[aqua]
 #343073  od Dragonixx
 před 6 lety
Dobrý den,
telefon mi běžel na Androidu 5 na verzi ROM 6.12.22. Rozhodl jsem se aktualizovat na novější verzi Androidu a tudíž i novější ROM a to konkrétně 7.12.14.

Kroky jak jsem postupoval:
1) Odemknutý bootloader (již byl, ale radši jsem to zkontroloval a opravdu byl)
2) Instalace TWRP, která byla k verzi 6.12.22 viz. zde: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
3) Instalace TWRP proběhal úspěšně a proto jsem nabootoval a přes aktualizace jsem vybral staženou ROM pro Mi4S 7.12.14 a dal updatovat. Vše proběhlo vypadalo OK
4) Nyní, když se snažím nastarovat systém tak se pouze načítá (černá obrazovka a dole problikávající tečky, ale systém už nenaběhne.

Nevím si s tím už rady do TWRP se mi pomocí tlačítka hlasitosti a tlačítka volume up nejde dostat. Nevíte co s tím?
Předem děkuji za rady, jak postupovat pro úspěšný update nebo minimálně k navrácení na nějakou fuknční verzi klidně i tu původni 6.12.22.
 #343079  od VMach3
 před 6 lety
Chyba je v tom že si z 6.12.22 instaloval přímo MIUI9, což způsobuje brick, je třeba při přechodu z A5.1 na A7 nainstalovat nejprve MIUI8 na Androidu 7, až poté je možné přejít na MIUI9.

Nyní musíš telefon uvést do Download režimu a v Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť nainstalovat Latest China ROM, odemknout bootloader a následně TWRP recovery a MIUI9 CZ SK ROM.
Pro uvedení telefonu do Download režimu zkus Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť (toolkit rozbalíš, telefon ve fastboot režimu připojíš k PC a ve složce toolkitu spustíš Start EDL, dále dle pokynů v CMD). Když toolkit nebude fungovat, bude třeba použít Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
Dragonixx se to líbí
 #343103  od Dragonixx
 před 6 lety
Další postup:

Snažil jsem se uvést telefon do Download režimu nevím jak to má vypadat, ale dle postupu co jsi mi napsal (Xiaomi EDL toolkit) jsem rozbalil telefon uvedl do fastbootu a připojil k PC ve složce jsem pustil Start EDL a postupoval podle pokynů a dostal tento výsledek vypadalo, že úspěšný viz. zde: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Telefon se vypl z fastbootrežimu.

Další postup zapnul jsem Xiaomi MiFlash a aktualizoval drivery uspěšně. Stáhnul jsem ROM z odkazu pro můj telefon (Stable) rozbalil a dal na C: rozbalenou složku následně jsem ji přidal pomocí select dal refresh našel se telefon dole vybral save user data a dal flash. Flash proběhl úspěšně viz zde: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Nyní jsem telefon zapnul a čekal cca 10 minutek až telefon naběhl s MIUI9. Takže super práce mockrát děkuji za radu. Nyní tedy můžu nainstalovat TWRP, které je pro tu poslední ROM co jsem chtěl instalovat a hodit tam tu týdenní verzi? Pokud ano lze to udělat zase přes MiFlash stejným postupem akorát, že vyberu tydenní verzi? Jelikož updater z telefonu zmizel jak to bylo dříve abych vybral zip soubor a nechal provést.
 #343132  od VMach3
 před 6 lety
Nyní je třeba Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, po jeho odemknutí bude možné nainstalovat Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť pomocí Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a v něm nainstalovat aktuální MIUI9 CZ SK ROM.
 #343143  od Dragonixx
 před 6 lety
Bootloader je odemknutý. Zkontroloval jsem to jak přes program, který ho odemyká mi unlock tak přes developer settings miui unlocked. Nainstaloval jsem úspěšně přiloženou TWRP recovery a v ní jsem zvolil: Install-> Našel staženou ROM v Zipu konkrétně 7.12.14_v9-7.0.zip vybral ji zaškrnul zip signature verification a reboot after installation is complete a provedl Swipe to confirm Flash. Na začátku vyběhlo několik červených řádků E:String resource "current_boot_slot" not found. Using default vaule a těch řádků s různymy hodnotamy je cca 11. Zbytek proběhne bez problému až do fáze, kde je Swipe to install TWRP app a nebo talčítko Do Not Install tak jsem zvolil, že nechci instalovat. Telefon se rebootuje a zůstane vyset na načítání jako předtím. :( Nechal jsem to rebootovat přes 45 minut. Nějaké další nápady jak to opravit?
 #343156  od VMach3
 před 6 lety
Vrať se do TWRP a udělej Format Data (na kartě Wipe), poté restartuj do systému. Pokud máš v úložišti nějaká důležitá data, přesuň si je do PC než sformátuješ data.
Obrázek
 #343166  od Dragonixx
 před 6 lety
Format data provedeno opraveno díky moc za pomoc a rady. :) Co se dat týče bohužel jsem je neměl vyzálohované už předtím a smazali se při Mi Flash čínskou ROM. Příště si aspoň budu pamatovat, že mám zálohovat než do toho začnu vrtat. Dřív jsem už kolikrát upgrade dělal a nikdy se nic nesmazalo tak jsem to nechal z lenosti být. Hold chybami se člověk učí. :) Ještě jednou mockrát díky
 #343372  od duro28
 před 6 lety
Odkial ste stiahli CN ROM mam spravny odkaz? Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť lebo MiFlash v 2017.4.25.0 mi vypisuje: cannot receive hello packet
 #343373  od VMach3
 před 6 lety
Odkaz je v návodu k MiFlash
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat