[B20=kate]
 #250683  od Mareman
 před 3 lety
Největším pokrokem a lákadlem proti dalším modelům je na Redmi Note 3 Special Edition samozřejmě LTE Band 20 - 800 MHz. Vzhledem k tomu, že jsou verze prapodivně značené, dokonce ani na krabičce není ani zmínka o pásmech LTE, je nejlepší si ověřit v praxi jakou frekvenci modem telefonu zrovna přijímá - ujistit se, že tedy opravdu máme onu správnou verzi a funguje jak má.
Hlavně u T-Mobile 4G se ve velkých městech zdaleka ne vždycky jedná o band 20 - 800. Platí, že čím vyšší frekvence, tím dokáže BTSka obsloužit více klientů a dosahuje vyšších rychlostí na úkor menšího pokrytí. T-Mobile proto ve velkých městech využívá i frekvenci 2100 MHz. Kupodivu zrovna tato frekvence spoustě béčkových čínských telefonů chybí a přesto že tyto mají třeba 800ku, není to LTE zdaleka tak slavné jak operátor slibuje. Důvod je právě ten, že ten vysokorychlostní internet co T-Mobile reklamuje, provozuje právě na 2100MHz. Pokud telefon podporuje LTE 800 i 2100 a stejně tak BTSka ke které je připojený, upřednostní logicky příjem právě 2100ky. Konkrétní informace o frekvencích a lokalitách jednotlivých operátorů se dají najít na:

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pro to co potřebujeme se výborně hodí apka NetMonster:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Po jejím spuštění si požádá o stažení DB BTSek dané země a operátora, bohužel pořád obsahuje pouze Českou republiku a Francii. Po té už pak zobrazí konkrétní informace o buňce ke které je telefon připojený a mimo jiné v hranaté závorce i frekvenci (viz screenshot). Pokud je dostupných buněk víc, zobrazí je v seznamu pod sebou podle útlumu. Apka má i zajímavý režim "řidič", umí zobrazit pozice BTSek na mapě atd....stačí apku proklikat.

Nevýhodou této aplikace je, že zobrazuje informace ze stažené DB podle čísla BTS, teoreticky tedy nemusí být aktualizovaná, ale zatím jsem se s tím nesetkal. Větší nevýhoda je ta, že jí chybí databáze pro Slovensko, zatím se nějak autor nemá k tomu aby ji doplnil.

Nedávno jsem našel univerzálně použitelnější apku která čte informace přímo z rádia telefonního modemu, Network Signal Guru: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

S úspěchem jsme ji i se slovenskými kolegy testovali na Lenovo Vibe P1 PRO se Snapdragonem 615 kde krásně zobrazila přijímaný BAND. Na RN3 ho bohužel nezobrazí, předpokládám tedy že vyžaduje root který zatím nemáme. Každopádně jak bude unlock a root, vyzkouším ji znovu a doplním informace o použitelnosti na RN3.
Přílohy
NetMonster.png
NetMonster.png (91.57 KiB) Zobrazeno 678 x
Rychtar84 se to líbí

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat