[cancro]
 #115036  od pp88
 před 9 lety
Tento týden jsem na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť objednal údajně originální Xiaomi mi4. Byla na něj 40% sleva z původní ceny cca 400 USD. Toto už zavánělo padělkem, ale zkusil jsem to s tím, že kdyžtak budu kontaktovat DHGate a žádat peníze zpět. Cena i s DHL poštovným byla 266 USD.

Chtěl bych tedy ostatní upozornit, aby si dávali pozor a v žádném případě nedůvěřovali tomuto zdroji. Na telefonu nejde provést update žádným zde na fóru uvedeným způsobem (miflash ani systémovým update se zip souborem).

Níže můžete vidět jak jsem u telefonu rozpoznal, že se jedná o fake.

Zároveň bych byl rád, jestli někdo ze zkušenějších nebude znát odpověď/řešení mého dotazu... Myslíte, že je reálná šance jak zjístit co je opravdu na 100% uvnitř, tak aby šla třeba přehrát ROM, respektive alespoň vyřešit problém s úložištěm (to, že půjde aktivovat slot na paměťovou kartu a instalovat na ní nepředpokládám, ikdyž CPU/Memory App ji vidí - viz. obrázek No.19. Díky!Jak jsem poznal, že telefon je pravděpodobně na 99% fake:
 1. 1) Perfektní je návod uvedený zde, doporučuji prostudovat: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
  Pro mě byl na první pohled divný popis na krabici, kde je uvedeno že se jedná o 64GB verzi ale na bíle nálepce pak už stojí 16GB. Po vybalení jsem však byl překvapený kvalitou zpracování, která je kromě zadního krytu naprosto dokonálá. Jediné co vzbudilo mé podezření bylo, že zadní kry divně vrzal po stlačení části pod fotoaparátem. Když jsem chtěl sundat nálepku ze zadní krytu, podařilo se mi spolu s ní odcvaknout i zadní kryt. Poté bylo viditelné, že vnitřnosti telefonu jsou jiné. Překvapil také prázdný slot na paměťovou kartu (systém však žádnou po vložení nevidí).
  No.1Obrázek No.2Obrázek
 • 2) Po stlačení Volum+ a Power Button se nenačetl Xiaomi recovery nýbrž Android System Recovery. Antutu pro změnu prozradilo během testování rozlišení 1280x720px.
  No.3Obrázek No.4Obrázek
 • 3) Co je však velmi zvláštní, že veškeré testovací programy ukazují procesor Snapdragon a RAM 3GB
  No.5Obrázek No.6Obrázek No.7Obrázek
 • 4) RAM je však podle jiných testů necelý 1GB, v systému ukazuje ukazatel 3GB, ale po uvolnění paměti ukáže že bylo uvolněno XXXmb a zbýva přes 1GB.
  No.8Obrázek No.9Obrázek No.10Obrázek No.11Obrázek
 • 5) Po prohlédnutí systémových aplikací jsem objevil, že se v aplikacích nachází např. MTK Thermal Manager nebo MTK Suit daemon. Testovací aplikace ukazuje "MTK" také u Proximity senzoru a Accelerometru.
  No.12Obrázek No.13Obrázek No.14Obrázek No.15Obrázek
 • 6) Velký problém je u tohoto telefonu úložiště, kdy nejde zvolit kam má telefon zapisovat a hlásí že je paměť plná. Systémový ukazatel vypadá v tomto případě taky zmanipulovaný.
  No.16Obrázek No.17Obrázek No.18Obrázek No.19Obrázek
dkalina, nob, Pepe II a 1 ostatní se to líbí
 #119657  od Victor
 před 9 lety
Ad 3) Vtip je v tom, že nejpoužívanější testovací programy jsou už "předinstalované" v systému. Takže když se je pokusíš instalovat z GP, aktivují se ty systémové - upravené. ;)
ROM asi nepřehraješ ničím. Tohle bude nějaká splácanina s jedinečnou ROM, vytvořenou jen pro tento fake.
kulma se to líbí

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat