[Xiaomi Mi Band]
 #467592  od NeoBlade
 před 4 týdny
Borci ahoj,
jsem v koncích a už nevím jak dál vlastníma silama.
Před vánocema jsem do mi band 4 úspěšně nahrál firmware i češtinu. V Notify and fitness mi to ukazuje fw: 1.0.7.44, zdroje:83, písmo 1... Byl to dárek pro syna kolegyně z práce. Dostala jasné instrukce, aby si syn až dostane dárek, nainstaloval tu odladěnou appku Mi Fit verze 4.0.13 tehdy, na které to fungovalo mě. Po Vánocích ale se na to asi zapomnělo a kamarádka od syna mu nainstalovala Mi Fit z Google play. Náramek se nejspíš hodil zpátky do čínštiny. Ted to mám v rukou a za boha mi nejde nahrát žádný firmaware ani zdroje. Zkusil jsem hodně návodů a bud něco dělám špatně, nebo je z toho cihla. Mohl by mi někdo poradit?

Zkusil jsem Mi fit 4.0.14 All in one.apk, 4.0.13., fw. 1.0.7.44_Ft1.0, 1.0.7.60. Zkusil jsem to i skrz druhý telefon a stejně to nešlo napárovat. V Mi Fit jakékoliv appky to ukazuje hlášku, kterou to hodí víceméně okamžitě: Nelze spárovat, restartuje náramek a zkuste znovu.
Hodně návodů psalo o tom, že je třeba náramek nejdřív odhlásit, ale já se na to vůbec nedostanu. V odinstalaci a opětovné instalaci Mi Fit appky, to stále ukazuje i můj mi band 3, jakoby stále spárovaný. V app Notify and Fitness jsem zkusil aktualizace firmware a hlášky náramek nepřipojen, nebo aktualizace selhala (0%)... zkusil jsem i aplikaci Bluetooth Pair 2.1.3, náramek se normálně najde, ukazuje připojen, ale aktualizace v NaF ani Mi Fit nejdou.
Nastavené to co ukazují v návodech bych měl mít nastavené správně (doufám).

Zasílám ještě foto displeje. je tam rozsypaný čaj a jediné co přečtu, jsou písmenka APP.. ikona jak kdyby "připojte k aplikaci"
Obrázek

půjde s tím něco udělat? Díky moc. Další info ohledně verzí, nastavení apod, dodám co nejdříve.

P.S. pokud jsem ve špatném vlákně, tak se omouvám a klidně přesunout. Jo a v prvním příspěvku tohoto vlákna se nedokážu dostat na češtinu skrz geekdoing, jen na slovenštinu
 #467594  od xpaulos2
 před 4 týdny
To to píše keď je nainštalované nespravne RES/Font k FW.
1. By som to skusil pripojiť na ten telefon na ktorom to bolo sparovane. Oficialnu MiFit nemal nainstalovanu lebo by to aktualizovalo na 1.0.9... ak sa pripoji tak tam by som nainstaloval oficialny MiFit z Google play lebo od verze 1.0.7.60 je čeština oficialne podporovaná a nechal aktualizovat.
 #467595  od xpaulos2
 před 4 týdny
Zdroje 83 su k 1.0.7.60 takze to podla vsetkeho zacalo aktualizovat a aktualizovalo zdroje a potom instalovalo FW ale zreje sa prerusilo spojenie mezdi telefonom a naramkom a instalaciu nedokoncil.
 #467604  od NeoBlade
 před 4 týdny
Asi jsem nestihl co přesně mám udělat.
Odinstaloval jsem Mi Fit v telefonu, se kterým jsem aktualizoval v prosinci ten náramek a na kterém se mi to celé povedlo. Nainstaloval jsem Mi Fit z Google play, verze 4.0.15, algoritmus 1.1.14. Opět jsem viděl svůj MB3 a dal hledat nové zařížení. Vyskočila mi hláška Nalezen dříve spárovaný náramek ... na ten jsem klikl a okamžitě: nelze spárovat, resetujte náramek a zkuste znovu.

Tuším, že u toho Notify and Fitness je něco o tom, že již dřív spárovaný náramek se nenajde nebo tak něco, nemůže to být něco s tím?
V Mi Fit jsem se dostal v Nastavení, O aplikaci, Uplatnování uživatelský práv, na nabídku: Vymazat date, Smazat účet, Odebírání oprávnění, Exportovat data... Pokud by pomohlo něco z tohohle, tak super, ale bojim se na to kliknou (ani nevím proč)... Pokud přijdu o nějaké data z mého MB3, tak se prd stane asi, ale at si něco neposeru :-)

Pokud jsem začal nějak špatně, tak prosím o postup pro tupouny :-)
 #467606  od xpaulos2
 před 4 týdny
Skus to sparovat z MIfit na mobilu toho kolegyneho syna. Ak je tam sparovany inde ho asi nesparuješ, keďže aj není nainštalovaný dobrý FW tak neviem ci by sa dal sparovat
 #467608  od NeoBlade
 před 4 týdny
Aha, už chápu. Takže stáhnout z GP oficiální appku Mi Fit, zkusit spojit a aktualizace, včetně češtiny, by se měla sama udělat. A pokud tedy ne, tak to můžu hodit z koše? :confused: Pokud by to tedy tak dopadlo, tak škoda. Pokud by byla nějaká šance ještě, tak uvítám jakýkoliv návrh. Díky aspon za toto
 #467767  od tata73
 před 3 týdny
zkus tuto apk .. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
pokud to nepujde a budeš to chtít vyhodit do koše pošli to mě vyzkouším to opravit napiš mi na FB skupině Amazfit cz/sk (admin)
 #467773  od NeoBlade
 před 3 týdny
tu appku jsem zkoušel dřív. už na svojím MB3. Dřív se mi povedlo i něco najít, ale nevím co jsem s tím udělal, ale od té doby mi ta appka nenajde asbolutně nic. Pokud je tam nějakej fígl, tak to zkusím i s tím ještě.
Dnes by to měla zkusit ta kolegyně z práce na synově telefonu. Měla by mi dát vědět jak pochodila
tata73 se to líbí
 #468345  od Davirek
 před 3 týdny
Mám takový problém pokud mám nainstalovaný Mi fit a připojený náramek Mi band 4 na tel. Xiaomi Redmi 4x , tak mi neskutečně ubývá baterie. Trošku mi trvalo, než jsem přišel na to, že to dělá Mi fit, ale teď už to vím na 100%. Mimo jiné jsem měnil i baterii v mobilu. A výsledek stejný. Sundám mobil z nabíječky a za hodinu mám dole 15% baterie. Mobil taky dost hřeje. Mám problém baterií vydržet do večera. Kolikrát se mi vybije už v 20 hod večer. A to ráno mám 100%. Pokud uspim Mi fit a odeberu mu všechny oprávnění, tak nic nehřeje, baterie ubývá standardně. V klidu vydržím dva dny. Dříve jsem měl Mi band 2 a ten neměl notifikace v podstatě to byl jen krokoměr a žádný problém jsem s baterií neměl. Neměl by , prosím někdo radu? Diky
 #468385  od STMADO
 před 3 týdny
Naistaluj si NaF. V mi-Fit vše zakaž. používej ho jen pro akrualizaci SW náramku. V NaF pak nastav notifikace dle vlastní potřeby. Ve foru je mnoho příspěvku k tomuto tématu. Jistě najdeš i další doporučení.
 #468419  od Davirek
 před 3 týdny
Děkuji za odpověď, nainstaloval jsem a testuju. První postřeh, že nezobrazuje diakritiku. Nevím, zda to dělá ten Motivy fitness. V 7 hod jsem sundal z nabíječky je í a mám 87% baterie. Takže z prvního pohledu stále stejné, ale dám tomu nějaký čas a uvidím. Překvapilo mě, že ten Mi fit musí být i tak nainstalovaný společně s Notify fitness
 #468468  od STMADO
 před 2 týdny
Možná by pomohlo provést restart MiFit. Tedy odpárovat Mifit od náramku a Mifit odinstalovat a znovu nainstalovat a nově spárovat. Mám telefon Samsung S7 a Mi band 4. Náramek má výdrž 20 dnů (nabíjíme při 20%) a telefon klasicky vydrží jeden den. Ale né z důvodu aplikace Mi Fit. Nevím jak je to u Xiaomi Redmi 4x se sledováním aplikací, které nejvíce baští baterku, ale u S7 to v našem spojení rozhodně MiFit není. Ten je až na konci seznamu. Možná pomůže i vypnutí GPS, aby se poloha brala z mobílních sítí a Wifi. GPS je velký žrout. Nevím jak máš nastaveno. časem to ale jistě vyladíš. :relaxed:
 #468538  od Davirek
 před 2 týdny
Pokud je Mi fit zmrazený, má vše zakázáno a není spárovaný s náramkem, tak mobil nemá problém. Samotný náramek vydrží taky téměř měsíc bez nabíjení. Několikrát jsem provedl tovární reset mobilu, následně výměna baterie za novou. Po instalaci Mi fit, spárování atd úplně stejná situace. GPS mám samozřejmě vypnutý.
Teď zkouším Notify fitness. Je to úplně jiná app , spousty nastavení, ale nevypadá to špatně. I energeticky to zatím vypadá lépe. Nechci to zakřiknout, mam ji první den. Ovšem co mě celkem mrzí je, že mi notifikace nechodí s diakritikou. Jinak je band celkově v cz i menu a počasí s diakritikou, jen když něco přijde třeba z mesenger nebo WhatsApp tak to je bez.
 #468552  od docekalz
 před 2 týdny
A není to tou vypnutou GPS? Protože Mi Fit požaduje GPS zapnutou. Jinak já mám spotřebu Mi Fit na jedno nabití telefonu kolem 1 procenta. Telefon Samsung S9+.
 #468578  od Davirek
 před 2 týdny
S tou GPS mě to nenapadlo, ale osobně si myslím, že musí s GPS spotřeba ještě nárůst. Vyzkouším to. Měl jsem zato, že GPS to chtělo jen při prvním párování aplikace s náramkem.
 #468960  od Davirek
 před 2 týdny
Tak výdrž se zapnutou GPS byla stejná. Navíc si tu GPS průběžně hledali i další aplikace, které by mohli pozici potřebovat.
Takže jsem nainstaloval Notify a fitness, zkouším postupně nastavovat, je tam toho fakt hodně. Pokud je Mi fit uspaný na pozadí, tak tel ráno po zapnutí má taky větší spotřebu, asi než nastartuje všechny procesy, ale pak se to uklidní a během dne už v pohodě. Náramek připojený a nějaký drasticky nárůst spotřeby nepozoruju. Jen mám problém se zobrazením počasí na náramku. Někdy tam počasí je, jinkdy ne. Nějak to koliduje s Mi fitem.
 #469676  od Rokype
 před 4 dny
Slováci, zbystrite! Náramok síce natívne nepodporuje SK jazyk, ale dá sa s tým jednoducho vybabrať. Odinštalujte MiFit4.0.16 z telefónu, stiahnite si odtiaľ: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť rozšírenú verziu MiFit 4.0.16 All in One a nainštalujte do fónu. Pribudne v nastaveniach možnosť vybrať jazyk, v akom komunikuje Mi Band 4. Zvoľte češtinu a ak dobre nastavíte povolenia aplikácie, SMS aj meno volajúceho sa na náramku zobrazí aj s diakritikou bezchybne. Jazyk telefónu ponechajte samozrejme SK! :-B
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat