[1GB RAM=HM2014811, 2GB RAM=HM2014813]
 #193892  od kebs
 před 8 lety
Ahoj kluci ajťácky, před nedávnem mi přišel tento krásný telefon z aliexpress. Takže jsem ho zapl nastavil český jazyk, ktery je vazne bez chyb dale jsem zkusil aktualizovat přes app aktualizace nic se nedělo ani nikdy jindy. Telefon normálně používám není věc kterou bych postrádal asi GPS jsem ještě nezkoušel. Jenže si myslím že to nejspíš není ta ROM která je od vás tu bych raději vím že bych to svedl. Takže jsem dnes postupoval viz postupu z obrázku stáhl ROM a přes aktualizací vybral ZIP bohužel se to preistalovani spustilo ale failed kde dělám chybu? Vím že bych to asi dal ale raději se zeptam doufám že jste moje líčení pochopili. Díky všem O:-)
 #213004  od Broky
 před 8 lety
zdravím profíky a prosím o radu,
právě jsem si koupil telefon Redmi 2 4G/LTE (1GB) - viz. obrázek.
Všechno funguje perfektně, jen čeština (diakritika) je nakopaná / něco česky, něco anglicky.... Pokoušel jsem se podle návodů z vašeho fora udělat update MIUI ale nezadařilo se - Updater mně při volbě instalace nepustí do rootu, ale ukončí se. Při pokusu přes Recovery mod telefon nadává, že zip není v root SD card ...
chtěl jsem použít tento zip - xiaomi.eu_multi_HM2014811_6.2.25_v7-4.4 - můžete mi prosím potvrdit, že je to správná volba, případně upřesnit který je správný a jestli recovery se zipem na SD kartě je OK postup? telefon je dual sim ...
díky za pomoc
Broky
mix.png
Redmi 2
mix.png (1.17 MiB) Zobrazeno 5847 x
 #213008  od VMach3
 před 8 lety
Zip máš správný. Pro instalaci v MI-Recovery musí být přejmenovaný na update.zip (všechny písmena malá a přípona zip jen jednou) a být uložený v kořenovém adresáři uložiště telefonu. Nikoliv paměťové karty.
 #217456  od pckarlos
 před 8 lety
Mám doma Redmi2 1GB (HM2014811), jako takový náhradní mobil, a chtěl sem ho aktualizovat na 6.3.17 (nyní mám 6.3.3), bohužel se mi to nepodařilo. Posledně jak jsem aktualizoval na 6.3.3 (přes aplikaci Aktualizace) proběhlo vše bez problému. Ovšem nynější aktualizace na 6.3.17 (také přes aplikaci Aktualizace) skončí neúspěšně .... vyberu ZIP z SD karty, mobil se ale jen restartuje do Recovery (TWRP 3.0.0-0 s češtinou) a nic jiného nedělá ... tak sem v TWRP dal Instalovat, opět vybral ZIP, swipe, ale instalace v podstatě hned skončí chybou (viz níže). ZIP soubor jsem zkoušel stáhnout znovu, situace stejná. Mobil po restartu normálně najede, verze stále 6.3.3. Jak mám tedy aktualizovat na 6.3.17 (wipe dalvik/cache/data jsem zkoušel, nepomohlo)?

Podrobnosti aktualizace oddílu ...
... hotovo
Plná podpora SELinux je k dispozici.
Spouštění příkazů Recovery
Instalace zipu 'external_sd/xiaomi.eu_multi_
HM2014811_6.3.17_v7-4.4.zip'
Instalace zipu 'external_sd/xiaomi.eu_multi_
HM2014811_6.3.17_v7-4.4.zip'
Kontrola MD5 ...
Vynechávání MD5: nalezen žádný MD5
This package is for "HM2014811" devices; this is a "".
Updater proces skončil s chybou: 7
Chyba při instalaci zipu 'external_sd/xiaomi.eu_
multi_HM2014811_6.3.17_v7-4.4.zip'
Zpracování skriptu hotovo
MTP povoleno
Instalace zipu 'external_sd/xiaomi.eu_multi_
HM2014811_6.3.17_v7-4.4.zip'
Instalace zipu 'external_sd/xiaomi.eu_multi_
HM2014811_6.3.17_v7-4.4.zip'
Kontrola MD5 ...
Vynechávání MD5: nalezen žádný MD5
This package is for "HM2014811" devices; this is a "".
Updater proces skončil s chybou: 7
Chyba při instalaci zipu 'external_sd/xiaomi.eu_
multi_HM2014811_6.3.17_v7-4.4.zip'
Podrobnosti aktualizace oddílu ...
.. hotovo


EDIT:
Tak mi poradil Ingbrzy ... napřed je třeba nainstalovat 6.3.10, teprve potom 6.3.17 .... vyzkoušeno, funguje :-)
Ve verzi 6.3.3 prý bylo chybné TWRP, proto byl nutný nejprve přechod na 6.3.10, kde bylo správné TWRP .
 #219012  od simajz
 před 8 lety
Ahoj, může mě někdo pomoct. Mám Xiaomi Redmi 2 (HM2014811), instalace CZ/SK ROM proběhla před chvilkou dobře. Dle rady jsem se pokusila o Factory reset.. Došla jsem až do bodu Restart do Recovery a pak nevím co dál odklepnout neb tam není Wipe all/Factory reset - Yes - Reboot. Kde jsem udělala chybu? Na výběr je jen Select language (pokud vyberu todle a english tak se vrátim zas na výběr select language a keep read only)Keep read only. Máte někdo radu? Děkuji
 #219016  od VMach3
 před 8 lety
Přejeď ve spodní části obrazovky pro potvrzení, poté na karte Wipe přejeď opět ve spodní části obrazovky "swipe to factory reset" nakonec zvol Reboot system
simajz se to líbí
 #219470  od zekon
 před 8 lety
Ahoj, prosím o radu.
Jako čerstvý majitel Redmi 2 mě zaujala možnost změny na asi lepší ROM. Mám CZ verzi, po zapnutí to instalovalo 6.3.17. Stáhl jsem na SD 6.3.24, instalaci spustil ale naskočí TWRP menu. Riskl jsem dát instal z TWRP, asi 6x červená chyba a nic. Dostanu to tam ? Zaujala mě ta odsud kvůli root možnosti a že tam asi bude ještě míň balastu.

PS: Ha.........tak jsem asi zjistil že mám asi verzi s root, nějaká možnost Optimalizace. Tím spíš by asi měla jít verze 24 nainstalit, patrně 17 bude odsud instalovaní dovozcem? Je to tak? :)
 #219740  od ecilehard
 před 8 lety
zekon píše:Ahoj, prosím o radu.
Jako čerstvý majitel Redmi 2 mě zaujala možnost změny na asi lepší ROM. Mám CZ verzi, po zapnutí to instalovalo 6.3.17. Stáhl jsem na SD 6.3.24, instalaci spustil ale naskočí TWRP menu. Riskl jsem dát instal z TWRP, asi 6x červená chyba a nic. Dostanu to tam ? Zaujala mě ta odsud kvůli root možnosti a že tam asi bude ještě míň balastu.

PS: Ha.........tak jsem asi zjistil že mám asi verzi s root, nějaká možnost Optimalizace. Tím spíš by asi měla jít verze 24 nainstalit, patrně 17 bude odsud instalovaní dovozcem? Je to tak? :)
Stáhl jste Rom pro správnou verzi redmi2?

Odesláno z mého 2014811 pomocí Tapatalk
zekon se to líbí
 #220303  od zekon
 před 8 lety
ecilehard píše:
zekon píše:Ahoj, prosím o radu.
Jako čerstvý majitel Redmi 2 mě zaujala možnost změny na asi lepší ROM. Mám CZ verzi, po zapnutí to instalovalo 6.3.17. Stáhl jsem na SD 6.3.24, instalaci spustil ale naskočí TWRP menu. Riskl jsem dát instal z TWRP, asi 6x červená chyba a nic. Dostanu to tam ? Zaujala mě ta odsud kvůli root možnosti a že tam asi bude ještě míň balastu.

PS: Ha.........tak jsem asi zjistil že mám asi verzi s root, nějaká možnost Optimalizace. Tím spíš by asi měla jít verze 24 nainstalit, patrně 17 bude odsud instalovaní dovozcem? Je to tak? :)
Stáhl jste Rom pro správnou verzi redmi2?

Odesláno z mého 2014811 pomocí Tapatalk
Děkuji za trknutí. Až teď jsem si všiml že je vše pro And. 5.1. Proč když je Redmi 2 s 4.4.4.?
 #220378  od zekon
 před 8 lety
Prošel jsem fórum a nenašel řešení. Redmi 2 jsem koupil a je tam Android 4.4.4. a podpora je pro 5.1. Nevím zda je to chyba prodejce, ale potřeboval bych poradit od zkušených jestli tam lze dostat 5.1 a případně jak aby nebyl nějaký průšvih.
Jde o Redmi 2/2GB/LTE dle Infa: označení modelu HM 2LTE-CU (to jsem právě nikde nenašel), A. 4.4.4 KTU84P, MIUI 7.3 6.3.17. číslo sestavení KTU84P. Ty data mi nesedí se zařízeníma co máte ostatní tady :-(
Je nějaká rada prosím?
 #220471  od doom007
 před 8 lety
plís help...
instaloval jsem si poslední MIUI - 6.3.31 odsud z fóra a nainstalovala se mi nějaká čínská recovery. co s tím?

edit: když lezu do recovery ze stavu vypnutého telefonu, čili držením volume, tak mi naběhne čínská recovery a když do recovery lezu z updateru, tak mi naběhne TWRP... jsem z toho zmatený :)
 #220487  od Ducati
 před 8 lety
zekon píše:
Funman píše:Vypni telefon, vytáhni baterku a koukni pod ní na štítek. Buď tam máš číslo 2014811 nebo 2014813.

Tapatalk & Redmi 2E (2GB)
2014811
Tak to máš stejný model, jako já. Redmi 2 2GB a 2014811. Stáhni ROM pro 2014811, ulož do telefonu a pomocí aplikace Aktualizace najdi zip soubor s ROM a vše už běží samo. Když spustíš apku Aktualizace, tváří se, že není dostupná nová verze, nedávej Zkontrolovat, ale klikni na 3 tečky vpravo nahoře a dej Vyhledat zip úložiště. Tvoje KK 4.4.4 bude přehrána na LP 5.1.1 právě tímto souborem. Mám to 2 dny a zatím vše OK, až na to, že padá složka nainstalované aplikace, ale o tom se ví a bude to jistě opraveno.
zekon se to líbí
 #220489  od zekon
 před 8 lety
Ducati píše: Tak to máš stejný model, jako já. Redmi 2 2GB a 2014811. Stáhni ROM pro 2014811, ulož do telefonu a pomocí aplikace Aktualizace najdi zip soubor s ROM a vše už běží samo. Když spustíš apku Aktualizace, tváří se, že není dostupná nová verze, nedávej Zkontrolovat, ale klikni na 3 tečky vpravo nahoře a dej Vyhledat zip úložiště. Tvoje KK 4.4.4 bude přehrána na LP 5.1.1 právě tímto souborem. Mám to 2 dny a zatím vše OK, až na to, že padá složka nainstalované aplikace, ale o tom se ví a bude to jistě opraveno.
Díky moc. Jen mám strach že u označení té ROM není nic o LTE, to je u té druhé. Nemusím mít teda strach? A patrně FR a vymazat cache a data fuč že?
 #220616  od Ducati
 před 8 lety
zekon píše:
Ducati píše: Tak to máš stejný model, jako já. Redmi 2 2GB a 2014811. Stáhni ROM pro 2014811, ulož do telefonu a pomocí aplikace Aktualizace najdi zip soubor s ROM a vše už běží samo. Když spustíš apku Aktualizace, tváří se, že není dostupná nová verze, nedávej Zkontrolovat, ale klikni na 3 tečky vpravo nahoře a dej Vyhledat zip úložiště. Tvoje KK 4.4.4 bude přehrána na LP 5.1.1 právě tímto souborem. Mám to 2 dny a zatím vše OK, až na to, že padá složka nainstalované aplikace, ale o tom se ví a bude to jistě opraveno.
Díky moc. Jen mám strach že u označení té ROM není nic o LTE, to je u té druhé. Nemusím mít teda strach? A patrně FR a vymazat cache a data fuč že?
Mám tento tydlifón cca 3 týdny. Aktualizoval jsem 2x. Poprvé na 6.3.17 a teď na 6.3.31, což je už LP 5.1.1. FR jsem nedělal ani jednou a vše funguje OK.
 #221084  od muisa
 před 8 lety
Mám verzi 5.12.24. Je nutné pro aktualizaci ROM na 6.3.31 instalovat TWRP (jak se píše pod tabulkou u této ROM) nebo stačí jen stáhnout ROM do telefonu a nainstalovat přes aplikaci Aktualizace?
 #221163  od muisa
 před 8 lety
Funman píše:Proč se ptáš, když to tam je jasně napsané?!?!?!
Protože už jsem jednou instaloval romku (tu 5.12.24) a to TWRP nebylo nutné instalovat. Nečtu to tady každý den, takže nevím, jestli je to nějaká novinka, kterou je nutné instalovat...
 #221166  od VMach3
 před 8 lety
Aktualizuj běžně v Aktualizace, mělo by to jít. V případě že by nešlo budeš muset instalovat TWRP recovery.
 #221175  od middex
 před 8 lety
doom007 píše:plís help...
instaloval jsem si poslední MIUI - 6.3.31 odsud z fóra a nainstalovala se mi nějaká čínská recovery. co s tím?

edit: když lezu do recovery ze stavu vypnutého telefonu, čili držením volume, tak mi naběhne čínská recovery a když do recovery lezu z updateru, tak mi naběhne TWRP... jsem z toho zmatený :)
Však je to stejné jako před tím, akorát víc čínské ;) V menu, po VOL+ a POWER, máš u tlačítek taky vedle "sypaného čaje" napsáno: fastboot, download a recovery, takže klepni na recovery a skočíš do TWRP
doom007 se to líbí
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat