[Pisces - TD, Cancro - WCDMA]
 #215594  od Venca83
 před 8 lety
Ahojte
Mi4c mám od konce min. roku, ale špatnou kvalitu hovoru registruji teprve poslední jeden nebo dva týdny. (proč zrovna teď netuším)
Bylo jedno jestli jsem volal z T-mobilu(sim1) nebo z Vodafonu(sim2), na druhé straně mě slyšeli hodně špatně (ať už jsem volal na čísla ostatních operátorů nebo na kontakty s Xiaomi telefonem, výsledek by stejně špatný). Udělal jsem nějakou aktualizaci firmwaru na mi4c (6.3.10) a t-mobil už je v pohodě (otázka jak dlouho?). Ale když volám z Vodafonu(sim2) zvuk je pořád špatný, na druhé straně (jakýkoliv operátor, jakýkoliv telefon) by se dalo říct, že mě neslyší vůbec, jen praskání. Přišlo se teda nějak na to čím to přesně je, případně jak to vyřešit?Změna simky? Něco vypnout, atd...? Pročítal jsem pár vláken, ale buď sem nenarazil na správne, nebo řešení není.
Díky
 #216275  od Tomisr
 před 8 lety
Čus. Také mám poslední dobou špatné hovory na mé MI3W, zni to jako ve špatné vysílačce, no děs. Nevíte co stím? Je to horší, když volám přítelkyni také na MI3W, oba operátor Vodafone. Předem diky za radu.
 #216281  od mirotaso
 před 8 lety
... uz v minulotyzdnovej romke to malo byt opravene... zeby to nevyslo?
štír píše:od štír
11 bře 2016, 11:00
Malý poznatek k volání-před pár minutama hovor Vodafone - Vodafone -oba jsme se slyšeli jako bychom stáli vedle sebe... 8)
... no a rada je jednoducha 5.3.27 :)
 #217695  od motycz
 před 8 lety
Ahoj, potykam se s podobným problémem. Mám Mi3 verzi miui 6.3.10 a skoro pokaždé když s někým telefonuji, si druhá strana stezuje, že mě neslyší a že se sekam jako bych neměl signál. Já je slyším celkem dobře. Už je to celkem otravné jak mi každý říká že mi nerozumí. Nevíte prosím někdo čím to může byt? Dekuji

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #217749  od Venca83
 před 8 lety
Já na to stále nepřišel. Na en foru se řeší celkem často (příčin bude asi více), ale všude taky bez řešeni. Já sem taky slyšel druhou stranu celkem dobře, ale oni mne ne. Nakonec to přešlo do takového stavu, že byť jsem připojeny v síti, tak mám asi nulový signál, už nejde ani volat, ani se mi nikdo nedovolá. A tady na fóru asi taky nebude mít nikdo řešení :(
 #217953  od Venca83
 před 8 lety
V mém případě při starších verzích ok. Spíš to registruji, že to začalo až po týdenní aktualizaci (před/poslední OTA (asi 6.1.28)
Na slotu1 mam sim tmobil a tam mam preferovat 4g. Ve slotu 2 mám sim vodafon, pokud dám manuální vyhledání sítě, tak nic jiného než 2G sítě to nenajde. Když se chci ale do sítě 2G vodafone připojit, tak mi to napíše, že se nebylo možno přihlásit. Ale operátor mi naopak potvrdil, že v síti je simka přihlášená.
Nebo myslíš že i na sim 1 mám nastavit 2G?
Nahrál jsem si tam teď stable verzi 7.2.3.0, ale žádná změna.
Dík
 #217957  od motycz
 před 8 lety
Já se snažím aktualizovat celkem pravidelně, ale abych byl upřímný, tak už se v těch aktualizacích poslední dobou začínám ztrácet...ale tohle mi to dělá v rámci asi posledních několika týdnů...

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #217989  od mirotaso
 před 8 lety
@motycz, @Venca83
...ako je to Mi4c 3gb/32gb neviem, ale na mi3 som za 4mesiace co to tu sledujem, nezaznamenal nic prevratne ani vynimocne, ani po prechode na MM, preco by som mal opustit svoju verziu 5.3.27 na ktorej mi funguje vsetko co potrebujem... myslim, ze pravidelne aktualizacie nemaju absolutne ziaden zmysel, leda ak pre xiaomi, preto ze, treba si uvedomit ze su to vsetko beta verzie, ktore surove pustaju do obehu na testovanie... na vasom mieste by som sa vratil, k verziam, kde to bolo ok a pockal... su tu na fore pipiny*, co ich vsetko to skusanie bavi a maju na to cas a aj schopnosti riesit problemi, patri im vdaka za ich pracu, ale je nezmysel na vasom mieste pouzivat verzie, kde sa mate problem dohovorit... inac ja mam tel stale prepnuty na 2G napevno, na telefonovanie viac netreba a setri to baterku, ak je potreba ist na net, neni problem si to v sekunde prepnut....
 #218000  od Venca83
 před 8 lety
No, máš recht. Já to zas neaktualizuju jako nějaký splašený kůň, v klidu si dám pivko na rozmyšlenou, počkám na reakce a až pak instaluju :), některé aktualizace úplně vynechávám (mi se třeba hodila aktualizace kdy zpřístupnili 4k nahrávání) . Ale prostě nemohl jsem tušit a nic nenasvědčovalo tomu, že nová aktualizace mi vyřadí takovou funkci (i když popravdě, stále není úplně jisté čím by to mohlo být. Klidně to může být i HW - párkrát zmíněna potřeba vyměnit "šuplík" pro simkarty). Každopádně zkusím asi přejít na poslední verzi kdy mi to fungovalo. (mimo téma, je nějaký zásadní postup při přechodu ze stable (7.2.3.0) zase zpět na týdenní? Krom factory resetu, a wipe cache/dalvik + data?)
Dík
 #218004  od mirotaso
 před 8 lety
... pri prechode s tyzdennych na stable sami zda, ze je FR nutnost, ale nemyslim ze prave musis prejst na stable, aj tam mozu byt chyby... ale pri kazdom downgrade je FR nutnost... inac 4K video dokaze robit aj apk Cinema FV-5 aj na mojej mi3 :), trosku trhane ale 4K, zrejme nestiha HW co by u teba nemal byt problem... je to ale platena apka 1,99e co sa ale da prezit, o moznosti ze sa da zohnat aj "inym" sposobom sa radsej rozpisovat nebudem :)
 #218009  od Venca83
 před 8 lety
ono 4k umí i fotak od googlu, já sem jen možná z lenosti asi nechtěl pořád přepínat apky. foťák v miui zase nabízí slow motion, no prostě byl jsem radši když jsem to měl vše pod jednou střechou.
Ok. Já tedy provedu další downgrade, dám factory reset atd. a uvídím jestli toto zabere nebo ne. (ono, já si myslel, že když přejdu právě z týdenní na stable, že se to možná vyřeší, ale nic). No, uvidíme. Dám vědět.

Update: Tak bohužel, downgrade na starší týdenní verzi nezabral.
 #218124  od Ráďa
 před 8 lety
Zdravím.Taky mám Mi3w,a když někomu volám,stěžuje si na praskání.Já všechny slyším normálně.Jsem u Vodafonu.
 #218137  od john307
 před 8 lety
AHOJ všem.
Taky se podělím se stejným problémem, zhoršení kvality, praskání, šumění a to tak, jak se tady popisuje, není mi rozumět. Zlepší se to restartu, ale jen na pár minut a dalším hovorem to pokračuje. Řešil jsem to i reklamací, ale nic nepomohlo, při druhé mi to vrátili s tím, že diagnostika neodhalila závadu. Dělá mi to od podzimu, a bohužel se to kryje se zavedením HD voice ve Vodafonu, což je asi příčina. Vyměnil jsem simku, nechal zkontrolovat, vše ok. Změna? Žádná! Už mě to fakt prudí, jinak skvělej telefon a teď takový zásadní problém, volání u telefonu vlastně základní. Nahrává to posměšným kolegům v okolí..já ti to říkal, čínskej šmejd nekupuj!! Poradili mi, abych přesel na A 6, týdenní 6.3.3. nebo vyšší, že je tam úprava vypnutí HDvoice. Snad to zlepší hovory...ale nastaly jiné problémy..wifina stávkuje, google play nenačtu a další, o kterých se píše na jiném místě..kdybych neměl mi3 něco přes rok, pořídím asi něco jinýho..krucinál, ale přeci někde musí být nějaký rešení...má ho vůbec někdo???
Díky za tip..
 #218177  od JohanCZ
 před 8 lety
john307 píše:AHOJ všem.
Taky se podělím se stejným problémem, zhoršení kvality, praskání, šumění a to tak, jak se tady popisuje, není mi rozumět. Zlepší se to restartu, ale jen na pár minut a dalším hovorem to pokračuje. Řešil jsem to i reklamací, ale nic nepomohlo, při druhé mi to vrátili s tím, že diagnostika neodhalila závadu. Dělá mi to od podzimu, a bohužel se to kryje se zavedením HD voice ve Vodafonu, což je asi příčina. Vyměnil jsem simku, nechal zkontrolovat, vše ok. Změna? Žádná! Už mě to fakt prudí, jinak skvělej telefon a teď takový zásadní problém, volání u telefonu vlastně základní. Nahrává to posměšným kolegům v okolí..já ti to říkal, čínskej šmejd nekupuj!! Poradili mi, abych přesel na A 6, týdenní 6.3.3. nebo vyšší, že je tam úprava vypnutí HDvoice. Snad to zlepší hovory...ale nastaly jiné problémy..wifina stávkuje, google play nenačtu a další, o kterých se píše na jiném místě..kdybych neměl mi3 něco přes rok, pořídím asi něco jinýho..krucinál, ale přeci někde musí být nějaký rešení...má ho vůbec někdo???
Díky za tip..
A po přechodu na A6 jsi udělal faktory reset? Ten by ti určitě padání aplikaci vyřešil.
 #218257  od john307
 před 8 lety
Jo udělal, nevím co tam bylo za bugy a nebo proč..ale dneska jsem dal 6.3.24. aktualizaci a najednou všechno přistálo, huráá..hned se mi zvedla nálada..tak ted se tím hrabu a testuju, zdá se, že to bude OK..dokonce nikdo nenadavá, že mě neslyší..byly by to bomba po době od října!!..
 #218298  od motycz
 před 8 lety
Já mám 6.3.10, takže zítra zaktualizuji a snad už to bude taky ok...musím to zase dělat přes to twrp v pc?

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #218557  od motycz
 před 8 lety
Po dnešní aktualizaci to vypada, že vše funguje. Díky za rady ;)

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #225786  od Matt83
 před 8 lety
Jestli vám pořád někdo nadává, že je vás v telefonu blbě slyšet, vyčistěte si pořádně spodní mřížku reproduktoru/mikrofonu, zdířku horního mikrofonu a zadního mikrofonu jemným kartáčkem na zuby. Já už chtěl telefon vzteky vyhodit, flashoval jsem X verzí systému, jestli zvuk na nějaké nebude lepší a přitom stačilo vyčistit repro a mikrofony.

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #232138  od Satrej
 před 7 lety
Tím to není. Zapněte si automatické nahrávání hovorů a zmizne to. Nepomůže žádná jiná ROM ani CM.

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #232244  od Matt83
 před 7 lety
Zapnuté automatické nahrávání hovorů jsem samozřejmě taky zkoušel, pomohlo ale jen vyčištění.

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #251511  od gtom
 před 7 lety
Před několika týdny jsem změnil operátora z O2 na Vodafone. Druhá strana měla stejné problémy se srozumitelnosti během hovoru jak jsou popsány v tomto vlákně.

Pomohla mi změna v build.prop.

Původně
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
ro.ril.enable.amr.wideband=0
změněno na
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
ro.ril.enable.amr.wideband=1
a poté restart telefonu.

Používám Mi3 a 6.9.15.
 #289957  od sodekcz
 před 7 lety
ahoj, je tady ještě někdo, komu pomohla úprava build.prop? (firma přešla k vodafone, začaly mi problémy se slyšitelností a nechce se mi měnit telefon)

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat