Ste spokojní s touto verziou MIUI?

ANO
49
68%
NIE
23
32%
 #47562  od elka_cz
 před 10 lety
Nezlobte se na mě za sprostá slova, ale z toho by se jeden vážně posral.. Jak jsem psal nedávno, Llama mi přestala přepínat profily. Pak vyšla předchozí verze a všechno se spravilo. Teď vyšla poslední a co byste řekli? Ano, zase nefunguje. Pomalu ale jistě mě tenhle našlapaný mobil asi začíná štvát. A není to hardwarem... U iPhonu jsem měl jasno, jeden firmware za několik měsíců, když se vyskytla chyba, tak všem. Tady je to co týden jinak a ještě jak na houpačce a ani ne u všech stejně.
 #47575  od Harmonie
 před 10 lety
A je třeba aktualizovat telefon každý týden? Prostě se vrať k verzi, kde ti všechno fungovalo a pak se do toho už nehrabej. Nebo vychází každý týden tak zásadní aktualizace, kterou je třeba mít? Mám stále tu původní verzi, se kterou jsem telefon koupila a problémy nemám. Jestli někdy vyjde v6, tak jí - po pořádném prostudování, jestli upgrade stojí za to - vyzkouším. A když ne, tak s touto verzí všechno (vyjma zobrazování textů v default hud. přehravači) jde, tak proč do toho hrabat každý týden?
 #47577  od elka_cz
 před 10 lety
A proč neaktualizovat telefon každý týden, když je to přímo od výrobce a každý týden je něco nového?
 #47579  od davfiala
 před 10 lety
Protože týdenní verze nejsou stable buildy. Nové funkce, nové problémy, nové chyby. Pokud člověk chce mít jistotu funkční verze, tak instaluj jen stable. Stejně jako to dělají ostatní výrobci. Týdenní verze není vymoženost pro standardní uživatele. Pokud jí instaluješ, tak počítej s chybami a nerozčiluj se.

Odkaz na poslední stable: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Naposledy upravil(a) davfiala dne 01 Dub 2014, 14:40, celkem upraveno 1 x.
 #47580  od elka_cz
 před 10 lety
davfiala píše:Pokud jí instaluješ, tak počítej s chybami a nerozčiluj se.
Počítám s novými chybami, ale ty vyřešené v předchozí verzi, už tak nějak nečekám... Prosím o vysvětlení, co přesně je STABLE verze a kde ji najdu.
 #47581  od davfiala
 před 10 lety
To se ale může stát. On mohl být vyřešen náhodou a v další vyvolán znovu. Bugy se reportují třeba zde: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

edit: Odkaz jsem doplnil do svého předchozího příspěvku. Stable build je stabilní verze si minimem chyb.
 #47582  od elka_cz
 před 10 lety
Díky. Ještě dotaz: STABLE je podle odkazu 4.1, současná OFFICIAL RELEASE je 4.3.x. 4.2 STABLE nebyla?
 #47583  od davfiala
 před 10 lety
Official release je taky 4.1. Neplést si verzi MIUI s verzí Androidu. Jen možná jeden zádrhel. Nevím jestli ty stable jsou česky. Nikdy jsem to neinstaloval, to zodpoví spíš ingbrzy.
 #47584  od ingbrzy
 před 10 lety
nie su.. len CN/EN... inak by sme ich nerobili my... :)
 #47597  od davfiala
 před 10 lety
A neplánujete i překlad stable buildů? Nemělo by to být o tolik práce navíc, ne? Myslím, že by to vyřešilo občasné emoce ohledně bugů v development verzích.
 #47600  od ingbrzy
 před 10 lety
Nie.. Uz som pisal vyššie... Stable ma tiez bugy, akurat ich riešenie trva dlhsie.. Opytaj sa majitelov Hongmi...

~Tapatalk~
davfiala se to líbí
 #47616  od ingbrzy
 před 10 lety
@poco1945
ktory telefon..? factory reset si urobil..?
 #47617  od lukbe
 před 10 lety
Je fakt že ta GPS v posledních verzích není nej. Ale vždy mi pomohl restart a pak to ukazuje dobře.

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
 #47628  od TeaPee
 před 10 lety
Škoda těchto čím dál víc zabugovaných týdeních verzí... Mi2s považuji za dobrý telefon. Přešel jsem na něj z iphonu. Nicméně, po půl roce už také začínám střízlivět a ocenil bych pořádně odladěnou stable verzi. Nepotřebuji týdení verze co mají neustálé nové a nové chyby. Ale chápu ty, kteří se v telefonu neustále hrabou a tuní. Taky mě to dřív bavilo. Nu škoda. Možná že zkusím stable build v angličtině a bude problém vyřešen. Hodně zdaru všem, co ještě mají pevné nervy a chuť objevovat bugy.
 #47630  od TeaPee
 před 10 lety
davfiala píše:Protože týdenní verze nejsou stable buildy. Nové funkce, nové problémy, nové chyby. Pokud člověk chce mít jistotu funkční verze, tak instaluj jen stable. Stejně jako to dělají ostatní výrobci. Týdenní verze není vymoženost pro standardní uživatele. Pokud jí instaluješ, tak počítej s chybami a nerozčiluj se.

Odkaz na poslední stable: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Je tento stable i pro mi2sc? Díky za info.
 #47632  od ingbrzy
 před 10 lety
nejaky konkretnejsi popis bugov..? kedze znamy je len padajuci antivirus ktory po factory resete aj tak funguje uz spravne...
 #47638  od Jahooo
 před 10 lety
Nic proti ale taky nechápu co se tu řeší... Vyber si verzi která ti sedí (v mém případě 4.3.21, kvůli kalendáři) a dál nemusíš aktualizovat ;-)
Jak bylo zmíněno, týdenní updaty jsou pro lidi které baví se hrabat v systému ;-)

Odesláno z Mi2SC
 #47643  od slavekve
 před 10 lety
Ono těch bugů je víc, u poslední verze je to opravdu nepovedený kalendář, ale to není bug, ale novinka od čínských soudruhů, mám dojem, že mi to také bralo více baterii, GPS opravdu nabíhá dlouho než se chytí a factory reset jsem udělal. U některých verzí mi to hlásilo plnou paměť, při to to nebyla pravda. Takže podle mě byla nejlepší verze 4.1.10. Potom byla dobrá až 4.3.14. Možná by bylo třeba udělat změnu návodu na přechod na novou verzi. Factory reset pokaždé ztratí některá nastavení, která se neobnoví ani po nahrádní zálohy. Ale pánové, já si vážím vaší práce, že každý týden překládáte nové verze. Systém znáte lépe než já a možná tady trochu tlachám, ale tenhle telefon nemají jen géniové, jako jste vy, ale i průměrně inteligentní uživatelé a ti pořád experimentují a očekávají, že s novou verzí se odstraní chyby minulé verze a ono to tak není.
jiri978 se to líbí
 #47646  od ax1qwer
 před 10 lety
Tak se nekdo chytnete vyvoje vlastni custom rom, jako u nas na hongmi Sonoc1SVK a udelejte si poradnou svou stable verzi, kterou si vyladite. A date do ni smes vsech funkcnich veci z vice buildu.

Odesláno z mého 2013023 pomocí Tapatalk
 #47711  od ingbrzy
 před 10 lety
Antivirus pada len ak je platena aplikacia sifrovana a nainstalovana v zlozke /asec... ak aplikacie ktore tam su odinstalujete, antivirus pracuje spravne... uz som to pisal aj xiaomi... tak snad tento "pre vas zavazny" bug bude tento tyzden opraveny...
 #47716  od ingbrzy
 před 10 lety
Obrázek

pozri sa do zlozky /asec cez root explorer... Ak tieto aplikacie odinstalujem, antivirus nepada..
 #47727  od Victor
 před 10 lety
slavekve píše:Ono těch bugů je víc, u poslední verze je to opravdu nepovedený kalendář, ale to není bug, ale novinka od čínských soudruhů...
A nejde jen vytáhnout aplikaci Calendar.apk z minulé verze a vložit ji do nové?

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat