[GT-i9300][m0]
 #2550  od Jarek Máčal 1014
 před 7 lety
Jakmile jsem nainstaloval nejnovější update MIUI V5, vše funguje, až na volání, tzn. že při vytočení čísla a zahájení hovoru, neslyším vyzváněcí tón.  Dotyčnému, kterému volám, telefon normálně zvoní, když zvedne telefon, já jej neslyším a on mě taky NE. To samé je pokud někdo volá mě - můj telefon vyzvání, zvednu jej a opět nic neslyším - ani já a ani ten, kdo mi volá. Dokáže mi někdo poradit? Je zvláštní, že MIUI nyní používám MIUI Version 2.9.28 a vše funguje bez jakéhokoliv problému. Děkuji za rady.
 #2551  od ingbrzy
 před 7 lety
musis si nainstalovat novsi MODEM.... najdes na XDA...
 #2609  od mar72
 před 7 lety
.
Naposledy upravil(a) mar72 dne 29 Zář 2013, 10:09, celkem upraveno 1 x.
 #42538  od Josef Čermák
 před 6 lety
Mám stejný problém na nejaktuálnější verzi. S někým volám bez problémů, s někým se vůbec neslyšíme a s někým v telefonech hodně chrčí.
Evidentně špatně hledám na XDA. Neporadil by mi někdo co přesně hledat, abychom to mohl opravit? Docela rád bych MIUI používal dál.
 #42622  od Josef Čermák
 před 6 lety
Josef Čermák píše:Mám stejný problém na nejaktuálnější verzi. S někým volám bez problémů, s někým se vůbec neslyšíme a s někým v telefonech hodně chrčí.
Evidentně špatně hledám na XDA. Neporadil by mi někdo co přesně hledat, abychom to mohl opravit? Docela rád bych MIUI používal dál.
Stáhl jsem na SamMobile FW pro GT-I9300 (region O2C) a přes Odin nahrál celý systém. Po flashnutí MIUI problém stále trvá. :-(
 #42627  od ingbrzy
 před 6 lety
takze modem si zmenil a nepomohlo..?
 #42632  od ingbrzy
 před 6 lety
MIUI na S3 je Android 4.1.2.. ty si tam teda nahral modem z 4.3...?

vyber si ktorykolvek z 4.1.2 Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Josef Čermák se to líbí
 #42714  od Josef Čermák
 před 6 lety
Zatím je to horší než to bylo. Úplně mi přestalo fungovat volání. Nahrál jsem i z SamMobile celý FW od T-mobile s Andorid 4.1.2 a pořád je to stejné.
Signál mám, T-mobile to vidí, ale volání skončí, že připojení se nepodařilo, data nefungují a píše to pouze "tísňová volání".
 #42721  od Josef Čermák
 před 6 lety
Josef Čermák píše:Zatím je to horší než to bylo. Úplně mi přestalo fungovat volání. Nahrál jsem i z SamMobile celý FW od T-mobile s Andorid 4.1.2 a pořád je to stejné.
Signál mám, T-mobile to vidí, ale volání skončí, že připojení se nepodařilo, data nefungují a píše to pouze "tísňová volání".
Vypadá to, že problém bude v oddílu EFS, který je díky updatu na Android 4.3 ve verzi 2. Nelze se tak vrátit ke starší verzi Androidu. Aspoň budu doufat, že je to jenom verzí a že není EFS oddíl poškozený.
Ještě je možnost sehnat modem, který je novější než XXEMG4 a ten by měl umět přečíst IMEI správně.
 #42780  od Josef Čermák
 před 6 lety
Věc dopadla tak, že díky tomu, že jsem přecházel ma MIUI z originální ROM T-mobile Android 4.3 kde je již použit nový formát EFS verze 2, tak nelze jít zpět k verzi Androidu, kde se používá EFS verze 1. Respektive, nainstalovat to jde, ale volání s poslední verzí modemu XXEMG4 v Androidu 4.1.2, která umí pracovat s EFS v2, zase nefunguje správně volání.
Pravděpodobně by šlo nějakým nástrojem přeformátovat EFS oddíl, ale zavání to docela velkým riskem.
Třeba se tomu problému někdo bude ještě věnovat a já se rád vrátím k MIUI. V tuto chvíli jsem nenašel použitelné řešení. Popřípadě uvítám další nápady nebo tipy.

Pozn.: EFS je systémový oddíl Androidu, kde jsou uloženy důležitá data včetně IMEI, které identifikuje SIM do sítě operátora. Pokud neumí ROM přečíst IMEI, tak nelze používat služby operátora (hlas, data a podobně)
 #42796  od Josef Čermák
 před 6 lety
Marcel5649 píše:Stačí ak si zalohujes efs. ...a po narodení novej rom prepises efs zložku. ..
Zálohovat můžu už jedině tu novou EFS. Původní zálohovanou nemám. Na fórech, kde tohle řeší jsem se dočetl, že krok nazpátek není. Návod na přeformátování EFS jsem zatím nenašel.
Ale pokud má někdo nějakou variantu (EFSv2 + modem? + Android 4.1.2 + MIUI), která nemá problém s voláním, tak uvítám tip.
 #50914  od Josef Čermák
 před 6 lety
Marcel5649 píše:No predstav si ze presne toto som riesil ja na fore. A mne sa to podarilo rozbehat. Tiez som nemal zalohu ale opravil som to
Pokud máš nějakou radu nebo návod, tak jí uvítáme. Stále to není vyřešená otázka a docela rád bych si MIUI zase nainstaloval. Díky.
 #52355  od davidekh
 před 6 lety
Mám podobný problém na MI2S (koupeno na xiaomimobile.cz). Původně tam byla verze 3.xx - upgradoval jsem na 4.4.4 (obě partice) - to bylo OK (nebo spíše problém se neprojevil). Nicméně po upgradu na 4.4.11 se objevila situace, ze při volání není slyšet dialing tón, telefon pouze zavibruje, když jej druhá strana zvedne, ale pak není nic slyšet. Totéž při přijetí hovoru - není slyšet zvuk (asi na obou stranách). Vrátil jsem se k 4.4.4 (původní verzi 3.xx jsem si neuložil). Toto chvíli fungovalo a pak po jednom restartu je problém opět zpátky. Řešením je použití headsetu (jack) nebo aktivace speakru, ale to nejde použít vždy a tak se mi stane, že některé hovory neslyším a druhá strana asi taky, protože za pár vteřin položí.
 #60003  od coolajda
 před 6 lety
Podařilo se to někomu vyřešit? Mám MI2. Stávalo se to občas (co si pamatuju tak v posledních dvou měsících), tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Myslel jsem si, že za to může Hangouts, ale nemá na to vliv(asi jsem to včera zakřikl). Problém úplně stejný jako u davidekh. Když někomu volám, tak v jednom ze tří případů neslyším ani vyzváněcí tón. Občas to jde zachránit zapnutím a vypnutím speakeru.
Netuším, jestli to dělalo před půl rokem, ale teď už se toho nemohu zbavit. Dělá to jak na oficiálním MIUI 4.1.1 (nahozeno přes miflash a na včerejší Aj verzi to dělalo taky) tak i na CM 4.4.2 (mokee taky)
Nějakej nápad, co bych mohl ještě vyzkoušet?
 #60006  od ingbrzy
 před 6 lety
poklepat s telefonom.. :) par pripadov tu bolo,ze sa im uvolnili kontakty na sluchatku.. :)

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat