Beryko.cz
[Xiaomi Smart Home]
 #339826  od dudilek
 před 2 týdny
Predpokladám že starší model sa už nevyrába a nový výrobca vyrába nový model s inými parametrami.
 #339977  od jojik
 před 2 týdny
Pěkný den,
potřebuji poradit. Mám dvě scény.
Jedna je zapínána tlačítkem (jako domovní zvonek), odešle notifikaci na telefon, zahraje melodii na gateway a rozsvítí světlo na gateway na jednu minutu.
Druhá scéna se zapíná dveřním kontaktem, při otevření dveří se přehraje melodie z gateway a rozsvítí světlo na gateway, po zavření dveří světlo zhasne.
Jde mi o to že neumím nastavit jaká barva a svit bude použit u každé scény. U tlačítka (zvonku) bych chtěl žlutou a u dveří modrou.
Už jsem jen tak ze srandy zkoušel gateway připojit na Domoticz a tam to šlo nastavit podle mých představ, tady v tomto nějak tápu.
Moc děkuji za pomoc.
 #340474  od gonzo
 před týdnem
Zdar. Když v nové verzi MiHome (5.0.15) vytvořím skupinu žárovek tak tu vytvořenou skupinu v úvodním gridu nevidím. Pravda, že mé oči už nejsou to co bývavalo, ale fakt to tam nemám. Mužete to někdo testnout? Díky
Edit: Vyřešeno.
 #340965  od misko903
 před týdnem
gonzo píše:Zdar. Když v nové verzi MiHome (5.0.15) vytvořím skupinu žárovek tak tu vytvořenou skupinu v úvodním gridu nevidím. Pravda, že mé oči už nejsou to co bývavalo, ale fakt to tam nemám. Mužete to někdo testnout? Díky
Edit: Vyřešeno.
Zaujímalo by ma riešenie
Hľadal som to tam už párkrát a neviem nájsť ako vytvoriť skupinu žiaroviek.
Vďaka.
 #341489  od serak
 před 6 dny
Tak už mám taky na cestě prvních pár věcí a měl bych dotazy.

Jak moc je citlivý ten senzor pohybu? Máme doma kočku a pokud na ni bude reagovat, tak ho nemá cenu brát.

Jaký je zhruba dosah senzoru?

Dal jsem si záležet a přelouskal jsem celé vlákno a z toho jsem pochopil, že místo nativní aplikace, která je hrubě neuser friendly pro evropany, budu asi používat domoticz. Je něco, co umí pouze ta nativní aplikace a s čím si neporadí domoticz?
Podle všeho nezvládne ovládat věci spojené s gateway pouze přes wifi, jako je konvice, kartáček na zuby a pod. To by mě netrápilo. Co se týká scén a pod. má jasně domoticz navrch. Přesto, je něco co nedokáže? Např přepínat rádio, případně sunrise a pod?

Jakou máte zkušenost z výdrží baterií?
Dík.
 #341498  od serak
 před 6 dny
Mimochodem, někdo tady psal problémy s opětovným připojením čidla vytopení s tím, že po odinstalování a opětovném nainstalování se objevily v aplikaci zase všechny čidla. Čistě náhodou, nemá daný uživatel na androidu zapnutý automatický backup? To by se mu potom po opětovné instalaci vrátilo nastavení z předchozí instalace.
 #341679  od brano279
 před 5 dny
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 10 měsíci
Takže ohledně problému s připojením základny si odpovím sám...
Po dalekosáhlém pátrání je velmi pravděpodobně problém v ISP/modemu (v mém případě UPC/modem Ubee), který neumožní aktualizaci sofwaru/pluginů Gateway. Někomu funguje změna DNS na routeru třeba na Google, u mě ale zabralo až poněkud kostrbaté nainstalování starší verze MiHome 3.5, která tímto neduhem netrpí a po aktualizaci Gateway potom aktualizovat MiHome. Uff.
Môžem potvrdiť tento postup. Vymenil som kvôli tomu aj wi-fi router za xiaomi a aj tak sa nič nepripojilo. Pi nainštalovaní staršej verzie všetko úplne bez problémov a potom som preinštaloval na novú verziu.
 #342062  od badoch
 před 3 dny
Zdravím,
stále nechápu a nikde jsem to nenašel. Tak jestli by mi to mohl někdo vysvětlit.

Jak je to s wifi? Mám tomu rozumět tak, že čidla s gateway mají svou komunikaci v rámci nějaké své vytvořené sítě a až jednotka gateway je napojena na moji wifi? Nebo se všechny čidla připojují na můj router?
Jak je to s citlivostí wifi- tedy na jakou vzdálenost dokáží senzory komunikovat s gateway? Respektive tam kde mám umístěné různé senzory musím mít i signál wifi ?
Naposledy upravil(a) badoch dne 11 Pro 2017, 16:01, celkem upraveno 1 x.
 #342070  od dudilek
 před 3 dny
Jednotlivé senzory sa pripájajú ku gateway, na tvoju wifi sa pripája až samotná gateway.
V prípade výpadku internetu sa z vonku na smart home nedá dostať, ale nastavené pravidlá fungovať budú... Pri pohybe sa teda svetlo zapne aj bez internetu, nakoľko komunikácia prebieha medzi senzorom, gateway a žiarovkou.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
    Beryko.cz

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 249 uživatelů dne 24 Kvě 2015, 20:54

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage XIAOMI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat