[clover]
 #394224  od Stryhaj
 před 1 měsícem
Návod je pro staré pitomce jako jsem já, kteří moc nerozumí co se zde píše a nerozumí co znamenají divná anglická písmenka na které se zde odkazuje :drooling_face: . Upozorňuji, že vše co s vaším tabletem uděláte dle tohoto návodu je vaše osobní riziko a postup nemusí fungovat na všechny stroje.
Dorazil hezký tablet z Číny a je celý v nějakém divném jazyku. Když ho chcete mít v češtině a stáhnout nějaké hry, zkuste tento postup.


1. Zda je vůbec bootloader zamčený zjistíte následovně: klepnout na Settings (ozubené kolečko na ploše), dále My device, dále All specs, dále 7 x poklepat na MIUI version, povolí se Developer options
2. Znovu Settings, dále ….Additional settings, Developer options (modré tlačítko zapnuté), dále Mi Unlock status a když je pod obrázkem napsáno This device is locked – víme že je to v prd…….., a pokračujeme bodem 3.

3. Zřízení Mi účtu na stránkám Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť, pravý horní roh sign in a dále dole v tabulce Create account (doporučuji založit přes telefon a následně přidat i mail s příponou .gmail)
4. Přihlásit svůj tablet ke zřízenému Mi účtu
5. Stáhnout program miflash unlock (jděte na en.miui.com/unlock)
klikněte na Unlock Now (nejste-li přihlášeni, přihlašte se svým Xiaomi účtem)
Obrázek
a následně budete přesměrováni na stránku ke stažení Mi Unlock. Následně program miflash unlock stáhnout a rozzipovat v počítači.
6. Spustit program oranžovou ikonou se zámkem miflash_unlock
7. Odsouhlasit odmítnutí odpovědnosti volbou Agree
Obrázek

8. Přihlásit se do programu mailem a heslem s Mi účtu se objeví tato stránka:

kde je nepodsvícené tlačítko Unlock
Obrázek
9. Nastavit tablet do fastboot režimu (na vypnutém tabletu se současně stiskne tlačítko hlasitosti dolů a tlačítko napájení)
10. Připojit tablet kabelem k PC, tlačítko Unlock se prosvítí, stiskněte ho a nechte proběhnout proces, kde se vám program postupně říká „že vše zkurvíte“, se vším je nutno souhlasit :-)
11. Následně se objeví tato tabulka:
Obrázek

Jestli jste správně přihlášení Mi účtem, první řádek (verifing device) proběhne a ukáže se zelené zatržítko.
Druhý řádek (unlocking) proběhne do 99% a objeví se milá tabulka, která hlásá, že odemčení neproběhlo a musíte na odemčení čekat 720 hodin (v mém případě)
Obrázek

12. Nyní je třeba čekat. Stav zbývajícího času je možno průběžně ověřit postupem dle bodů 3 až 8.

13. Info o době čekání. Nový Mi účet na začátku 720 hodin (30 dnů), po 15 dnech šlo odemknout.

14. Postupovat podle tohoto návodu
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Do PC je nutno stáhnout a poté rozbalit programy MIUIos.cz_fastboot_toolkit + TWRP MIPAD 4 3.2.2 0713-ok. Do programu MIUIos.cz_fastboot_toolkit se přenáší z TWRP MIPAD 4 3.2.2 0713-ok soubor recovery (mě se zobrazil jako obrázek, typ souboru IMG file) má 54 824kB. pak se přejmenuje na twrp. Tablet se ve fastboot režimu připojí k PC a spustí se instalacia_twrp_windows a tím se program TWRP nainstaluje do tabletu. Dále do konce návodu.

15. Postupovat podle tohoto návodu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Jazyk nemá cenu nastavovat, z odkazu staženém TWRP je pouze angličtina. Tlačítka v anglické verzi TWRP jsou rozestavěna jako ve výše uvedeném návodu. Na hlavní stránku, kde se skoro vše odehrává se vždy dostanete domečkem, dole. MTP jsem povolovat nemusel.

Na MI PAD 4 je již stabilní verze ROM z 9.11.2018

Instalace se povedla mě přespadesátníkovi, povede se i vám sokolíkům.
 #403112  od Almik
 před týdnem
Ahoj,

postupoval jsem pro odemčení bootloaderu na Mi Pad 4 z Číny podle návodu výše, po stažení různých verzí MiFlash Unlock mi na PC po přihlášení k Mi Account vyskočí tabulka "Checking if your Mi Account has permissions" a hned na to vyskočí okno, buďto "Couldn't get info (-1:unknown error)" a pod tím tl. "Try again", což ale nepomůže (verze 3.3.525.23), nebo "Account application area query failed" a pod tím opět "Try again" (verze 3.3.827.31).

Už fakt nevím, má někdo nějaký nápad?
Komp jede na Win 10.

S pozdravem Vítek
 #403120  od Almik
 před týdnem
Mám. Mi účet mám zřízen už dlouho, měl jsem dříve Xiaomi telefon, jen si nejsem jistej jestli nejsem prostě neaktivní uživatel, a v tom je problém. Ale mě se fakt nechce prolézat nějaká čínská fóra a plácat tam h*vna kvůli tomu abych mohl odemčít bootloader... :-I

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat