[libra]
 #397282  od xxsparky
 před 2 týdny
Prosím o pomoc, chystám se po několika letech opět aktualizovat (složitost mě doteď odrazovala). Předem píši, že jsem v této problematice nováčkem. Mám verzi 6.12.22 na androidu 5.1.

Našel jsem si sepsaný postup Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť . Jelikož mám zamčená bootlouader a odemčení budu potřeba, tak jsem tímto začal dle postupu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Odemykací soubor do PC jsem si po registraci stáhl a začal připravovat telefon. Dostal jsem se menu pro vývojíře, ale zde není Mi Unlock status. Tak nevím, jak mám tedy bootlouder odemknout?
V návodu
Obrázek
U mě
Obrázek

Potřebuji bootlouder vůbec při přechodu na android 7 odemknout a na jakou verzi Miui mám přejít (například 7.3.9)?

Děkuji za pomoc
 #398987  od xxsparky
 před týdnem
Nikam jsem nepokročil, nedostal jsem totiž žádnou odpověď k mým dotazům.

1) Mé mému pro vývojáře vypadá jinak. Co s tím?
2) Potřebuji vůbec boatloader pro přechod na android 7 odemknout?

Takže nemám odvahu něco dělat a telefon si možná i zničit.
 #399130  od pastelka
 před týdnem
Včera jsem se do toho pustil a výsledek je takový podivný. Postupoval jsem dle návodu - Přechod MIUI CZ SK ROM z Androidu 5.1 na Android 7

1) odemknutý bootloader
2) instalace MIUI8 6.12.22
3) instalace (Android 7)
4) odemkněte bootloader (přechodem z A5.1 na A7 dojde k jeho uzamknutí)
5) nainstalujte TWRP recovery ve verzi pro Android 7 pomocí Mi4c TWRP Toolkit A7
6) nyní je možné nainstalovat aktuální MIUI CZ SK ROM

V bodě 4 ovšem nastal problém, protože po instalaci 7.3.23 (A7) se telefon nějak podivně zamkl a nereaguje na žádné nástroje. Nedaří se mi nainstalovat ani originální čínská ROM přes MiFlash (začne proces instalace a pak po chvíli napíše error ) a TWRP recovery je původní, tedy nedostupné.
Originální nástroj pro odemčení vždy selže při pokusu o odemčení - ten stejný nástroj, kterým jsem na začátku instalace bootloader odemkl.

Pustil bych to z hlavy, telefon funguje, ale zřejmě se něco pokazilo, protože se mi odmítají aktualizovat služby Google a nefunguje záloha MIUI účtu.


Napadá Vás někoho, co s tím dělat?
 #399151  od xxsparky
 před týdnem
Děkuji za popis, já už stojím na odemčení bootloaderu na verzi androidu 5.1. Na to mi nesedí zatím žádný návod a obrazovka z návodu vypadá u mě jinak viz. obrázky v mém prvním příspěvků.

Ach jo, tohle mě na MIUI strašně mrzí, že ty aktualizace takhle zkomplikovali.
 #400026  od VMach3
 před 4 dny
@xxsparky Na Androidu 5.1 nemáš uzamknutý bootloader, ten se uzamkne až při přechodu na Android 7.
CZ SK ROM položku Mi Unlock status neobsahuje, ta se nachází pouze v továrním ROM.
Nicméně aktualizaci na Android 7 raději neřeš, již je na to pozdě, podpora Mi 4c už je ukončena, a údajně již není nyní možné bootloader tohoto modelu odemknout.
Sice stále jsou možnosti jak dostat do telefonu MIUI na Androidu 7 s češtinou i při uzamknutým bootloaderu, ale způsob instalace je pro zkušenější uživatele.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat