[Všeobecný pokec o všetkom]
 #518908  od sumerian
 před 3 měsíci
Nedaří se mi odemknout bootloader na mi8, píše to stejně, že potřebuji Intel PC, mám amd. A vzhledem k tomu, že podpora pro telefon i zde skončila, rád bych tam hodil LineageOS, popřípadě pokud je nějaká jiná alternativa? Nechci to zadarmo samozřejmě ;-)
 #518931  od VMach3
 před 3 měsíci
Ukaž to, co píše že potřebuješ Intel.
 #518945  od sumerian
 před 3 měsíci
Note
Make sure you use an Intel® based PC.
Je to přímo na stránce Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Ale asi bych měl ještě zkusit nainstalovat ten MI USB DRIVER. Ten nemám. Počítač mi telefon v aplikaci Mi unlock a v režimu fast boot sice telefon detekoval zvukem, ale jinak nic. To se dá někde sehnat ten MI USB DRIVER, že?
 #518952  od VMach3
 před 3 měsíci
Nikdy jsem neměl problém s Mi Unlock na AMD.

Když Mi Unlock telefon detekuje, tak ovladače jsou v pořádku. Co píše Mi Unlock při potvrzení procesu odemknutí?
Mimochodem, potřebné ovladače jsou součástí Mi Unlock.
Mikis01 se to líbí
 #518959  od sumerian
 před 3 měsíci
Nepíše nic. Ze není připojen telefon, no. Ale já driver neinstaloval. To bude ta chyba. Dnes odpoledne vyzkousim a dam vědět. Dekuji.
 #518966  od VMach3
 před 3 měsíci
Výše si psal, ze telefon Mi Unlock detekuje.
Správnost ovladačů zkontroluj se spravci zařízení, při připojeném telefonu ve fastboot režimu ss telefon musí hlásit jako Android Bootloader Interface.
Pokud se telefon bude hlásit jakkoliv jinak, dej aktualizovat ovladače z umístění v PC a cestu zadej do umístění kde máš složku Mi Unlock.
 #518980  od sumerian
 před 3 měsíci
Telefon jsem odemknul, ale zasekl jsem se tady Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť to je nad moje síly už toto. ADB stáhnuto, rozbaleno v udávané složce, spuštěno dle Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a vypisuje to tuto hlášku.
 #518981  od VMach3
 před 3 měsíci
A k čemu potřebuješ ADB?
 #518982  od sumerian
 před 3 měsíci
Protože jsem hloupý, tak nevím. Postupoval jsem dle toho webu. Mám odemknutej telefon a co dál tedy nevím :-)
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #518984  od VMach3
 před 3 měsíci
Postupuj podle Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, konkrétně pro Mi 8 -2) POSTUP INSTALACE PROSTŘEDNICTVÍM Recovery s tím že namísto MIUI ROM nainstaluješ tebou požadovanou (LineageOS).
 #519086  od sumerian
 před 3 měsíci
Nefunguje to. Je tam úplně jiné prostředí, atd., než v návodu. Telefon je odemknutý, nabíhá normálně do MIUI, takže stále hledám někoho, kdo by mi za úplatu do něj nahrál ten LineageOS.
 #519087  od VMach3
 před 3 měsíci
Kde je úplně jiné prostředí?
 #519088  od sumerian
 před 3 měsíci
Po spuštění toho TWRP nebo jak se to jmenuje. Nejsem technický typ, naposledy jsem něco flashoval v dobách Mi2S. Nechci vrtat do něčeho, čemu nerozumím.
 #519089  od VMach3
 před 3 měsíci
Obrázek by mnohé napověděl
 #519090  od FandaLineageOS
 před 3 měsíci
S dovolením se přidám do diskuse a zkusím to nováčkovi trošku objasnit. Instalace ROM (systému telefonu) se skládá ze tří po sobě jdoucích kroků:

1) Odemknutí tzv. bootloaderu podle tohoto návodu:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

To už jak vidím máš. Toto je nutné k tomu, aby bylo možné nahrát jinou než tovární ROM. Ve výchozím stavu je to totiž zablokováno výrobcem.

2) Instalace alternativního recovery menu podle návodu, který odkazoval VMach3:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Recovery menu je servisní nástroj, který umožňuje nahrát ROM, vymazat data apod. Běží mimo systém Android. Při zapnutí telefonu "dvojhmatem" se místo systému Android spustí tento servisní systém. Každý telefon obsahuje nějaké recovery menu. To tovární předinstalované výrobcem telefonu ale umožňuje jen základní operace a to jen s originální ROM. Je tedy nutné toto originální recovery menu nahradit jiným s potřebnými funkcemi. Typicky TWRP nebo OrangeFox Recovery.

Předpokládám, že TWRP se ti zatím nainstalovat nepodařilo. To, že recovery menu vypadá jinak, je nejspíš proto, že je to stále to původní recovery menu od Xiaomi.

3) Instalace alternativní ROM pomocí TWRP
Toto je poslední krok. Stáhne se alternativní ROM - archiv ve formátu .zip - a nahraje se na SD kartu. SD karta se vloží do telefonu. Telefon se zapne "dvojhmatem", aby telefon nastartoval do TWRP. V TWRP se provede instalace ROM. Restart, hotovo. Hezky a srozumitelně je to popsáno v tom návodu, který postoval VMach3.


Kdybych to připodobnil k počítači, tak je to něco jako kdyby sis koupil notebook s předinstalovanými Windows. Ty zde prezentují tu tzv. tovární ROM neboli výrobcem předinstalovaný systém Android.

Ty by ses rozhodl nainstalovat si Linux. Ten představuje tu tzv. Custom ROM - neboli jiné sestavení systému Android.

Na notebooku by ti instalaci Linuxu umožnilo to, že notebook obsahuje UEFI, které ti umožní spustit instalátor Linuxu. UEFI i intalalátor taky běží mimo "hlavní" systém. Na Androidím telefonu se instalace ROM (systému) spouští a provádí v recovery menu (TWRP).
 #519111  od sumerian
 před 3 měsíci
No, přesně jsem to věděl, že se do toho nemám montovat, když tomu nerozumím. Telefon ted nabíhá pouze do Fastbootu a nepomáhá instalace jakéhokoliv dalšího, i jiného TWRP přes počítač a tlačítko power a + ho tam hází znova do obrazovky Fastboot. Takže předpopkládám, že telefon je v háji. No nedá se nic dělat.

Takže klasika, měl jsem postupovat podle návodu přímo od Lineage. A dělat to přes ADB, které jejich TWRP vyžadoval. Takhle jsem nainstaloval to z odkazu tady, do kořene telefonu jsem nahrál Lineage, dal jsem instalaci z tohoto zipu a telefon už je jen ve Fastboot xiaomi obrázku :-)))))))))) jo, tak s telefon jsem po dlouhé době vyhrabal, říkal jsem si, že může fungovat jako záložní. Nevadí. Jsem dost starej na to, abych se před tímto krokem sám klepl přes prsty a vykašlal se na to :-)))) Mea culpa :-)))))) mějte se nádherně
 #519112  od VMach3
 před 3 měsíci
Telefon v háji není.
Použít Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a instaluj její přesně podle kroků v prvním spoileru, tedy pro ne A/B zařízení a XM 12 / 12 Pro Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
 #519115  od VMach3
 před 3 měsíci
Po spuštění TWRP postupuješ dál podle návodu k instalaci MIUI ROM zmiňovaného původně výše, tj.:

- prvně provést Formátovat Data, a restartovat recovery
- připojit telefon k PC (!samozřejmě se spuštěným TWRP recovery!) a přenést požadovanou ROM do úložiště telefonu
- spustit instalaci ROM
- restartovat do systému a vyčkat na spusteni systému

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat