[Všeobecné návody pre všetky zariadenia]
 #513924  od vorel64
 před 5 měsíci
Prosím o radu.
Ve fastbootu, když připojím mi 9 lite, tak ho počítač a miunlock vidí, ale když připojím nový mi 11 lite 5G NE, tak ho nevidí ani počítač ani miunlock, je potřeba ještě něco nastavit aby mi 11 byl ve fastbootu vidět. Nebo jsou potřeba nové ovladače?
 #513926  od vorel64
 před 5 měsíci
Tak já měl stejný problém, prostě žádná sms, jen se točí kolečko a nic. Takže jsem hledal a našel. Přihlaš se pomocí QR kodu. Když spustíte miunlock tak je tam polozakryté tlačítko QR kodu. Kliknout na něj a zobrazí se QR kod. Ten naskenovat telefonem, a pak se v telefonu zobrazí to odeslání sms autorizačního kodu. Dát odeslat a přijde sms. Měl jsem vloženou sim a zapnutá data, nevím zda to jde bez sim. Asi ne, protože sms přijde na tel. číslo simky. Snad toto pomůže.
Naposledy upravil(a) vorel64 dne 20 Dub 2022, 09:09, celkem upraveno 1 x.
 #513950  od Tlatoani
 před 5 měsíci
Pár poznatku:
-Odpočet probíhá, po 9 hodinách se čekací doba snížila na 155-9=146 a to i píše Unlock
-Unlock ani dnes neposílá SMS na základě přihlašovacích údajů, musí se použít QR kod
-Autorizce pomocí QR kódu nefunguje z jiného telefonu, jiný Xiaomi mi to chtělo zaregistrovat a tak jsem to raději stopnul a skenoval QR kod pomocí odblokovávaného telefonu
-Na připojení a odečet v Fastbootu SIM karta není potřeba

Závěry:
-Pro spuštění aplikace je potřeba autorizace od MI účtu, pokud něco na síti brání k jejímu provedení na pozadí, tak se začne točit kolečko.
-Samotný odečet probíhá v telefonu a aplikace ho dokáže jen z telefonu přečíst
-Odečet se nastaví a začne okamžikem poslání žádosti z Xiaomi a přihlášením k účtu. Aplikace a připojení do Fastboot režimu slouží jen pro vyčtení odečtu z telefonu.
-Pokud by někdo dokázal upravit hodnotu registru v telefonu, tak by mohl uměle odečet nastavit na 0 nebo nízkou hodnotu.
 #513953  od vascon007
 před 5 měsíci

Tlatoani píše: -Pokud by někdo dokázal upravit hodnotu registru v telefonu, tak by mohl uměle odečet nastavit na 0 nebo nízkou hodnotu.
Pokud by tohle byla pravda a někdo by to dokázal, tak už to někdo dávno udělal. Ten odečet je tu s námi už dlouhou dobu. Čili se v mnohém asi pleteš.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk

 #513962  od Tlatoani
 před 5 měsíci
Mohu se mýlit s umístěním počítadla, ale z technického hlediska je to nejjednodušší a nejméně poruchový. Obdobně očekávám, že zamčení - odemčení bootloaderu je jen nějaký příznak který je umístěn v telefonu a Unlock ho jen změní. A tím že je to v telefonu je to dostupný k modifikaci.
Otázkou je, kdo a proč by to měnil?
Běžný uživatel určitě ne. Začnu od sebe, jsem schopný zjistit obsah komunikace mezi telefonem a okolí. Tim jak přidávají další a další verze Unlock prográmku nejspíš reagují na nový modely a opravují chyby Unlocku. Pro všechny typy mobilů to bude něco hodně podobného a tak to musí byt robusní a opakovatelná metoda. Jenže bych na tom strávil víc času než když jenom počkám těch 7 dní.
 #513994  od Tlatoani
 před 5 měsíci
Odečet běží, už jen 98 hodin. Je to dost otravný a tohle si mohlo XIAOMI klidně odpustit. Neznám nikoho, kdo by využil tu jejich super funkci pro zamčený telefon.
 #514377  od johnudu
 před 4 měsíci
nejde mi odblokovat Note 7, po stažení MiUnlock 6.5.406.31 a spuštění se přihlásím a vyběhne na mě "Checking for security issues....." a nic se neděje
 #514378  od lavatube
 před 4 měsíci
johnudu píše:nejde mi odblokovat Note 7, po stažení MiUnlock 6.5.406.31 a spuštění se přihlásím a vyběhne na mě "Checking for security issues....." a nic se neděje
Naskenuj qr kod

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

 #514650  od zamalo
 před 4 měsíci
To samé
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Dle diskuze na jiném zahr. fóru je snad nějaký problém na servru a na straně Xiaomi.
Údajně to lze nějak obejít pomocí USA účtu... :thinking: , ale zatím zkusím počkat, i když samozřejmě nerad - na Global si nechci ani zvykat, telefon přišel včera a tímto se to protahuje.... :rolling_eyes: Jen doufám, že to nemá souvislost s GDPR... :thinking: :rolling_eyes: :fearful:
 #514779  od Peter Pekac
 před 4 měsíci
Prosím o pomoc s Redmi 4X. Dle návodu zde, tipů z fóra i z XDA jsem chtěl odemknout bootloader. Bohužel se nedaří. Telefon byl aktualizován oficiální cestou, dokud to šlo.
 • Android 7.1.2 N2G47H
 • MIUI Global 11.0.2.0(NAMMIXM)
 • Jádro 3.18.31-perf-g6507e5c
Notebook Dell L630 s Win 7, Intel C2D T2200 (jiný stroj s Win7 nemám)

Odzkoušeno:
 • MIUI unlock tool verze 2.3.x až 6.5.x
 • bootloader ADB driver od Googlu, ale i z adresáře MIUI unlock
 • porty USB: 2 různé verze 2.0 na ntb + skrz hub v monitoru (také USB 2.0)
 • kabely 2 různé
 • XM účet v telefonu přidán skrz mob. data, resp. přidání zařízení v Developer-MIUI unlock status taktéž
 • při užití QR kódu pro přihlašování v MIUI unlock tool odzkoušeno skrz wifi i skrz data
Přihlášení v MIUI unlock v. 6.5.x
 • přes email/tel. číslo/XM číslo - telefon najde, po kliknutí na Unlock jede, ale stopne na 99%, Can't get info!
 • přes QR kód - animace otáčení hodin, nic se dál neděje
Přihlášení ve verzi 5.5.x
 • přes email/tel. číslo/XM číslo - telefon najde, po kliknutí na Unlock chvíli něco dělá, pak vypíše Please use the common user tool on the official website.
 • přes QR kód - prázdné okno, nic se dál neděje
Přihlášení ve verzi 4.5.x a nižší
 • přes email/tel. číslo/XM číslo - Načte se běžná stránka XM účtu podobně jako přihlášení na webu Xiaomi, nelze přepnout nikam na odemčení
 • přes QR kód - chová se stejně, tj. běžná stránka XM účtu bez možnosti dalších kroků
 #515808  od VMach3
 před 2 měsíci
Ve spravci zařízení se telefon zobrazuje jako Android Bootloader Interface?
 #515872  od VMach3
 před 2 měsíci
Jestliže se hlásí ADB Interface, je telefon spuštěn v Recovery režimu, nikoliv Fastboot.
wiglegummi se to líbí
 #515874  od wiglegummi
 před 2 měsíci
Hele vypnu telefon, počkám chvíli, zmáčknu a držím vol down + power a objeví se obrázek fastboot, tak kde asi jsem? Zvláštní je že jsem zkusi aktualizivat ovladač a znovu spustil unlock a ted to najednou jde, jen musím počkat oněch 168 hodin, po minutě jsem zkusil unlock znovu a napsalo to už 160 hodin. Mají zvláštní odpočet.
Každopádně díky za rady a nakopnutí správným směrem.
 • 1
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 55

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat