[Oznamenia]
 #467506  od VMach3
 před 4 měsíci
Vrať zpět Global ROM prostřednictvím Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť se scriptem clean all.
A pak to zkus znova s TWRP pro Android 9 a CZ SK ROM s Androidem 9.
 #467515  od JOSKAA
 před 4 měsíci
VMach3, děkuji Ti za pomoc, už mám místní rom. Musel jsem nahrát -TWRP-3.3.1-1118-XIAOMI_CC9PRO-CN-wzsx150 a pak xiaomi.eu_multi_MINote10_MICC9Pro_20.1.15_v11-9. Tahle varianta fungovala. Moc Ti děkuji.
 #467680  od davus1
 před 4 měsíci
Xiaomi mi 9 se... zdravím, měl jsem TWRP 3.3.0 by wzsx150 uloziste nebylo sifrovane (pred instal jsem udelal format data) nasledne jsem fleshnul v TWRP na TWRP 3.3.1-3 a tim doslo k zasifrovani
1)šlo nějak odšifrovat kromě formatu?

Já na nic nepřišel jak dostat do mob novou verzi systemu kromě instal přes OTG USB .... twrp zustalo po instalaci nove verze stejne a stale zasifrovane .... pak jsem udělal flash na TWRP-3.3.2B-0301 samozrejme uloziste bylo sifrovany tak jsem udělal flash pres fastboot snaha byla desifrovat uloziste....vysledek byl ze kdyz jsem pak chtel spustit system s novym TWRP tak mi najelo jen nove TWRP (system nenajel a mob. zustal sifrovany).....
2) Šlo se nejak dostat do systemu krome preinstalace? já na nic nepřišel tak jsem nakonec udelal format dat tim opet odsifroval uloziste a nasledne se mi po restartu telefonu nainstaloval cely system znovu (cista instalace). Po nahrani systemu a naslednemu najeti do twrp verze twrp 3.3.2B-0301 chce twrp pokazde heslo na desifrovani (stejne jako na zamykaci obrazovce
3) Doslo by po vstupu do TWRP k desifrovani i kdybych zadne heslo zamykaci obrazovky nepouzival? (drive jsem jel bez hesla zamykaci obrazovky)
 #467996  od SpeachyEagle
 před 4 měsíci
Dobrý deň chcem si dať MIUI CZ/SK Rom na MI 9l Lite ale kde sa dostanem je max do bootloopu CC9 powered by android chcel som skúsiť aj custom rom Crdroid tiež bez šance nešlo ani TWRP
vedeli by ste mi niekto pomôcť a dať mi návod ako to presne celé urobiť ake twrp atď aktualne prechádzam z Global rom EEA V11 3.5.0.Ďakujem za pomoc.
 #468512  od Raymen
 před 3 měsíci
Ahoj,

chtěl bych odemknout telefon MI 9 Lite, dělám vše podle návodu ( alespoň si myslím ), ale při kliknutí na odkaz "Odemkni teď" se mi stránka vrátí zpět na " Náměstí" - úvodní stránku a žádný odkaz ke stažení mi to nenabídne. Nedostanu se na odkaz "Download Mi Unlock" . Přihlášený jsem.
Děkuji
 #468515  od VMach3
 před 3 měsíci
Možná chyba že máš stánky otevřený přes nějaký překladač, já se na stánku se stažením Mi Unlock dostanu bez problémů.

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #468672  od ZaFr
 před 3 měsíci
Pokusil jsem se instalovat nejnovější stabilní na Mi 9. Po provedení FR jsem nainstaloval ROM a už to začalo. Po restartu do systemu jsem se dostal zpět do TWRP. Takto několikrát. Tak jsem dal opět FR a zkusil jsem obnovit ze zálohy v TWRP, kterou jsem si před samotnou instalací provedl, a je to ještě horší. Po restaru system jsem ve fastboot, když dám wolume UP a power, tak naběhne TWRP, ale nevyžádá gesto, takže mám šifrované úložiště. Teď se tak nedostanu ani k obnově zálohy, ani k instalaci ROM. Restart system skončí fastboot. Nějaká rada, jak oživit telefon?
@VMach3 ?? Díky
 #468677  od ZaFr
 před 3 měsíci
Zálohu z TWRP uloženou nemám, ale vše jsem zálohoval na Mi Cloud a Google, takže to co potřebuju mít budu. Teď mi jde hlavně o to, zprovoznit telefon. Takže jsem samozřejmě musel dát Formát data. Kde jsem udělal chybu?
 #468682  od VMach3
 před 3 měsíci
V TWRP běžným továrkem, tedy smazáním uživatelských dat bez úložiště telefonu, si odstranil klíč k dešifrování úložiště, nicméně úložiště zůstalo šifrované. A proto nově nainstalovaná ROM nedokázala úložiště telefonu dešifrovat.
 #468728  od ZaFr
 před 3 měsíci
@VMach3
Tak tomuhle nerozumím. Při přechodu z týdenní na stabilní, neboli při downgrade, je nutné provést Faktory Reset - tovární nastavení, jak je uvedeno v návodu a jak je zde milionkrát psáno. To jsem udělal, a teď píšeš, že jsem si tímto běžným továrkem odstranil klíč k dešifrování úložiště. Tento postup je tedy špatný? Jaké neběžné továrko jsem tedy měl udělat? Ptám se proto, abych se tomuto příště vyvaroval a aby případně ostatní věděli, jak se zachovat.

Jen pro upřesnění, po FR jsem provedl instalaci stabilní ROM. Když jsem pak dal restart do systému, spadl jsem zpět do TWRP. Zde jsem zkusil opětovně ROM nainstalovat, ale výsledek byl stejný. Do vnitřního úložiště jsem se ale dostal, takže jsem opět provedl FR a opět z úložiště, které nebylo šifrované, jsem se pokusil Obnovit zálohu, kterou jsem před tím v TWRP udělal. Opět jsem se k této záloze dostal, tudíž úložiště šifrované nebylo. Jenže pak jsem skončil ve Fastbootu a od té doby jsem byl v řiti :confounded:
Teď už je to OK, ale musel jsem jít přes Formát Data a vše znovu ponastavovat.

Díky za vysvětlení a za Tvou práci pro komunitu :relaxed:
 #468756  od VMach3
 před 3 měsíci
Jak víme, běžná volba pro továrko v TWRP nemaže úložiště telefonu, což bylo dobré když se úložiště nešifrovalo. Ovšem je-li úložiště zašifrované, dešifrovací klíč je uložen v oddílu Data který se továrkem smaže. A bez tohoto klíče systém po spuštění není schopen úložiště dešifrovat, což způsobuje restart do recovery.
Je tedy nutné provést továrko včetně formátu úložiště pro zrušení jeho šifrování, tedy v TWRP volba Formátovat Data.
 #468759  od ZaFr
 před 3 měsíci
Ok. Rozumím. Pak tedy by bylo asi dobré vhodně upravit návody v sekci Základní činnosti v TWRP, protože tam je to popsáno tak, že FR - Tovární nastavení postačuje pro downgrade. Jestliže dnes je úložiště šifrováno (nevím tedy, zda nejsou nějaká zařízení, která úložiště šifrována nemají?) musí být jak FR, tak zároveň Formát Data.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk

 #468761  od ZaFr
 před 3 měsíci
Tak potom beru zpět :nerd:
 #469658  od davus1
 před 3 měsíci
Když mám heslo zamykací obrazovky, tak po najetí do TWRP ho zadám a TWRP odšifruje úložište. Co se stane, když žádné heslo zamykací obrazovky nemám, tak TWRP odšifruje úložiště bez hesla nebo k odšifrování nedojde?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat