[hermes]
 #377172  od OndrejDousa
 před 6 měsíci
Krásný den všem, zakoupil jsem v ČR telefon Xiaomi Redmi Note 2, ten už je samozřejmě mimo záruku. Rád bych se na vás obrátil s prosbou o radu.

Telefon ve čtvrtek začal hned od rána velmi zlobit, velice se přehříval a nedalo se s ním prakticky pracovat, reakce systému byli velice pomalé a reset do továrního nastavení se mi povedlo provést až po několika hodinách.

Po resetu se zdálo vše v pořádku, do dnešního dne telefon fungoval bez problémů, nainstaloval jsem zatím jen základní aplikace, které potřebuji k práci (aplikace od Microsoft, Google a několik dalších aplikací, které jsem používal i před začátkem problémů). Dnes ráno opět začal telefon zamrzat, například prohlížeč (Chrome) zamrzne chvilku po zapnutí, stejně tak i například aplikace Mapy od firmy Google, obchod Google Play jde sice spustit ale nenačte se obsah. Pouze se dokola točí načítací kolečko.

Baterie (dva měsíce stará, originál koupená v ČR) mizí rychlostí 10% za 15 minut a to je zapnutá jen wifi, vypnul jsem i synchronizaci. Když telefon fungoval bez problémů, vydržela bez problémů celý den.

Telefon bych rád upgradoval pomocí TWRP na poslední verzi ROM, ale bohužel po připojení k počítači pouze nabíjí, tento problém už mám ale výrazně delší dobu (min. rok) kdy z ničeho nic nebylo možné ho připojit k PC. Nepomáhá ani vypnutí/zapnutí USB ladění nebo přepnutí nastavení na USB fotoaparát/sdílení souborů. Telefon se k PC nepřipojí ani v režimu Fastboot.

Je možné telefon nějak opravit? Buď radou nebo mimozáručním servisem? Aktuálně zkouším druhý Factory Reset s vymazáním všech dat, problém je ale v tom, že když dám obnovení, zadám heslo a potvrdím obnovení, telefon se vrátí do nabídky pro obnovení dat a nic se neděje.

Jediné poznatky, které jsou shodné před všemi obnoveními do továrního nastavení je to, že telefon není schopen dokončit synchronizaci dat (synchronizace běží v liště ale nic se neděje, telefon neodesílá ani nepřijímá data - na wifi ani při zapnutých datech). Nefunguje ani většina Google aplikací a systém jeví známky zpomalení.

V telefonu mám instalovaný jediný antivir od firmy Eset (placená verze s přidělenými všemi právy), nepoužívám žádné aplikace na čištění RAM nebo telefonu, krom té přímo od Xiaomi.

Děkuji za jakoukoliv pomoc a radu.
 #377183  od OndrejDousa
 před 6 měsíci
Tak jsem udělal Factory Reset, nainstaloval Eset (pouze) a nechal telefon nabíjet. Teď po tom co se aktualizovali služby v telefonu a aplikace Google opět nefunguje Google Play, když dám zobrazit vlastní aplikace, stále se jen točí kolečko načítaní. Telefon se sem tam zasekne na pár sekund...
 #377189  od Petulle.cb
 před 6 měsíci
Ahoj,

mám stejný problém. Ať s telefonem udělám co chci tak se stále synchronizuje a seká se, že s ním nejde nic dělat. Telefon asi brzo vybouchne jak je horkej a baterka se vybije tak za půl hodiny. Služby Google se mi vůbec nenačítají, klávesnice mi nenabízí slova.
Nevím co s tím, taky už mám telefon po záruce. :rage:
 #377190  od OndrejDousa
 před 6 měsíci
Tak to už jsme tři, přítelkyně má taky Redmi Note 2 a už nejde synchronizace a baterka taky relativně padá dolů, jen se aktuálně ještě nepřehřívá. Nejde Google Play.

To mi neříkej, že to postihlo jen naše modely... v háji je i to, že nemůžu sosnout tady z fóra ani ROMku, po pár MB mi to skončí na 0b/s a nic. Zkoušel jsem to na několika připojeních a dělá to to a samé. Nevím, jestli jet koupit nový telefon, jsem na něm pracovně docela závislý.
 #377230  od plexisklo
 před 6 měsíci
Měl jsem stejný problém a začalo to také ve čtvrtek. Nejdřív jsem zkusil reinstal Messenger bohužel poté jsem se již nedostal do aplikace Google play. Dnes wipe všech dat + následný reboot. Neaktualizoval Google play - nechat tovární verzi. Vše šlape jak má a telefon jak nový. Po následné aktualizaci Google play se stal program opět nefunkčním. Následným odinstalováním aktualizací Google play vše opraveno. Třeba vám to pomůže.
OndrejDousa se to líbí
 #377235  od plexisklo
 před 6 měsíci
Synchronizaci jsem měl vyplou, avšak právě dnes ráno jsem si všiml že na liště je spuštěna ačkoliv jsem ji měl vyplou. V podstatě byla vypnutá, ale na pozadí z nějakýho důvodu spuštěná. Teď s tím problém nemám. Zda to vyřeší tvůj problém se synchronizací ti neřeknu. Ale určitě tím mým postupem vyřešíte problémy se zamrzáním, pomalou odezvou, nezobrazováním slov, nefunkční aplikací Google play. A v neposlední řadě i to přehřívání se kterým jsem měl též problém.
 #377430  od cz1980
 před 6 měsíci
přesně i mi to začalo ve čtvrtek a telefon se zahřívá jako svině v horní části, bud se nabije strašně rychle nebo uplně pomalu, baterka do hodiny vybitá a seká se i při obyčejných povelech tak na 2 tři sekundy, nejde google play ani některé apky z něho stažené, mám nejnovější MIUI a novější už není, takže co stím chlapy?dneska to už celkem jede a nezahřívá se tak
 #377610  od jyryna
 před 6 měsíci
Ahoj, telefon se mi také zahříval, baterie byla rychle vybitá, nebo se pomalu nabíjela. Zkusil jsem tovární reset. Teď je telefon zamknutý a já zapomněl heslo. Na PC se však do Xiaomi účtu připojím, stejné heslo však v mobilu nefunguje.
Problém taky je v tom, že na netu v Xiaomi účtu mám pod svým jménem číslo 159****640, v mobilu to hlásí, že zařízení je zřejmě propojeno s jiným Xiaomi účtem 159****488. Telefon se nabíjí dobře a nezahřívá se.
Telefon byl zakoupený v Česku v e-shopu jako nový. Poradíte někdo, jak telefon aktivovat?
 #377763  od jancasal
 před 6 měsíci
Zdravím, mám stejný problém. Zničeho nic se mi ačal sekat telefon, přehřívá se, baterka mizí rychlostí světla a nabíjí se pomalu. Telefon mám naštěstí ještě v záruce. Avšak již od začátku mám verzi MIUI 7 a nechce se mi aktualizovat, poradí mi někd jak aktualizovat případně, pomůže to?
 #377922  od jyryna
 před 6 měsíci
Ahoj, tak jsem si vzpomněl na heslo, dostal se s telefonem do normálního provozu. Funguje všechno jak má, dobíjí bez problémů a hlavně drží baterka.
Stačil tedy Factory reset.
Nejsem odborník, ale připadá mi, jako by nějaký virus spustil nějakou aplikaci na pozadí, tak stále žrala baterku a zahřívala telefon v horní části.
Někde jsem načetl, že by stejný výsledek měla přinést instalace Androida 6, ale ten je pro tento telefon zatím jenom v neoficiální verzi. Snad se maršmalouna dočkáme i oficiálně.
 #378131  od voughne
 před 6 měsíci
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 6 měsíci
Taktiež mám ten istý problém az na to že sa neprehrieva. Ale pre zmenu sa telefón sám vypína bez upozornenia aj keď nie je vybitý. Pri následnom zapnutí sa len spustí nabehne systém a hneď sa vypne. Pomôže len nabíjanie. Robí to aj pri 40% batérie
To mi robi uz niekolko mesiacov. Daval som to za vinu neoriginal baterke, ale ktoho vie. Poslednu dobu mi aj vypadava signal ... zeby kurvitka od vyroby?
 #378587  od Gita
 před 6 měsíci
Tak telefon se mi nepřehřívá, ale baterka mizí celkem rychle, signál na data mi taky hapruje, ale nemohu oběktívně posoudit, protože používám virtuálního operátora, tak že asi také záleží na vytížení "kmenového" operátora. Ale i tak telefon ztrácí signal v aplikacích, které data vyžadují a dříve běžely bez problémů, teď zažívám každou chvíli "reconect". Při stahování dat z webu se mi stahování nezdaří a nebo někdy raději nezačne vůbec. V telefónu využívám i službu druhého účtu - přepnutí je svižne - kalkulačka také, ale nedej bože, když v druhém účtu spustím webový prohlížeč!!! Rychlost je taková, že i D1 bude dřív opravená a dostavěná.
Nicméně, koukám, že stáří telefónu na to nemá vliv, je nás vic, kteří mají problém. Pak mne napadá jedině to co tu vysí ve vzduchu - kauza "Jablíčka" a nebo masívní hack Xiaomi zařízení???? Tak či tak, odpovědi se asi nikde nedočkáme :unamused:
 #381503  od rado19
 před 5 měsíci
Tak isto mám pomerne dosť problémov s Hermesom ale popravde lepšie to asi nebude. Skúšal som stable verzie odtiaľ, čínske stable a nič. Baterka tak isto sa vybíja rýchlo, prehliadaču sa chce ako kedy, 5 ghz wifi len občas chytím. Prehrievanie niečo na spôsob topného telesa. Skúšal som alternatívne ROM. Mokee fungovala deň v poriadku následne sa začal sám od seba reštartovať čo hodinu približne. Slim MIUI ostala v bootloope. Jediné čo podľa mňa by mohlo pomôcť je Wipnuť - Data/system/Cachce/Dalvik Cache/Internal stor. . A následne flashnuť aktuálnu Stable verziu ( teda nie najaktuálnejšiu), aktuálnu z tejto stránky. Po tom čo som napísal, relatívne dobre funguje až na pár chýb. (Samozrejme nezabudnúť si do PC alebo na ext. kartu presunúť dôležite dokumenty aby ste o nich zbytočne neprišli).

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat