[NX403A]
 #70725  od stanley210
 před 5 lety
Předem podotýkám,že tento návod je vyzkoušený pouze na Nubia Z5s mini a v žádném případě nenesu zodpovědnost za případné škody vzniklé tímto návodem.

Takže v kostce,minulý týden jsme já a Frenza aktualizovali custom Rom založené na Android 4.4 po předchozí verzi 4.2.2
Po flashnutí ale nastal problém a to,že systém nenabootoval do systému,pouze do bootloga a posléze do uvítacího loga systému.
Dál se ale nic nedělo,telefon nešlo dostat do Recovery,aby se mohla případně flashnout zpět minulá verze Rom,nebo záloha systému.
Musel jsem tedy stáhnout adb ovladače a ovladače Nubie z5s mini (přidám později).
Vše jsem nainstaloval,ze složky ADB jsem ručně nakopíroval soubory ADBWinApi.dll a ADBWinUsbApi.dll do C:/windows:/system32
Poté jsem zapnul telefon s připojeným kabelem k pc s kombinací zapínacího tlačítka a vol + (klasická kombinace vstupu do recovery),dokud pc nepoznalo připojené zařízení v podobě ADB Devices ve správci zařízení (pokud najde,jsme napůli cesty k úspěchu).
Poté jsem spustil příkazový řádek (kdekoli) a zadal příkaz ,,adb devices,, a příkazový řádek musí poznat a vypsat zařízení,pokud ano,vše je v pořádku.
Tím ale celá cesta příkazů přes ,,cmd,, končí,protože žádný z příkazů nešlo úspěšně spustit,ať ,,adb shell,adb reboot fastboot,atd..pouze adb reboot recovery telefon restartovalo,ale opět pouze do boot loga.
Tím se zdálo být vše ztraceno,pc o zařízení ví,ale veškerá snaha dostat telefon do FastBoot,či recovery byla marná.
Pak jsem pomocí Ingbrzyho narazil na program RootGenius,který je ale bohužel téměř komplet v Čínštině,ale díky moderní době a chytrých aplikací jsem si pomocí google překladače který umí rozpoznat slova i přes fotoaparát přeložil o co konkrétně v programu jde a postupoval tak dál.
V programu není co řešit,stačí pouze kliknout na položku fastboot a telefon najednou najel do režimu fastboot a nahrál si nové ovladače do pc,stále ale s bootlogem.
Potom jsem v programu otevřel záložku Rom a tam si můžete sami určit,zda si vyberete jednu z nabízených,které se stáhnou (u Frenzy se ale nedařilo stahování ani jedné),nahrají do telefonu,nebo svou uloženou v pc (doporučuji rovnou českou Miui verzi) a poté ji zvolit.Program se vás ještě zeptá,zda jde o Rom,nebo Update.Já dal Update.
Pak už program udělá vše za vás,telefon se po chvilce sám nabootuje do origo Recovery,kde najdete položku ,,Restore,, a odtud si můžete nahrát svou Rom (pouze v případě,že ji máte na vnitřní paměti telefonu,originální recovery totiž neumí číst z paměťovky.
To je vše,telefon si nahraje Rom a normálně se spustí.
To,proč přes ,,cmd,, do fastboot nenajede,ale přes program jo je mi záhadou,ale důležitý je,že to vyšlo.
Pokud bude třeba,hodim sem i nějaký screeny (některé jsem dával do topicu ,,update na kitkat,,)
Přikládám vše potřebné,ale díky velikosti souborů jsem musel uploadnout na uložto.

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Naposledy upravil(a) stanley210 dne 14 Čer 2014, 06:37, celkem upraveno 3 x.
VeTeV, Sonic1SVK, Diff a 2 ostatní se to líbí
 #150910  od Mikyyna
 před 4 lety
ADB nakopirovano, kombinaci pro recovery mackam, ale pc se rozhodl, ze nic nenajde? Nejaka rada v tomhle pripade?

EDIT: V pohode, dlouho jsem mackala vse mozne a nakonec se mi zobrazil recovery primo v telefonu, cimz bych problem prohlasila za vyreseny
 #151137  od satsatik
 před 4 lety
Mikyyna píše:ADB nakopirovano, kombinaci pro recovery mackam, ale pc se rozhodl, ze nic nenajde? Nejaka rada v tomhle pripade?

EDIT: V pohode, dlouho jsem mackala vse mozne a nakonec se mi zobrazil recovery primo v telefonu, cimz bych problem prohlasila za vyreseny
A co jsi vše mačkala? Díky za pomoc.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat