[Xiaomi Smart Home]
 #495129  od lomidrevo
 před 2 měsíci
Chlapci, nechcem vám kaziť radosť, dlho už sledujem túto diskusiu a roky som sa pokúšal spraviť rozumnú a spoľahlivú automatizáciu so senzormi od Xiaomi. Senzory samé o sebe sú dobré, malé, vydržia celkom dosť na batériu. Či už pohybové, teplotné, dverové atď, hardvérovo sú výborné, najmä v pomere kvalita a cena. Taktiež možnostiam automatizácie v aplikácii sa nedá nič vyčítať.

Ale ak chcete používať všetky ich senzory, je treba mať nastavený server mainland China a tu je hlavný problém. Senzory môžu byť dobré ako len chcú, ale tie odozvy sú na zaplakanie. Viem že je možné používať aj alternatívnu aplikáciu od Vevsa, ale nemám chuť zverovať automatický chod mojej domácnosti do hacknutej aplikácie.

Ja sám som veľký fanúšik Xiaomi produktov, ale pokiaľ nebudú všetky senzory/produkty (aj tie čo sú obmedzené len na Čínu) a zariadenia fungovať v Európe s okamžitými odozvami, tak z Xiaomi automatizovanej domácnosti v strednej Európe nebude nikdy nič použiteľné. A to sa myslím nestane nikdy.

A to radšej nespomínam nejakú integráciu s hlasovým asistentom ako je napr. Alexa od Amazonu, alebo že sa odrazu rozhodnú, že nejaký z ich produktov aktivujú zo dňa na deň region lock (ako napr. smartmi humidifier). V Alexe funguje len zopár senzorov aj to hlavne tie od Aqary.

Ja som to po rokoch s Xiaomi vzdal, pretože sa s tým nič seriózne nedá začať. Jednoduché veci ako napr. zapnutie svetla na pohyb a podobne funguje. Ale keď už potrebujete upraviť pravidlá podľa západu, východu slnka alebo času, nastáva utrpenie s odlišnými časovými zónami a to nehovorím o zmene letného a zimného času. A postupne užívateľ prichádza na veľa maličkostí, ktoré neumožňujú jednoduché personalizovanie pravidiel pre automatizáciu hlavne v našich končinách.

Ja za seba neodporúčam nikomu v strednej Európe začínať serióznu automatizáciu s Xiaomi senzormi, pokiaľ to má fungovať cez ich aplikáciu Xiaomi home a na čínskych serveroch. Strata času a peňazí.
 #495193  od gonzo
 před 1 měsícem
Tak zase za ty peníze nekoupíš nic lepšího. Mě je u zádele jestli svoje scény sdílím díky hacknute app. Pro mě je důležité, že to pod touto aop jede prakticky bez chyb. Zigbee zařízení mám jak hub po dešti takže investovat do nové smart home se již nevyplatí

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk

fosiczka se to líbí
 #495376  od 1mmortal
 před 1 měsícem
Ahoj, řeším takové jednodušší zabezpečení domu. V první řadě jsem uvažoval nad senzory na dveře. Ale chtěl jsem soustředění spouštění a vypínání alarmu řešit nějakým tlačítkem u vstupních dveří. Problém je, že někteří členové domácnosti by nevyužívali spouštění a vypínání přes aplikaci. A tak má otázka. Je možné takto napojit detektor pohybu, který by byl, dejme tomu, až za chodbou? Příklad použití. Odcházím, a jedním stisknutím tlačítka u dveří zapnu na alarm. Přijdu zpět a dvojitým stisknutím alarm vypnu. V tu chvíli bych nebyl v dosahu senzoru pohybu, ten by byl až za dalšími dveřmi. Dalo by se to takto zprovoznit, nebo to je hloupost? Zatím ještě nemám jednotlivé senzory a hub koupený, ale sbírám potřebné informace. Díky za odpověď. :-B
 #495377  od dudilek
 před 1 měsícem
Dalo by sa to tak urobiť
 #495400  od fosiczka
 před 1 měsícem
Jedině asi tak, jak si psal, jelikož jde nastavit zpoždění pouze při zapnutí zabazpečení, alarm se bohužel spouští ihned při zaznamenání pohybu. Já to mám nastavené jako tichý alarm, takže mě přijde notifikace na mobil vždy když přjdu domů (když ho předem nevypnu). Ti co naopak chtějí ať to řve jak blázen, tak si například vytvořili tón, který má na začátku třeba 30s ticho, tak mají čas na zmáčknutí tlačítka.
 #495450  od DaLanik
 před 1 měsícem
Taky jsem to resil, mit tlacitko vystaven nekam venku je nebezpecne - kazdy si alarm muze vypnout. Nejbezpecnejsi a pomerne jednoduchy zpusob je nalepit na dvere NFC tag a kdyz se vracis, jen prilozit telefon na tag, a to vypne alarm. Ovsem, musi byt nainstalovany MiHome, ale nemusi se spoustet, jit na gateway, a vypinat, jen odemnknut telefon a prilozit na NFC tag.
 #495456  od 1mmortal
 před 1 měsícem
Samozřejmě neplánuji dávat tlačítko nikam ven ale do zádveří. Proto i ten dvojklik na vypnutí. Koho by napadlo, že alarm vypne dvojklikem. Navíc, když už se alarm spustí, dotyčný bude už za rohem vzdálený od tlačítka a v tu chvíli by měl alarm sepnout.

Problém s NFC je ten, že ne všichni v domácnosti mají telefon s nfc technologií.
 #495552  od Funman
 před 1 měsícem
1mmortal píše:Ahoj, řeším takové jednodušší zabezpečení domu. V první řadě jsem uvažoval nad senzory na dveře. Ale chtěl jsem soustředění spouštění a vypínání alarmu řešit nějakým tlačítkem u vstupních dveří. Problém je, že někteří členové domácnosti by nevyužívali spouštění a vypínání přes aplikaci. A tak má otázka. Je možné takto napojit detektor pohybu, který by byl, dejme tomu, až za chodbou? Příklad použití. Odcházím, a jedním stisknutím tlačítka u dveří zapnu na alarm. Přijdu zpět a dvojitým stisknutím alarm vypnu. V tu chvíli bych nebyl v dosahu senzoru pohybu, ten by byl až za dalšími dveřmi. Dalo by se to takto zprovoznit, nebo to je hloupost? Zatím ještě nemám jednotlivé senzory a hub koupený, ale sbírám potřebné informace. Díky za odpověď. :-B
Tahle přesně to mám doma udělané a funguje to bez problémů

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

 #495563  od mrpedro
 před 1 měsícem
Já mám navíc nastavené automatické zapnutí a vypnutí alarmu podle odchodu a příchodu dětí do školy.
Takže vypínám jen tehdy, přijdu-li mimo tento nastavený čas.

Omlouvám se, píšu z mobilu.

  • 1
  • 135
  • 136
  • 137
  • 138
  • 139

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat