[jason]
 #376780  od Fentanyl
 před 10 měsíci
Děkuju za info,zde tento návod je pro mě samozřejmě dostačující. Jak jsem byl vyplesklej že tam bude China ROM tak jsem začal v rychlosti číst různý návody až jsem se vtom pěkně zamotal :sweat:
VMach3 píše: Není vůbec třeba "přechod na China developer pak Global a pak na CZ"
pro mě důležité info :wink:

Edit: tak přechod na CZ Miui proběhl bez problémů...
Potěšilo že i face unlock zůstal :-B
Jsem mi už nenabízí připojení doma k 5ghz WiFi
 #378989  od matus19
 před 10 měsíci
Ja som ale este nedal instalovat, po formatovaní dát som dal restartovat a stále je na tej uvodnej obrazovke (mi screen, a dole tie bodky behajuce + logo androidu), ci mam to skusit vypnut a zapnut tlacitkom? ak ano, a ak nabehne mam skusit normalnu instalaciu?
@VMach3
 #378990  od VMach3
 před 10 měsíci
Aha. Po formátování nemáš restartovat do systému! Vrať se do TWRP, znovu zruš šifrování, následně vlož ROM do telefonu a nainstaluj ji, až poté můžeš restartovat do systému.
 #383329  od mobil
 před 9 měsíci
Ahoj
zkusím dát Xiaomi druhou šanci a tak čekám na Mi Note 3 od HK Goldway z Ali. Než dorazí, tak se pomalu připravuji na instalaci ROM a opět nacházím pár rozlišných kroků v instalaci. ( A to se mi zase vrací noční můra z instalace na Mi 4, když po instalacích fungovala půlka telefonu). Postup na první straně vypadá jednoduše tak uvidíme. Co mě zajímá je, když spustíte ve Win 10 MIUIos.cz_fastboot_toolkit a otevře se zelené CMD okno, jestli Vám také neustále problikává bíle napsaný postup instalace TWRP a je to normální, nebo to může být nějaká chyba. Další co nevím a kde nacházím rozdílný postup je, co následuje po tomto kroku:
3) Instalace MIUI CZ SK ROM
1, Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu - tímto provedete kompletní Factory reset
po provedení formátu v návodu "Základní činnosti v TWRP" následuje restart do Recovery, tedy už TWRP a pak by tedy měl být přesun ROM a instalace. Ale někde v komentářích se dočítám že "Po formátování hned instalovat ROM" a restart je tedy asi nežádoucí a chybný krok. Může to mít na instalaci nějaký vliv? A pak ještě co znamená to "Vymazat cache/dalvik" co se objeví po instalaci ROM a v "Základní činnosti v TWRP" se rovnou restartuje do systému, ale ve spoustě návodů dávají to "Vymazat cache/dalvik" pak restart do RECOVERY a teprve restart systému. Jinak lépe řečeno, původně jsem chtěl MI 6, ale pak jsem to změnil a tak mám okoukané video z "NÁVOD INSTALACE MIUI CZ SK ROM PRO XIAOMI MI 6". Tak jestli můžu jet podle něj, i když se ty kroky trochu liší, především ty neustále restarty do RECOVERY po každé akci.
 #383525  od mobil
 před 9 měsíci
Věř mi, že bych se rád držel striktně bodů v návodu ale nevím z kterého a co je přednější a to mě mate. Vám to nepřijde, ale já tyto věci neovládám, takže se opravdu musím držet kroků v návodech jak v "Návod instalace MIUI CZ SK ROM pro Xiaomi Mi Note 3" ale zároveň i "ZÁKLADNÍ ČINNOSTI V TWRP RECOVERY" protože potřebuji vědět, jak se třeba provádí ten bod 1, Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu. No a když je dám dohromady, tak v návodu pro instalaci ROM se píše krok 1 - Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu a hned krok 2 - Přenos souborů do úložiště telefonu a 3 - instalace, o restartu nic. Protože to neznám z paměti a Formátování oddílu Data se provádí v TWRP, otevřu si návod "ZÁKLADNÍ ČINNOSTI V TWRP RECOVERY" a tam krok "Formátování oddílu Data" končí restartem do Recovery, což pro mě jako neználka platí, když je to v návodu. No a jsme u toho, který z návodů je přednější a co si vybrat. Osobně bych restart provedl, tím končí Formátování oddílu Data podle postupu v TWRP. Ale v návodu instalace ROM o restartu nic, tak se podívám do komentářů a dočtu se, že po formátu hned přesun ROM a instalace, takže restart taky nic, jinde zase restart je. No a jsem v koncích, zvlášť když netuším je-li ten restart důležitý nebo ne. Takže pro přehlednost, bych buď do návodu na instalaci ROM napsal "po formátu oddílu data restart do Recovery", nebo z návodu v "ZÁKLADNÍ ČINNOSTI V TWRP RECOVERY" - Formátování oddílu Data odebral na konci restart. ( Vím že psát návody, aby je všichni pochopili není vůbec snadné). Sorry za slohovku, jen jsem chtěl nastínit myšlenkové pochody, když problematice nerozumíš a držíš se návodů. Jinak ten restart do Recovery po "Formátování oddílu Data" ano nebo ne?
 #383570  od VMach3
 před 9 měsíci
Nepochopil si způsob jakým je návod napsán. Celý návod je psán v jednotlivých krocích, a pro detailní postup oněch kroků je uveden odkaz.
Takže instalaci CZ SK ROM provedeš přesně dle uvedených kroků, pro které je popsán detailní postup v Základních činnostech v TWRP recovery. Do puntíku dodrží co je u jednotlivých bodů v Základních činnostech v TWRP recovery, ovšem provedeš jen ty body a v pořadí v jakém jsou uvedeny v návodu instalace CZ SK ROM, nikoliv všechny body základních činností.

Takže Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu provedeš včetně závěrečného restartu recovery. Následně provedeš další bod návodu, tedy Přenos souborů do úložiště telefonu a po dokončí tohoto kroku (vložení CZ SK ROM do úložiště telefonu) přijde na řadu třetí krok, tj. Instalace / Aktualizace MIUI CZ SK ROM, a tento krok je zakončen restartem do systému, tím je celý postup hotov a již jen vyčkáš na spuštění MIUI CZ SK ROM!

Netušil jsem že bude třeba i návod použití k návodu instalace Obrázek
 #383588  od mobil
 před 9 měsíci
Takže přesně jak jsem si myslel. Bylo mi jasný, že pojedu bod za bodem podle návodu na instalaci ROM a když bude nějaký v TWRP, tak přesně podle dotyčného bodu v základních činnostech TWRP. No a chvilková nejistota s tím restartem ( i když nevím proč mě to napadlo) vyústila v ten můj zmatek, když jsem se chtěl bez dotazu ujistit sám a začal pročítat různé posty a dozvěděl se, restart ano i ne. Velice děkuji za Tvůj čas a snahu osvětlit naprosto jednoduchou věc :clap:. Škoda, že takhle polopatě odpovědět, tady nestojí za snahu více lidem co tomu rozumí. To by se nám, co se to učíme, věci lépe chápaly. Ještě jednou :thumbsup:
 #384626  od mobil
 před 9 měsíci
Ahoj, mám ještě jeden dotaz. Note 3 je od Goldwaye po 7 dnech doma. Má odemknutý bootloader (ověřeno s Info bootloader toolkit) a tuto ROM. Takže asi nebude problém nahrát TWRP a pak CZ ROM (zítra zkusím). Ale zajímá mě, jestli bych neměl nahrát nějakou ROM přes Miflash (jakou a odkud ?) a zamknout bootlader. Pak udělat vše od začátku, jako se to doporučovalo myslím u Mi 8. Tam sice bylo asi podezření kvůli rychlosti odemknutí u mladých zařízení, což zde nehrozí a odemknutí tak snad bylo OK. Ale flashnutí té ROM by mě snad už nezabilo a byla by stopro jistota. Dík.
Obrázek
 #386195  od mobil
 před 8 měsíci
Tak už mám další otazníky v postupu, tak prosím kdo ví můžete mě poučit. Nainstaloval jsem TWRP pomocí fastboot toolkit a zakončil "při prvním spuštění TWRP je třeba povolit změny pro systémový oddíl Swipe to Allow Modifications". Pokračuji v instalaci MIUI CZ SK ROM bodem "Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu a zakončím restartem do recovery. Když se TWRP po restartu spustí, opět naskočí možnost "Swipe to Allow Modifications". Je to v pořádku a mám to opět provést (povolit změny pro systémový oddíl), protože při tom formátu došlo k přenastavení TWRP? Dál nahraji ROM a jdu na "Instalace / Aktualizace MIUI CZ SK ROM", ale tam je poznámka: V případě první instalace, či instalace starší verze MIUI než současné (downgrade), musí instalaci předcházet Factory reset. Mám toto provést podle návodu "Factory Reset - Obnovení továrního nastavení, karta vymazat a Potáhnout pro tovární nastavení" nebo to už proběhlo v kroku "Formátování oddílu Data / Zrušení šifrování telefonu - tímto provedete kompletní Factory reset" a tedy nemusím dělat nic a rovnou instalovat. Díky.
 #386940  od Karas12
 před 8 měsíci
Caute. Uz jsem v minulosti flashoval moje stare Mi4S.. pomoci Twrp nahral romku apod. Otazka je pujde udelat update z 9 na 10 pomoci update nebo musime do Mi Note 3 nahravat Twrp zase atd. ( stejnej proces ) ?
 #390462  od mobil
 před 8 měsíci
Ahoj, všiml jsem si, že se na fórech řeší různá kvalita fotek při použití různých verzí ROM. Proto bych chtěl pro srovnání zkusit ROM, na které prováděl testy Dxomark Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Mají tam napsáno "Mi Note 3 running Firmware version 7.11.16 (MIUI9)". Poradíte někdo, kde se dá tato ROM oficiálně stáhnout. Hledal jsem zde Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, ale svoje zařízení nevidím a nechci někde stáhnout nějaký nesmysl, díky.
 #406451  od matus19
 před 5 měsíci
Na konci návodu je napisane "Následující aktualizace MIUI CZ SK ROM budou dostuné OTA prostřednictvím aplikace Aktualizace", moj mi note 3 nasiel aktualizáciu vo verzií 8.12.13 (velkost 1,5GB). Po kliknuti na stahovat vsak napise ze "aplikacia aktualizacia sa zastavila". Je jedina moznost ten update spravit cez twrp? Ak áno ešte sa spytam ci ked robim iba update staci stiahnt tu novu ROM 8.12.13 a potom dat rovno instalovat alebo musim vykonat aj "Formátování oddílu Data"? Telefon ma aktualne verziu 8.7.26. Ďakujem za odpoved @VMach3
 #406452  od VMach3
 před 5 měsíci
Povol aplikaci Aktualizace přístup k úložišti telefonu.
Při manuální instalaci aktualizace prostřednictvím TWRP se v TWRP dá pouze instalovat aktualizace, žádný vymazat se neprovádí.
matus19 se to líbí
 #419821  od Fentanyl
 před 2 měsíci
Mohl bych poprosit o odkaz na aktuální TWRP pro MN3, nebo kde stáhnout ten správný
Odkaz u stabilní verze není funkční...
Nebo můžu aktualizovat TWRP přímo v aplikaci? mám jen zastaralou....

Je to toto:

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Případnou aktualizaci provedu stejným postupem jako instalace TWRP?
Díky

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat