[libra]
 #288465  od Drabster
 před 7 lety
Ahoj,

dokážete prosím někdo zpracovat podrobný návod (nejlépe i s fotkami), jak přejít z Androidu 5.1 na nový Android 7?
Nejlépe už na odladěnou verzi (baterie, rychlost, atd.)

Moc díky! :-)
Salieri, blasterikwrc se to líbí
 #288686  od Hnízdo
 před 7 lety
Zdravím,
napište prosím v čem tápete, návodů je tu všude kolem spousta. Předpokladem je nainstalovaná poslední týdenní verze s Androidem 5.1 (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) a odemčený bootloader s funkčním twrp. Pokusím se vyplodit alespoň hrubý postup...

Postup:
- zažádat o odemčení bootloaderu na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť (upgrade na Android 7 bootloader zamkne, takže by nešlo instalovat další týdenní verze)
- stáhnout nejnovější týdenní verzi s Androidem 7 do telefonu
- v aplikaci Aktualizace vybrat stažený zip a počkat až proběhne aktualizace
- telefon by teď měl jet na Androidu 7 se zamčeným bootloaderem a nefunkčním twrp (nedá se např. ani udělat factory reset)

Po schválení žádosti na odemčení:
- odemknout bootloader přes MiFlashUnlock
- nahrát twrp pro Android 7 pomocí twrp toolkit pro Mi4c
- nyní už lze týdenní verze instalovat jako dřív přes aplikaci Aktualizace

P.
 #288761  od Venca83
 před 7 lety
To twrp pro A7 se neda nahrát dříve? Pred instalaci A7? Nevim jestli to twrp jen obsahuje podporu pro A7 nebo je to jen pro A7...
 #288799  od pckarlos
 před 7 lety
Venca83 píše:To twrp pro A7 se neda nahrát dříve? Pred instalaci A7? Nevim jestli to twrp jen obsahuje podporu pro A7 nebo je to jen pro A7...
Tak tohle by mě taky docela zajímalo, jestli nové TWRP (s podporou A7), můžu do mobilu nahrát už na ROM 6.12.22 (A5.1) a bude plně funkční?
 #289301  od Venca83
 před 7 lety
...to se asi nikdy nedozvíme. Kdoví jestli to vůbec někdo ví?:)
U mi5 mě právě trkl komentář
" - Nainstalujte posledny Android 6.0 6.11.10
- Nainstalujte TWRP 3.0.2.3 alebo ZCX
- Restartujte do noveho TWRP
- Nainstalujte ROM s Android 7.0
- Restart
- Hotovo"

Proč to takto není třeba i u Mi4C? (s tím že je potom potřeba odemknout ten BL).
 #289312  od 5ulo
 před 7 lety
U mňa nové twrp nešlo nainštalovať na 6.22. Upgradol som na sedmičku, odomkol bootloader a az potom dal nové twrp

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Venca83, blasterikwrc se to líbí
 #289540  od habuu
 před 7 lety
A jede Vám to ok, já teď odemkl ten bootlander konečně a nahodil nové twpr a novou verzi Miui a že by to nějak svištělo, nedělal sem teda wipe no. Ale phone takovej zpomalenej mě přijde :o
5ulo píše:U mňa nové twrp nešlo nainštalovať na 6.22. Upgradol som na sedmičku, odomkol bootloader a az potom dal nové twrp

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 #289584  od 5ulo
 před 7 lety
habuu píše:A jede Vám to ok, já teď odemkl ten bootlander konečně a nahodil nové twpr a novou verzi Miui a že by to nějak svištělo, nedělal sem teda wipe no. Ale phone takovej zpomalenej mě přijde :o
5ulo píše:U mňa nové twrp nešlo nainštalovať na 6.22. Upgradol som na sedmičku, odomkol bootloader a az potom dal nové twrp

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Mal som dost vela Force closed na aplikaciach. Nakoniec som urobil Factory reset a nainstaloval potom nanovo sedmicku, zo zalohy som vytiahol len data k niektorym aplikaciam a telefon rucne nastavil uplne nanovo.
Stale blbne zdielanie foto priamo z galerie do napr. Viberu - cierna obrazovka, foto neposle pokial nepridam foto priamo vo viberi. Dalej nefunguje custom notification sound v Telegrame a co som si vsimol, po novom sa stale tlaci do popredia MiSync a snazi sa mi nanutit uploadovat fotky napriek tomu, ze ich mam zakazane. Tento bordel by som z mobilu najradsej vystrelil na mesiac.
 #289701  od habuu
 před 7 lety
Takže jinými slovy Android 7 na Mi4C na houno? :-[
5ulo píše:
habuu píše:A jede Vám to ok, já teď odemkl ten bootlander konečně a nahodil nové twpr a novou verzi Miui a že by to nějak svištělo, nedělal sem teda wipe no. Ale phone takovej zpomalenej mě přijde :o
5ulo píše:U mňa nové twrp nešlo nainštalovať na 6.22. Upgradol som na sedmičku, odomkol bootloader a az potom dal nové twrp

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Mal som dost vela Force closed na aplikaciach. Nakoniec som urobil Factory reset a nainstaloval potom nanovo sedmicku, zo zalohy som vytiahol len data k niektorym aplikaciam a telefon rucne nastavil uplne nanovo.
Stale blbne zdielanie foto priamo z galerie do napr. Viberu - cierna obrazovka, foto neposle pokial nepridam foto priamo vo viberi. Dalej nefunguje custom notification sound v Telegrame a co som si vsimol, po novom sa stale tlaci do popredia MiSync a snazi sa mi nanutit uploadovat fotky napriek tomu, ze ich mam zakazane. Tento bordel by som z mobilu najradsej vystrelil na mesiac.
 #289702  od 5ulo
 před 7 lety
habuu píše:Takže jinými slovy Android 7 na Mi4C na houno? :-[
za seba mozem povedat ze ano :D
a len tak na okraj - AdAway funguje len v systemless mode a aj to dost obmedzene.. reklamy na jutube a v appkach/webe je neurekom. Xposed v nedohladne.. tento android N je asi krok nazad. Chvilu este pockam a asi sa posuniem nazad na 6.22
 #293138  od habuu
 před 7 lety
Prosím návod na downgrade z A7 na 5.1, nedaří se :/

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat