[Oznamenia]
 #56689  od ingbrzy
 před 10 lety
Rozhovor o tom, kto stoji za miuios.cz.... :)

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
strom, lukbe, coolajda a 19 ostatní se to líbí
 #56693  od djha53k
 před 10 lety
Skvělé!!!.
Btw. jako vždy se moje predstava o tom jak může vypadat člověk na druhý straně totálně rozešla s realitou ;)

Mi2SC 32GB(3100mAh) z Tapatalk
 #56821  od tommy
 před 10 lety
Dobrý článek :) nejvíc se mi líbí věta: Telefóny sa dostanú na rad spolu s príchodom Mi3S zrejme už 15. 5. 2014. :D
 #56893  od PicoBello
 před 10 lety
neuveriteľné, koľko práce a vo vlastnom voľne, veď my by sme vám mali platiť asi nejaký paušál, alebo čo. klobúk dolu.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
kubajs24 se to líbí
 #82656  od bckp
 před 9 lety
Článek není špatný, ale zapomnělo se na lidi, kteří obětovali obrovské množství času aby tohle všechno mohlo vůbec vzniknout... Od Pepe.II který pracoval na překladech, přes původní team, který pracoval na tom, aby nás Čína vůbec uznala a celý projekt začal...
strom, dkalina, VMach3 a 5 ostatní se to líbí
 #100068  od Patrik
 před 9 lety
No ono to neni jen tak to sepsat,musi se zabrousit o par let zpet a pohledat diskuze,ktere jsme vedli. Treba i to,ze toto forum zacalo na FluxBB a dalo spoustu prace to ve volnem case vsechno stihat. Bckp nad tim stravil nespocet dni a radku ;) Muzu se o to pokusit,ale nebude to hned,navic muzu neco zapomenout a bude se to muset doplnit,aby to melo hlavu a patu.
 #100134  od strom
 před 9 lety
Sorry kluci, neberte to nějak ve zlém....
Nevím, jak moc složité je dát tu historii dohromady. My asi nepotřebujeme přesný popis, který by se musel deohledávat v nějakých diskuzích.

Nechci mluvit za ostatní, ale myslím, že nám stačí vcelku jednoduchý příběh podobný tomu rozhovoru na smartmanii, jak to celé vzniklo. Něco ve smyslu: Byli jsme tři a znali jsme se původně ze střední školy. Pak jeden z nás byl na výletě v Číně a náhodou zaslech něco o téhle značce, tak si tam koupil telefon za pár šupů - Mi1. Domluvili jsme se, že bysme to MIUI mohli zkusit přeložit. To ale znamenalo komunikaci s Čínou a tam byl problém, protože.... V roce X vznikl první web. Ten dělal to, druhý tohle. Pak byl problém, protože se blížily státnice na vejšce, práce, první dítě, vycestování do ciziny a museli jsme toho z časových důvodů nechat. Nabídli se ingbrzy a spol., že by to vzali, mě zůstala funkce administrátora, jelikož jsem web dál vlastnil.

Tohle se fakt nedá napsat z patra? Takhle sem akorát bckp hodil slib, že něco večer sepíše a neudělal to, ty to zase prezentuješ jako superdetektivní práci, ale výsledek je takový, že něco nejde, jen se o tom mluví. Zásluhy máte a všimli jste si, že je chceme vědět a budeme si vás za to rádi považovat, ale musíme vědět zhruba za co :) Takhle to prostě nepůsobí moc dobře. A jestli jste teď mezi sebou tady měli nějaký spor nebo mezi vámi není dobrá nálada, tak se od toho můžete při téhle příležitosti na chvíli oprostit. Je to na vás ;)
 #100148  od Patrik
 před 9 lety
Tak ja to sepisovat nemusim,jen jsem reagoval na prosbu,chapu,ze bckp nema tolik casu,nikdo z nas ho nema na rozdavani,tak jsem si rekl,ze to zkusim,ale vylozene nemusim a kdyz uz,tak bych rozhodne nepsal jako na smartmanii ;)
EDiT: rozepre byly,ale usmevne,zadne,ze by jsme se nenavideli,mozna jsem to blbe napsal ;)
 #100160  od strom
 před 9 lety
Jasně :)
Celé to vzniklo tím, že si bckp "postesknul", že v tom rozhovoru na smartmanii nebyl vzpomenut původní tým. On tam vzpomenut byl, ale asi na takové úrovni detailu, v jaké byl koncipován celý ten rozhovor... No a jelikož to připomenutí vzniku původního miui.cz za původní tým asi nikdo neudělá, tak si pak ale nesmíte posteskávat. Ale ne, teď jsem byl zbytečně rejpavej ;)

Už jsme tu dali najevo, že bychom se o tom rádi něco dozvěděli, jelikož jak už bylo naznačeno, asi hodně velká část členů tohoto fóra, včetně mě, o vás mnoho neví kromě té jedné jediné informace. Někteří možná neví vůbec nic. A určitě stojí za to vaší práci připomenout. Jestli to bude formou rozhovoru na smartmanii nebo nějakým podrobným shrnutím nějakých vašich diskuzí a technických detailů, na čem všem jste tehdá fungovali atd., to už je jedno. Možná by ale bylo dobrý odrazit se od něčeho jednoduššího a míň časově náročnýho a pak třeba zodpovídat nějaké konkrétní dotazy, pokud by byly a pokud by se vám chtělo. Ale to je fakt na vás. Buď něco bude nebo nebude nic a to by byla škoda.
VMach3, dkalina, djha53k a 1 ostatní se to líbí
 #111277  od Pepe II
 před 9 lety
Zdravím,

co se týká počátků překladů MIUI, tak to zkusím trochu objasnit z pohledu člověka, který se mezi prvními snažil o překlad a vytvoření CZ MIUI ROM pro HTC Desire. Doufám, že na nikoho nezapomenu a že to nebude moc zkreslené. Už je to přeci jenom nějaká doba.
Ve 3. kvartále roku 2010 se objevují první zmínky o MIUI jako graficky vydařené ROM založené na CM7 s většími možnostmi nastavení. V listopadu 2010 se objevují první beta verze MIUI. Na webu crowdin.net vzniká čeština, kterou tehdy začal tvořit d750 a ještě pár dalších, jejichž jména už nedám. Češtinu nedokončili, ale vznikl dobrý základ, cca 70% hotovo. V lednu 2011 jsem na androidforum.cz zkusil nabrat pár lidí na překlad pro HTC Desire. Byl vytvořen webík, do kterého se daly překlady vkládat. Nejaktivnější v překladu byli kajry, Radomil, w0lf a MrEdDy. Do měsíce bylo všechno přeloženo a vyřešeny problémy s implementací. Od února 2011 se dá MIUI ROM pro HTC Desire považovat za použitelnou. O MIUI ROM jsem se přestal starat v červnu 2011, kdy jsem už časově nestíhal.

Překladů se ujal tým pod vedením bckp, který tomu dal nějaký řád, vytvořil tooly a začal s implementací na více typů telefonů. Teď je na něm aby v pohádce o vzniku CZ MIUI ROM pokračoval.
VMach3, dkalina, strom a 6 ostatní se to líbí
 #248096  od ingbrzy
 před 7 lety
Rozhovor o miuios.cz

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
VMach3, Ted, domino2115 a 8 ostatní se to líbí
 #504562  od VMach3
 před 2 lety
K příležitosti 10. výročí založení MIUIPolska.pl vyšel článek mapující činnost týmu xiaomi.eu.
Byť je článek zaměřen především na polské uživatele, věřím že je zajímavý i pro české & slovenské uživatele MIUI by xiaomi.eu.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

EN verzia
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #504564  od josef_novak
 před 2 lety
V tom článku to je naznačeno, že vše je o benevolenci Xiaomi ohledně bootloaderu, jinak by se všem o zdejší ROM mohlo jen zdát.
Mě se jejich politika ohledně jeho odemknutí vůbec nelíbí, ani zamknutí při nahrání globální ROM.
tatko Tom se to líbí

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat