[Oznamenia]
#56689 od ingbrzy
12 kvě 2014, 08:13
Rozhovor o tom, kto stoji za miuios.cz... :)

Pre zobrazenie URL adries sa musíte prihlásiť.

Pre zobrazenie URL adries sa musíte prihlásiť.

Pre zobrazenie URL adries sa musíte prihlásiť.
#56693 od djha53k
12 kvě 2014, 08:39
Skvělé!!!
Btw. jako vždy se moje predstava o tom jak může vypadat člověk na druhý straně totálně rozešla s realitou ;)

Mi2SC 32GB(3100mAh) z Tapatalk
#56814 od Minetex
12 kvě 2014, 17:13
Pěkný rozhovor, ale musím říct, že jsem si ingbrzyho představoval opravdu trochu jako Einsteina :)

Xiaomi Mi2S 32 Gb >>> Tapatalk
#56821 od tommy
12 kvě 2014, 17:58
Dobrý článek :) nejvíc se mi líbí věta: Telefóny sa dostanú na rad spolu s príchodom Mi3S zrejme už 15. 5. 2014. :D
#56893 od PicoBello
12 kvě 2014, 22:09
neuveriteľné, koľko práce a vo vlastnom voľne, veď my by sme vám mali platiť asi nejaký paušál, alebo čo. klobúk dolu.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
#82656 od bckp
17 srp 2014, 11:56
Článek není špatný, ale zapomnělo se na lidi, kteří obětovali obrovské množství času aby tohle všechno mohlo vůbec vzniknout... Od Pepe.II který pracoval na překladech, přes původní team, který pracoval na tom, aby nás Čína vůbec uznala a celý projekt začal...
#82692 od dkalina
17 srp 2014, 13:24
@bckp : Asi te tu malokdo zna, vcetne me. Neudal by sis chvili cas a nedoplnil sem neco z historie? Urcite by to zajimalo mnoho clenu fora. Diky
#100068 od Patrik
02 říj 2014, 22:38
No ono to neni jen tak to sepsat,musi se zabrousit o par let zpet a pohledat diskuze,ktere jsme vedli. Treba i to,ze toto forum zacalo na FluxBB a dalo spoustu prace to ve volnem case vsechno stihat. Bckp nad tim stravil nespocet dni a radku ;) Muzu se o to pokusit,ale nebude to hned,navic muzu neco zapomenout a bude se to muset doplnit,aby to melo hlavu a patu.
#100134 od strom
03 říj 2014, 08:32
Sorry kluci, neberte to nějak ve zlém....
Nevím, jak moc složité je dát tu historii dohromady. My asi nepotřebujeme přesný popis, který by se musel deohledávat v nějakých diskuzích.

Nechci mluvit za ostatní, ale myslím, že nám stačí vcelku jednoduchý příběh podobný tomu rozhovoru na smartmanii, jak to celé vzniklo. Něco ve smyslu: Byli jsme tři a znali jsme se původně ze střední školy. Pak jeden z nás byl na výletě v Číně a náhodou zaslech něco o téhle značce, tak si tam koupil telefon za pár šupů - Mi1. Domluvili jsme se, že bysme to MIUI mohli zkusit přeložit. To ale znamenalo komunikaci s Čínou a tam byl problém, protože.... V roce X vznikl první web. Ten dělal to, druhý tohle. Pak byl problém, protože se blížily státnice na vejšce, práce, první dítě, vycestování do ciziny a museli jsme toho z časových důvodů nechat. Nabídli se ingbrzy a spol., že by to vzali, mě zůstala funkce administrátora, jelikož jsem web dál vlastnil.

Tohle se fakt nedá napsat z patra? Takhle sem akorát bckp hodil slib, že něco večer sepíše a neudělal to, ty to zase prezentuješ jako superdetektivní práci, ale výsledek je takový, že něco nejde, jen se o tom mluví. Zásluhy máte a všimli jste si, že je chceme vědět a budeme si vás za to rádi považovat, ale musíme vědět zhruba za co :) Takhle to prostě nepůsobí moc dobře. A jestli jste teď mezi sebou tady měli nějaký spor nebo mezi vámi není dobrá nálada, tak se od toho můžete při téhle příležitosti na chvíli oprostit. Je to na vás ;)
#100148 od Patrik
03 říj 2014, 09:29
Tak ja to sepisovat nemusim,jen jsem reagoval na prosbu,chapu,ze bckp nema tolik casu,nikdo z nas ho nema na rozdavani,tak jsem si rekl,ze to zkusim,ale vylozene nemusim a kdyz uz,tak bych rozhodne nepsal jako na smartmanii ;)
EDiT: rozepre byly,ale usmevne,zadne,ze by jsme se nenavideli,mozna jsem to blbe napsal ;)
#100160 od strom
03 říj 2014, 09:56
Jasně :)
Celé to vzniklo tím, že si bckp "postesknul", že v tom rozhovoru na smartmanii nebyl vzpomenut původní tým. On tam vzpomenut byl, ale asi na takové úrovni detailu, v jaké byl koncipován celý ten rozhovor... No a jelikož to připomenutí vzniku původního miui.cz za původní tým asi nikdo neudělá, tak si pak ale nesmíte posteskávat. Ale ne, teď jsem byl zbytečně rejpavej ;)

Už jsme tu dali najevo, že bychom se o tom rádi něco dozvěděli, jelikož jak už bylo naznačeno, asi hodně velká část členů tohoto fóra, včetně mě, o vás mnoho neví kromě té jedné jediné informace. Někteří možná neví vůbec nic. A určitě stojí za to vaší práci připomenout. Jestli to bude formou rozhovoru na smartmanii nebo nějakým podrobným shrnutím nějakých vašich diskuzí a technických detailů, na čem všem jste tehdá fungovali atd., to už je jedno. Možná by ale bylo dobrý odrazit se od něčeho jednoduššího a míň časově náročnýho a pak třeba zodpovídat nějaké konkrétní dotazy, pokud by byly a pokud by se vám chtělo. Ale to je fakt na vás. Buď něco bude nebo nebude nic a to by byla škoda.
#111277 od Pepe II
12 lis 2014, 18:14
Zdravím,

co se týká počátků překladů MIUI, tak to zkusím trochu objasnit z pohledu člověka, který se mezi prvními snažil o překlad a vytvoření CZ MIUI ROM pro HTC Desire. Doufám, že na nikoho nezapomenu a že to nebude moc zkreslené. Už je to přeci jenom nějaká doba.
Ve 3. kvartále roku 2010 se objevují první zmínky o MIUI jako graficky vydařené ROM založené na CM7 s většími možnostmi nastavení. V listopadu 2010 se objevují první beta verze MIUI. Na webu crowdin.net vzniká čeština, kterou tehdy začal tvořit d750 a ještě pár dalších, jejichž jména už nedám. Češtinu nedokončili, ale vznikl dobrý základ, cca 70% hotovo. V lednu 2011 jsem na androidforum.cz zkusil nabrat pár lidí na překlad pro HTC Desire. Byl vytvořen webík, do kterého se daly překlady vkládat. Nejaktivnější v překladu byli kajry, Radomil, w0lf a MrEdDy. Do měsíce bylo všechno přeloženo a vyřešeny problémy s implementací. Od února 2011 se dá MIUI ROM pro HTC Desire považovat za použitelnou. O MIUI ROM jsem se přestal starat v červnu 2011, kdy jsem už časově nestíhal.

Překladů se ujal tým pod vedením bckp, který tomu dal nějaký řád, vytvořil tooly a začal s implementací na více typů telefonů. Teď je na něm aby v pohádce o vzniku CZ MIUI ROM pokračoval.
#115378 od bckp
01 pro 2014, 12:53
Děkuji moc Pepe.II za úvod do překladů, nebýt jeho, česká MIUI by dneska nejspíše ani neexistovala, byl to on kdo mi ze startu pomohl.

Jak již napsal, někdy v červnu jsem se objevil na scéně, s tím že jsem viděl, že jsou překlady celkem v konzistentním stavu, i když vznikalo ještě mnoho nových a nových stringů, bylo to v době, kdy si MIUIv3 procházela bouřlivým vývojem. Spojil jsem se tedy s kluky, co dělali na MIUI češtinách pro různé telefony ( Petr Hlubek, Jaroslav Halamka ), a začali jsme se domlouvat, jak překlady sjednotit a spolupracovat, tak abychom nemuseli všichni dělat totéž jenom každý pro jiný telefon ( tak mimochodem fungovalo vydávání asi první měsíc, každý kompiloval sám ). V té době jsme již pracovali na vytvoření nástrojů ( pro překlad napsal Ufik ), pro kompilaci a kontrolu nových stringů atd pak já osobně. Sehnali jsme server, vytvořili prezentaci, a poprvé vznikl název MIUICzech ( tehdy ještě jako čistě CZ překlad ). Krátce po vzniku CZ webu, a českých překladů pro všechny telefony ( tentokráte již automatický build script, který je dodnes dostupný na mém GitHUB účtu ), se ozval tuším Michal Ivanič, že by rád doklepnul i SK překlad, s tím žebychom mohli mít spojenou komunitu CZ+SK, a tak vznikla za podpory dalších lidí ( PulseTM, Zimors, frenkys55, djmajino, –UFO– ) i slovenská verze.

V té době ( tuším někdy ke konci roku 2011 ) jsme s MIUI začali komunikovat a usilovat o oficiální uznání komunity MIUI Czech & Slovak, což se po pár týdnech povedlo, dostali jsme přístup k betaverzím MIUI, začali překládat průběžně, a vydávat vždy pátek z vlastních aktualizačních serverů ( s tímto nám pomohl MarkHUK, zakladatel MIUIANDROID.com ).

A toto vše fungovalo po nějakou dobu, než jsem někdy z kraje roku 2013 komunitu opouštěl, neboď jsem již z časových důvodů nestíhal, a tak jsem hledal, komu bych komunitu přenechal, našel se MrEdDy, který řekl, že by se pokusil ji řídit, bohužel se mu to nepovedlo tak jak by si představoval a tak komunita začala chátrat, až přišel Ingbrzy se kterým jsem se nakonec domluvil a on vdechl MIUI CZ&SK nový život.

Já jako zakladatel jsem s projektem ještě nějakou chvíli spolupracoval. Posléze jsem projekt opustil nadobro ( z důvodů které nechci rozebírat, nazvěme to názorových rozchodem ) a přestal se o něj zajímat. Projekt MIUI.cz jsem založil jako neziskový projekt, s myšlenkou že to dělá komunita pro komunitu, a vše by mělo být otevřené ( včetně zdrojových kódů ), to kam se dostal dnes mě částečně mrzí, na druhou stranu, je to pochopitelné, že lidé kteří za ním stojí dnes do něj vkládají obrovské množství času a úsilí ( také jsem to dělal ) a chtějí z této činnosti mít nějaký prospěch.

Já osobně přeji MIUI CZ&SK mnoho světlých zítřků, a co nejméně hádek a osočování na veřejnosti, je to projekt, který vznikl z lásky k Androidu, komunitě a myšlence svobodného softwaru a spolupráce, byla by podle mého názoru škoda, kdyby se tyto základní myšlenky a principy vytratily.
#120367 od bckp
26 pro 2014, 22:08
@strom: On jsem tam byl vzpomenut jenom já, ale tohle nikdy nebyla ONE-MAN-SHOW, vždy tu byl celý team lidí, kteří se snažili aby to celé fungovalo, a to mi vadilo nejvíce...
#248096 od ingbrzy
04 zář 2016, 19:18
Rozhovor o miuios.cz

Pre zobrazenie URL adries sa musíte prihlásiť.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Celkem je online 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 návštěvník (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 249 uživatelů dne 24 kvě 2015, 20:54

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage XIAOMI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení.

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat