Ste spokojní s touto verziou MIUI?

ANO
65
71%
NIE
26
29%
 #119842  od roman.martini
 před 9 lety
to: kappa1 - děkuji za nápad, bohužel nic se nezměnilo. Ještě bych chtěl podotknou, že stejný detail byl i ve verzi 5. Takže to nevidím jako problém, který by nastal najednou verzí 6 a nebo poslední aktualizací.

Však to někdo zkuste, vytvořte nový kontakt do křestního jména zadejte JMÉNO do příjmení PŘÍJMENÍ a telefon třeba na infolinku operátora, vytočte hovor, zavěste a ověřte co jaké pořadí máte ve výpisu hovorů.

Kontakty zadávám většinou přes Google účet v PC, ale samozřejmě jsem to zkontroloval i v telefonu a zadal jsem i nový kontakt, ale ve výpisu hovorů je to vždy křestním jménem napřed. (Když použiti ExDialer tak je vše OK) ale pokud použiji MIUI dialer v ROM tak je seznam přehozený.

Mimochodem používá někdo řazení kontaktů právě dle příjmení a má stejnou zkušenost jako já, že ve výpisu hovorů není příjmení jako první?
 #119848  od BlueSeven
 před 9 lety
roman.martini píše:
Mimochodem používá někdo řazení kontaktů právě dle příjmení a má stejnou zkušenost jako já, že ve výpisu hovorů není příjmení jako první?
Já to mám stejně, ale nechápu proč ti to vadí, ve výpisu je mi to šumák, jak to vypadá a co je první. A pokud tam něco hledáš, tak stačí použít vyhledávání Obrázek

Odesláno z mého HM NOTE 1W
 #119859  od kapap1
 před 9 lety
Victor píše:
kapap1 píše:Nikdy jsem si toho nevšiml, až včera mě napadlo vyzkoušet, jak funguje v praxi aktivace ochrany aplikací. Když zaktivuji:
Soukromí - Ochrana soukromí - Zapnout kontrolu přístupu a vyberu příslušné Chráněné aplikace, všechno funguje, jak fungovat má. Po pokusu o otevření chráněné aplikace mě tlf vyzve, abych zadal heslo.

Ale .....

Pokud připojím telefon k PC a vstoupím do paměti, tak se můžu pohybovat jeho prostředím bez jakýchkoliv omezení.
K čemu teda ta ochrana soukromí je, když v 2. případě vlastně nefunguje??? (zkusme se vyvarovat "logických" argumentů o tom, že je to blokace aplikací prostřednictvím telefonu, když má dnes každý PC!!!)
Díky za odpovědi
Tak hlavně pleteš jablka a hrušky dohromady, i když chápu, jak to myslíš. Kontrolou přístupu je myšleno zabránění spuštění aplikace. To nesouvisí s ochranou dat na paměťové kartě (nechejme stranou logický argument, že některé typy mobilů paměťovku nemají). Tvůj problém by řešila aktivace šifrování dat, ale to si ukousne docela dost výkonu.
Nooooooooooo možná považuješ můj příspěvek jako pletení hrušek s jablky dohromady, ale pokud považujeme tapnutí na složku žluté barvy (Soubory) jako "odkaz", pak nelze hovořit o spouštění aplikací. Zkusil jsem totiž stejně zamezit v přístupu k souborům na pevném úložišti. V telefonu je funkce aktivní - po připojení k PC se dostanu k poslednímu (byť skrytému) souboru. Tak teď jsem to asi upřesnil nejlépe.
Řešením samozřejmě může být zamknutí displeje heslem nebo znakem, ale to nechci.
;)
 #119861  od kapap1
 před 9 lety
roman.martini píše:to: kappa1 - děkuji za nápad, bohužel nic se nezměnilo. Ještě bych chtěl podotknou, že stejný detail byl i ve verzi 5. Takže to nevidím jako problém, který by nastal najednou verzí 6 a nebo poslední aktualizací.

Však to někdo zkuste, vytvořte nový kontakt do křestního jména zadejte JMÉNO do příjmení PŘÍJMENÍ a telefon třeba na infolinku operátora, vytočte hovor, zavěste a ověřte co jaké pořadí máte ve výpisu hovorů.

Kontakty zadávám většinou přes Google účet v PC, ale samozřejmě jsem to zkontroloval i v telefonu a zadal jsem i nový kontakt, ale ve výpisu hovorů je to vždy křestním jménem napřed. (Když použiti ExDialer tak je vše OK) ale pokud použiji MIUI dialer v ROM tak je seznam přehozený.

Mimochodem používá někdo řazení kontaktů právě dle příjmení a má stejnou zkušenost jako já, že ve výpisu hovorů není příjmení jako první?
Máš pravdu. Dokonce jsem po změnách a pokusu vytočit číslo zpozoroval, že už na vytáčecí obrazovce je kontakt ve formátu *jméno* - *příjmení*
Ale tak nějak to neřeším. K vyhledávání čísla používám klávesnici, v seznamu hovorů je mi to jedno. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
 #119862  od ingbrzy
 před 9 lety
Keď tu máme tie vianoce, malé preview čo vás čaká tento piatok.. :)

Automatické vypnutie / zapnutie telefónu v stanovenom čase.. :)

Obrázek
Obrázek

Možnosť zakázať posúvanie tapety
Obrázek
Pepik, muser61, prokji a 2 ostatní se to líbí
 #119863  od kapap1
 před 9 lety
No keď že sú tu už tie Vianoce, tak nám to sem šupni taky a nesysli na pátek, ne??? [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Konečně zakázání rolování tapety - to tu mělo být hned na začátku u 4.8.29!!!!!
 #119883  od Jan Vlasák
 před 9 lety
Ahoj mám problém, mám MI3 a chci si ho aktualizovat na nejnovější MIUI. Když jsem pátral jak ho aktualizovat tak jsem zjistil že mi v telefonu chybí aplikace UPDATER. Nevíte co s tim? Díky
 #119897  od roman.martini
 před 9 lety
TAk si stáhni zip. do telefonu ručně z webu, přejmenuj na UPDATE.zip a vypni telefon, poté ho zapni do recovery,
tedy stále drž hlasitost nahoru a stiskni a pusť power, potom vyber ENGLISH a potom update.zip a updatuješ
 #119930  od Bravo37
 před 9 lety
[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
prokji píše:
jakub.var píše:njevecsi omyl aky kedy visiel ..
To je sebekritika ?
 #119994  od registace11
 před 9 lety
ingbrzy píše:
lesanus píše:
davfiala píše:lesanus> No řeknu ti to asi takto... vývojáři MIUI nečtou ani oficiální en.miui.com, takže jediná spolehlivá možnost, jak nahlásit chybu je to napsat čínsky sem: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Tak na forum v čínštině jsem se díval to s tím přehrávačem tam jsem nenašel :-) [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Problem s prehravacom je uz v 4.12.23 vyrieseny... :-)
Znamená to tedy že nainstaluji páteční update 4.12.26 a už to půjde?
 #120001  od ingbrzy
 před 9 lety
Spravne...
 #120012  od Jencl
 před 9 lety
Ahojte,
chtěl bych se zeptat jestli má někdo problém s dostáváním sms. Mně se teď asi dva updaty po sobě stává, že mi sms nepřijdou hned ale až třeba s půl hodinovým zpožděním a teprve až jich je několik tak přijdou naráz. Zkoušel jsem mazat data aplikace Zprávy. Nepomohlo. Udělal jsem factory reset a problém stále přetrvává. Blacklist ani antispam nemám nastavenej.
Doufám, že bude mít někdo řešení :)


Vyzkoušel jsem ještě jinout aplikaci (Hangouts) a problém stále trvá :/
 #120050  od Jencl
 před 9 lety
sodekcz píše:To bych skoro hádal na chybu u operátora.
No je pravda, že jeden den minulej týden se mi úplně ztratil signál a nepomohl ani restart. Nakonec jsem vydělal SIM a ofoukl kdyby tam byl prach a pak to jelo.. Náhoda...?
Ale přece kdyby to byl operátor, tak bych měl problémy i s odesíláním a to nemám. Zprávy ode mě dorazí hned.
 #120058  od sodekcz
 před 9 lety
Možná to budeš muset vysledovat. Kdysi jsem měl podobný problém, SMSky mi přišly třeba až za půl dne, kdy jsem ten den poprvé zavolal a "profoukl" spojení. Pak jsem to řešil s operátorem, udělali nějaký restart mého čísla a od té doby byl pokoj.
Jencl se to líbí
 #120101  od Tomas The Gardener
 před 9 lety
Udělal jsem klasicky přes ikonku aktualizace přechod z V5 na V6, vypadá to že všechno šlape jak má ale WIFI se stále připojuje a připojuje, restart nepomohl. Co by jste mi teď poradili? :D díky Tomáš
 #120104  od muser61
 před 9 lety
Xiaomi Mi2S? Vlastne vidim, ze ano :D, pretože si najviac aktivny v sekcii MI2S

Jediny postup, ako aktualizovat uspesne MIUI 5 na MIUI 6, je cez pocitac a program Miflash.
Navod - > Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Naposledy upravil(a) muser61 dne 26 Pro 2014, 00:14, celkem upraveno 1 x.
 #120107  od muser61
 před 9 lety
Takze co teraz, bud to este raz preflashnes cez MiFlash podla postupu hore (odporuca sa viac) alebo by mal pomoct aj factory reset.(malo by to ist, ale nemusi!)(Mirecovery- Wipe All)
 #120115  od Tomas The Gardener
 před 9 lety
Je možné z čínské v6 přejít na českou nějak jinak než přes updater? třeba zase přes miflash?
mám v místě menu, v poravo v rohu(3 tečky) prasklinu na displayi a nejde zmáčknout :D :D
 #120116  od muser61
 před 9 lety
Pripoj myš do mobilu cez OTG kabel a klikni..
Alebo pouzi mod Ovladanie jednou rukou. Cize prstom prejdi rychlejsie po tlacitkach HOME+Back alebo do druhej strany Home + Menu a klikni na tri tecky.
 #120120  od muser61
 před 9 lety
Skusaj este, inym tempom.
Toto by malo ist. Pozri tu obrazky ako Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Na Xiaomi Mi2S to ide.
Obrázek
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat