[1GB RAM=HM2014811, 2GB RAM=HM2014813]
 #412136  od Tripper10
 před 3 lety
Díky za základní vysvětlení, jsem v tom nováček. Bylo jen otázkou času, kdy mě situace donutí (tel. po záruce a neřešitelný problém s displejem).
Tak nakonec mám jiný typ - 2014817.
Vidím, že doporučuješ LOS verzi, to asi i v mém případě?
 #412211  od filip.fousek
 před 3 lety
Pokud máš HM2014817, postup instalace LOS bude shodný s mým (HM..811).

PŮVODNÍ TEXT ODSTRANĚN - BYL DUPLICITNÍ S NÁVODEM V NOVĚ ZALOŽENÉM TÉMATU:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť (ve druhém příspěvku je ještě rozšířen vč. odkazů na screenshoty z TWRP)

A co se týká doporučení, LOS mi naprosto vyhovuje, jen - jak jsem psal už několikrát dřív - mi blbne GPS, ale to se mi dělo nakonec i na MIUI.
Naposledy upravil(a) filip.fousek dne 31 Led 2019, 23:43, celkem upraveno 1 x.
 #413651  od filip.fousek
 před 3 lety
Ano, pokud na telefonu ještě TWRP není, je potřeba ho tam dostat pomocí toolkitu (ten se instaluje na PC a s telefonem připojeným přes USB komunikuje po jeho restartu do fasboot režimu). Wipe se pak provádí až v TWRP.
Jinak jsem založil nové téma Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, ve kterém je rozepsáno (druhý příspěvek), jak pomocí fastboot na instalaci TWRP (ale ten jsi, předpokládám, objevil).
 #413665  od filip.fousek
 před 3 lety
Pokud si vzpomínám dobře, netrvá to víc než čtvrt až půlhodinku (tedy vlastní instalace, nepočítaje stahování). Samozřejmě se můžeš na některém kroku zaseknout (třeba, že telefon nebude po připojení k PC ve fastbootu na USB "vidět").
 #413736  od Tripper10
 před 3 lety
Tak jsem asi úplně blbej, ale samozřejmě jsem se zasekl hned na prvním kroku. Předně mám na notebooku Linux Mint - funguje v něm Fastbook toolkit? Podle postupu bych měl postupovat takto:
- rozbalte stažený soubor "MIUIos.cz_fastboot_toolkit.zip" na disk - disk PC? Provedeno.
- aktivujte fastboot režim na telefonu (stiskem vol- a power po jeho zapnutí) - provedeno, ikona zajíce MITU a nic se neděje,
- připojte telefon k PC - je nutné přesně v tomto pořadí? na PC se mobil neukazuje.
- IMG s TWRP přejmenujte na "twrp.img" a vložte do složky s rozbaleným fastboot- provedl jsem hned v bodě 1, hraje roli?
- spusťte dávku "instalacia_twrp_windows.bat" - otevře se mi texťák s návodem
- popř. postupujte dle instrukcí na obrazovce (ty obsahují i předchozí body) - na jaké obrazovce, PC?

V návodu je např. Stlacte akekolvek tlacidlo pre potvrdenie nahrania TWRP recovery... - na mobilu? Nereaguje na nic.
 #413770  od filip.fousek
 před 3 lety
Hmm... tak tady budu těžko radit. V ZIPu je verze pro Windows (což je zřejmé i z názvu dávkového souboru "instalacia_twrp_windows.bat"). Pro Linux bude potřeba jiná verze s trochu jiným postupem, ale netuším, kde ji hledat (existuje-li vůbec). Jestli máš možnost, doporučuji k přechodu použít PC s Win10 a nebo alespoň Win7. Desítky doporučuju jen proto, že je u nich pravděpodobnější, že nebude třeba doinstalovávat ovladače pro komunikaci s mobilem po USB.
Pořadí, řekl bych, je celkem v pořádku, potíž je ale v bodě, kdy je dobré zjistit, jestli funguje spojení mezi PC a telefonem. Ve Widlích se to zjistí ve správci zařízení, na Linuxu netuším. Že je přejmenování provedeno úplně na začátku ničemu nevadí, hlavně to musí být před spuštěním dávky (instalacia_twrp...dows.bat), aby dávka "měla soubor po ruce".
Pro tento návod je dobré mít alespoň nějaké základní tušení o tom, co je příkazová řádka a jak se s ní zhruba pracuje, i když tady za Tebe v podstatě všechno udělá právě ten dávkový soubor (bohužel ale ve Windows).

Šikovný obecný popis instalace TWRP (opět ale pomocí Win PC) je v tématu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
 #413787  od Tripper10
 před 3 lety
Díky za vysvětlení, mám ještě v Linuxu Virtual Box s Win 7, tak to zkusím přes něj.
Škoda, že spousta zařízení nepočítá s možností obejít se bez Windows (např. TomTom).
Uvidíme, jak dopadnu s ovladači.
 #413793  od filip.fousek
 před 3 lety
Obávám se, že ve Virtual Boxu bude potíž s připojením po USB (virtualizací portu), ale třeba ne - za zkoušku to stojí. Je možné, že fastboot toolkit by fungoval i v Linuxu, ale dávkový soubor by se určitě musel nahradit buď nějakým scriptem, kterému Linux rozumí a nebo jednotlivými příkazy, které dávka obsahuje.

V každém případě existuje i varianta ADB a fastboot pro Linux, stačí do Googlu zadat dotaz "fastboot toolkit on linux" a nějaké informace Ti to vyplivne. Bohužel v Linuxu je všechno poněkud víc orientované na příkazovou řádku, takže pro nezkušeného uživatele tajemnější. Ohledně Linux Mint je něco Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a dokonce i po počeštění dotazu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

A nakonec, tady jsem ještě našel Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť (v Mint by to mělo být obdobné). Vlastní instalaci tam v podstatě tvoří jeden příkaz - takže se zdá, že to nebude nic složitého, to ale musíš posoudit ze svého úhlu pohledu.
Všiml jsem si ale, že autor tam má v tom hlavním příkazu chybu, správně by měl být: sudo fastboot flash recovery recovery.img. Pokud soubor s TWRP přejmenuješ na "twrp.img", bude správná syntaxe takto:
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
sudo fastboot flash recovery twrp.img
Naposledy upravil(a) filip.fousek dne 29 Led 2019, 11:02, celkem upraveno 2 x.
 #413797  od Tripper10
 před 3 lety
Co si pamatuju, USB jsem ve Virtual Boxu rozchodil. Zkusím ho a když neuspěju, mrknu na tu linuxovou verzi. S příkazovým řádkem moc nedělám, leda polopatě. A nebo zneužiju služební NB s Win 10 :-)
 #413914  od Tripper10
 před 3 lety
Tak opravdu nastal problém s virtualizcí USB, nepomohl ani návod přidáním vboxusers, takže varianta B- Linux:
Český návod - zasekl jsem se na:
sudo: gedit: příkaz nenalezen
Anglický návod - ADB, úspěšně nainstalováno, jen se nepodařilo doporučené "declare rules":
"wget: adresu počítače „raw.githubusercontent.com“ nelze přeložit". Snad nevadí.
Dál jedu dle návodu na istalaci TWRP z Linuxu, píše se tam: previously downloaded recovery.img - ten mám někde stáhnout, nebo je to právě ta chyba?
 #413930  od filip.fousek
 před 3 lety
"recovery.img" je přejmenované TWRP, tak jako v českém návodu po přejmenování "twrp.img". V tom bodě návodu se píše o tom, že se máš přepnout do složky ve které se nachází ten stáhnutý a přejmenovaný soubor s TWRP, které chceš do telefonu dostat, a z této složky spustit terminál. Pokud bys nespustil příkaz k instalaci (tj "sudo fastboot flash recovery twrp.img") právě z této složky, fastboot tolkit by "nevěděl kde ten soubor, který se má instalovat, je". Samozřejmě je potřeba stáhnout TWRP pro tvůj typ telefonu (z návodu k instalaci LOS).

Jinak v příkazu "sudo: gedit:" mi nějak přebývají ty dvoutečky, "sudo gedit" by mělo spustit textový editor s administrátorským oprávněním. Dívám se, ve kterém návodu a na kterém místě toto je - je to v tom českém, ale z toho nás zajímá jen odstavec "2) Instalace ovladače adb a nástroje fastboot" ostatní se týká instalace dalších nástrojů. Zajímají nás tedy jen příkazy:
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot
Ucelený návod je ale ten anglický "Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť", ten v bodě 4. má obdobné tři příkazy (jen je použit jiný repozitář). Pokud jsi už dal ty tři z českého návodu, a v pořádku se provedly, bod 4. z anglického můžeš vypustit.

Kdybych tušil do jak košaté komunikace to rozvedeme, bylo asi lepší se dohodnout a založit nové téma, nebo to dát k tématu LOS15 - předpokládám, že se chystáš k instalaci LOS? Do tohoto vlákna to totiž tak úplně nezapadá.
 #414074  od Tripper10
 před 3 lety
K českámu návodu - zadával jsem příkaz sudo gedit /etc/udev/rules.d/51-android.rules, vyhodilo to chybu s těmi dvojtečkami.
Jedu dle návodu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť - otevřu terminál ve složce s twrp.img a zasekl jsem sehned na příkazu:
[email protected] ~/Dokumenty/Mobily/Reinstalace MIUI ROM/TWRP/Fastboot toolkit $ sudo add-apt-repository ppa:phablet-team/tools
[sudo] heslo pro zbynek:
Nedaří se přidat PPA repozitář: „"Error reading Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť: (6, 'Could not resolve host: launchpad.net')"“.

Ještě připomenu, že jsem včera úspčně nainstaloval adb příkazem sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot
 #414075  od Tripper10
 před 3 lety
Tento příkaz byl úspěšný, ale přeskočil jsem několik předchozích dle návodu:
[email protected] ~/Dokumenty/Mobily/Reinstalace MIUI ROM/TWRP/Fastboot toolkit $ sudo fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 268435456 bytes
sending 'recovery' (13758 KB)...
OKAY [ 0.434s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.319s]
finished. total time: 0.753s
 #414076  od Tripper10
 před 3 lety
Jsem ztracený už v základních věcech jako kdy spustit mobil ve fastboot módu, kdy ho připojit- v návodu je to nesmyslně bez připojení...Co mám vidět na mobilu, jak poznám proběhlou isntalaci atd. Autoři evidentně přepokládají, že to člověk dělá každou chvíli... Ztrácím trpělivost.
 #414085  od filip.fousek
 před 3 lety
(SMAZÁN pův. zavádějící text). Znovu jsem pročetl poslední příspěvky a snad už tomu trochu rozumím. Že selhal pokus o příkazy z bodu 4. nevadí, píšeš, žes to v podstatě nainstaloval už včera jiným způsobem. V dalším příspěvku pak:
sending 'recovery' (13758 KB)... / OKAY [ 0.434s]
writing 'recovery'... / OKAY [ 0.319s] / finished. total time: 0.753s
... to je hlášení, že odesílání a zápis TWRP do telefonu proběhlo, takže by mělo v telefonu být - stačí jen restart s trojhmatem (viz další příspěvek).

Jen poznámka: Píšeš, že nevíš, kdy připojit telefon - tak jak je to v návodu (bod 5.) - to je přesně ten okamžik, kdy už je to fakt potřeba (pokud ale bude připojený dřív, tak to celkem neva - možná mohli mít i aktivaci telefonu do fastboot režimu taky až tady a ne už v bodě 3., ale to je celkem detail). Příkaz "sudo fastboot devices" se může vynechat, je to v podstatě jen kontrola že je spojení telefon - PC funkční.
Naposledy upravil(a) filip.fousek dne 30 Led 2019, 23:45, celkem upraveno 4 x.
 #414086  od filip.fousek
 před 3 lety
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 3 lety
Tento příkaz byl úspěšný, ....

Přehlídl jsem, čeho se toto přesně týkalo, ale teď koukám, podle výstupu to vypadá, že se Ti TWRP do telefonu nahrálo. Takže bys ho měl v telefonu mít!
Podařilo se Ti ho pak spustit (odpojit USB, vypnout telefon a spustit s trojhmatem: vol+, vol- a power)?
Jestli jsi to ještě nezkoušel a povedlo by se ti pak do TWRP dostat, nezapomeň povolit změny pro systémový oddíl "Swipe to Allow Modifications" až se Tě na to TWRP po spuštění dotáže. Jinak by se to při příštím restartu vrátilo do původního stavu bez TWRP.
Ostatní operace už bys měl být schopen udělat, po nakopírování potřebných balíčků na SD kartu telefonu, pomocí TWRP.
 #414202  od Tripper10
 před 3 lety
Spustil jsem mobil trojhmatem, objevil se výběr jazyka, dál volby Reboot, Wipe / Reset, Install Update.zip to -Systtem a Power Off. Wipe pak nabídí Wipe Cache, Wipe User Data, Wipe All Data. Jsem správně a pokud ano, co vybrat? Už jsem připojený k PC.
 #495254  od Petr1974
 před 1 rokem
Zdravim,

chtel jsem na svem starem REDMI 2 HM2014813, na ktery nedam dopustit (verze s 2GB pameti) preinstalovat ROM. Naskoci mi TWRP (verze pro wt86047) 3.0.0.1 LP, na pametove karte mam ROM posledni tydenni verze Xaiomi EU 7.3.30 v 8.5.1, spustim v TWRP instalaci, balicek se zacne rozbalovat a skoci tam chyba 11. Zkousel jsem soubor s ROM stahnout znovu, ale porad to hlasi to same.
Co delam spatne? Nekde, jsem cetl, ze by instalace ROM mela byt spoustena z pametoveho disku v telefonu a ne z pametove karty, jenze kdyz nainstaluji pres FAST Boot TWRP a pripojim telefon k pocitaci, tak vidim jen tu pametovou kartu (ne vnitrni pamet telefonu) a ROM mohu nahrat pouze na nej. Na to, jak eventuralne zkopirovat ROM z pametove karty telefonu do interni pameti telefonu v TWRP rezimu, jsem bohuzel neprisel.
Poradite prosim, jak z toho ven? Predem dekuji, mam REDMI 2 rad, pouzivam ho radu let. Libi se mi, ze to neni klada, co trha kapsy, umi nahravat hovory, ma notifikacni diodu, ktera sviti jak blazen a ne ty male lucernicky, co blikaji bile a clovek je sotva vidi....
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat