[tissot]
 #372313  od freekarol
 před 5 měsíci
Lze udělat v tomhle mobilu komplet zálohu(Nandroid), aniž by se muselo nainstalovat TWRP? Když se totiž nainstaluje TRWP, tak zase nebude fungovat OTA...
 #372484  od packy1
 před 5 měsíci
Ano lze a to díky TWRP. teď si nejspíš myslíš, že jsem nepochopil tvůj dotaz.
Opravdu to jde, nebudeš TWRP instalovat ale pouze ho spustíš, tzn. že po ukončení TWRP v romce neproběhne žádná změna a OTA bude fungovat.

Postup:
1, pokud ještě nemáš budeš potřebovat ADB + ovladač, stahneš třeba Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

2. stahneš TWRP image odkaz Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, v sekci Download stáhneš podle toho co máš za rom Nugat nebo Oreo.
Příklad pro OREO stáhneš (recovery-3.2.1-2-oreo) POZOR nestahuj img, které maji v názvu installer.
Image rozbalíš a nakopíruješ do složky ADB.

3. přepneš mobil do fastbootu.
Při zapnutí tel. budeš držet současně tlačítko hasitost - a zapnutí (zobrazí se logo android s beranicí).

4. Propojíš telefon s PC a spustíš ADB

Zadaáš příkaz:
fastboot oem unlock
-- odemkne fastboot

fastboot boot recovery-3.2.1-2-oreo.img
-- spustí TWRP, je potřeba chvilku počkat mobil se sám restartuje a spustí se TWRP.

V TWRP si uděláš co potřebuješ, POZOR při ukončení (nevim jistě možná i při spuštění, píšu to z paměti) se TWRP ptá jsetli se má nainstalovat mělo by tam být i zátržítko, to je třeba ignorovat nic neinstalovat.


5. Po ukončení TWRP je ještě potřeba reloknout fastboot.
Zopakovat krok 3, 4 a potom zadat příkaz:
fastboot oem lock

6. doporučuju překopírovat TWRP zálohu z mobilu někam na PC.

V případě, že se něco nepodaří a OTA nebude fungovat, řešení je velice snadné stačí stahnout poslední romku a nainstalovat za pomoci Mi Flash tool s volbou >> Save user data, pozor volba je důležitá, pokud nechcete přijít o své data na kartě a nastevení telefonu. Vše se dá dohledat Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Potom by mělo bez problému OTA fungovat, takto to dělám já a zatím jsem neměl nikdy problém a to mám telefon rootlý.
Naposledy upravil(a) packy1 dne 13 Čer 2018, 13:40, celkem upraveno 4 x.
 #372485  od freekarol
 před 5 měsíci
Mě právě napadlo, že bych spustil jen TWRP a pak udělal NANDROID. Napadlo mě to, když jsem četl návod, jak se rootuje MI A1, kdy ve většině návodů, se TWRP neinstalovalo, ale jen spouštělo. Stejně tak se prováděla aktualizace Androidu, že se TWRP spustilo a přes něj se odinstaloval Magisk a pak se aktualizovalo. Takže pro mě dobrá zpráva, Nandroid se hodí.

Jinak jsem se také dozvěděl o FlashFire, ale pokud vím, tak má chybičku, že musí být spuštěn v Androidu. Pokud se Android nemůže spoustit, pak mi bude FlashFire jen na ozdobu. To je jako mít zálohu Windows, kterou můžu použít, jen když zálohovací program spustím ve Windows. V podstatě záloha k ničemu...
 #373796  od _jis_
 před 5 měsíci
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 5 měsíci
Zadaáš příkaz:
fastboot oem unlock
-- odemkne fastboot
Bacha na to, že už pro Oreo neplatí, že Mi A1 nemaže po odemknutí bootloaderu data, což bylo sice pohodlné, ale velmi nestandardní a nebezpečné. Změnilo se to cca dvě aktualizace zpět. Takže radit, jak udělat kompletní zálohu dat někomu, kdo má zamčený bootloader, jeho odemknutím, je nonsens. :innocent:
 #373799  od freekarol
 před 5 měsíci
V mém případě je to jedno, zálohují pravidelně. Ale co jsem četl, tak znovu zamknout bootloader, by se prý nemělo dělat přes příkaz fastboot oem lock, že to může způsobit soft brick. Doporučuje se uzamknout bootloader přes MiFlash.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat