[Xiaomi Smart Home]
 #457901  od kratas
 před 4 lety
Ahoj,

třeba už někdo z vás řešil, nebo by mě mohl poradit.

Již několikátý den se snažím připojit mijia hub, bohužel, ať dělám co dělám, nedaří se připojit, vždy to skončí s hláškou "connecting to network timeout". Jedná se o čínskou verzi, DGNWG02LM, v síti ji vidím registrovanou jako lumi-gateway-v3_miio56788059.

Abych to shrnul, zkoušel jsem už:
- Měnit SSID na wifi
- Měnit heslo na wifi
- Měnit typ šifrování na wifi
- Zakázat uplně firewall
- Připojit se na wifi přes jiný mobil a hotspot přes data
- Zkoušel jsem z jiného zařízení než z mého mobilu
- Zkoušel jsem vytvořit i jiný účet
- Zkoušel jsem měnit regiony
- Zkoušel jsem různé verze aplikací, poslední, i nejstarší 3.x.x a několik verzí mezi, včetně modifikované (vevs & rezmus)
- Zkoušel jsem proces opakovat několikrát po sobě

Primárně zkouším na china regionu, nic z toho nezabralo, vážně nevím. Jednu tu samou GW mám a ta mi jde v pohodě připojit, tato ne a mám pocit, že ta co mi funguje, se jinak rozbliká při párování, resp. při stisknutí tlačítka po dobu 5 sec se žlutě rozbliká a bliká pořád, dokud se nespáruje, tato párkrát žlutě blikne a ozve se gong a něco to na mě mluví čínsky a už to nic nedělá, přesto ji ale v mi home najdu a můžu připojit, jen to nedopadne. Taky jsem zjistil, že když zmáčknu tlačítko hned po zapnutí do elektriky, začně blikat žlutě a bliká pořád, ne jako když to zmáčknu nějakou dobu po naběhnutí, i tak je pak vidět v mi home a při připojení to dopadne obdobně.

Mimo to, to samé mi dělají žárovky od philipse, svíčky e14, dorazili dvě, ani jedna nejde spárovat, ten samý problém. Jediný co jde v pohodě, je ta první gw a yeelight rgb žárovka.

U tý gw mě napadlo, měla by být nová, ale dobu někde ležela, jestli to nemůže dělat nějaký historický firmware se kterým se to nepřipojí na cloud ? Já ji na wifi připojenou mám, vidím ji tam, signál dobrý, pingnu ji, po síťový vrstvě ok, ale v mi home poslední krok skončí timeoutem.

U těch žárovek už vůbec nevím, proč to nejde, prvotně jsem se snažil rozjet tu gw, ikdyž ty žárovky budu muset řešit taky.
Obrázek
 #519355  od vlceon
 před 1 rokem
Vím že je to dva roky staré vlákno ale aktuálně řeším stejný problém. Nejde mi připojit k Mi Home nový mixér a stejně tak přestalo fungovat připojení čističky vzduchu, která normálně poslední dva roky fungovala.
Povedlo se ti to tenkrát nějak vyřešit nebo je zde více lidí co má aktuálně stejný problém?
 #519419  od Mahtiel
 před 1 rokem
Čistička vzduchu, alespoň ta naše stará, myslím funguje jen na 2,4 GHz WiFi síti. Neměnil jsi ji čistě na 5 GHz?

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat