Redmi 4A [rolex] / Redmi 4 [prada] / Redmi 4 Prime [markw] / Redmi 4X [santoni]
 #448633  od Leo.
 před týdnem
Potřebuji poslat telefon do servisu a tak chci zálohovat jeho obsah přes Google Disk (kvůli záruce ho nechci odemykat a instalovat TWRP). V telefonu mám nastaven Google účet, v aplikaci Disk, když kliknu na Zálohy, tak píše "Vaše zařízení není zálohováno", ale pokud kliknu na "Začít zálohovat", tak se mi zobrazí nastavení telefonu, kde mám zálohování mých dat zapnuto a záložní účet nastaven. Nevíte prosím, kde by mohl být problém, proč zálohy dat nejedou?

Synchronizace kalendáře a kontaktů s Google účtem funguje, ale to se nastavuje jinde a ukládá asi jinam.
 #448659  od Sonic1SVK
 před týdnem
Na co si to tak komplikujes? Zalohuj to na Mi Cloud. Pokial viem tak na google disk sa daju zalohovat iba data - hudba, videa atd. Nastavenia a hesla sa ukladaju na google ucet
 #448662  od Leo.
 před týdnem
Na Mi Cloud (tedy spíše vytvořením místní zálohy - předpokládám, že rozsah zálohy bude stejný) to zálohuji také, ale nevím, zda se uloží i nastavení všech aplikací (u některých je napsáno, že zálohu dat nepodporují). Proto jsem chtěl ještě udělat zálohu přes Google, jestli se tam neuloží něco navíc (pokud tedy zálohuje aplikace i s nastavením).
 #448664  od gogocar
 před týdnem
MI Cloud neumí zálohovat data (nastavení , atd) nainstalovaných aplikací.
Soubory z uložiště si zkopíruj do PC a tel. zazálohuj v Google . Pro jistotu udělej i Lokální zálohu bez doinstalovaných aplikací.

Obrázek
 #448670  od Sonic1SVK
 před týdnem
Az na to ze lokalnu zalohu musi prekopirovat z mobilu do PC lebo onu pride
 #448811  od tchuddi
 před týdnem
I kdyby ti to šlo, tak MIUI neumí obnovit data z gDrive, ale pouze z MIdrivu. A MIdrive ti nezalohuje data neXiaomi aplikací
Takže, jak psal někdo výš, proveď lokální zálohu a pak to zkopíruj na PC.
Dalším řešení je sáhnout po nějaké app 3tí strany, např. MyPhoneExplorer. Ten ti umožní do PC zálohovat z telefonu vše, od SMS, až po aplikace včetně jejich nastavení. (A samozřejmě obnovu do původního stavu).
 #448816  od tchuddi
 před týdnem
Měl jsem MIUI od verze 4 po verzi 9 (10 asi jenom měsíc), občas jsem telefon zálohoval na gdrive, ale nikdy a nikde jsem si nevšiml obnovy nastavení telefonu a všech dat aplikací z Gdrive a nikdy se mi po čisté instalaci MIUI nenabídlo obnovit nastavení telefonu a aplikací z grive (pouze obnovu toho co se zalohovalo na Micloud). Pokud MIUI obsahuje možnost obnovit nastavení telefonu a dat všech aplikací z gDrive, rád bych ji viděl, já ji nikdy nenašel.
 #448817  od gogocar
 před týdnem
Je pravda že to nenabízelo Obnovu z Googlu do určité doby v místní rom (v Global rom to nabízelo vždy) ale už asi rok to normálně obnovu z Googlu po FR nabídne.

Používám to každý týden minimálně jednou. Samozřejmě nastavení tel. se rozumí nastavení Wifi atd. nikoliv MIlaunchru a MI aplikací. Byl by to nesmysl protože to má složit na jakýkoliv tel. s androidem bez ohledu na nastavby.
Hlavní jsou data aplikací ,hovory,SMS.
 #449567  od Leo.
 před 4 dny
Děkuji všem za příspěvky. V tom Google Disku se nakonec objevila záloha druhý den v 16:00, ale bylo tam zálohováno nastavení pouze pár aplikací, takže to pro mne nemělo smysl. Po přihlášení na čistý mobil se sice nainstalovalo vše, co jsem měl na původním telefonu, ale aplikace byly v základním nastavení.

MyPhoneExplorer používám k záloze kontaktů, SMS, kalendáře a poznámek což umí dobře. Vím, že má i možnost zálohy aplikací, ale doposud jsem si myslel, že uloží pouze instalační soubor (apk), ale nastavení aplikace obnovit nedokáže.

Po třech dnech zkoušení se zálohami jsem tam nakonec dal TWRP, udělal kompletní zálohu a nahrál zpátky originál ROM se zamčením bootloaderu. Přeci jenom je to největší jistota, že vše bude stejné jako před odesláním do servisu.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat