakou dobu nečitelné, takže odtamtud to asi neuniklo...

Předpokládám že jsi si něco stáhnul do mobilu sám či nějaká breberka která se stáhla přes prohlížeč....
 #340506  od bedo
 před týdnem
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před týdnem
Mimo jiné bych se chtěl zmínit také o tom, že vaše verze Androidu stále obsahuje čísnské Appky, přestože uvádíte, že bude od nich osvobozena. Je nutné upozornit, že tyto Appky automaticky provádějí zálohu CELÉHO všeho mobilu někam na čínský server a sbírají o vás spoustu dalších dat.
Teba sa telefón pri prvom spustení nepýtal, čo chceš zálohovať na MiCloud? Lebo mňa hej. A povolil som mu len pár vecí. Teda žiadna záloha CELÉHO telefónu, ako píšeš. Alebo niečo nechápem správne?
 #340613  od fitom
 před týdnem
Mi video a mi music a mi remote by som rátal za čínske aplikácie, videu a music sa nedajú odobrať práva.

Tak mi Cloud ak to máš zapnuté tak v podstate robí "celý" telefón , okrem dát aplikácií a súborov mimo galérie z interného úložiska.

Bezpečnosť pokryvkáva so security patchmi a verziou Androidu, takže ak nemáš nejaký vyšší model tak budeš mať napr A6 a 6mesiacov staré patche ako ja na R3S...

Prísť o btc teraz pri tejto cene je asi fakt na porazenie :( inak keď píšeš že ti to mizlo pred očami tak si mal skočiť po Power alebo odpojiť sieť, ale to ti je teraz prd platné.
To si mal windoze 10?

Inak na dôležité veci typu banka, zmenáreň atď používam iný email/účet ktorý nemám na telefóne a ani naň nepristupujem z mobilu.
Na zváženie je aj použitie VM, môžeš mať nejakú Linux VM (alebo aj win ale LX ti zabere menej miesta plus není mainstream target) a peňaženky mať tam. Alebo naopak, tú VM používať na prasačiny a desktop bude čistý :)

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 #340662  od soban
 před týdnem
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před týdnem
Mi video a mi music a mi remote by som rátal za čínske aplikácie, videu a music sa nedajú odobrať práva.
Jasně že jsou čínské..... ale to by jsi mohl říct o celé ROM která je čínská a pouze tam zdejší komunita propašuje úpravy.

Tady jde spíš o Mi Cloud kde se všechno zálohuje - ale po záloze když jsem se chtěl kouknout na SMS tak se mě hned nezobrazily takže tady to podle mě neuteklo.

Prostě musel si něco nainstalovat do telefonu asi přes prohlížeč a pokud do peněženky přistupoval odtamtud tak si hekr přečetl i SMS na přihlášení....

Jinak nevím zda by mu odpojení od sítě pomohlo, ale pokud zjistím jakoukoliv podezřelou akci okamžitě blokuji co jde........

Asi by to chtělo pořádně popsat co a jak se stalo.
Jinak pokud něco potvrzujete SMS tak je nejlepší na to mít starý telefon a simku bez dat pak se to nedá tak lehce heknout i když SMS se posílají nešifrovaně.
    Beryko.cz

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 249 uživatelů dne 24 Kvě 2015, 20:54

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage XIAOMI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat