[jason]
 #376780  od Fentanyl
 před 1 měsícem
Děkuju za info,zde tento návod je pro mě samozřejmě dostačující. Jak jsem byl vyplesklej že tam bude China ROM tak jsem začal v rychlosti číst různý návody až jsem se vtom pěkně zamotal :sweat:
VMach3 píše: Není vůbec třeba "přechod na China developer pak Global a pak na CZ"
pro mě důležité info :wink:

Edit: tak přechod na CZ Miui proběhl bez problémů...
Potěšilo že i face unlock zůstal :-B
Jsem mi už nenabízí připojení doma k 5ghz WiFi
 #378989  od matus19
 před 3 týdny
Ja som ale este nedal instalovat, po formatovaní dát som dal restartovat a stále je na tej uvodnej obrazovke (mi screen, a dole tie bodky behajuce + logo androidu), ci mam to skusit vypnut a zapnut tlacitkom? ak ano, a ak nabehne mam skusit normalnu instalaciu?
@VMach3
 #378990  od VMach3
 před 3 týdny
Aha. Po formátování nemáš restartovat do systému! Vrať se do TWRP, znovu zruš šifrování, následně vlož ROM do telefonu a nainstaluj ji, až poté můžeš restartovat do systému.
 #383329  od mobil
 před 1 dnem
Ahoj
zkusím dát Xiaomi druhou šanci a tak čekám na Mi Note 3 od HK Goldway z Ali. Než dorazí, tak se pomalu připravuji na instalaci ROM a opět nacházím pár rozlišných kroků v instalaci. ( A to se mi zase vrací noční můra z instalace na Mi 4, když po instalacích fungovala půlka telefonu). Postup na první straně vypadá jednoduše tak uvidíme. Co mě zajímá je, když spustíte ve Win 10 MIUIos.cz_fastboot_toolkit a otevře se zelené CMD okno, jestli Vám také neustále problikává bíle napsaný postup instalace TWRP a je to normální, nebo to může být nějaká chyba. Další co nevím a kde nacházím rozdílný postup je, co následuje po tomto kroku:
3) Instalace MIUI CZ SK ROM
1, Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu - tímto provedete kompletní Factory reset
po provedení formátu v návodu "Základní činnosti v TWRP" následuje restart do Recovery, tedy už TWRP a pak by tedy měl být přesun ROM a instalace. Ale někde v komentářích se dočítám že "Po formátování hned instalovat ROM" a restart je tedy asi nežádoucí a chybný krok. Může to mít na instalaci nějaký vliv? A pak ještě co znamená to "Vymazat cache/dalvik" co se objeví po instalaci ROM a v "Základní činnosti v TWRP" se rovnou restartuje do systému, ale ve spoustě návodů dávají to "Vymazat cache/dalvik" pak restart do RECOVERY a teprve restart systému. Jinak lépe řečeno, původně jsem chtěl MI 6, ale pak jsem to změnil a tak mám okoukané video z "NÁVOD INSTALACE MIUI CZ SK ROM PRO XIAOMI MI 6". Tak jestli můžu jet podle něj, i když se ty kroky trochu liší, především ty neustále restarty do RECOVERY po každé akci.
 #383515  od VMach3
 před 12 hodinami
Chceš-li úspěšně nainstalovat CZ SK ROM, tak se drž striktně kroků uvedených v návodu a nad ničím jiným nespekuluj.
 #383525  od mobil
 před 9 hodinami
Věř mi, že bych se rád držel striktně bodů v návodu ale nevím z kterého a co je přednější a to mě mate. Vám to nepřijde, ale já tyto věci neovládám, takže se opravdu musím držet kroků v návodech jak v "Návod instalace MIUI CZ SK ROM pro Xiaomi Mi Note 3" ale zároveň i "ZÁKLADNÍ ČINNOSTI V TWRP RECOVERY" protože potřebuji vědět, jak se třeba provádí ten bod 1, Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu. No a když je dám dohromady, tak v návodu pro instalaci ROM se píše krok 1 - Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu a hned krok 2 - Přenos souborů do úložiště telefonu a 3 - instalace, o restartu nic. Protože to neznám z paměti a Formátování oddílu Data se provádí v TWRP, otevřu si návod "ZÁKLADNÍ ČINNOSTI V TWRP RECOVERY" a tam krok "Formátování oddílu Data" končí restartem do Recovery, což pro mě jako neználka platí, když je to v návodu. No a jsme u toho, který z návodů je přednější a co si vybrat. Osobně bych restart provedl, tím končí Formátování oddílu Data podle postupu v TWRP. Ale v návodu instalace ROM o restartu nic, tak se podívám do komentářů a dočtu se, že po formátu hned přesun ROM a instalace, takže restart taky nic, jinde zase restart je. No a jsem v koncích, zvlášť když netuším je-li ten restart důležitý nebo ne. Takže pro přehlednost, bych buď do návodu na instalaci ROM napsal "po formátu oddílu data restart do Recovery", nebo z návodu v "ZÁKLADNÍ ČINNOSTI V TWRP RECOVERY" - Formátování oddílu Data odebral na konci restart. ( Vím že psát návody, aby je všichni pochopili není vůbec snadné). Sorry za slohovku, jen jsem chtěl nastínit myšlenkové pochody, když problematice nerozumíš a držíš se návodů. Jinak ten restart do Recovery po "Formátování oddílu Data" ano nebo ne?
 #383570  od VMach3
 před 5 hodinami
Nepochopil si způsob jakým je návod napsán. Celý návod je psán v jednotlivých krocích, a pro detailní postup oněch kroků je uveden odkaz.
Takže instalaci CZ SK ROM provedeš přesně dle uvedených kroků, pro které je popsán detailní postup v Základních činnostech v TWRP recovery. Do puntíku dodrží co je u jednotlivých bodů v Základních činnostech v TWRP recovery, ovšem provedeš jen ty body a v pořadí v jakém jsou uvedeny v návodu instalace CZ SK ROM, nikoliv všechny body základních činností.

Takže Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu provedeš včetně závěrečného restartu recovery. Následně provedeš další bod návodu, tedy Přenos souborů do úložiště telefonu a po dokončí tohoto kroku (vložení CZ SK ROM do úložiště telefonu) přijde na řadu třetí krok, tj. Instalace / Aktualizace MIUI CZ SK ROM, a tento krok je zakončen restartem do systému, tím je celý postup hotov a již jen vyčkáš na spuštění MIUI CZ SK ROM!

Netušil jsem že bude třeba i návod použití k návodu instalace Obrázek
 #383588  od mobil
 před 2 hodinami
Takže přesně jak jsem si myslel. Bylo mi jasný, že pojedu bod za bodem podle návodu na instalaci ROM a když bude nějaký v TWRP, tak přesně podle dotyčného bodu v základních činnostech TWRP. No a chvilková nejistota s tím restartem ( i když nevím proč mě to napadlo) vyústila v ten můj zmatek, když jsem se chtěl bez dotazu ujistit sám a začal pročítat různé posty a dozvěděl se, restart ano i ne. Velice děkuji za Tvůj čas a snahu osvětlit naprosto jednoduchou věc :clap:. Škoda, že takhle polopatě odpovědět, tady nestojí za snahu více lidem co tomu rozumí. To by se nám, co se to učíme, věci lépe chápaly. Ještě jednou :thumbsup:

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat